*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 93712 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #224 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:02:11 μμ »
οποτε εγω που ειμαι 1500 κατι δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε στο πιο νοτιο χωριο του νομου ηρακλειου...κι αυτο αν ερθει μετα τα χριστουγεννα...περυσι με ειχαν παρει τελη νοεμβρη...τουλαχιστον να ξεραμε ποσες θα παρει κρητη...αλλα απο το855 που σταματησαν εως το 1500+ παει μακρια η βαλιτσα...καλη επιτυχια τουλαχιστον σε οσους θα παρουν...
Δε θυμάμαι αν σταμάτησαν στο 855 ή όχι, ξέρω όμως ότι μέχρι εκεί έχουμε μείνει σχεδόν καμμιά 100στη άτομα επειδή οι επιλογές μας ήταν πολύ συγκεκριμένες και περιορισμένες. Sorry...

Είναι πιο πολλά τα άτομα που έχουν μείνει. 855-620=235 άτομα . Οπότε οι αριθμοί θα γυρίσουν από την αρχή του πίνακα να πάρουν αυτούς που δεν πήραν (αν τους πάρουν όλους) κ μετά να συνεχίσει από το 855 κ μετά......
Ακόμη χειρότερα :o
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:43:00 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:20:57 μμ »
Ναι και αν πάρει μόνο 66 πλήρους τότε βράστα Χαράλαμπε...Θα μείνουμε έξω πολλοί!!!Και το λέω εγώ που έχω θέση τώρα γύρω στο 85!!!Ουτε μειωμένου δεν με βλέπω!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:25:36 μμ »
Στην πρώτη φάση έφτασαν μέχρι το 893!!!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:34:45 μμ »
Στην πρώτη φάση έφτασαν μέχρι το 893!!!

τότε ακόμη χειρότερα...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:43:00 »

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 03:49:56 μμ »
Γνωρίζει κανείς πόσους είχε πάρει πέρυσι?Οχι μέχρι που είχε φτάσει ο πίνακας αλλά πόσα άτομα? Και κανονικού και μειωμένου?
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 07:21:22 μμ »
σκουρα τα πραγματα για αμω. :( :( :(
εμαθα απο κοπελα που ειναι διορισμενη και φυσικα υπεραριθμη οτι τους στελνουν να συμπληρωνουν ωραριο στα ολοημερα και οχι στα πρωινα για να παιρνουν τις ωρες οι ακω.αρα προτιμουν ακω παρα να μοιρασουν την πιτα σε αμω..θα δουμε...
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 07:30:01 μμ »
Σε ποια περιοχή athena81?

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 07:38:22 μμ »
Σε ποια περιοχή athena81?
Η συγκεκριμενη ειναι Σερρες αλλα το θεμα ειναι οτι οι ωρες των ολοημερων που ηταν για εμας τους αμω πιανονται απο τους μονιμους...
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #232 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 07:41:32 μμ »
Δυστυχώς, 3.151 δάσκαλοι και 6.866 νηπιαγωγοί όπως και χιλιάδες εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων παραμένουν χωρίς δουλειά.

Αυτό οφείλεται ως ένα μεγάλο βαθμό στη μη εγγραφή χιλιάδων προνηπίων στα δημόσια νηπιαγωγεία, στην απώλεια οργανικών θέσεων μέσω των καταργήσεων, συγχωνεύσεων και υποβιβασμών σχολείων, στη μη λειτουργία ολοήμερων προγραμμάτων σε εκατοντάδες δημοτικά σχολεία, στην κατάργηση της Μετεκπαίδευσης, στη μη χορήγηση νέων εκπαιδευτικών αδειών και σε μια σειρά άλλων μέτρων που πάρθηκαν και τα οποία συρρίκνωσαν και υποβάθμισαν το δημόσιο σχολείο και οδήγησαν σε μηδενικούς διορισμούς και σε λιγότερες προσλήψεις εκπαιδευτικών.

Με βάση τα σημερινά δεδομένα ελάχιστες προσλήψεις θα πραγματοποιηθούν στο επόμενο χρονικό διάστημα. Η προοπτική επαγγελματικής αποκατάστασης όλων αυτών των συναδέλφων είναι μηδενική αφού συζητιέται η λήψη νέων μέτρων όπως η αύξηση του ωραρίου των εκπαιδευτικών και νέες συγχωνεύσεις και καταργήσεις σχολείων.

Η ελληνική κοινωνία έχει επενδύσει πολλά στη νέα γενιά δασκάλων και νηπιαγωγών και προσμένει ότι θα αποτελέσουν το βασικό μοχλό για την αναβάθμιση της εκπαίδευσης. Είναι υποχρέωση όλων μας να αγωνιστούμε για την κάλυψη όλων των αναγκών των σχολείων και σε εκπαιδευτικό προσωπικό (δασκάλων, νηπιαγωγών, γυμναστών, αγγλικών κτλ.)

Είναι υποχρέωση όλων μας να αναδείξουμε και να απαιτήσουμε την προσμέτρηση όλης της προϋπηρεσίας στις προσλήψεις αναπληρωτών και στους μόνιμους διορισμούς.

Η αλλαγή του νομοθετικού πλαισίου διορισμού των εκπαιδευτικών είναι αδήριτη ανάγκη.

 

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #233 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 07:48:10 μμ »
Σε ποια περιοχή athena81?
Η συγκεκριμενη ειναι Σερρες αλλα το θεμα ειναι οτι οι ωρες των ολοημερων που ηταν για εμας τους αμω πιανονται απο τους μονιμους...
Θέλεις να πείς ότι υπάρχουν κενά στα πρωινά στις Σέρρες?Αυτή την πληροφόρηση έχεις?
Πάντως οι Σέρρες για τα ολοήμερα φέτος δεν νομίζω να καλέσει πολλούς αναπληρωτές γιατί έκλεισε το 30% των σχολείων...Πέρυσι δούλευα πλήρους στο νομό αυτό και τα δύο απο τα τρία ολοήμερα που συμπλήρωνα ωράριο έκλεισαν!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #234 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 08:09:53 μμ »
Σε ποια περιοχή athena81?
Η συγκεκριμενη ειναι Σερρες αλλα το θεμα ειναι οτι οι ωρες των ολοημερων που ηταν για εμας τους αμω πιανονται απο τους μονιμους...
Θέλεις να πείς ότι υπάρχουν κενά στα πρωινά στις Σέρρες?Αυτή την πληροφόρηση έχεις?
Πάντως οι Σέρρες για τα ολοήμερα φέτος δεν νομίζω να καλέσει πολλούς αναπληρωτές γιατί έκλεισε το 30% των σχολείων...Πέρυσι δούλευα πλήρους στο νομό αυτό και τα δύο απο τα τρία ολοήμερα που συμπλήρωνα ωράριο έκλεισαν!
Ετσι μου εδωσε να καταλαβω.αυτη ηθελε πρωινο αλλα της ειπαν οτι τα πρωινα τα αφηνουν για τους αναπληρωτες και της εδωσαν ολοημερο να συμπληρωσει ωραριο.σκουρα ταπραγματα ειδικα οταν εχεις δηλωσει μονο 1 νομο για αμω.δεν βαριεσαι καλυτερα να κατσω σπιτακι μου παρα να βαζω λεφτα απ την τσεπη μου και να τρεχω σε αλλους νομους και μαλιστα για μια προυπηρεσια που δεν μετραει για διορισμο...
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #235 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 08:15:14 μμ »
Σε ποια περιοχή athena81?
Η συγκεκριμενη ειναι Σερρες αλλα το θεμα ειναι οτι οι ωρες των ολοημερων που ηταν για εμας τους αμω πιανονται απο τους μονιμους...
Θέλεις να πείς ότι υπάρχουν κενά στα πρωινά στις Σέρρες?Αυτή την πληροφόρηση έχεις?
Πάντως οι Σέρρες για τα ολοήμερα φέτος δεν νομίζω να καλέσει πολλούς αναπληρωτές γιατί έκλεισε το 30% των σχολείων...Πέρυσι δούλευα πλήρους στο νομό αυτό και τα δύο απο τα τρία ολοήμερα που συμπλήρωνα ωράριο έκλεισαν!
Ετσι μου εδωσε να καταλαβω.αυτη ηθελε πρωινο αλλα της ειπαν οτι τα πρωινα τα αφηνουν για τους αναπληρωτες και της εδωσαν ολοημερο να συμπληρωσει ωραριο.σκουρα ταπραγματα ειδικα οταν εχεις δηλωσει μονο 1 νομο για αμω.δεν βαριεσαι καλυτερα να κατσω σπιτακι μου παρα να βαζω λεφτα απ την τσεπη μου και να τρεχω σε αλλους νομους και μαλιστα για μια προυπηρεσια που δεν μετραει για διορισμο...
Δεν έχεις άδικο!!!Κι εγώ μόνο Θεσσαλονίκη έβαλα ΑΜΩ γιατί αλλιώς δεν βγαίνει!!!Περυσι τα λεφτά για πλήρες ήταν καλά και ας είχα κάθε μέρα το πηγαινέλα αλλά τουλάχιστον εβγαινε κάτι...Να δούμε τι θα γίνει φέτος...Καλή σου επιτυχία...
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος athena81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #236 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 08:18:36 μμ »
Σε ποια περιοχή athena81?
Η συγκεκριμενη ειναι Σερρες αλλα το θεμα ειναι οτι οι ωρες των ολοημερων που ηταν για εμας τους αμω πιανονται απο τους μονιμους...
Θέλεις να πείς ότι υπάρχουν κενά στα πρωινά στις Σέρρες?Αυτή την πληροφόρηση έχεις?
Πάντως οι Σέρρες για τα ολοήμερα φέτος δεν νομίζω να καλέσει πολλούς αναπληρωτές γιατί έκλεισε το 30% των σχολείων...Πέρυσι δούλευα πλήρους στο νομό αυτό και τα δύο απο τα τρία ολοήμερα που συμπλήρωνα ωράριο έκλεισαν!
Ετσι μου εδωσε να καταλαβω.αυτη ηθελε πρωινο αλλα της ειπαν οτι τα πρωινα τα αφηνουν για τους αναπληρωτες και της εδωσαν ολοημερο να συμπληρωσει ωραριο.σκουρα ταπραγματα ειδικα οταν εχεις δηλωσει μονο 1 νομο για αμω.δεν βαριεσαι καλυτερα να κατσω σπιτακι μου παρα να βαζω λεφτα απ την τσεπη μου και να τρεχω σε αλλους νομους και μαλιστα για μια προυπηρεσια που δεν μετραει για διορισμο...
Δεν έχεις άδικο!!!Κι εγώ μόνο Θεσσαλονίκη έβαλα ΑΜΩ γιατί αλλιώς δεν βγαίνει!!!Περυσι τα λεφτά για πλήρες ήταν καλά και ας είχα κάθε μέρα το πηγαινέλα αλλά τουλάχιστον εβγαινε κάτι...Να δούμε τι θα γίνει φέτος...Καλή σου επιτυχία...
ευχαριστω κουκλιτσα και σε σενα το ιδιο.και να δεις που φετος πολλοι ακω που φυγαν μακρια θα ευχονται να ηταν αμω και κοντα....καθε εμποδιο για καλο :) :) :)
δουλειά είναι να κάνεις κάτι και να πληρώνεσαι, ενώ σπορ είναι το να κάνεις το ίδιο και να πληρώνεις.μαντέψτε τι απ'τα δυο είναι η ωρομισθία

Αποσυνδεδεμένος vaso84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #237 στις: Οκτώβριος 27, 2011, 03:14:24 πμ »
Γνωρίζει κανείς πόσους είχε πάρει πέρυσι?Οχι μέχρι που είχε φτάσει ο πίνακας αλλά πόσα άτομα? Και κανονικού και μειωμένου?

geia se olous!!!

persi piran mia fili mou meiomenou arxes fevrouariou nomizo... itan sto 1900 peripou. de ksero an mporoume na mathoume akrivos ta atoma. opos kai na exei distixos fetos de vlepo na ftanoume mexri ekei...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2011, 03:16:14 πμ από vaso84 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 899
Σύνολο: 899

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.