*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 680447 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2870 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:14:57 πμ »
Ο Αρβανιτοπουλος ειναι διαδοχος που και αυτος ακολουθει την τεχνοκρατικη γραμμη ''εξορθολογηση δυναμικου''.
Οσο για το δευτερο που γραφεις μαλλον εχεις δικιο,ετσι υποψιαζομαι και εγω(evkan 2).
Να λοιπον γιατι δεν θα γινει Ασεπ για νεους υποψηφιους προς μονιμοτητα,εχουμε μονιμους κατα το υποργειο παρα πολλους σε συνδυασμο με την αυξηση ωραριου απο του χρονου!

Πλέον, έχει μετονομαστεί σε....
Ανώτατο
Συμβούλιο
Εκδίωξης
Προσωπικού
Τέλειο.......!!!!!!!!! Αντικατοπτρίζει πλήρως την πραγματικότητα.......!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:54 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2871 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:16:03 πμ »
evkan2 είσαι πολύ καλός υποστηρικτής του συστήματος ή μου φαίνεται;Θα γίνουν ίσως αυτά που λες μόνο εάν δεν χρεωκοπήσουμε, εάν δεν αλλάξουν γραμμή οι Γερμανοί, εάν δεν υπάρχει θέμα στη Μέση Ανατολή, εάν δεν γίνουν κινητοποιήσεις με επακόλουθο τη ρήξη στους κόλπους της κυβέρνησης......

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2872 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:21:49 πμ »
evkan2 είσαι πολύ καλός υποστηρικτής του συστήματος ή μου φαίνεται;Θα γίνουν ίσως αυτά που λες μόνο εάν δεν χρεωκοπήσουμε, εάν δεν αλλάξουν γραμμή οι Γερμανοί, εάν δεν υπάρχει θέμα στη Μέση Ανατολή, εάν δεν γίνουν κινητοποιήσεις με επακόλουθο τη ρήξη στους κόλπους της κυβέρνησης......

Εγω δεν ειπα για αυξηση του ωραριου και μειωση 60% στις βασικες...τωρα εαν εσυ δεν ηπιες καφε πρωι πρωι that is your problem... :-X

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2873 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:31:00 πμ »
Κανεις δεν πιστευει 100% τιποτα ,κανεις δεν ειναι εχθρος κανενος ,συνδυαζουμε τις πληροφοριες με τις προσωπικες μας εκτιμησεις ,το ποιος ''βγαινει αληθινος'' εν καιρω ειναι ευκολο να διαπιστωθει...Απο την άλλη περιμενουμε την αυτοεπιβεβαιωση μας μεσα απο ενα forum;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:13:54 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2874 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:34:37 πμ »
 ;D ;D ;D μπααααα, τον πειράζω, δε με ενδιαφέρει να επιβεβαιωθώ....εξάλλου το τελευταίο ράδιο αρβύλα από υπαλλήλους του υπουργείου κάνει λόγω για πίνακες επιτυχόντων ΑΣΕΠ από τους οποίους θα διορίζονται οι καθηγητές σε περίπτωση που δε γίνει ΑΣΕΠ.....αλλά ο κυριουλης μου δε φαίνεται πουθενά για να διασταυρώσω την πληροφορία....

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2875 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:36:27 πμ »
;D ;D ;D μπααααα, τον πειράζω, δε με ενδιαφέρει να επιβεβαιωθώ....εξάλλου το τελευταίο ράδιο αρβύλα από υπαλλήλους του υπουργείου κάνει λόγω για πίνακες επιτυχόντων ΑΣΕΠ από τους οποίους θα διορίζονται οι καθηγητές σε περίπτωση που δε γίνει ΑΣΕΠ.....αλλά ο κυριουλης μου δε φαίνεται πουθενά για να διασταυρώσω την πληροφορία....
Τηλεφώνησες σήμερα adigoni;;;;

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2876 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:38:30 πμ »
όχι δεν τηλεφώνησα, αλλά να θυμάστε αυτή την πληροφορία, είναι ένα στυλ διευρυμένου 24μήνου....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2877 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:44:53 πμ »
http://www.enikos.gr/politics/73538,Molis_225_diorismoi_ekpaideytikwn_.html

Παραδέχτηκε ο υπουργός Παιδείας Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος, μιλώντας στη ΝΕΤ, ότι ενδέχεται να υπάρξουν κενά και ελλείψεις τις πρώτες μέρες στα σχολεία, διότι οι διορισμοί εκαπιδευτικών φέτος είναι μόλις 225. Τόνισε δε, ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν 156.000 μόνιμοι καθηγητές στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση και 15.000 αναπληρωτές.

κύριε Υπουργέ, αυτή τη στιγμή ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΡΓΟΙ

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2878 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:50:55 πμ »
;D ;D ;D μπααααα, τον πειράζω, δε με ενδιαφέρει να επιβεβαιωθώ....εξάλλου το τελευταίο ράδιο αρβύλα από υπαλλήλους του υπουργείου κάνει λόγω για πίνακες επιτυχόντων ΑΣΕΠ από τους οποίους θα διορίζονται οι καθηγητές σε περίπτωση που δε γίνει ΑΣΕΠ.....αλλά ο κυριουλης μου δε φαίνεται πουθενά για να διασταυρώσω την πληροφορία....
Τα περι αυτοεπιβεβαιωσης ηταν γενικος σχολιασμος,ας εχουμε βρε Αντιγονη την υγεια μας,μη τους αφησουμε να μας παρουν και αυτη....στο βωμο ενος μικροτερου  κρατους  ;D ;D ;).

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2879 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:51:18 πμ »
http://www.enikos.gr/politics/73538,Molis_225_diorismoi_ekpaideytikwn_.html

Παραδέχτηκε ο υπουργός Παιδείας Κωνσταντίνος Αρβανιτόπουλος, μιλώντας στη ΝΕΤ, ότι ενδέχεται να υπάρξουν κενά και ελλείψεις τις πρώτες μέρες στα σχολεία, διότι οι διορισμοί εκαπιδευτικών φέτος είναι μόλις 225. Τόνισε δε, ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν 156.000 μόνιμοι καθηγητές στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση και 15.000 αναπληρωτές.

κύριε Υπουργέ, αυτή τη στιγμή ΟΙ ΠΡΩΗΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΡΓΟΙ
Γιατί θα το ξέρει νομίζεις;;;;; Είναι εκτός τόπου και χρόνου!!!

Αποσυνδεδεμένος at106

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2880 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:52:31 πμ »
Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί στον "κλειδωμένο" πίνακα διορισμών εξακολουθούν να μπαίνουν ονόματα εκπαιδευτικών και μάλιστα με τεράστιες προυπηρεσίες; Με τη σημερινή νέα ανανέωση του πίνακα μαλιστα!!!

Από τα ιδιωτικά το πιθανότερο....

Η σημερινή νέα είσοδος δεν είναι από τα ιδιωτικά.
Πολύ ύποπτο το γεγονός ότι πλασαρίστηκε τόσο ψηλά, μια μέρα πριν την ανακοίνωση των διορισμών Π.Ε.
Αν με αφορούσε άμεσα, αν έχανα το διορισμό μου, λόγω αυτής της εισόδου θα το έψαχνα ενδελεχώς.

Μετά από ερώτηση που έκανα στο Υπουργείο χθες το πρωί, μου απάντησαν ότι εκρεμούσε δικαστική απόφαση για αναγνώριση προυπηρεσίας, η οποία βγήκε την Παρασκευή το μεσημέρι και για το λόγο αυτό ανανεώθηκε ο πίνακας με την προσθήκη της κοπέλας στο νούμερο 3. Το ενδιαφέρον μου είναι γιατί είμαι πρώτη "επιλαχούσα" αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον όρο στον πίνακα. Η ελπίδα πεθαίενι τελευταία.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2005
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2881 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:52:46 πμ »
Ο Υπουργος πριν απο λιγο στη ΝΕΤ:Του χρονου τετοιο καιρο δεν θα μιλαμε για κενα ,εννοειται με την αυξηση ωραριου και την εξορθολογηση εκπαιδευτικου δυναμικου!Οσο για την αξιολογηση ερχεται ,με αντικειμενικο και αδιαβλητο τροπο...μηπως εννοει ο ποιητης εξετασεις τυπου ΑΣΕΠ; Αρα ασεπ θα γινει αλλα....για αυτους που ηδη εργαζονται στην εκπαιδευση ;Λεω εγω τωρα.....

Ο Αρβανιτόπουλος, ως ακαδημαϊκός, δεν έχει σχέση με τα θέματα της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Εξάλλου και τύποις έχει εκχωρήσει αυτή την αρμοδιότητα στον Υφυπουργό.

Αλλά και επί της ουσίας, φαίνεται να ανακοινώνει (όπως, άλλωστε, κάθε μη σχετικός με το αντικείμενο του Υπουργείου του Υπουργός) ό,τι "κουλό" του λένε οι τυχάρπαστοι και περαστικοί "σύμβουλοι" (στην προκειμένη περίπτωση ο επικοινωνιολόγος που είχε αναλάβει την προεκλογική του εκστρατεία). Φυσικά οι ίδιοι "σύμβουλοι", βαθείς γνώστες της Εκπαίδευσης, θα ήταν πλάι στο ίδιο πολιτικό πρόσωπο οποιοδήποτε Υπουργείο κι αν αναλάμβανε (π.χ. αν ήταν στο Εθνικής Άμυνας θα ήταν "επαΐοντες" σε θέματα εξοπλισμών κ.ο.κ.)

Αποτέλεσμα είναι να ανακοινώνονται μεγαλο-σαχλαμάρες του στιλ: Του χρονου τετοιο καιρο δεν θα μιλαμε για κενα, τη στιγμή που αυτό δεν έχει γίνει ποτέ στο παρελθόν (και υπάρχουν και αντικειμενικοί λόγοι και δυσκολίες που δεν έχει επιτευχθεί).

Εγώ αναρωτιέμαι αν του χρόνου τέτοιο καιρό θα είναι ακόμα Υπουργός ο Αρβανιτόπουλος...

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2882 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:53:25 πμ »
;D ;D ;D μπααααα, τον πειράζω, δε με ενδιαφέρει να επιβεβαιωθώ....εξάλλου το τελευταίο ράδιο αρβύλα από υπαλλήλους του υπουργείου κάνει λόγω για πίνακες επιτυχόντων ΑΣΕΠ από τους οποίους θα διορίζονται οι καθηγητές σε περίπτωση που δε γίνει ΑΣΕΠ.....αλλά ο κυριουλης μου δε φαίνεται πουθενά για να διασταυρώσω την πληροφορία....
Και με ποια κριτήρια θα γίνει η κατάταξη των συναδέλφων;;;

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2883 στις: Αύγουστος 28, 2012, 10:56:53 πμ »
Όταν μιλάμε για ράδιο αρβύλα, δε νομίζω ότι μπορούμε να δίνουμε σημασία.....
Του χρόνου υπουργός παιδείας μπορεί να είναι ο Σπηλιωτόπουλος που έκανε διακοπές στην Πάτμο με την....αγαπημένη του εφοπλίστρια, όπως έγραψαν οι κυριακάτικες εφημερίδες....βγάζετε άκρη;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160641
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 700
Σύνολο: 708

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.