*

Αποστολέας Θέμα: Απόφαση για διορισμό 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 165737 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #434 στις: Ιούνιος 07, 2019, 10:45:32 μμ »
@ magioladitis
Στην Α/θμια θα είναι προφανώς 10 σε κάθε τάξη  με δυο δασκάλους και ένα εκπαιδευτικό παράλληλης στήριξης ωστε να παρέχουμε υψηλού επιπέδου σπουδές. Ας το απαιτήσουμε εδώ και τώρα!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:43 »

Αποσυνδεδεμένος Giplak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #435 στις: Ιούνιος 07, 2019, 10:46:19 μμ »
ΗΡΩΑ παρεξήγηση.. ειλικρινά δεν θέλω να πάρω την θέση σου.
Την εκπαίδευση την υπηρετώ από το δημιουργικό κομμάτι, όχι από το ωχαδερφικό, και τις βαλίτσες μου τις φτιάχνω κάθε χρόνο για να πηγαίνω διακοπές, όχι να ξεσπιτώνομαι.
Ακόμα και ένας διορισμός θα με έβαζε σε σκέψεις, κ εκπαιδευτικά σίγουρα ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ θα ήταν. Νομίζω πως αντέχω την μάχιμη διδασκαλία πολλά χρόνια ακόμα.
 
Να σου πω τι θέλω λοιπόν. Θέλω είναι να μην διοριστεί ποτέ κανένας παράνομος απατεωνάκος. Ποτέ.

Εντάξει? Λύθηκε η παρεξήγηση?

Αποσυνδεδεμένος neverendingtale

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #436 στις: Ιούνιος 07, 2019, 10:52:43 μμ »
ΗΡΩΑ παρεξήγηση.. ειλικρινά δεν θέλω να πάρω την θέση σου.
Την εκπαίδευση την υπηρετώ από το δημιουργικό κομμάτι, όχι από το ωχαδερφικό, και τις βαλίτσες μου τις φτιάχνω κάθε χρόνο για να πηγαίνω διακοπές, όχι να ξεσπιτώνομαι.
Ακόμα και ένας διορισμός θα με έβαζε σε σκέψεις, κ εκπαιδευτικά σίγουρα ΠΙΣΩΓΥΡΙΣΜΑ θα ήταν. Νομίζω πως αντέχω την μάχιμη διδασκαλία πολλά χρόνια ακόμα.
 
Να σου πω τι θέλω λοιπόν. Θέλω είναι να μην διοριστεί ποτέ κανένας παράνομος απατεωνάκος. Ποτέ.

Εντάξει? Λύθηκε η παρεξήγηση?
Aν θεωρεις συναδελφους παρανομους απατεωνακους σιγουρα δεν ανηκεις σε ταξη...και οι μαθητες σου θα σιχτιριζουν απο μεσα τους που σε εχουν καθηγητη τους... ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Giplak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #437 στις: Ιούνιος 07, 2019, 11:00:10 μμ »
Ωραία, χαίρομαι που λύθηκε η παρεξήγηση.
Καλό καλοκαίρι.

(Θα σου κλεινα και εγώ το ματάκι αλλά μπορεί να μας παρεξηγήσουν, και με τις παρεξηγήσεις αντε να βγάλεις άκρη τελικά, άλλα λες εσύ αλλά λέει ο άλλος, καταλαβαίνεις..)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:43 »

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #438 στις: Ιούνιος 07, 2019, 11:11:17 μμ »
@ magioladitis
Στην Α/θμια θα είναι προφανώς 10 σε κάθε τάξη  με δυο δασκάλους και ένα εκπαιδευτικό παράλληλης στήριξης ωστε να παρέχουμε υψηλού επιπέδου σπουδές. Ας το απαιτήσουμε εδώ και τώρα!
Υπάρχει πρόταση να μπουν μαθηματικοί στην Α/θμια...

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #439 στις: Ιούνιος 07, 2019, 11:30:54 μμ »
Υπάρχει πρόταση να μπουν μαθηματικοί στην Α/θμια...

Όλοι οι καλοί χωράνε!! Φθάνει να ξεκαθαρίσουν τι θα κανουν με τους ΠΕ70!!
ΥΓ. Ξένη γλωσσα διδάσκω..ένας μαθηματικός θα με βοηθούσε τα μάλα.....
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #440 στις: Ιούνιος 07, 2019, 11:46:46 μμ »
Υπάρχει πρόταση να μπουν μαθηματικοί στην Α/θμια...

Αυτό είνια κάτι που με όσους συναδέλφους το έχω συζητήσει είναι φουλ σύμφωνοι.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #441 στις: Ιούνιος 08, 2019, 12:12:58 πμ »
Τουλάχιστον για ε και στ´ τάξη.

Αποσυνδεδεμένος tskgk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #442 στις: Ιούνιος 08, 2019, 01:30:44 πμ »
Δεν ειναι δασκαλοι αυτοι που ρωτησες...διοτι που θα βρουν να μπαλωσουν τις ωρες την στιγμη που δημοτικα συγχωνευονται η κλεινουν ? Μεταξυ μας δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι τετοιο... 8)

Αυτό είνια κάτι που με όσους συναδέλφους το έχω συζητήσει είναι φουλ σύμφωνοι.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #443 στις: Ιούνιος 08, 2019, 08:12:17 πμ »
Τουλάχιστον για ε και στ´ τάξη.

Αυτο ειχε προταθει απο το 2000. Βεβαια δεν προκειταινα γινει ποτε.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #444 στις: Ιούνιος 08, 2019, 09:01:37 πμ »
@Δάφνη87

Αυτή τη στιγμή η ΝΔ παίζει συντηρητικά, να μην κάνει την πατάτα και να μη χάσει ψήφους. Οπότε μην περιμένεις συγκεκριμένα πράγματα σε αυτή τη φάση. Πετάει τη λέξη προυπηρεσία και τη λέξη ΑΣΕΠ, απευθυνόμενη στα αντίστοιχα ακροατήρια, για να μην τρομάξει κανένα. Ομως, την άποψή της για το σύστημα διορισμών την είχε καταθέσει τότε που συζητιόταν στη Βουλή.

Σε αντιδιαστολή με τη ΝΔ, το ΚΙΝΑΛ, που ψάνχει ενεργά ψήφους, μιλάει ξεκάθαρα υπέρ των νέων και για νέο ΑΣΕΠ. Όχι μόνο τώρα, αλλά και από τη συζήτηση του νόμου Γαβρόγλου στη Βουλή κιόλας.

Δεδομένου ότι είναι πολύ πιθανό αυτοί οι δύο να συγκυβερνήσουν, ή έστω να δώσει το ΚΙΝΑΛ ψήφο ανοχής, μπορείς να βγάλεις κάποια συμπεράσματα...

Συνάδελφε, πολιτικός αναλυτής δεν είμαι, αλλά το ΚΙΝΑΛ είναι ένα παλιακό πράγμα από 80s που στις εθνικές εκλογές τώρα, -νομίζω εγώ- ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα συσπειρωθει και θα τους διαλύσει.

Ο Μητσοτάκης και η δεξιά αυτή τη στιγμή, πρέπει να μας πουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ αν θα ασχοληθούν ΓΕΝΙΚΑ με τους ηλίθιους του ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ  τομέα που ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ και ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ στις προηγούμενες εκλογές - γιατί πίστευαν ότι η αριστερά θα ασχοληθεί με τον πραγματικό κακομοίρη και όχι με τα βύσματα της ΕΡΤ και τις καθαριστριες-φιλολογίνες/κοινωνιολογους κλπ του υπουργείου Οικονομικών που αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι μεταταγμένες στο Υπουργείο Δικαιοσύνης ως γραμματείς και τσεπώνουν 1200 ευρώ από το γραφειάκι τους.

Δεν έχω τα ίδια συμφέροντα με έναν που είναι 50 χρονών και δεν έχει περάσει ΠΟΤΕ έναν ΑΣΕΠ και πλήρωσε 5,000 για ένα μεταπτυχιακό της πλάκας που του μεταφράζανε !!! τα "online test" και του δίνουνε και Γ2 και απαιτει να διοριστεί και ο Γαβρόγλου τον διορίζει γιατί έχει "θυσιαστεί".

Και αυτός και εγώ , επειδή ΔΕΝ μπορεί να βρεθεί άκρη πρέπει να γράψουμε ΑΣΕΠ -σαν να γράφουμε πανελλήνιες και όποιος πέρασε-πέρασε, με ΜΙΚΡΗ προσμτση προυπηρεσίας.

Αν όχι , ας βάλλει επετηρίδα, να διοριστεί αυτός που είναι 60 και είναι η σειρά του-πιο αντικειμενικός δείκτης είναι, από το ποιός είχε μπάρμπα στα ΣΔΕ /ενισχυτικές  κλπ και ποιός ήξερε "φροντιστηριούχους-τιούτορς" από την όμορφη ελληνική επαρχία  και πανεπιστήμια-παραμάγαζα.

Αυτό το χάλι πάντως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ και αν είναι να μας κοροιδεύει μέχρι και ο Μητσοτάκης!! με επίφαση γραπτού ΑΣΕΠ, που η πρυπηρεσία θα μετράει φουλ και ουσιαστικά θα διορίζει, να μας τα πει αυτά και σε εμάς, που δεν είμαστε αναπληρωτές για να μην τον ψηφίσουμε ούτε εμείς.

Έτσι κι αλλιώς ΟΣΟ και να γλύφει τους αναπληρωτές και τους μόνιμους δημ. υπ. ΔΕΝ θα τον ψηφίσουν , τον βλέπουν και παθαίνουν σύγκρυο.

Δεν είναι δικό του μαγαζί αυτό. Πόσο ΔΥΣΚΟΛΟ είναι να καταλάβει κάποιος ότι η πλειοψηφία των συμβασιούχων και των μόνιμων του δημοσίου ΔΕΝ θα ψηφίσουν τον υπουργό που ΑΠΕΛΥΣΕ δημ. υπ. ?!  :o

Οι αναπληρωτές είναι συμβασιούχοι κ θέλουν να διοριστούν  οι άνθρωποι ΧΩΡΙΣ να διαβάσουν, ΜΟΝΟ με προυπηρεσία και Οι μόνιμοι ΔΕΝ θέλουν αξιολόγηση και δεν θέλουν άγχος ότι θα είναι πρωθυπουργός αυτός που απέλυσε πιν 4 χρόνια 2,500 !!! Προσωπικά αυτός!!!!!!!!!! και δεν έχει ξαναυπάρξει άλλος!!!

ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.







Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #445 στις: Ιούνιος 08, 2019, 09:09:08 πμ »
Δάφνη ο καθένας το εξετάζει από την οπτική της θέσης του.Τί να πούμε εγώ και πολλοί άλλοι που δώσαμε τόσες φορές γραπτό και μολονότι υψηλόβαθμοι δεν είδαμε όχι μόνο  διορισμό αλλά ούτε μία(!) φορά αναπλήρωση γιατί το...κονκλάβιο των παλιών από το...2004 <<αποφάσιζε>> δημοκρατικότατα να δουλεύει αυτό μέχρι διορισμού του;Εξ ου και η προσφυγή μας στα δικαστήρια.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #446 στις: Ιούνιος 08, 2019, 09:34:51 πμ »
Συνάδελφε, πολιτικός αναλυτής δεν είμαι, αλλά το ΚΙΝΑΛ είναι ένα παλιακό πράγμα από 80s που στις εθνικές εκλογές τώρα, -νομίζω εγώ- ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα συσπειρωθει και θα τους διαλύσει.

Ο Μητσοτάκης και η δεξιά αυτή τη στιγμή, πρέπει να μας πουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ αν θα ασχοληθούν ΓΕΝΙΚΑ με τους ηλίθιους του ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ  τομέα που ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ και ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ στις προηγούμενες εκλογές - γιατί πίστευαν ότι η αριστερά θα ασχοληθεί με τον πραγματικό κακομοίρη και όχι με τα βύσματα της ΕΡΤ και τις καθαριστριες-φιλολογίνες/κοινωνιολογους κλπ του υπουργείου Οικονομικών που αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι μεταταγμένες στο Υπουργείο Δικαιοσύνης ως γραμματείς και τσεπώνουν 1200 ευρώ από το γραφειάκι τους.

Δεν έχω τα ίδια συμφέροντα με έναν που είναι 50 χρονών και δεν έχει περάσει ΠΟΤΕ έναν ΑΣΕΠ και πλήρωσε 5,000 για ένα μεταπτυχιακό της πλάκας που του μεταφράζανε !!! τα "online test" και του δίνουνε και Γ2 και απαιτει να διοριστεί και ο Γαβρόγλου τον διορίζει γιατί έχει "θυσιαστεί".

Και αυτός και εγώ , επειδή ΔΕΝ μπορεί να βρεθεί άκρη πρέπει να γράψουμε ΑΣΕΠ -σαν να γράφουμε πανελλήνιες και όποιος πέρασε-πέρασε, με ΜΙΚΡΗ προσμτση προυπηρεσίας.

Αν όχι , ας βάλλει επετηρίδα, να διοριστεί αυτός που είναι 60 και είναι η σειρά του-πιο αντικειμενικός δείκτης είναι, από το ποιός είχε μπάρμπα στα ΣΔΕ /ενισχυτικές  κλπ και ποιός ήξερε "φροντιστηριούχους-τιούτορς" από την όμορφη ελληνική επαρχία  και πανεπιστήμια-παραμάγαζα.

Αυτό το χάλι πάντως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ και αν είναι να μας κοροιδεύει μέχρι και ο Μητσοτάκης!! με επίφαση γραπτού ΑΣΕΠ, που η πρυπηρεσία θα μετράει φουλ και ουσιαστικά θα διορίζει, να μας τα πει αυτά και σε εμάς, που δεν είμαστε αναπληρωτές για να μην τον ψηφίσουμε ούτε εμείς.

Έτσι κι αλλιώς ΟΣΟ και να γλύφει τους αναπληρωτές και τους μόνιμους δημ. υπ. ΔΕΝ θα τον ψηφίσουν , τον βλέπουν και παθαίνουν σύγκρυο.

Δεν είναι δικό του μαγαζί αυτό. Πόσο ΔΥΣΚΟΛΟ είναι να καταλάβει κάποιος ότι η πλειοψηφία των συμβασιούχων και των μόνιμων του δημοσίου ΔΕΝ θα ψηφίσουν τον υπουργό που ΑΠΕΛΥΣΕ δημ. υπ. ?!  :o

Οι αναπληρωτές είναι συμβασιούχοι κ θέλουν να διοριστούν  οι άνθρωποι ΧΩΡΙΣ να διαβάσουν, ΜΟΝΟ με προυπηρεσία και Οι μόνιμοι ΔΕΝ θέλουν αξιολόγηση και δεν θέλουν άγχος ότι θα είναι πρωθυπουργός αυτός που απέλυσε πιν 4 χρόνια 2,500 !!! Προσωπικά αυτός!!!!!!!!!! και δεν έχει ξαναυπάρξει άλλος!!!

ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.

Πιστεύω ότι τα ξέρουν αυτά. Απλά δε θέλουν να τρομαξουν κανένα τώρα. Πάντως, η Κεραμεως έχει και φόρμα επικοινωνίας στο site της, αν θέλεις να τα πεις απευθείας και σε αυτή!

Αποσυνδεδεμένος tskgk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απόφαση για πρόσληψη 10.500 μονίμων εκπαιδευτικών
« Απάντηση #447 στις: Ιούνιος 08, 2019, 10:00:51 πμ »
Να με συγχωρεις δεν ειναι ο Μητσοτακης ουτε η ΝΔ που εφερε συστημα διορισμου με 1 ΜΟΡΙΟ τον ΜΗΝΑ η προυπηρεσια και 120 ΜΗΝΕΣ ΤΑΒΑΝΙ πετωντας ουσιαστικα απο τα Αποδυτηρια οποιον δεν εχει σοβαρη προυπηρεσια...Δεν καταλαβαινω αυτη την εχθρα κατα του Μητσοτακη την στιγμη που αυτοι μιλανε για επαναφορα του Γραπτου...και τρεμουν καποιοι στο φατσοβιβλιο και εχουν προετρεψει την γκρουπα τους σε προεκλογικο μαγαζκι του Συριζα...   8)


Συνάδελφε, πολιτικός αναλυτής δεν είμαι, αλλά το ΚΙΝΑΛ είναι ένα παλιακό πράγμα από 80s που στις εθνικές εκλογές τώρα, -νομίζω εγώ- ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα συσπειρωθει και θα τους διαλύσει.

Ο Μητσοτάκης και η δεξιά αυτή τη στιγμή, πρέπει να μας πουν ΞΕΚΑΘΑΡΑ αν θα ασχοληθούν ΓΕΝΙΚΑ με τους ηλίθιους του ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ  τομέα που ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ και ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ στις προηγούμενες εκλογές - γιατί πίστευαν ότι η αριστερά θα ασχοληθεί με τον πραγματικό κακομοίρη και όχι με τα βύσματα της ΕΡΤ και τις καθαριστριες-φιλολογίνες/κοινωνιολογους κλπ του υπουργείου Οικονομικών που αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι μεταταγμένες στο Υπουργείο Δικαιοσύνης ως γραμματείς και τσεπώνουν 1200 ευρώ από το γραφειάκι τους.

Δεν έχω τα ίδια συμφέροντα με έναν που είναι 50 χρονών και δεν έχει περάσει ΠΟΤΕ έναν ΑΣΕΠ και πλήρωσε 5,000 για ένα μεταπτυχιακό της πλάκας που του μεταφράζανε !!! τα "online test" και του δίνουνε και Γ2 και απαιτει να διοριστεί και ο Γαβρόγλου τον διορίζει γιατί έχει "θυσιαστεί".

Και αυτός και εγώ , επειδή ΔΕΝ μπορεί να βρεθεί άκρη πρέπει να γράψουμε ΑΣΕΠ -σαν να γράφουμε πανελλήνιες και όποιος πέρασε-πέρασε, με ΜΙΚΡΗ προσμτση προυπηρεσίας.

Αν όχι , ας βάλλει επετηρίδα, να διοριστεί αυτός που είναι 60 και είναι η σειρά του-πιο αντικειμενικός δείκτης είναι, από το ποιός είχε μπάρμπα στα ΣΔΕ /ενισχυτικές  κλπ και ποιός ήξερε "φροντιστηριούχους-τιούτορς" από την όμορφη ελληνική επαρχία  και πανεπιστήμια-παραμάγαζα.

Αυτό το χάλι πάντως ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ και αν είναι να μας κοροιδεύει μέχρι και ο Μητσοτάκης!! με επίφαση γραπτού ΑΣΕΠ, που η πρυπηρεσία θα μετράει φουλ και ουσιαστικά θα διορίζει, να μας τα πει αυτά και σε εμάς, που δεν είμαστε αναπληρωτές για να μην τον ψηφίσουμε ούτε εμείς.

Έτσι κι αλλιώς ΟΣΟ και να γλύφει τους αναπληρωτές και τους μόνιμους δημ. υπ. ΔΕΝ θα τον ψηφίσουν , τον βλέπουν και παθαίνουν σύγκρυο.

Δεν είναι δικό του μαγαζί αυτό. Πόσο ΔΥΣΚΟΛΟ είναι να καταλάβει κάποιος ότι η πλειοψηφία των συμβασιούχων και των μόνιμων του δημοσίου ΔΕΝ θα ψηφίσουν τον υπουργό που ΑΠΕΛΥΣΕ δημ. υπ. ?!  :o

Οι αναπληρωτές είναι συμβασιούχοι κ θέλουν να διοριστούν  οι άνθρωποι ΧΩΡΙΣ να διαβάσουν, ΜΟΝΟ με προυπηρεσία και Οι μόνιμοι ΔΕΝ θέλουν αξιολόγηση και δεν θέλουν άγχος ότι θα είναι πρωθυπουργός αυτός που απέλυσε πιν 4 χρόνια 2,500 !!! Προσωπικά αυτός!!!!!!!!!! και δεν έχει ξαναυπάρξει άλλος!!!

ΑΠΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160838
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 925
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 438

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.