*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 680448 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3108 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:42:08 πμ »
μιλησε κανεις με καμια δδε η με το υπουργειο?
Από Διευθυνση Δβθμιας  είπανε ότι αν τους στείλουν αναπληρωτές πριν την εμφάνιση νεοδιόριστων θα τοποθετήσουν στα κενά κανονικά τους αναπληρωτές!!!
Επίσης από το υπουργείο είπαν ότι περιμένουν ακόμα (????), δεν ξέρουν κάτι καινούριο να πουν  και ότι είναι ενήμεροι για το πρόβλημα που δημιουργείται από τις τοποθετήσεις νεοδιόριστων - αναπληρωτών..... (πως θα το λύσουν δε γνωρίζω!!!). Είπαν ότι δεν είναι βέβαιο ότι θα συμπέσουν οι περιοχές διορισμού με τις περιοχές που θα καλέσουν αναπληρωτές (όπως έγινε στην αβθμια) αλλά εγώ πολύ αμφιβάλλω ότι θα το φροντίσουν!!! Πάρτε κι άλλοι τηλέφωνο στο υπουργείο (τμήμα Διορισμών) μήπως και βγάλουμε καμία άκρη!
Εγώ που είμαι πρωτοβάθμια και συμπέφτουν περιοχές, για να μην πω "αλληλοπλακώνονται", μου είπαν από το υπουργείο ότι η νομοθεσία ορίζει ότι πρεπει να τοποθετηθούν πρώτα οι νεοδιόριστοι και μετά οι αναπληρωτές και οι διευθύνσεις είναι ενήμερες. το ότι "παρουσιάζονται" οι αναπληρωτές φέτος πρώτοι, δεν σημαίνει και ότι θα "τοποθετηθούν" πρώτοι. Έτσι μου είπαν πριν περίπου μισή ώρα......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:27:47 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3109 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:47:18 πμ »
Πάντως τα ΠΕΚ στο 3ο ΠΕΚ Αθηνών αρχίζουν αύριο!

Άντε τώρα βρες άκρη!

Να σου πω εγώ καλύτερο. Τα Πεκ Λέσβου έχουν ήδη ξεκινήσει από τη Δευτέρα! ::)

Αποσυνδεδεμένος Andr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3110 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:50:18 πμ »
Μακάρι να γίνει έτσι αν και ακούγεται εξίσου παράλογο να έχουν στο περίμενε 50 έως 100+ αναπληρωτές και τα σχολεία άδεια μόνο και μόνο για να περιμένουν το ΦΕΚ των νεοδιόριστων και την παρουσίασή τους στις Διευθύνσεις ...! Το καλύτερο θα ήταν να έβγαινε σήμερα αυτό το ΦΕΚ....

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3111 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 09:59:13 πμ »
Πάντως τα ΠΕΚ στο 3ο ΠΕΚ Αθηνών αρχίζουν αύριο!

Άντε τώρα βρες άκρη!

Να σου πω εγώ καλύτερο. Τα Πεκ Λέσβου έχουν ήδη ξεκινήσει από τη Δευτέρα! ::)

Τι να πω; Από το πρωί είμαι στα τηλέφωνα και άκρη δε βρίσκω. Φέτος θα έχω άδεια ανατροφής και θα ήθελα να τα παρακολουθήσω να τελειώνω, από τη στιγμή κιόλας που μπορείς να τα κάνεις εκεί που μένεις.

Ωστόσο, το πρόβλημα είναιμε τις απουσίες. Άντε και ξεκινάς δε θα χάσεις μέρες με τα πήγαινελα για να παρουσιαστείς στον τόπο διορισμου; Τι θα γίνει τότε με τις απουσίες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:27:47 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3112 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:08:25 πμ »
Και μένα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω στον τόπο μου. Αλλά, τα ΠΕΚ Λαμίας είναι μακριά και πήρα και εγώ στο 3ο ΠΕΚ στο Περιστέρι και μου είπαν να κάνω μια αίτηση και ότι ξεκινάνε αύριο στις 8.30. Πήρα και στο 2ο ΠΕΚ και μου είπαν ότι κάνουν προσπάθεια να αποφύγουν να ξεκινήσουν αύριο, αλλά να αρχίσουν από Δευτέρα. Αλλά τι γίνεται, όπως λες, με τις μετακινήσεις για να παρουσιαστούμε! :-\

Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3113 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:24:53 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!!!! Είμαι και εγώ στους πολύπαθους νεοδιοριζόμενους στη Χίο! Μόλις μίλησα με τα ΠΕΚ Μυτιλήνης - που έχουν ήδη ξεκινήσει από Δευτέρα! - και εφόσον έχω χάσει πάνω από το μισό πρόγραμμα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω και του χρόνου. Ισχύει κάτι τέτοιο ή θα δημιουργηθεί πρόβλημα? Επίσης: αν δεν παρακολουθήσω την Α΄ φάση, μπορώ να παρακολουθήσω τη Β΄ και τη Γ΄? Δεν σας κρύβω ότι έχω κατααγχωθεί!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3114 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:28:40 πμ »
Καλημέρα σε όλους!!!!! Είμαι και εγώ στους πολύπαθους νεοδιοριζόμενους στη Χίο! Μόλις μίλησα με τα ΠΕΚ Μυτιλήνης - που έχουν ήδη ξεκινήσει από Δευτέρα! - και εφόσον έχω χάσει πάνω από το μισό πρόγραμμα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω και του χρόνου. Ισχύει κάτι τέτοιο ή θα δημιουργηθεί πρόβλημα? Επίσης: αν δεν παρακολουθήσω την Α΄ φάση, μπορώ να παρακολουθήσω τη Β΄ και τη Γ΄? Δεν σας κρύβω ότι έχω κατααγχωθεί!
Χωρις την α δεν μπορεις να παρακολουθησεις β και γ αυτο είναι σίγουρο.
Δε θα δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα αν τα παρακολουθήσεις του χρόνου.
Μην αγχώνεσαι. Άσε που αν τα αφήσεις για του χρόνου θα "χρωστάς" μόνο την α φάση και θα είσαι νομίμως απαλλαγμένη από τις επόμενες 2.
Μακάρι τα προβλήματα των εκπαιδευτικών να άρχιζαν και να τελείωναν στα ΠΕΚ! ;)
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3115 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:32:46 πμ »
Και μένα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω στον τόπο μου. Αλλά, τα ΠΕΚ Λαμίας είναι μακριά και πήρα και εγώ στο 3ο ΠΕΚ στο Περιστέρι και μου είπαν να κάνω μια αίτηση και ότι ξεκινάνε αύριο στις 8.30. Πήρα και στο 2ο ΠΕΚ και μου είπαν ότι κάνουν προσπάθεια να αποφύγουν να ξεκινήσουν αύριο, αλλά να αρχίσουν από Δευτέρα. Αλλά τι γίνεται, όπως λες, με τις μετακινήσεις για να παρουσιαστούμε! :-\

Karχaria σου είπαν ότι θα σε δεχθούν στο 2ο ΠΕΚ? Γιατί εμένα μου είπαν ότι έχει κλείσει το τμήμα εδώ και μια εβδομάδα

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3116 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:35:40 πμ »
Και μένα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω στον τόπο μου. Αλλά, τα ΠΕΚ Λαμίας είναι μακριά και πήρα και εγώ στο 3ο ΠΕΚ στο Περιστέρι και μου είπαν να κάνω μια αίτηση και ότι ξεκινάνε αύριο στις 8.30. Πήρα και στο 2ο ΠΕΚ και μου είπαν ότι κάνουν προσπάθεια να αποφύγουν να ξεκινήσουν αύριο, αλλά να αρχίσουν από Δευτέρα. Αλλά τι γίνεται, όπως λες, με τις μετακινήσεις για να παρουσιαστούμε! :-\
Όσο παρακολουθείτε ΠΕΚ απαλλάσεστε από την υποχρέωση να παρουσιαστείτε.Τσεκάρετέ το αλλά δε νομίζω να έχει αλλάξει από το 2009. Μη μασήσετε ό,τι και να σας πουν όπως εγώ που "χάλασα" μία από τις 2 απουσίες γιατί με ψάρωσε ο τότε διευθυντής μου ότι έπρεπε να πάω.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3117 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:40:00 πμ »
Συνάδελφοι, η α΄φάση είναι υποχρεωτική για όσους έχουν ήδη προὑπηρεσία σε σχολείο (8μηνη και άνω). Οπότε μην σας απασχολεί και πολύ. Όσοι μπορέσετε δηλώστε στον τόπο κατοικίας σας.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3118 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:40:23 πμ »
Και μένα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω στον τόπο μου. Αλλά, τα ΠΕΚ Λαμίας είναι μακριά και πήρα και εγώ στο 3ο ΠΕΚ στο Περιστέρι και μου είπαν να κάνω μια αίτηση και ότι ξεκινάνε αύριο στις 8.30. Πήρα και στο 2ο ΠΕΚ και μου είπαν ότι κάνουν προσπάθεια να αποφύγουν να ξεκινήσουν αύριο, αλλά να αρχίσουν από Δευτέρα. Αλλά τι γίνεται, όπως λες, με τις μετακινήσεις για να παρουσιαστούμε! :-\

Karχaria σου είπαν ότι θα σε δεχθούν στο 2ο ΠΕΚ? Γιατί εμένα μου είπαν ότι έχει κλείσει το τμήμα εδώ και μια εβδομάδα

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου είπαν.

Αποσυνδεδεμένος markira

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3119 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:58:26 πμ »
καλημερα! να σας πω να γελασετε.. με πηραν απο την πρωτοβαθμια Ηρακλείου που έχω δίοριστει, ναμου πουν οτι σήμερα στισ 2 πρέπει να είμαι εκεί για να τοποθετηθω. γιατι του λεω μου είπε κανείσ να είμαι Ηράκλειο σήμερα ώστε να μπορώ να είμαι εκεί στισ 2; τελικά το θεμα λύθηκε με το να με πάρουν λεεί τηλεφωνο να μου πουν τα κενα και να διαλέξω...

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3120 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:59:51 πμ »
Και μένα μου είπαν ότι μπορώ να τα παρακολουθήσω στον τόπο μου. Αλλά, τα ΠΕΚ Λαμίας είναι μακριά και πήρα και εγώ στο 3ο ΠΕΚ στο Περιστέρι και μου είπαν να κάνω μια αίτηση και ότι ξεκινάνε αύριο στις 8.30. Πήρα και στο 2ο ΠΕΚ και μου είπαν ότι κάνουν προσπάθεια να αποφύγουν να ξεκινήσουν αύριο, αλλά να αρχίσουν από Δευτέρα. Αλλά τι γίνεται, όπως λες, με τις μετακινήσεις για να παρουσιαστούμε! :-\

Karχaria σου είπαν ότι θα σε δεχθούν στο 2ο ΠΕΚ? Γιατί εμένα μου είπαν ότι έχει κλείσει το τμήμα εδώ και μια εβδομάδα

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου είπαν.

Στο 2ο δε ρώτησα λεπτομέρειες, παρα μόνο πότε ξεκινάνε. Στο 3ο ρώτησα και μάλιστα μόλις έστειλα και αίτηση και μου είπαν ότι θα με δεχτούν.

Αποσυνδεδεμένος maremare

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #3121 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 11:52:00 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160641
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 890
Σύνολο: 901

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.14 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.