*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 166203 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #350 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:08:07 πμ »
πρώτο σου μήνυμα είναι κοπελιά? θα σε κατηγορήσουν ότι είσαι ύποπτη. άσε που είσαι και συνονόματη και θα πουν ότι είμαι διχασμένη προσωπικότητα και προσπαθώ να δημιουργήσω εντυπώσεις
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:09:56 »

Αποσυνδεδεμένος mirmigois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #351 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:08:30 πμ »
Καλά τα πήγαμε με ζούγλα και τροκτικό το θέμα είναι να δούμε τη μπορούμε να κάνουμε με τηλεώραση, γιατι εκει θα δοθει μεγάλη δημοσιότητα. Ο απλώς κοσμος δεν διαβάζει internet. Και τη κυβερνηση την ενδιαφέρει να μην ξεφτιλιστεί στην τηλεώραση. Και κανα κλησιμο κανενος δρομου αν καταφερουμε καλά θα είναι αν και δυσκολο μέσα στο καλοκαιρι.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4025
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #352 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:09:51 πμ »
Τα ίδια θα λέγαμε... Ότι είναι πολύ περίεργο να ανακηρυχθεί μια σχολή καθηγητική εν μέσω καλοκαιριού (και όχι αρχές Ιουνίου π.χ., αλλά τέλη Ιουλίου, εκεί που όλοι κάνουν τα μπανάκια τους) και ενώ εκκρεμούν αποτελέσματα ΑΣΕΠ, χωρίς να διευκρινίζεται αν αυτό θα τον επηρεάσει ή όχι. Επίσης ότι είναι περίεργη η πρεμούρα του στυλ "κάν'τε αιτήσεις παιδιά, να ανανεώσουμε κιόλας τους πίνακες φέτος, μη χάσετε κανά μήνα". Συνήθως καθυστέρηση υπάρχει στην Ελλάδα, όχι εγρήγορση...

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #353 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:19:11 πμ »

Προσωπική μου θέση (την έχω εκφράσει και στο παρελθόν):
 
1. Πρέπει να διαχωριστεί η "παιδαγωγική επάρκεια" από την
    "διδακτική επάρκεια". "Παιδαγωγική" = "διδακτική ανηλίκων"
2. Τα υφιστάμενα τμήματα να έχουν "διδακτική επάρκεια" αλλά
    όχι "παιδαγωγική επάρκεια". (Το παιδί μου θέλω να το διδάσκει
    κάποιος που ξέρει να διδάσκει σε παιδιά, όχι απλά κάποιος
    που έχει τις αντίστοιχες γνώσεις μόνο..).
3. Για τη διδασκαλία σε Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο, να απαιτείται
    "παιδαγωγική επάρκεια". Για οποιαδήποτε άλλη διδασκαλία
    (ενηλίκων) να αρκεί μόνο η "διδακτική επάρκεια".
4. Τα τμήματα Πληροφορικής να δημιουργήσουν 4 κατευθύνσεις
    (hardware, software, επικοινωνίες-δίκτυα, εκπαίδευση) και
    μόνο η 4η κατεύθυνση να έχει "παιδαγωγική επάρκεια" (με
    κατάλληλα παιδαγωγικά μαθήματα), ενώ οι άλλες όλες να
    έχουν "διδακτική επάρκεια".
 
--
Φώτης Κ. Λιοτόπουλος
Γ.Γ. Δ.Σ. ΕΠΕ


Έβγαλε κανείς κάποιο συμπέρασμα από όλα αυτά; Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ΕΠΕ για μία ακόμα φορά μας αφήνει στη μοίρα μας. Και μετά διαμαρτύρονται ότι δεν έχουν κόσμο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:09:56 »

Αποσυνδεδεμένος spidr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19 DTPS
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #354 στις: Ιούλιος 29, 2009, 02:37:07 πμ »
περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.... φυσικά και αδικείται το συμφέρον σας, φυσικά και δεν έχετε να πείτε κάτι σοβαρό απέναντι μας, πλέον είστε άξιοι των γραπτών σκέψεων και των κεκτημένων σας. καληνύχτα και σας εύχομαι να κερδίσετε αυτό που αξίζετε.
Ο άνθρωπος μπορεί να καταφέρει τα πάντα αρκεί να το πιστέψει και να προσπαθήσει. +++think positive+++

Αποσυνδεδεμένος Dimpas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 19 Δ.Τ.Ψ.Σ Ετος εισόδου 1999
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #355 στις: Ιούλιος 29, 2009, 03:11:20 πμ »
Καλά τα πήγαμε με ζούγλα και τροκτικό το θέμα είναι να δούμε τη μπορούμε να κάνουμε με τηλεώραση, γιατι εκει θα δοθει μεγάλη δημοσιότητα. Ο απλώς κοσμος δεν διαβάζει internet. Και τη κυβερνηση την ενδιαφέρει να μην ξεφτιλιστεί στην τηλεώραση. Και κανα κλησιμο κανενος δρομου αν καταφερουμε καλά θα είναι αν και δυσκολο μέσα στο καλοκαιρι.

Πρώτα να μάθετε ΕΛΛΗΝΙΚΑ και μετά να κάνετε όλα τα άλλα !

Μα καλά , πες ότι ρε συ φίλε ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ,

Να το δεχτώ !

Αλλά ,  Δεν ξέρεις για τα Plugin του Firefox που έχουν αυτόματη ελληνική διόρθωση ????

Κανείς δεν σου το είπε ?

Και μετά θες να διδάξεις τα παιδιά να χρησιμοποιούν ΣΩΣΤΑ την Ελληνική Γλώσσα στο Internet ??


Να σου δώσω μια ιδέα για να εφαρμόσετε στον ΑΓΩΝΑ ΣΑΣ ενάντια στο Τμήμα μας ???

Ένας κακός απόφοιτος του τμήματος ΔΤΨΣ πυροβολεί ένα "Επιστήμονα" άλλου τμήματος πληροφορικής ( κατα προτίμηση Πληροφορικής Θεσσαλονίκης ) και ΟΛΗ η Ελληνική κοινωνία αναστατώνεται !

Επικρατεί το ΧΑΟΣ και η ΑΝΑΡΧΙΑ και καταλύεται το ΚΡΑΤΟΣ  ......

Ακούγεται επιστημονική φαντασία ΑΛΛΑ με την ΚΑΚΙΑ που έχετε μέσα σας ( ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ)  είναι πιθανό να το σκηνοθετήσετε .....

Άλλος για το Hollywood ????

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #356 στις: Ιούλιος 29, 2009, 03:22:02 πμ »
Αυτή η συζήτηση, ποιές είναι οι καλές σχολές, και ποιές πρέπει να παρέχουν παιδαγωγική επάρκεια δέν θα οδηγήσει πουθενά. Εξάλλου συνάδερφοι απο κάποιες σχολές που δίνουν παιδαγωγική επάρκεια παραδέχτηκαν (προς τιμήν τους) ότι δέν είχαν καθόλου παιδαγωγικά μαθήματα. Με κίνδυνο να ακουστώ σάν χαλασμένο πικάπ:

-100% Ασέπ λύνει άμεσα το θέμα της επιλογής σχολών που συμμετέχουν, αφού μόνο με το πτυχίο δέν θα διορίζεται κανείς. Αντιθέτως όλοι θα πρέπει να αποδείξουν τις γνώσεις τους. Άν η σχολή τους ήταν τόσο άσχετη και υποβαθμισμένη όπως ισχυρίζονται κάποιοι, πολύ απλά δέν θα τα καταφέρουν(Όσοι υπερηφανεύεστε για το ανώτερο επίπεδο των σπουδών σας δέν θα έχετε αντίρρηση έτσι;)

-απαλοιφή του κριτηρίου που δίνει απόλυτη προτεραιότητα στους κατόχους παιδαγωγικής επάρκειας, αφού αυτή εξετάζεται ήδη ώς αυτόνομη θεματική ενότητα στον ΑΣΕΠ. (Και πάλι, όσοι λέτε ότι το επίπεδο στη διδακτική ήταν ανεβασμόνο στη σχολή σας δέν θα έχετε πρόβλημα, αφού θα γράψετε καλύτερα στον διαγωνισμό)




  
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος karderina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #357 στις: Ιούλιος 29, 2009, 04:54:57 πμ »
KALIMERA

TO KAKKO DEN EINAI OTI I SIGKEKRIMENI SXOLI EGINE KATHIGITIKI!!!
alloy einai to kakko ti tha kanoyn oloi aytoi poy didaskoyn tosa xronia kai o kopos toys paei sta SKOYPIDIA (ANAFEROMAI SE AYTOYS POY DEN EXOYN PAIDAGOGIKI EPARKEIA)
opos kai na to kanoyme einai adiko!!!!!
tora an eseis pigate stin sxoli epidi apo tin arxi  xerate oti i sxoli  toy peiraia sAS protoimazei gia kathigites
mprabo!!!!!!!!!
alla oloi den kanoyme gia kathigites .......pos na to kanoyme tora akoma kai an i sxoli einai kathigitiki
TO EPIXIRiMA AYTO POY KAPOIOI TO YPOGRAMIZETE ME LISA DEN STEKEI!!!!!!!!!!

AYRIO MPOREI NA BGEI ALLI TROPOLOGIA POY NA LEEI OTI I TADE SXOLI POY EINAI 5 ETOYS THA PROIGITE STON PINAKA APO ESAS TOY PEIRAIA...................tote  den tha peite kai eseis oti einai adiko ????? kai emeis ti kaname ola ayta ta xronia??(ayta tha peite.......kai tha epikalesteite ta moria tin paidagogiki) kai oi alloi tha sas lene ma emeis eimaste 5 etoys  kai eseis tha treleneste!!!!!!

ola einai pithana se ayti tin xora!!!!!!

eseis eidika apo ayto to tmima prepei na dixete kali diagogi kai na epiminete oloi osoi einai ston pinaka na epimorthothoyn paidagogika kai na min xasoyn tin seira...........gia emena ayto  einai to pio dikaio metro.!!!!!

kai papste  na katigoreite toys alloys na pane alloy gia doyleia*kai eseis na dioristeite thelete stin teliki den simainei oti to agapate periostero apo toys alloys   den sas tima kai den nomizo pos den eiste se thesi na toys krinete mia kai ola ayta  ta xronia askoysan to epaggelma toy ekpaideytikoy 
etsi toys eixe proslabei to ypoyrgeio .............!  oxi os klitires !!!!!!
diabasan ena fek eidan oti mporoyn na ergasotyn kai sta sxoleia kai ayto ekanan..........apla.

dixte euaisthisia sto thema!!!!!!( H  xara sas einai megali  kai kala kanete alla min ypotimate toys ypoloipous!!!!! exaloy meta apo  tosa xronia mesa stin taxi  i paidagogiki exei ginei bioma aytomata esto kai empeirika!!!!!!


EIKASTIKOS

Αποσυνδεδεμένος mirmigois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #358 στις: Ιούλιος 29, 2009, 08:21:04 πμ »
Τα παιδια δεν μπορουν απλα να καταλαβουνε πως όλοι έχουν κάνει θυσίες για να μαζεψουν μόρια και να έχουνε ελπίδες για διορισμο (μέχρι και πόλη έχουμε μετακομίσει, τρέχουμε απο δουλεια σε δουλεια για να επιβιώσουμε). Λογικό επομένος είναι όταν ο υπουρός πέρνει έτσι μια απόφαση χωρείς να σκεπτεί τους κόπους και τις θυσίες που έχουμε κάνει 3.500 άλλοι εκπαιδευτικοί να δισαρεστηθούμε. Έστω ότι έπρεπε να πάρεται παιδαγωγική επάρκεια (που κακος την πήρατε), ο υπουργός θα έπρεπε να βρει ταυτόχρονο και τον τρόπο να μην ακυρώσει όλους τους άλλους, βρε ο τροποσ θα είναι με ποσοστο, βρε θα ήταν κάποιος άλλοσ τροπος δεν μας νιάζει. Το συμπέρασμα είναι ότι έχει γίνει μια κατάφορη αδικία.

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #359 στις: Ιούλιος 29, 2009, 08:32:50 πμ »

Προσωπική μου θέση (την έχω εκφράσει και στο παρελθόν):
 
1. Πρέπει να διαχωριστεί η "παιδαγωγική επάρκεια" από την
    "διδακτική επάρκεια". "Παιδαγωγική" = "διδακτική ανηλίκων"
2. Τα υφιστάμενα τμήματα να έχουν "διδακτική επάρκεια" αλλά
    όχι "παιδαγωγική επάρκεια". (Το παιδί μου θέλω να το διδάσκει
    κάποιος που ξέρει να διδάσκει σε παιδιά, όχι απλά κάποιος
    που έχει τις αντίστοιχες γνώσεις μόνο..).
3. Για τη διδασκαλία σε Δημοτικό-Γυμνάσιο-Λύκειο, να απαιτείται
    "παιδαγωγική επάρκεια". Για οποιαδήποτε άλλη διδασκαλία
    (ενηλίκων) να αρκεί μόνο η "διδακτική επάρκεια".
4. Τα τμήματα Πληροφορικής να δημιουργήσουν 4 κατευθύνσεις
    (hardware, software, επικοινωνίες-δίκτυα, εκπαίδευση) και
    μόνο η 4η κατεύθυνση να έχει "παιδαγωγική επάρκεια" (με
    κατάλληλα παιδαγωγικά μαθήματα), ενώ οι άλλες όλες να
    έχουν "διδακτική επάρκεια".
 
--
Φώτης Κ. Λιοτόπουλος
Γ.Γ. Δ.Σ. ΕΠΕ


Έβγαλε κανείς κάποιο συμπέρασμα από όλα αυτά; Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ΕΠΕ για μία ακόμα φορά μας αφήνει στη μοίρα μας. Και μετά διαμαρτύρονται ότι δεν έχουν κόσμο...

Συμφωνώ.
Λες και ακούω τον υπουργό ή τον Κασωτάκη

Αποσυνδεδεμένος Don Quixote

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #360 στις: Ιούλιος 29, 2009, 08:43:43 πμ »
Συναδελφοι μπραβο... Συνεχιστε ετσι... Βομβαρδιστε με email portals, τηλεορασεις, εφημεριδες... Ενημερωστε αποφοιτους ΠΕ19-ΠΕ20... Επε, Επυ, Στεμπ... ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ... Αλλιως ειναι να λαμβανουν 5-10 email αλλιως 100-200... Επισης δεν εχει νοημα να ερχομαστε σε αντιπαραθεση με τους αποφοιτους του συγκεκριμενου τμηματος... Διαβαστε τι εγραφε ο antonispe19 λιγο πριν για να καταλαβετε για τι "συναδελφο" μιλαμε... Αν δεν δρασουμε τωρα, θα κοιταμε τα ονοματα μας στους πινακες, και θα ειμαστε εκατανταδες θεσεις πιο κατω απ'οτι περιση... Και καθε χρονο παρα τις ωρες που θα τρεχουμε να μαζεψουμε, αντι να ανεβαινουμε στους πινακες, θα πεφτουμε!!!!!!
Και ο antonispe19 θα μας λεει:
"-Κοροιδα αντε καθειστε να διαβασετε για ΑΣΕΠ... Εγω μεσα σε μια καλοκαιρινη νυχτα πηρα παιδαγωγικη καταρτιση και σας εφαγα τις θεσεις..."

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #361 στις: Ιούλιος 29, 2009, 09:15:58 πμ »
Εγώ στέλνω τα παρακάτω σε οποιονδήποτε. Τα παραθέτω γιατί μπορεί κάποιος (αν τον εκφράζουν) να βαριέται να κάτσει να γράφει και να τα αντιγράψει. Επίσης μερικά σημαντικά: Να το στέλνετε με τα στοιχεία σας (όνομα, επικοινωνία κλπ) και να μην το στέλνετε με λίστα e-mail, αλλά ένα ένα, για να μην γίνει SPAM.

 
Καλημέρα σας!

Τη Παρασκευή ψηφίστηκε από το ΥΠΕΠΘ μια τροπολογία ΣΚΑΝΔΑΛΟ, που δίνει στους αποφοίτους του Τμήματος Διδακτικής Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων, του Παν. Πειραιά παιδαγωγική επάρκεια. Ωστόσο, σύμφωνα με τη απόφασηΣΤΕ (3325 και 3326/2003) ΚΑΜΙΑ σχολή πληρ/κής δεν θεωρείται καθηγητική.

Σας καταγγέλλω ότι ευνοεί σκανδαλωδώς αποφοίτους συγκεκριμένης σχολής κατά τις προσλήψεις που αναμένονται βάσει του Πίνακα Διορισμού για τους Καθηγητές ΠΛηροφορικής. ΟΙ κύριοι πήγαν να την περάσουν κατακαλόκαιρο, αλλά παρόλα αυτά έχει βουίξει όλος ο κόσμος της Πληροφορικής.

Το Υπουργείο πέρασε σε μια νύχτα μια τροπολογία απάτη χωρίς κανένα σκεπτικό και αβάσιμη. Ευνοεί 500 συνάδελφους του πανεπιστήμιου Πειραιά και αδικεί 4000 υπόλοιπους συναδέλφους... Ευνοεί μία σχολή και αδικεί τις υπόλοιπες 30. «Βάφτισαν» καθηγητική σχολή μέσα σε μια νύχτα σχολή τεχνικής ειδικότητας.

Μπορείτε να δείτε τη τροπολογία εδώ (1η παράγραφος) http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank24_7_9_0353.php

Μάλιστα, εντελώς (τυχαία) στη σχολή αυτή φοιτά η κόρη του ΥΦΥΠΕΠΘ  Α. Λυκουρέντζου, Άννα Μαρία... Εγώ απλά το αναφέρω, τα συμπεράσματα, αν υπάρχουν,  δικά σας...

Ο νέος οδηγός του τμήματος αυτού πλέον έχει 2-3 παιδαγωγικά (όπως όλες οι Σχολές Πληρ/κής) και δεν δικαιολογεί την υπόσταση του ως καθηγητική σχολή, καθώς άλλαξε όνομα από τις 16 Δεκ. 2008 σε "Ψηφιακών Συστημάτων". Επίσης, όταν ήταν "Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων" ενώ είχε πολλά μαθήματα παιδαγωγικής, είχε πολύ λιγότερα μαθήματα ΠΛηροφορικής από όλες τις σχολές πληρ/κής και έβγαζε παιδαγωγικά καταρτισμένους Τεχνολόγους, ΟΧΙ ΠΕ19 (αν δείτε τον παλιό οδηγό σπουδών, έχει τα μισά μαθήματα από ένα τμήμα πληρ/κής και δικαιολογεί το πτυχίο του Τεχνολόγου, όχι του Πληρ/κού)... Μετά από αγώνες, αναγνωρίστηκε (κακώς για μένα) ως Τμημα ΠΛηροφορικής και τώρα αναγνωρίζεται και ως καθηγητική Σχολή, αδικώντας 4000 Πληροφορικούς. Πληροφορικές Σχολές 2 ταχυτήτων.

Φανταστείτε το μέγεθος του σκανδάλου: κάποιος που δουλεύει 5 χρόνια ωρομίσθιος με 2000 ώρες προϋπηρεσίας στο μέλλον δεν θα μπορέι να ξαναδουλέψει.  Οι συνάδελφοι του συγκεκριμένου τμήματος με μόλις 1 ώρα δουλειάς αποκτώντας με αυτόν τον αθέμιτο τρόπο παιδαγωγική επάρκεια θα προηγούνται έναντι των υπολοίπων. Θα σκαρφαλώσουν 1000 θέσεις στον πίνακα διορισμού του παιδείας στερώντας από τους υπόλοιπους το προβάδισμα που απέκτησαν με την ωρομισθία τους τόσα χρόνια.

Απαιτώ, εγώ και πιστεύω και οι 4000 αδικημένοι συνάδελφοι, να ακυρωθεί αυτή η τροπολογία που είναι τεράστιο σκάνδαλο για την Παιδεία, μέχρι να ρυθμιστεί το σύνολο των θεμάτων του κλάδου ΠΕ19.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2009, 09:23:34 πμ από aroniotis »
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #362 στις: Ιούλιος 29, 2009, 09:19:57 πμ »
Καλά ρε τι είσαι συ? Τώρα προβλέπεις και τι θα πω? Βάζεις λόγια στο στόμα μου? όπως σε συμφέρει φυσικά.
Τι να πει κανείς.
Άντε παιδιά βομβαρδίστε μήπως και διοριστείτε!!!

Πάντως ένα είναι το τελικό συμπέρασμα: Δύσκολες εποχές για να σε λένε Λυκουρέντζου. Και η πλάκα είναι ότι θα πάρει η μπάλα και κάποιον που δεν θα φταίει. Όλοι οι Λυκουρέντζοι και οι απόφοιτοι του ΔΤΨΣ στην πυρά. Κάτι σαν κυνήγι μαγισσών μου κάνει.

Τέλος πάντων , εγώ θα την βγάλω σε καμιά παράλια (ξέρετε καμιά με wireless για να σας στέλνω κάνα μηνυματάκι για συμπαράσταση?) και εσείς όλο τον Αύγουστο σας κόβω με το δάχτυλο στο F5 για να πανηγυρίσετε για τις δημοσιεύσεις σας στη ζούγκλα και στο τροκτικό.

Κάποιοι επιστημόνες δημοσιεύουν στο IEEE στην ACM και εσείς δημοσιεύετε στη ζούγκλα και στο τροκτικό. Παιδιά μην ξεχάσετε να βάλετε τις δημοσιεύσεις στο βιογραφικό σας

Και ο antonispe19 θα μας λεει:
"-Κοροιδα αντε καθειστε να διαβασετε για ΑΣΕΠ... Εγω μεσα σε μια καλοκαιρινη νυχτα πηρα παιδαγωγικη καταρτιση και σας εφαγα τις θεσεις..."

Αποσυνδεδεμένος antonispe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #363 στις: Ιούλιος 29, 2009, 09:26:33 πμ »
Εγώ στέλνω τα παρακάτω σε οποιονδήποτε. Τα παραθέτω γιατί μπορεί κάποιος να βαριέται να κάτσει να γράφει και να τα αντιγράψει. Επίσης μερικά σημαντικά: Να το στέλνετε με τα στοιχεία σας (όνομα, επικοινωνία κλπ) και να μην το στέλνετε με λίστα e-mail, αλλά ένα ένα, για να μην γίνει SPAM.

 
Καλημέρα σας!

Τη Παρασκευή ψηφίστηκε από το ΥΠΕΠΘ μια ευεργετική τροπολογία, που επιτέλους δίνει στους αποφοίτους του Τμήματος Διδακτικής Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων, του Παν. Πειραιά παιδαγωγική επάρκεια.

Σας καταγγέλλω ότι όλοι οι απόφοιτοι των υπολοίπων σχολών επειδή  σύμφωνα με τη απόφαση ΣΤΕ (3325 και 3326/2003) ΚΑΜΙΑ σχολή πληρ/κής δεν θεωρείται καθηγητική. βλέπουν να χάνουν το τραίνο του διορισμού και έχουν ξεκινήσει έναν πόλεμο λάσπης απέναντι στο συγκεκριμένο τμήμα

Ο οδηγός του τμήματος αυτού έχει 10-15 παιδαγωγικά ενώ οι άλλες σχολές 1-2  και  δικαιολογεί την υπόσταση του ως καθηγητική σχολή, Επιτέλους υπάρχει μια καθηγητική σχολή πληροφορικής στην Ελλάδα.

Πρέπει να σκεφτόμαστε το καλό των παιδιών, και ότι πρέπει να τους διδάσκουν επιμορφώμενοι και καταρτισμένοι παιδαγωγικά καθηγητές και όχι απλά κάποιοι που έτυχε να πάρουν ένα πτυχίο πληροφορικής και θέλουν να βολευτούν στο δημόσιο!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160351
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 786
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 625
Σύνολο: 644

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.