*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1513690 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7924 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:01:14 πμ »
Αναρωτιέμαι αυτοί που ξέρουν άλλα γιατί δεν τα λένε. Γιατί τους ζήτησαν να μην πουν λεπτομέρειες? Ή μήπως οι ίδιοι αποφάσισαν ότι δεν συμφέρει να μοιραστούν τις πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:11:29 »

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7925 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:01:46 πμ »
Δύσκολες ημερομηνίες αυτές, λέτε να υπάρχει περίπτωση να γίνουν λίγο νωρίτερα αυτές οι διαδικασίες; Θυμάμαι αντιδράσεις πέρυσι από νεοδιόριστους λόγω 15αυγουστου.

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7926 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:02:02 πμ »
Σύμφωνα με συνδικαλιστή της Δακε ο αριθμός θα είναι 8.000-8.500 (ανάρτηση στο fb)

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7927 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:02:25 πμ »
Μου φαίνεται πως κάποιοι παίζουν με τις ζωές μας και τις καριέρες μας. Όταν δηλώνεις στην τηλεόραση ότι "οι διορισμοί θα είναι τόσοι πολλοί και τόσο γενναίοι που δεν θα τους έχει ξαναδεί ο εκπαιδευτικός κόσμος στο πρόσφατο παρελθόν", τι σημαίνει; Θα σας πω τι σημαίνει. Ότι πρέπει να προσληφθούν 11.701+ άτομα. Τι; Όχι; Σε διαφορετική περίπτωση θα παίξω και γω και πιστεύω όλοι μας με τις καρέκλες τους! Αρκετά! Άκου κάτω από 9.000! Ωραίο ανέκδοτο. Να συσταθούν χθες οι 1.100+ νέες οργανικές θέσεις των ΠΕ60 και να προσληφθούν και οι 535 ΠΕ06 που είχαν ανακοινωθεί ως συνολικά κενά! Υ.Γ. Εμένα οι πληροφορίες μου λένε για 12-13.000 περίπου διορισμούς. Αναμένω και εύχομαι για το καλό όλων να μην πέφτουν έξω οι πηγές μου.
Κάποιους τους χάριζαν γάιδαρο και τον κοίταζαν στα δόντια. Δηλαδή το να πάρει στα 10400 κενά 9000 είναι λίγο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:11:29 »

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7928 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:05:45 πμ »
Οι περσινες ανακοινωσεις για ορκωμοσια δεν ειχαν καμμια νομικη ισχυ και γι αυτο φυσικα δεν τηρηθηκαν. Απο το επομενο εργασιμο λεπτο που βαινει το ΦΕΚ εχεις δικαιωμα και εχει υποχρεωση η καθε Διευθυνση να σε ορκισει. Δεν μπορουν να σε αναγκασουν να χασεις ημερομκσθια, προυπηρεσια ή ενσημα για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λογο.

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7929 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:17:49 πμ »
Οι περσινες ανακοινωσεις για ορκωμοσια δεν ειχαν καμμια νομικη ισχυ και γι αυτο φυσικα δεν τηρηθηκαν. Απο το επομενο εργασιμο λεπτο που βαινει το ΦΕΚ εχεις δικαιωμα και εχει υποχρεωση η καθε Διευθυνση να σε ορκισει. Δεν μπορουν να σε αναγκασουν να χασεις ημερομκσθια, προυπηρεσια ή ενσημα για ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λογο.

Συγνώμη που επιμένω, ίσως είμαι και λίγο εκτός θέματος, αλλά για να καταλάβω, ο καθένας πήγαινε να ορκιστεί όποτε ήθελε σε συγκεκριμένες ημερομηνίες; Δε πήγαιναν όλοι οι διορισμένοι στη διεύθυνση συγκεκριμένη ώρα και ημερομηνία;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2381
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7930 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:19:43 πμ »
Συγνώμη που επιμένω, ίσως είμαι και λίγο εκτός θέματος, αλλά για να καταλάβω, ο καθένας πήγαινε να ορκιστεί όποτε ήθελε σε συγκεκριμένες ημερομηνίες; Δε πήγαιναν όλοι οι διορισμένοι στη διεύθυνση συγκεκριμένη ώρα και ημερομηνία;
Ναι.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7931 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:26:58 πμ »
Υ. Σ. Ο Πατρεας βοηθάει όχι μόνο εδώ μέσα αλλά και σε άλλα θέματα (αριθμός συντάξεων, αναπληρωτές κτλ...).. Και το κάνει ανιδιοτελως...

Και στα θέματα των αποσπάσεων και των μεταθέσεων και των μετατάξεων... Ξέρω ότι ο Patreas δεν έχει ανάγκη υποστήριξης από κανέναν, αλλά, ανεξάρτητα από το ποιος τελικά θα έχει δίκιο στον αριθμό των διορισμών, δεν μπορώ να ανεχθώ ποστ σαν αυτό:

Και μιας και όλοι εκθιαζετε τον Patrea εγώ θα αφήσω ένα ερωτηματικό γενικά ως προς τη στάση του

Όλοι, νομίζω, μπορούμε να φανταστούμε από ποιους κύκλους εκπορεύεται. Θα σταματήσω εδώ για να μην γράψω τιποτα πιο χοντρο. Αϊ σιχτιρ πρωι-πρωι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2022, 11:32:25 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7932 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:46:44 πμ »
Σύμφωνα με συνδικαλιστή της Δακε ο αριθμός θα είναι 8.000-8.500 (ανάρτηση στο fb)
όνομα?

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7933 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:46:56 πμ »
Είναι ένα forum γύρω από τους νέους διορισμούς. Όποιος έχει πληροφορία λέει έχω πληροφορία αλλιώς λέει την άποψη του. Κανένας δεν κατηγορείται για την αισιόδοξη ή μετρημένη στάση του. Προσωπικά σε ότι έχω ρωτήσει τον Patreas, η απάντηση του είναι πάντα τεκμηριωμένη. Τώρα αν το 60% που έδωσε για βιολόγους (τουλάχιστον έγραψε συγκεκριμενα) γίνει 80%, δε θα τον κατηγορήσω κιόλας. Κ πάλι ευχαριστώ θα πω για την πληροφόρηση. Λες κ δε ξέρουμε πως αλλάζουν αποφάσεις οι Έλληνες πολιτικοί. Οπότε ας διαβάζουμε την άποψη όλων χωρίς κατηγορίες κ ας τη φιλτράρουμε αν δε μας κάνει, μη μπαίνουμε όμως στο παιχνίδι της κατηγορίας κ του φαγωματος γιατί εμείς βγαίνουμε χαμένοι....

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7934 στις: Ιούνιος 11, 2022, 10:59:52 πμ »
Δημήτρης Παπαποστολου λέγεται ο συνδικαλιστης της ΔΑΚΕ...

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7935 στις: Ιούνιος 11, 2022, 11:03:07 πμ »
Ναι.
Ούτε παλιά πηγαίναμε όλοι μαζί. Με το που ανακοινώνονταν οι διορισμοι είχες κάποιες μέρες για να παρουσιαστείς. Μέσα σ εκείνη τη βδομαδα, οποίος πήγαινε στη διεύθυνση ορκιζόταν την μέρα που παρουσιαζόταν. Η μέρα ορκομωσίας έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία, η προϋπηρεσία μετράει από το ΦΕΚ και είναι κοινό για όλους της χρονιάς. Υπήρξαν άτομα που ζήτησαν και πήραν παράταση ορκομωσίας για να προλάβουν να κλείσουν εκκρεμότητες πριν να αναλάβουν υπηρεσια
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2022, 11:06:12 πμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7936 στις: Ιούνιος 11, 2022, 11:34:59 πμ »
Και στα θέματα των αποσπάσεων και των μεταθέσεων και των μετατάξεων... Ξέρω ότι ο Patreas δεν έχει ανάγκη υποστήριξης από κανέναν, αλλά, ανεξάρτητα από το ποιος τελικά θα έχει δίκιο στον αριθμό των διορισμών, δεν μπορώ να ανεχθώ ποστ σαν αυτό:

Όλοι, νομίζω, μπορούμε να φανταστούμε από ποιον κύκλο εκπορεύεται. Θα σταματήσω εδώ για να μην γράψω τιποτα πιο χοντρο. Αϊ σιχτιρ πρωι-πρωι.
Έτσι ακριβώς! Πες τα, πια!
Το άσπρο πάνε να μάς το κάνουν μαύρο οι γνωστοί κύκλοι και φτάσαμε στο σημείο να αμφισβητούνται όσοι έχουν αποδείξει ποιοι είναι και τι αξίζουν.
Αν τα νούμερα των διορισμών δεν ικανοποιούν κάποιους (κι αυτό φάνηκε από τη στιγμή που αποκαλύφθηκαν τα νούμερα των μετατάξων), δεχτείτε όσα έγκυρα γράφουν εδώ τα αξιόπιστα άτομα κι αφήστε ύβρεις, προσβολές και σενάρια φαντασίας, με εχθρούς παντού!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 335
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #7937 στις: Ιούνιος 11, 2022, 11:36:10 πμ »
όνομα?

Μετά από τόσο ντόρο ο αριθμός αυτός σημαίνει αποτυχία για την κυβέρνηση. Να δω τώρα με ποιους θα περάσουν την αξιολόγηση και ποιος θα τους ψηφισει. Πολύ λάθος κίνηση.. δίνουν ψίχουλα και ψίχουλα θα πάρουν!  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159952
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 776
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 617

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.