*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1561152 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4312 στις: Μάιος 08, 2016, 03:23:35 μμ »
Ρε-παιδιά μου ήρθε φλασιά, μόλις βρήκα ποιό ειναι το πρόβλημα, οι απεργίες δεν αφήνουν τα ΙΕΚ να πληρώσουν.
Αυριο όλοι στο συνταγμα για να κόψουμε την πιτα.!
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:13:55 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4313 στις: Μάιος 08, 2016, 04:16:07 μμ »
Η αποχή από τους περισσότερους λογικούς εκπαιδευτές γίνεται εδώ και χρόνια στα ΙΕΚ. Και όχι μόνο οι εκπαιδευτές αλλά και οι διευθύνοντες και οι σπουδαστές και όλοι απέχουν με τον τρόπο τους.
Από τη στιγμή που υπάρχει τέτοιο καθεστώς απαράδεκτης εργοδοσίας η αποχή  δεν χρειάζεται καν να συζητιέται απλά είναι δεδομένη.
Δυστυχώς όποιοςθεωρεί ότι επαγγέλεται εκπαιδευτής ΙΕΚ κοροιδεύει τον εαυτό του. Ενώ στο εξωτερικό είναι μια πολύ σοβαρη και καλοπληρωμένη δουλειά στην Ελλάδα αποτελεί παρεπάγγελμα.
Π.χ. αν δουλεύεις υπάλληλος σε υποκατάστημα της vodafone από το Νοέμβριο και είσαι απλήρωτος και έρθει τον Μάιο πελάτης και σου πει δείξε μου κάποια μοντέλα να διαλέξω.
Ο πληρωμένος υπάλληλος θα του έδειχνε όλα τα μοντέλα ένα ένα και μέχρι να τον πείσει να αγοράσει ένα.
Ο απλήρωτος υπάλληλος θα πει στον πελάτη να δες τα από την βιτρίνα έχει και τιμές.
Κάπως έτσι είναι και στα ΙΕΚ.
Δυστυχώς την πληρώνει ο πελάτης στη περίπτωσή μας οι σπουδαστές οι οποίοι και οι ίδιοι πόσες φορές δεν σας έχουν πει καλά πως αντέχετε και κάνετε μάθημα απλήρωτοι τόσους μήνες.
Απλά και εμείς κάνομε με τον τρόπο μας.
Διαβάζοντας κατα τύχη αυτό....έχασα τον μπούσουλα.. Ποιός ακριβώς κάνει αποχή, απεργία απο τα μαθήματα? ποτε στα ΙΕκ οι κοπητηπιτπαδες και οι ακόλουθοι τους εκαναν απεργία αποχή. Εδω αργησαν τα μαθηματα και βγήκαν μέχρι και στην Τάττυ (τατιανα του ευαγγελάτου) να κλάψουν για τα αμοιρα  παιδιά που έμειναν χωρίς ΙΕΚ.
Ti ακριβώς λές???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2016, 04:28:07 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4314 στις: Μάιος 08, 2016, 06:20:16 μμ »
Διαβάζοντας κατα τύχη αυτό....έχασα τον μπούσουλα.. Ποιός ακριβώς κάνει αποχή, απεργία απο τα μαθήματα? ποτε στα ΙΕκ οι κοπητηπιτπαδες και οι ακόλουθοι τους εκαναν απεργία αποχή. Εδω αργησαν τα μαθηματα και βγήκαν μέχρι και στην Τάττυ (τατιανα του ευαγγελάτου) να κλάψουν για τα αμοιρα  παιδιά που έμειναν χωρίς ΙΕΚ.
Ti ακριβώς λές???

Μην ανησυχείς δεν περίμενα να καταλάβουν και ολοι τι ακριβως εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4315 στις: Μάιος 08, 2016, 08:06:10 μμ »
signs of low intelligence in adults : To work in IEK

signs of low intelligence in adults : To study in IEK

signs of low intelligence in adults : To expect of  being paid from  IEK

cheers
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2016, 08:44:56 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:13:55 »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4316 στις: Μάιος 08, 2016, 10:35:25 μμ »
Διαβάζοντας κατα τύχη αυτό....έχασα τον μπούσουλα.. Ποιός ακριβώς κάνει αποχή, απεργία απο τα μαθήματα? ποτε στα ΙΕκ οι κοπητηπιτπαδες και οι ακόλουθοι τους εκαναν απεργία αποχή. Εδω αργησαν τα μαθηματα και βγήκαν μέχρι και στην Τάττυ (τατιανα του ευαγγελάτου) να κλάψουν για τα αμοιρα  παιδιά που έμειναν χωρίς ΙΕΚ.
Ti ακριβώς λές???

 ;D ;D ;D
Άλλα ήθελε να πει και κατέληξε να λέει ότι δεν κάνει μάθημα γιατί αργεί να πληρωθεί και να υπονοεί ότι παραπονιέται στους μαθητές ότι είναι απλήρωτος και τον συμπονούν.
Εντάξει, όλα καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2016, 12:18:03 πμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος Panoszzzzz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4317 στις: Μάιος 09, 2016, 01:30:16 πμ »
   Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι, ας μην μας κάνει ο εκνευρισμός και η ανυπομονησία να ξεφεύγουμε από το θέμα της συγκεκριμένης συζήτησης.
   Λόγω της μη αξιολόγησης που επικρατεί γενικότερα στις περισσότερες δομές της χώρας, η ποιότητα στο μάθημα κάθε εκπαιδευτικού έγκειται αποκλειστικά στη συνείδηση του και μόνο. Δεν χρειάζεται να δοθεί βάση σε αντιπαραθεσεις.
   Ας δοθεί βάση σε οποίας μορφής ενημέρωση σχετικά με την εξέλιξη της διαδικασίας πληρωμών, έγκυρη ή μη, (η ενημέρωση) θα κριθεί εκ του αποτελέσματος.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10811
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4318 στις: Μάιος 09, 2016, 01:54:31 πμ »
   Κυρίες και κύριοι συνάδελφοι, ας μην μας κάνει ο εκνευρισμός και η ανυπομονησία να ξεφεύγουμε από το θέμα της συγκεκριμένης συζήτησης.
   Λόγω της μη αξιολόγησης που επικρατεί γενικότερα στις περισσότερες δομές της χώρας, η ποιότητα στο μάθημα κάθε εκπαιδευτικού έγκειται αποκλειστικά στη συνείδηση του και μόνο. Δεν χρειάζεται να δοθεί βάση σε αντιπαραθεσεις.
   Ας δοθεί βάση σε οποίας μορφής ενημέρωση σχετικά με την εξέλιξη της διαδικασίας πληρωμών, έγκυρη ή μη, (η ενημέρωση) θα κριθεί εκ του αποτελέσματος.
Πολύ σωστή η τοποθέτησή σου Panoszzzzz.

Με την ευκαιρία αυτή σε καλωσορίζουμε στο pde.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4319 στις: Μάιος 09, 2016, 07:35:08 πμ »
;D ;D ;D
Άλλα ήθελε να πει και κατέληξε να λέει ότι δεν κάνει μάθημα γιατί αργεί να πληρωθεί και να υπονοεί ότι παραπονιέται στους μαθητές ότι είναι απλήρωτος και τον συμπονούν.
Εντάξει, όλα καλά.

Ζονκ!!Κρίμα που δεν το  αναλύσες  σωστα. Την επόμενη φορα στο επόμενο μου σχόλιο θα τα πας καλύτερα.
 ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2016, 07:59:13 πμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4320 στις: Μάιος 09, 2016, 09:12:15 πμ »
Φυσικά και δεν είναι σωστό και ηθικό να την πληρώσουν οι καταρτιζόμενοι και σπουδαστές
για τη δική μας οικονομική κατάντια (σε επίπεδο εργοδότη-εργαζόμενου)

Ο σπουδαστής πρέπει να διδαχθεί την ύλη που προβλέπεται


Προσωπικά προτείνω και φαντάζομαι πολλοί θα το υιοθετήσετε εδώ μέσα από Δευτέρα.....

Υπογραφή των ωρών στη σχολή που δουλεύουμε (2-3-4-5 ώρες) ενωπιω διευθυντή ή υποδιευθυντη

και Απευθείας αποχώρηση με όποιες σύνεπειες

Μερικοί , όχι όλοι , το υπογραμμίζω, λένε κάτι  πράγματα που με παραπέμπουν σε περίεργες σκέψεις, ούτε βαλτοί να ήσαν.
Τα ΙΕΚ δέν εχουν προγράμματα σπουδών, ούτε συγκεκριμένη ύλη για να διδαχθούν οι σπουδαστές. Ποιός έχει περάσει ένα εξάμηνο απο ΙΕΚ και δεν γνωρίζει ότι προβλεπόμενη ύλη  όπως και συγράμματα σε μία τάξη ΙΕΚ είναι άγνωστες λέξεις. Ο καθείς εισέρχεται και "διδάσκει" ότι τον φωτίσει ο θεός. Τώρα πως αυτό το μονοψήφιο ποσοστό του 3-4% περνάει την πιστοποίηση ακόμα δεν το έχω αποσαφηνίσει στην έγκεφαλική μου οντότητα .
Ας έχει , ευτυχώς ή δυστυχώς αν δεν υπήρχαν "αυτοί", ούτε ο κάθε ένας ασχετος υπουργός θα έκανε την δουλειά του στο τζάμπα, ούτε εμείς θα αναλωνόμαστε σε εσωτερικές "επιθέσεις" στο pde  και αυτοί να γελάνε στην υγεία των κορόιδων
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος vkape

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4321 στις: Μάιος 09, 2016, 09:29:27 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Επανέρχομαι με πεζά αυτή τη φορά λόγω της παρατήρησης που μου έγινε για τα κεφαλαία της προηγούμενης.
Κανένα νέο συνάδερφοι με τις πληρωμές μας; Μήπως τώρα που οι 'υπεύθυνοι' για τις πληρωμές μας ψήφισαν υπέρ των εκτρωμάτων ασφαλιστικού και φορολογικού, πάρουν πράσινο φως από το Eurogroup το απόγευμα και επιτέλους(!!!!) πατήσουν εκείνο το ... τιμημένο enter και δουν χαρά τα ATM'ς μας;;;;; Παράκληση, επειδή το e-banking που έχω στην ΕΤΕ δεν λειτουργεί, όποιος δει χρήματα στο λογαριασμό του, ας μας ενημερώσει... Τις τελευταίες μέρες πιο συχνά μπαίνουμε στο pde παρά στο google!!!!
καλημέρα και ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ σε όλους!!!!

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4322 στις: Μάιος 09, 2016, 09:33:52 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα!
Επανέρχομαι με πεζά αυτή τη φορά λόγω της παρατήρησης που μου έγινε για τα κεφαλαία της προηγούμενης.
Κανένα νέο συνάδερφοι με τις πληρωμές μας; Μήπως τώρα που οι 'υπεύθυνοι' για τις πληρωμές μας ψήφισαν υπέρ των εκτρωμάτων ασφαλιστικού και φορολογικού, πάρουν πράσινο φως από το Eurogroup το απόγευμα και επιτέλους(!!!!) πατήσουν εκείνο το ... τιμημένο enter και δουν χαρά τα ATM'ς μας;;;;; Παράκληση, επειδή το e-banking που έχω στην ΕΤΕ δεν λειτουργεί, όποιος δει χρήματα στο λογαριασμό του, ας μας ενημερώσει... Τις τελευταίες μέρες πιο συχνά μπαίνουμε στο pde παρά στο google!!!!
καλημέρα και ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ σε όλους!!!!

.........enter.......
teller 198563240251 Date 05/09/16
Αρχηγέ μου σέφτιαξα, αντε να εισπράξεις....
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος george_thess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4323 στις: Μάιος 09, 2016, 10:00:06 πμ »
.........enter.......
teller 198563240251 Date 05/09/16
Αρχηγέ μου σέφτιαξα, αντε να εισπράξεις....

Μάλλον μόνο εσύ είδες φως...

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4324 στις: Μάιος 09, 2016, 10:06:56 πμ »
Μάλλον μόνο εσύ είδες φως...
Εγω εχω δεί φώς εδώ και καιρό...εχω τα μέσα
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος manos_eng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4325 στις: Μάιος 09, 2016, 10:18:56 πμ »
Όσοι είναι με ΤΠΥ έχουν πληρώθει για Νοεμβριο και Δεκέμβριο
εγώ που είμαι με ΤΠΥ δεν με έχουν ειδοποιήσει να στείλω φορολογική
και ασφαλιστική ενημερότητα.δηλαδή οι πληρωμές γίνονται επιλεκτικά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 601
Σύνολο: 604

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.