*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)  (Αναγνώστηκε 52499 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
http://blogs.uowm.gr/bilingualspecialeducation/%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/

δε λέει όμως κάθε πόσο απαιτείται η φυσική παρουσία του φοιτητή εκτός από την ασυγχρονη τηλεκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Ναι όντως. Σε αυτό που λες έχεις δίκιο είναι γενικόλογα αυτά που αναφέρουν. Να σας πω ακόμη ότι επειδή την ρώτησα κάτι  σε σχέση με τα δικαιολογητικά και την αρίθμηση που πρέπει να έχουν στο φάκελο, μου είπε κατά λέξη οπωσδήποτε αντίγραφο του πτυχίου σου , των αγγλικών και την προϋπηρεσία σου.  Αυτά μου είπε αυτά σας λέω.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Ενταξει, στον καθένα ό,τι να'ναι λέγαν μου φαίνεται, ανάλογα με το ποιος σήκωνε το τηλ.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Μάλλον όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω ίσως και οι ίδιοι δεν γνωρίζουν ακόμη. Πάντως δεν μου πολύ αρέσει ότι στον καθένα λένε και κάτι διαφορετικό. Δεν θα έπρεπε να είναι ξεκαθαρισμένα και να γνωρίζουν ήδη τέτοιου είδους πράγματα πχ για το πότε γίνονται τα μαθήματα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rodenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολυ σωστα, vickym. Ποτε περιμενουν να αποφασισουν; Αυτα θα επρεπε ολα να ειχαν λυθει ως τωρα. Καθολου σωστη σταση.

Αποσυνδεδεμένος tata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή έχω αποφοιτήσει από το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό πρόγραμμα κάποια χρόνια πριν πρέπει να σας πω πως το πρόγραμμα είναι πολύ αξιόλογο, οι καθηγητές εξαιρετικοί αλλά και πολύ-πολύ απαιτητικό τόσο σε παρουσίες στα μαθήματα όσο και σε αφοσίωση στο αντικείμενο. Όταν όμως τελειώσεις, μπορείς να σταθείς μέσα σε τμήμα ειδικής αγωγής, να αναγνωρίζεις καταστάσεις και να λειτουργείς αποτελεσματικά καλύτερα και από συναδέλφους με πολλά χρόνια εμπειρίας. Προφανώς και κάποια μαθήματα όπως διαβάζω θα γίνονται μέσω ψηφιακής πλατφόρμας (δεν υπήρχε παλαιότερα), αλλά χωρίς να παρακολουθήσετε, λόγω των αυξημένων απαιτήσεων θα είναι δύσκολο να καταφέρετε να το ολοκληρώσετε.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απλά τους περισσότερους η εβδομαδιαία παρακολουθηση τους δυσκολεύει δεδομένου ότι δεν μένουμε κοντά.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Τata εσύ που έχεις αποφοιτήσει μπορείς να μας δώσεις μια εικόνα για το πότε γίνονταν τα μαθήματα, για να δούμε περίπου τι γίνεται. Δεν αμφισβητώ ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι αξιόλογο, έχω δει καθηγητές αλλά προσωπικά θα ήθελα να γνωρίζω από τώρα και να έχω πιο συγκεκριμένες πληροφορίες για το πότε θα γίνονται τα μαθήματα λόγω δουλειάς. Αν είναι  Σαββατοκύριακα ή Παρασκευοσαββατοκύριακα προσωπικά, μιλώντας  για τον εαυτό μου, με ίσως κάποια  άδεια από τη δουλειά και με μεγάλο οικονομικό κόστος και τρέξιμο φυσικά θεωρώ ότι μπορώ να ανταπεξέλθω.  Αλλά αν έχει μαθήματα και μεσοβδόμαδα τότε αλλάζει το πράγμα. Εγώ πίστευα ότι τα μαθήματα είναι μόνο  Σαββατοκύριακα (ακόμη και αν γίνονταν κάθε βδομάδα) και έλεγα ότι αυτό με βολεύει.

Αποσυνδεδεμένος tata

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν γνωρίζω το τωρινό πρόγραμμα, πιθανώς να είναι πολύ διαφορετικό από το δικό μας και να περιλαμβάνει μόνο Σ/Κ ή κυρίως Σ/Κ. Εμείς πηγαίναμε μεσοβδόμαδα, υπήρχαν και μαθήματα compact που κάλυπταν Δευτέρα-Παρασκευή για μία μόνο εβδομάδα αν ο καθηγητής ήταν επισκέπτης και έρχονταν από μακρυά αλλά και μαθήματα σε Σ/Κ. Ήταν ένα μεικτό πρόγραμμα που άλλαζε ανά εξάμηνο ανάλογα με το μάθημα και τον καθηγητή που το έκανε. Οπωσδήποτε δύσκολο στην παρακολούθηση για όσους δούλευαν ή ζούσαν πολύ μακρυά από τη Φλώρινα, αν και στην ουσία η ακτίνα όσων παρακολουθούσαμε έφτανε μέχρι τη Θεσ/κη. Δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν, προφανώς και το πρόγραμμα θα έχει γίνει σίγουρα πιο ευέλικτο λόγω των συνθηκών τα τελευταία χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
 Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου Τata. Όπως και να έχει ένα τηλ ξανά θα μας λύσει τις όποιες απορίες μας

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
ειναι υποχρεωτικη η φυσικη παρουσια?

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Αυτό προσπαθούμε να καταλάβουμε.

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 11:37:08 πμ »
Λοιπόν κατάφερα να πιάσω γραμμή σήμερα το πρωϊ. Καταρχήν έχουμε το δικαίωμα να καταθέσουμε δικαιολογητικά και για τις 3 κατευθύνσεις εάν θέλουμε. Απλά θα είναι στον ίδιο φάκελο ξεχωριστά εις διπλούν ή τριπλούν ανάλογα. Τώρα όσον αφορά την φυσική παρουσία. Για την τρίτη κατεύθυνση τα μαθήματα είναι κάθε Σαββατοκύριακο. Για τις άλλες δύο κατευθύνσεις μου είπε ότι δεν μπορούν να το γνωρίζουν ακόμη. Εξαρτάται από τον κάθε καθηγητή.  Εάν η εκπαίδευση θα είναι συμπυκνωμένη τα μαθήματα θα είναι κάθε Παρασκευοσαββατοκύριακο, εάν δεν είναι συμπυκνωμένη τα μαθήματα θα γίνονται καθημερινές εργάσιμες απογεύματα διαδικτυακά αλλά θα απαιτείται η φυσική παρουσία μία φορά το μήνα.

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στο τμήμα νηπιαγωγών Φλώρινας 2014-2015 (3 κατευθύνσεις)
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 11:40:00 πμ »
μπραβο ρε συ που έβγαλες γραμμη!!!δεν μπορούσα με τίποτα!!!
Ε!αφού θα γίνονται από πλατφόρμα, μάλλον πάει για μια φορά το μήνα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160395
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 746
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 648
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.