*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 284418 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1680 στις: Απρίλιος 27, 2019, 09:26:22 πμ »
Άλλ' αντ' άλλων... Αυθαίρετα συμπεράσματα και παράλογα άλματα από το πουθενά. Έχω παραθέσει την πλήρη νομοθεσία, η οποία δεν στηρίζεται σε αυθαίρετες προσωπικές ερμηνείες με βάση μια γενική διατύπωση της Προκήρυξης, ο έξυπνος ανοίγει συγκεκριμένα ΦΕΚ και βρίσκει το φως του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:05:27 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1681 στις: Απρίλιος 27, 2019, 01:38:49 μμ »
Άλλ' αντ' άλλων... Αυθαίρετα συμπεράσματα και παράλογα άλματα από το πουθενά. Έχω παραθέσει την πλήρη νομοθεσία, η οποία δεν στηρίζεται σε αυθαίρετες προσωπικές ερμηνείες με βάση μια γενική διατύπωση της Προκήρυξης, ο έξυπνος ανοίγει συγκεκριμένα ΦΕΚ και βρίσκει το φως του.
Γιατί σκας; το έγραψα και εγώ το έγραψες και εσύ. Αν ο άλλος δεν καταλαβαίνει ή δεν θέλει να καταλάβει ότι οι προκηρύξεις βασίζονται στους νόμους και αυτούς επικαλούνται δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα και 100 φορές να το γράψεις. Ζει με την ελπίδα ότι αυτό που τον βολεύει είναι και αυτό που ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1682 στις: Απρίλιος 27, 2019, 07:34:05 μμ »
θα ζητησει να γραφει αυτα που αναφερει η προκηρυξη ημεροχρονολογια κτλ...
Αυτα ακριβως ζήτησα και μου απαντησαν οτι βγαζουν μονο αυτη που μου εστειλαν και ειναι ιδια για ολους. Νομιζα οτι το ΕΑΠ ηταν διαφορετικο αλλα δυστυχως.......

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1683 στις: Απρίλιος 27, 2019, 09:34:05 μμ »
Δεν νομίζω οτι είσαι μόνο εσυ. Πρεπει να Μαζευτείτε και να το απαιτήσετε επισυνάπτοντας την προκήρυξη. Δεν ειναι δυνατόν να αντιμετωπίζουν έτσι τους φοιτητες τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:05:27 »

Αποσυνδεδεμένος papgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1684 στις: Απρίλιος 27, 2019, 10:35:37 μμ »
Eξαρτασαι απο αυτα τα 2 μορια αν θα διοριστεις? Εγω λεω να στειλεις και την φωτογραφια σου οπως την εχεις αναρτησει εδω μεσα...Κατι παραπανω θα παρεις.... :P : ;D :P

Αυτα ακριβως ζήτησα και μου απαντησαν οτι βγαζουν μονο αυτη που μου εστειλαν και ειναι ιδια για ολους. Νομιζα οτι το ΕΑΠ ηταν διαφορετικο αλλα δυστυχως.......

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1685 στις: Απρίλιος 28, 2019, 10:26:20 πμ »
προσπαθώ να βγάλω άκρη με το πανεπιστήμιο από τον Γενάρη για να παρουσιάσω με τελειωμένη διπλωματική από τέλη Δεκέμβρη. (Είμαι ήδη στους πίνακες με το πρωτο μεταπτυχιακό) εάν το καταφέρω στο Σαββατοκύριακο πριν τις 30 Μαΐου αλλά μετά τη λήξη των αιτήσεων είναι εφικτό ή να βάλω δικηγόρο; (Έχουν τσακιστεί τα νεύρα μου) έχει συμβεί σε κανέναν κάτι παρόμοιο;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1686 στις: Απρίλιος 28, 2019, 11:14:58 πμ »
"Κατά την παραλαβή των δικαιολογητικών, η Διεύθυνση βεβαιώνει ότι ο εκπ/κός προσκόμισε τα δικαιολογητικά που επικαλείται στην ειδική έντυπη αίτηση, χωρίς περαιτέρω έλεγχο για το αν αυτά είναι σύμφωνα με τα οριζόμενα στην οικεία Προκήρυξη του ΑΣΕΠ"
Nομιζω ειναι αστειο ολο αυτο.Οτι να ναι θα δηλωνει καποιος...

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1687 στις: Μάιος 06, 2019, 10:28:04 πμ »
Αυτή τη στιγμή τρέχει η προκήρυξη της ειδικής η οποία χωρίζεται σε δύο μέρη. Την πρόσκληση υποβολής δικαιολογητικών στις διευθύνσεις για να περαστούν στον ΟΠΣΥΔ και ταυτόχρονα υποβολή αίτησης στον ΑΣΕΠ.

Να υποθέσω ότι ο ΑΣΕΠ εμπλέκεται γιατί πρόκειται να γίνουν μόνιμοι διορισμοί για αυτό και οι υποψήφιοι πληρώνουν παράβολο.

Στην γενική μιας και δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί, μήπως κατατεθούν απλά τα δικαιολογητικά στις διευθύνσεις για καταχώριση στον ΟΠΣΥΔ και κατάρτιση πινάκων αναπληρωτών χωρίς τη διαδικασία αίτησης του ΑΣΕΠ;
Γνωρίζει κάποιος τίποτα σχετικά;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος giannis1881

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1688 στις: Μάιος 06, 2019, 01:35:03 μμ »
Αυτή τη στιγμή τρέχει η προκήρυξη της ειδικής η οποία χωρίζεται σε δύο μέρη. Την πρόσκληση υποβολής δικαιολογητικών στις διευθύνσεις για να περαστούν στον ΟΠΣΥΔ και ταυτόχρονα υποβολή αίτησης στον ΑΣΕΠ.

Να υποθέσω ότι ο ΑΣΕΠ εμπλέκεται γιατί πρόκειται να γίνουν μόνιμοι διορισμοί για αυτό και οι υποψήφιοι πληρώνουν παράβολο.

Στην γενική μιας και δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί, μήπως κατατεθούν απλά τα δικαιολογητικά στις διευθύνσεις για καταχώριση στον ΟΠΣΥΔ και κατάρτιση πινάκων αναπληρωτών χωρίς τη διαδικασία αίτησης του ΑΣΕΠ;
Γνωρίζει κάποιος τίποτα σχετικά;
Ουδείς γνωρίζει επακριβώς τι θα γίνει με την γενική. Ακούγονται και γράφονται πολλά. Όταν βγει η προκήρυξη θα μάθουμε..

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1215
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1689 στις: Μάιος 06, 2019, 02:12:35 μμ »
Αυτή τη στιγμή τρέχει η προκήρυξη της ειδικής η οποία χωρίζεται σε δύο μέρη. Την πρόσκληση υποβολής δικαιολογητικών στις διευθύνσεις για να περαστούν στον ΟΠΣΥΔ και ταυτόχρονα υποβολή αίτησης στον ΑΣΕΠ.

Να υποθέσω ότι ο ΑΣΕΠ εμπλέκεται γιατί πρόκειται να γίνουν μόνιμοι διορισμοί για αυτό και οι υποψήφιοι πληρώνουν παράβολο.

Στην γενική μιας και δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί, μήπως κατατεθούν απλά τα δικαιολογητικά στις διευθύνσεις για καταχώριση στον ΟΠΣΥΔ και κατάρτιση πινάκων αναπληρωτών χωρίς τη διαδικασία αίτησης του ΑΣΕΠ;
Γνωρίζει κάποιος τίποτα σχετικά;


Γιατί δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί; αν δεν γίνουν τότε θα ισχύσει ο φετινός πίνακας όπως είναι.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1690 στις: Μάιος 06, 2019, 02:26:07 μμ »

Γιατί δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί; αν δεν γίνουν τότε θα ισχύσει ο φετινός πίνακας όπως είναι.
Εννοώ ότι δεν προβλέπονται για φέτος.
Μήπως η αίτηση στον ΑΣΕΠ συμπίπτει χρονικά με τους μόνιμους διορισμούς;
Το νέο σύστημα ίσως να μπορεί να λειτουργήσει σε επίπεδο αναπληρωτών υπό την εποπτεία του ΑΣΕΠ όπως μέχρι τώρα.
Απλά το αναφέρω σαν ενδεχόμενο. Δεν έχω κάποια πληροφόρηση σχετική.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1691 στις: Μάιος 09, 2019, 10:59:34 πμ »
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1692 στις: Μάιος 17, 2019, 11:07:59 πμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288593_monimoi-diorismoi-eae-oi-43-apantiseis-toy-yppeth-sta-erotimata-ekpaideytikon
Στην ερώτηση - απάντηση Νο 23 διάβασα το παρακάτω:
Ερώτηση: 23. Θα ήθελα να ρωτήσω αν το πρόγραμμα ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ σε εμάς τους ΠΕ 70 λαμβάνει μόρια σαν τα σεμινάρια καθώς δεν αποτελεί τοπικό προσόν προσλήψεις, αλλά σε εμάς θεωρείται ως επιμορφωτικό.
Απάντηση: Το ΑΣΕΠ είναι αρμόδιο για την έγκρισή του ή όχι. Μπορείς να κατατεθεί αρκεί να αναγράφεται αναλυτικά η ημεροχρονολογία έναρξης- λήξης του σεμιναρίου(π.χ. Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2018- Παρασκευή 5 Ιουνίου 2019) καθώς και το σύνολο των ωρών και το ΑΣΕΠ είναι αυτό που θα δώσει την τελική απάντηση.


Έχω στείλει ήδη στην ΑΣΠΑΙΤΕ μήνυμα όπου ζητώ πληροφορίες σχετικά με το θέμα καθώς και για τυχόν χορήγηση κάποιας βεβαίωσης.
Μήπως έχει πράξει και κάποιος άλλος κάτι παρόμοιο ή μήπως έχει κάποιος πληρέστερη πληροφόρηση σχετικά;
Ευχαριστώ.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1693 στις: Μάιος 17, 2019, 12:01:16 μμ »
Έχουμε νέα για την προκήρυξη γενικής;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 400
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.144 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.