*

Αποστολέας Θέμα: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ  (Αναγνώστηκε 166212 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #378 στις: Ιούλιος 29, 2009, 11:58:17 πμ »

Ο νέος οδηγός του τμήματος αυτού πλέον έχει 2-3 παιδαγωγικά (όπως όλες οι Σχολές Πληρ/κής) και δεν δικαιολογεί την υπόσταση του ως καθηγητική σχολή, καθώς άλλαξε όνομα από τις 16 Δεκ. 2008 σε "Ψηφιακών Συστημάτων". Επίσης, όταν ήταν "Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων" ενώ είχε πολλά μαθήματα παιδαγωγικής, είχε πολύ λιγότερα μαθήματα ΠΛηροφορικής από όλες τις σχολές πληρ/κής και έβγαζε παιδαγωγικά καταρτισμένους Τεχνολόγους, ΟΧΙ ΠΕ19 (αν δείτε τον παλιό οδηγό σπουδών, έχει τα μισά μαθήματα από ένα τμήμα πληρ/κής και δικαιολογεί το πτυχίο του Τεχνολόγου, όχι του Πληρ/κού)... Μετά από αγώνες, αναγνωρίστηκε (κακώς για μένα) ως Τμημα ΠΛηροφορικής και τώρα αναγνωρίζεται και ως καθηγητική Σχολή, αδικώντας 4000 Πληροφορικούς. Πληροφορικές Σχολές 2 ταχυτήτων.

ΥΣ. Και όποιος βιαστέι να μου πει κάτι, ναι, είχα δει παλιά τον παλιό οδηγό σπουδών και ήταν τα μισά μαθήματα από τι έκανα εγώ στο ΕΚΠΑ. Όποιος θέλει και τον έχει (εγώ δυστυχώς δεν το έχω) να τον σκανάρει και να τον ανεβάσει



σε ποια σχολή ήσουν? ποιους καθηγητές είχες? γιοατί αποκλείεται η αναλυτική μου βαθμολογία να περιέχει λιγότερα παιδαγωγικά από τα δικά σου. απλά αποκλείεται. σε παρακαλώ να καταγράψεις τα μαθήματα της αναλυτικής σου βαθμολογίας. αυτή τουλάχιστον θα την έχεις.
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:45:50 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #379 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:02:11 μμ »
Eγώ βρε παιδιά δεν έχω καταλάβει κάτι. Η απόφαση του ΣΤΕ δεν παίζει κανένα ρόλο; Μπορεί να αναιρεθεί τόσο απλά; Γιατί αυτή η τροπολογία έρχεται σε αντίθεση με την απόφαση του ΣΤΕ. Ας απαντήσει κάποιος, γιατί έχω μπερδευτεί.  :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2009, 12:11:31 μμ από flair »

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #380 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:06:08 μμ »
Dimpas
Δεν θα ηθελα να μπουμε σε προσωπικη αντιπαραθεση, εχει ξαναγινει κατι τετοιο και παραπανω. Το θεμα ειναι οτι πρεπει να καταλαβετε οτι ειναι προκλητικο να ειστε η μοναδικη σχολη που θα εχει παιδαγωγικη επαρκεια και οχι οι υπολοιποι ΠΕ19 ΠΕ20. Επρεπε να αναγνωριστει σε ΟΛΟΥΣ μας! Τωρα το οτι θεωρειτε οτι εχετε κανει 20 παιδαγωγικα μαθηματα και εμεις λιγοτερα δεν στεκει γιατι και οι αλλες καθηγητικες σχολες (μαθηματικοι , γυμναστες κ.α ) δεν εχουν κανει π[ερισσοτερα απο εμας και θεωρουνται καθηγητικες! Για να μην αρχισουμε να λεμε και εμεις οτι εχουμε κανει 20 μαθηματα πληροφορικης παραπανω απο εσας; Πως γινετε σε 4 χρονια να κανετε τελειωνετε πληροφοικοι και παιδαγωγικο 2 σε 1; Αυτα βλεπουμε να λετε και σε συνδιασμο με την "γνωστη" σας συμφοιτητρια μας προκαλειτε απιστευτα! Δηλαδη να μην εξαγριωθούμε; Να το θεωρησουμε τυχαιο το οτι απο αλλες τις σχολες πληροφορικης ΜΟΝΟ η δικη σας αποκτα επαρκεια;

η γνωστή εγώ είμαι? σε τέσσερα χρόνια εκπαιδευτήκαμε για να είμαστε αυτό. καθηγητές πληροφορικής. πόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις? το να είσαι καλός επιστήμονας δε σε κάνει και καλό καθηγητή αυτόματα. μπορεί όλοι σας να είστε φοβεροί επιστήμονες αλλά κάποιοι από αυτούς που δεν έκαναν κανένα ή έστω τα γελοία παιδαγωγικά της θεωρίας να έμαθαν στου κασίδη-μαθητή το κεφάλι!!! ή δεν ισχύει ούτε αυτό? το υπουργείο δε μπορεί να γνωρίζει αξιολογεί τι τελικά ξέρει ο καθένας καλύτερα στην ουσία.

και προκλητικοί είστε εσείς με τον τρόπο που μας αντιμετωπίζετε σα να είμαστε λεπροί βγάζοντας από το μυαλό σας ό,τι μπορεί να φανταστεί ανθρώπου νους.

σε προηγούμενο ποστ κατηγορήθηκα επειδή έκανα μεταπτυχιακό στα παιδαγωγικά ότι δεν έστεκε αυτή η επιλογή μου διότι αυτό σημαίνει πως δεν αισθανόμουν καλή σε αυτό το κομμάτι. αν έλεγα ότι έκανα μεταπτυχιακό στην πληροφορική θα μου έλεγαν ότι το ΔΤΨΣ υστερούσε στον τομέα αυτό γι αυτό έκανα, αν δεν είχα κάνει καθόλου θα μου έλεγαν ότι εκείνοι έχουν 12323 χρόνια στα σχολεία και ακόμα δε διορίστηκαν, ό,τι και να πούμε είναι κατακριτέο και λάθος.  Αυτό ναι είναι προκλητικό!!!
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος nikosmo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #381 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:17:12 μμ »
Τωρα το οτι θεωρειτε οτι εχετε κανει 20 παιδαγωγικα μαθηματα και εμεις λιγοτερα δεν στεκει γιατι και οι αλλες καθηγητικες σχολες (μαθηματικοι , γυμναστες κ.α ) δεν εχουν κανει π[ερισσοτερα απο εμας και θεωρουνται καθηγητικες!
Αν αυτό είναι το πρόβλημα σας γιατί δεν εναντιώνεστε σε αυτές τις σχολές (γυμναστές-μαθηματικούς κτλ) οι οποίες έχουν παιδαγωγική επάρκεια με λιγότερα παιδαγωγικά μαθήματα απο εσας??? Και αντί αυτού εναντιώνεστε σε εμάς που επαναλαμβάνω δεν κάναμε τίποτα περισσότερο από το ότι διεκδικήσαμε κάτι το οποίο έπρεπε ήδη να κατέχουμε! Η δική μας σχολή δικαιούται να έχει παιδαγωγική επάρκεια και με το παραπάνω!! Δεν ασχολούμαστε με άλλες σχολές πέραν απο την δική μας! Ούτε πειράξαμε ούτε κατηγορήσαμε κανέναν! Λογικό είναι τώρα κάποιοι να προσπαθούν να παρουσιάσουν τα πράγματα όπως τους συμφέρει αλλά στην τελική κοροιδεύουν τους ίδιους τους τους εαυτούς!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:45:50 »

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #382 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:20:29 μμ »
δεν εννοουσα εσενα maria ως γνωστη!
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειν αι γιατι ολοι απο την ΜΙΑ σχολη δεν θελουν να εχουμε παιραγωγικη επαρκεια. Εμεις δεν εχουμε προβλημα που πηρα αυτοι επαρκεια αλλα ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΜΟΝΟ ΟΙ 300 ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ
Διακρινω εναν πολεμο απο μερια σας και δεν καταλαβαινω γιατι; Εμεις δεν τα εχουμε με εσας αλλα με τον υπουργο που μας αδικησε και δεν εδψσε και σε εμας παιδαγωγικη επαρκεια

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #383 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:26:02 μμ »
Παιδιά, δεν βλέπω να γράφετε τπτ στον Υπουργίο πάντως
http://www.meafora.gr/?p=2383&cpage=1#comment-1839
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος maria_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Θέε μου τι ακούω!
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #384 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:26:40 μμ »
δεν εννοουσα εσενα maria ως γνωστη!
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειν αι γιατι ολοι απο την ΜΙΑ σχολη δεν θελουν να εχουμε παιραγωγικη επαρκεια. Εμεις δεν εχουμε προβλημα που πηρα αυτοι επαρκεια αλλα ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΕΜΕΙΣ!
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΜΟΝΟ ΟΙ 300 ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ
Διακρινω εναν πολεμο απο μερια σας και δεν καταλαβαινω γιατι; Εμεις δεν τα εχουμε με εσας αλλα με τον υπουργο που μας αδικησε και δεν εδψσε και σε εμας παιδαγωγικη επαρκεια

Συγγνώμη αλλά από όλη αυτή τη συζήτηση αυτό έχεις συμπεράνει??? Πόσες φορές έχουμε γράψει ότι πρέπει κι εσείς να στηρίξετε τις σχολές σας ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ? Σας κατηγορήσαμε, μήπως? Υποννοήσαμε ότι καταφέρατε κάτι με δόλιους σκοπούς? Σας είπαμε ότι γίνεστε προκλητικοί?

Και τώρα με θράσος μας λες ότι διακρίνεις και πόλεμο ΑΠΟ ΜΑΣ???????? Πες μου ότι και πριν 2 λεπτά το έμαθες για την τροπολογία!!



Προφανώς ή δεν έχεις διαβάσει τη συζήτηση ή απλά θέλεις να δημιουργήσεις εντυπώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2009, 12:28:15 μμ από maria_ »
Για ό,τι κι αν κάνω εμένα χρεώνω και θέλω σε μένα να καταλήγω...

Αποσυνδεδεμένος cookie2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #385 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:43:44 μμ »
κουραστηκα! Δεν το συνεχιζω...

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #386 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:45:30 μμ »
Παιδιά, δεν βλέπω να γράφετε τπτ στον Υπουργο πάντως
http://www.meafora.gr/?p=2383&cpage=1#comment-1839
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος apostolis_veria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #387 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:49:44 μμ »
Τόσα χρόνια το υπουργείο μας έλεγε ότι ολες οι σχολές πληροφορικής είναι μη καθηγητικές.Τώρα τι άλλαξε;Γιατι αναγνωρίζει συγκεκριμένη σχολή ως τέτοια;Δεν με απασχολεί ποια σχολή και αν έκανε 5 , 10 ή 15 παιδαγωγικά μαθήματα...Γιατί το υπουργείο αναγνωρίζει ως καθηγητική ένα τμήμα μόνο;Σκεφτηκε την αδικία θα κάνει εναντίον των άλλων τμημάτων;&στο κάτω κατω ένα υπουργείο όταν θέλει να αποκαταστήσει μια αδικία(για μένα δεν είναι...) δεν μπορεί να το κάνει δημιουργώντας μία κόμη μεγαλύτερη...Εχουν ανοίξει οι ασκοί του αιόλου και το υπουργείο δεν έχει καταλάβει τι έκανε...Του χρόνου θα προσφύγει άλλο τμήμα και θα πάρει και αυτό παιδαγωγική επάρκεια...Του παραχρόνου θα το κάνει και άλλη σχολή...Ετσι θα μας πάει το υπουργείο στο μέλλον;Ενα- ενα τμήμα ανάλογα ποιος φωνάζει; Το σοβαρό το κράτος όταν ανοίγει μία σχολή της καθορίζει τα προσόντα και τα δικαιώματα απο πριν..Οχι σε βάθος χρόνου το κάθε τμήμα βρίσκωντας παραθυράκια να εκμεταλεύεται καταστάσεις και να ευνοείται!Ενα παιδι σήμερα όταν θα πάει να σπουδάσει πρέπει να γνωρίζει τα προσόντα της σχολής του και όχι να περιμένει στο μέλλον μήπως γίνει κάτι και αυξηθούν αυτά τα προσόντα ή γίνει κάτι και αυτά μειωθούν...Η παιδεία έχει πάρει την κάτω  βόλτα γιατί το υπουργείο θέλει να συμμετέχει σε όλα και σε όλους είτε έχει αρμοδιότητα είτε όχι είτε έχει δίκιο είτε άδικο...&μια ζώη θα υπάρχουν λίγοι ευνοοιμένοι και πολλοί αδικημένοι και όχι το αντίστροφο...

Αποσυνδεδεμένος ap_papei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #388 στις: Ιούλιος 29, 2009, 12:59:29 μμ »
Πριν λίγες μέρες αποκαταστάθηκε μία μεγάλη αδικία την οποία είχαν υποστεί για τόσα χρόνια (από το 2003 που ήμασταν οι πρώτοι απόφοιτοι ως 2009) οι απόφοιτοι του τμήματος Διδακτικής Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων.
Ήμουν πρωτοετής φοιτητής του τμήματος και μας έλεγαν ότι πρόκειται για τμήμα παιδαγωγικό ώστε να μπορούμε να εκπαιδεύσουμε μαθητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στο μάθημα της πληροφορικής.
Μετά από τέσσερα χρόνια πηγαίνοντας να κάνω τα χαρτιά μου ως αναπληρωτής διαπιστώνω ότι εκείνο το παιδαγωγικό τμήμα, που μου έλεγαν στα 18 μου, δεν έχει αναγνωρισμένη παιδαγωγική επάρκεια. Ρωτάω την υπάλληλο τι σημαίνει αυτό; Και μου απαντά ότι πρώτα οι θέσεις καλύπτονται από αυτούς που έχουν παιδαγωγική επάρκεια και ότι μείνει, αν μείνει, από εσάς που δεν έχετε. Σχολιάζω, δηλαδή ότι μείνει σε εμάς παρά το γεγονός που έχουμε παρακολουθήσει τόσα μαθήματα παιδαγωγικών και παρά το γεγονός ότι το 1999 μας προόριζαν ως εκπαιδευτικούς.
Εγώ πια είμαι διορισμένος από το 2006, βέβαια σε μια θέση που απέμεινε από αυτούς που είχαν την παιδαγωγική επάρκεια (λίγοι βέβαια τότε). Οπότε όπως καταλαβαίνετε τώρα δεν κυνηγώ να «καβαλήσω» κάποιον όπως αναφέρετε εδώ μέσα αφού δεν ανήκω πια στους πίνακες.
Έρχεται μετά από 10 χρόνια το παιδαγωγικό ινστιτούτο και καταλαβαίνει πια (μετά από αγώνες μας) ότι το τμήμα είναι παιδαγωγικό. Και ρωτάω το εξής: Για το ότι αργοπόρησε  το Π.Ι για την παιδαγωγική μας επάρκεια δεν μας αδικεί; Δεν μας αδικεί που τόσα χρόνια καλύπτουμε ως μόνιμοι ή ως αναπληρωτές ή ως ωρομίσθιοι θέσεις που περισσεύουν από αυτούς που έχουν παιδαγωγική επάρκεια την οποία εδώ και 10 χρόνια το τμήμα μας τη δικαιούται; Τώρα που πια το τμήμα άλλαξε όνομα γυρνάει το Π.Ι και λέει ναι τη δικαιούστε. Και λέω εγώ γιατί τώρα και όχι τότε; Γιατί συμφοιτητές μου εδώ και τόσα χρόνια να μην μπορούν να επιλέξουν θέση και όχι να παίρνουν ότι μένει;

Τώρα όσον αφορά τους απόφοιτους των υπόλοιπων σχολών  ΠΕ19 και ΠΕ20 καταλαβαίνω το λόγο που αντιδρούν. Ίσως και εγώ έτσι να αντιδρούσα στη θέση τους.  Αλλά πρώτα πρέπει να μαθαίνουμε το ιστορικό της σχολής και μετά να το σχολιάζουμε. Πριν στείλετε τα email σε εφημερίδες και τηλεοράσεις καλό είναι να πάτε στο τμήμα της σχολής (ΔΤΨΣ) να μάθετε για το τι ακριβώς πρόκειται. Αν αυτά που θα σας πουν δεν σας ικανοποιούν κάντε ότι σκέφτεστε.
Η δικιά μου γνώμη είναι πάντως πως από τη στιγμή που το μαθηματικό, το φυσικό και κάποια άλλα τμήματα έχουν από κανένα ως και 2 παιδαγωγικά μαθήματα, θα πρέπει και τα τμήματα ΠΕ19 και ΠΕ20 να έχουν και αυτά την παιδαγωγική επάρκεια.
Και έλεος:
για να γίνει κάποιος καθηγητής πρέπει να έχει μεταπτυχιακό AND 2 γλώσσες AND άριστα στο πτυχίο που στην ουσία με 33 μόρια που ήθελε η ΑΣΠΑΙΤΕ φέτος προϋποθέτουν όλα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος Reef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #389 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:06:55 μμ »

σε ποια σχολή ήσουν? ποιους καθηγητές είχες? γιοατί αποκλείεται η αναλυτική μου βαθμολογία να περιέχει λιγότερα παιδαγωγικά από τα δικά σου. απλά αποκλείεται. σε παρακαλώ να καταγράψεις τα μαθήματα της αναλυτικής σου βαθμολογίας. αυτή τουλάχιστον θα την έχεις.

Αρχές Διδακτικής και Παιδαγωγικής,
Εκπαιδευτική Τεχνολογία,
Εξελικτική Ψυχολογία,
Εκπαιδευτική Έρευνα,
Ανάπτυξη και Τεκμηρίωση Εκπαιδευτικών Πρακτικών,
Γνωσιακή Ψυχολογία,
Διδακτική και Παιδαγωγική,
Εκπαίδευση από Aπόσταση,
 Ανάπτυξη Εκπαιδευτικού Λογισμικο,
 Εφαρμογές Γνωσιακής Επιστήμης στην Εκπαίδευση,
Διδακτική της Τεχνολογίας  ΙΙ,
 Εκπαίδευση Ενηλίκων,
Οικολογία και Περιβαλλοντολογική Εκπαίδευση,
Θεωρία και Τεχνικές Συμβουλευτικής.

Αποσυνδεδεμένος ister

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #390 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:11:07 μμ »
Παιδιά, δεν βλέπω να γράφετε τπτ στον Υπουργο πάντως
http://www.meafora.gr/?p=2383&cpage=1#comment-1839

γράφουμε, αλλά δεν τα καταχωρεί.... πότε θα τα αναρτήσει; γιατί δεν γίνεται άμεσα; 
λογοκρίνονται πρώτα;
Ὠς χαρίεν ἔστʹ ἄνθρωπος, ὅτ' ἄνθρωπος ᾗ.
Μένανδρος

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Η νέα τροπολογία ΥΠΕΠΘ
« Απάντηση #391 στις: Ιούλιος 29, 2009, 01:12:25 μμ »
Παιδιά, δεν βλέπω να γράφετε τπτ στον Υπουργο πάντως
http://www.meafora.gr/?p=2383&cpage=1#comment-1839

γράφουμε, αλλά δεν τα καταχωρεί.... πότε θα τα αναρτήσει; γιατί δεν γίνεται άμεσα; 
λογοκρίνονται πρώτα;
Τι να πω... εμένα το έβγαλε αμέσως... Λες;;;;
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 357
Σύνολο: 364

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.