*

Αποστολέας Θέμα: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01  (Αναγνώστηκε 1910 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« στις: Ιούνιος 04, 2009, 05:49:13 μμ »
Ξερω πως ειναι νωρις ακομη (ουτε ο ΑΣΕΠ δεν εχει βγει καλα καλα) αλλα ας κανουμε καμια εκτιμηση ρε παιδια... Περσι (πρωτη χρονια αφου εγινε ο ΑΣΕΠ του 2007) ηταν καπου στο 23,5 η βαση αναπληρωσης. Φετος εγω λεω πως θα παει καπου στο 25.Απο τη μια θα ανεβει λογω των πιο βατων θεματων στον ΑΣΕΠ και των ΟΑΕΔιτων (καμια 40 φυσικοι θα ναι απο τους 56 ΠΕ.04) αλλα απο την αλλη τωρα πια διοριζονται στα 24 μορια προυπηρεσιας επομενως αν μπορουμε να το πουμε οτι ξεμπουκωνει ο πινακας λιγο πιο καλα... Δεν ειμαι και πολυ εμπειρος εδω οποτε για πειτε και εσεις καμια γνωμη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:53:23 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 04, 2009, 06:49:50 μμ »
Και εγώ αυτό πιστεύω. Θα υπάρξει άνοδος στην βάση αναπλήρωσης για αυτούς τους λόγους που επισήμανες. Τώρα την επίδραση των λόγων αυτών ποσοτικά, δεν μπορώ να την υπολογήσω.
Περιμένω καταρχήν μία σημαντική αύξηση στην βάση των διοριστέων του ΑΣΕΠ. Αυτό θα έχει ως συνέπεια και την αύξηση του αριθμού των συναδέλφων που θα συγκεντρώσουν πολλά μόρια για αναπληρωτές.
Επίσης δεν γνωρίζουμε τον ακριβή αριθμό αναπληρωτών. Αν βγουν τα αποτελέσματα θα έχουμε πάντως καλύτερη εικόνα. Πάνω από όλα θα γνωρίζουμε τι κάναμε και μεις οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 04, 2009, 07:57:41 μμ »
Εγω περιμενω πιο πολυ για την ενσταση κατα των ΟΑΕΔιτων  ;)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 04, 2009, 08:34:05 μμ »
  Γιατί ως γνωστόν ο τρόπος πρόσληψης στον ΟΑΕΔ δεν ήταν και ο πιο αξιοκρατικός και εφόσον μία τέτοια ένσταση έχει νομική βάση δεν διαφωνώ μαζί σου. Δίκαιο είναι ότι νομικά ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:53:23 »

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 05, 2009, 01:47:41 πμ »
Ξερω πως ειναι νωρις ακομη (ουτε ο ΑΣΕΠ δεν εχει βγει καλα καλα) αλλα ας κανουμε καμια εκτιμηση ρε παιδια... Περσι (πρωτη χρονια αφου εγινε ο ΑΣΕΠ του 2007) ηταν καπου στο 23,5 η βαση αναπληρωσης. Φετος εγω λεω πως θα παει καπου στο 25.Απο τη μια θα ανεβει λογω των πιο βατων θεματων στον ΑΣΕΠ και των ΟΑΕΔιτων (καμια 40 φυσικοι θα ναι απο τους 56 ΠΕ.04) αλλα απο την αλλη τωρα πια διοριζονται στα 24 μορια προυπηρεσιας επομενως αν μπορουμε να το πουμε οτι ξεμπουκωνει ο πινακας λιγο πιο καλα... Δεν ειμαι και πολυ εμπειρος εδω οποτε για πειτε και εσεις καμια γνωμη...

δεν είμαι σίγουρος για το ...ξεμπούκωμα που λες, καθώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ οτι κάθε χρόνο θα διορίζει όλους τους 24+ΑΣΕΠ.

Αποψη μου είναι πως είναι ουτοπική μια οποιαδήποτε απόπειρα πρόβλεψης, πολύ πιο δύσκολη απο την πρόβλεψη για τη βάση διορισμού του ΑΣΕΠ. Αν κάποιος συνάδελφος/ισσα έχει εντρυφήσει στη ..... χαοτική δυναμική ας κοπιάσει. Βέβαια μια εφαρμογή της θεωρίας του ...χάους πάνω στο σύστημα μονίμων-αναπληρωτών-ωρομισθίων-μετατιθέμενων-αποσπασθέντων-εγκυμονουσών-πολυτέκνων-οαεδιτών-βυσμάτων-ανθυποβυσμάτων θα αποδείκνυε πόσο ανεπαρκής είναι (η θεωρία του χάους,εννοώ!)

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Απ: Βάση αναπλήρωσης ΠΕ04.01
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 05, 2009, 01:52:06 πμ »
Ξερω πως ειναι νωρις ακομη (ουτε ο ΑΣΕΠ δεν εχει βγει καλα καλα) αλλα ας κανουμε καμια εκτιμηση ρε παιδια... Περσι (πρωτη χρονια αφου εγινε ο ΑΣΕΠ του 2007) ηταν καπου στο 23,5 η βαση αναπληρωσης. Φετος εγω λεω πως θα παει καπου στο 25.Απο τη μια θα ανεβει λογω των πιο βατων θεματων στον ΑΣΕΠ και των ΟΑΕΔιτων (καμια 40 φυσικοι θα ναι απο τους 56 ΠΕ.04) αλλα απο την αλλη τωρα πια διοριζονται στα 24 μορια προυπηρεσιας επομενως αν μπορουμε να το πουμε οτι ξεμπουκωνει ο πινακας λιγο πιο καλα... Δεν ειμαι και πολυ εμπειρος εδω οποτε για πειτε και εσεις καμια γνωμη...

δεν είμαι σίγουρος για το ...ξεμπούκωμα που λες, καθώς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΗ οτι κάθε χρόνο θα διορίζει όλους τους 24+ΑΣΕΠ.

Αποψη μου είναι πως είναι ουτοπική μια οποιαδήποτε απόπειρα πρόβλεψης, πολύ πιο δύσκολη απο την πρόβλεψη για τη βάση διορισμού του ΑΣΕΠ. Αν κάποιος συνάδελφος/ισσα έχει εντρυφήσει στη ..... χαοτική δυναμική ας κοπιάσει. Βέβαια μια εφαρμογή της θεωρίας του ...χάους πάνω στο σύστημα μονίμων-αναπληρωτών-ωρομισθίων-μετατιθέμενων-αποσπασθέντων-εγκυμονουσών-πολυτέκνων-οαεδιτών-βυσμάτων-ανθυποβυσμάτων θα αποδείκνυε πόσο ανεπαρκής είναι (η θεωρία του χάους,εννοώ!)
[/color]
 ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 602
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.