*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4336270 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10822 στις: Οκτώβριος 17, 2013, 10:18:08 μμ »
Δηλαδή θα γίνει σήμερα β κύκλος μετατάξεων; Μέχρι σήμερα το πρωί καταλήξαμε πως όχι αλλά bitch με έβαλε σε σκέψεις...

Sent from my ZTE V970 using Tapatalk

Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10823 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 01:03:59 πμ »
το ΝΣΚ έχει γνωμοδοτήσει παλαιότερα πως η Διοίκηση μπορεί να "απορρίψει σιωπηλώς" ένσταση πολίτη που θα υποβληθει σε αυτήν. Αυτό σημαίνει πως δεν ειναι υποχρεωμένη να απαντήσει σε καθέναν και καθεμία που έκανε ένσταση. Εξ ου και πάντα λέμε όταν κάποιος ενίσταται οφείλει να είναι συγκεκριμένος.
Άλλο δηλαδή να υποβάλεις ένα αίτημα τύπου " παρακαλώ επανεξετάστε την αίτησή μου" ( οπότε εκεί δε σου απαντάει "απορρίπτοντας σιωπηλά" το αίτημα ) και άλλο να υποβάλεις συγκεκριμένο ερώτημα που απαιτεί συγκερκριμένη απάντηση.

η β' φάση συζητείται έντονα και με μεγάλη βεβαιότητα απο το υπουργείο. Συνάδελφοι στην Κ.Υ. αναφέρουν πως σχεδόν έχει γραφεί η σχετική εγκύκλιος/δελτίο τύπου.
Αποσπάσεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ επίσης θα γίνουν λίγες αλλά η πλειονότητα των κενών έχει κρατηθεί για τις μετατάξεις.
Αυτά τουλάχιστον αναφέρουν τα τελευταία νέα απο Μαρούσι μεριά. Τώρα αν αλλάξουν πάλι τελευταία στιγμή δεν ξέρω-μας έχουν συνηθίσει στις εκπλήξεις ούτως ή άλλως.

Επισης, το νεότερο που έχουμε ειναι πως τελικά πάπαλα οι οργανικές για όλους καθώς το σχέδιο έφαγε πόρτα απ΄το ΥΠΔΗΜΗΔ που θεώρησε απαράδεκτο να δοθούν οργανικές των δύο και τριών ωρών.
Προσωπική μου εκτίμηση ειναι πως με τον τρόπο αυτό ο εκπαιδευτικός κόσμος παίρνει μια βαθειά ανάσα καθώς αν θέλουν να διώξουν κάποιους θα πρέπει να προχωρήσουν σε αξιολόγηση όλων ή να σκεφτούν μια ακόμα πιο ευφάνταστη λύση απο αυτή των "οργανικών για όλους"... Τώρα τι θα ξημερώσει αύριο.... ο Θεός και η ψυχή τους.  :-X
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10824 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 07:03:56 πμ »
η β' φάση συζητείται έντονα και με μεγάλη βεβαιότητα απο το υπουργείο. Συνάδελφοι στην Κ.Υ. αναφέρουν πως σχεδόν έχει γραφεί η σχετική εγκύκλιος/δελτίο τύπου.

Αποσπάσεις απο ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ επίσης θα γίνουν λίγες αλλά η πλειονότητα των κενών έχει κρατηθεί για τις μετατάξεις.

Επισης, το νεότερο που έχουμε ειναι πως τελικά πάπαλα οι οργανικές για όλους καθώς το σχέδιο έφαγε πόρτα απ΄το ΥΠΔΗΜΗΔ που θεώρησε απαράδεκτο να δοθούν οργανικές των δύο και τριών ωρών.


Μακαρι να μην προχωρησει η ρυθμιση με τις οργανικες γιατι δεν θα προλαβαινουμε να μετραμε απολυσεις...Επισης, ημερολογιακα, δηλαδη ως τις 21 Οκτωβριου που ανεφερε το εγγραφο οτι θα παρουν ολοι οργανικη σε επιπεδο διευθυνσης, δεν βγαινει πλεον.

Σχετικα με τις αποσπασεις, επειδη γραφεις οτι θα γινουν λιγες, θα αφησουν τελικα τοσα κενα να υπαρχουν στα σχολεια χωρις, δηλαδη, να κανουν συγκεκριμενα μαθηματα ειδικοτητων στα παιδια; Γιατι αν παμε το Νοεμβριο σε δευτερη φαση μεταταταξεων (καθως μαθαινεις οτι η εγκυκλιος και το δελτιο τυπου ειναι σχεδον ετοιμα ), καλα Χριστουγεννα θα βγουν τα αποτελεσματα.Και βεβαια στη δευτεροβαθμια θα ανακατευτει παλι η τραπουλα και θα μετακινουνται καθηγητες στα μεσα της χρονιας...  Το απολυτο μπαχαλο

Υ.Γ. Να υποθέσω ότι από κάτι τέτοιες ρυθμίσεις εμπνέεται ο Άρβι;;;
http://www.enikos.gr/international/183199,Kleista_sxoleia_sth_Bretania.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2013, 07:44:37 πμ από maria2013 »

Αποσυνδεδεμένος treislaloun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10825 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 08:24:05 πμ »
Μπορεί κάποιος να υποβάλλει ένσταση επί των αποτελεσμάτων των ενστάσεων τώρα ή είναι αργά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:05:32 »

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10826 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 12:56:50 μμ »
βρε παιδιά , πήρα την διεύθυνση  2ροβαθμιας και μου είπε να πάω την Δευτέρα να πάρω το σημείωμα αποδεσμευσης . Τολέω στον Διεύθυντή στο λύκειο  όπου είμαι και μου ζητάει να κάτσω εκεί μέχρι και την Πέμπτη , μέχρι να έρθει αντικαταστάτης . Ξαναπέρνω την διεύθυνση , μου λένε θα το δούνε ?????? Από την στιγμή που έχει βγει ΦΕκ= εντολή , δεν πρέπει να παρουσιαστώ στην πρωτοβάθμια , άμεσα ? Οποιος ξέρει Please ....

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10827 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 01:03:49 μμ »
Πήγαινε στην αβθμια σου και κάνε χαρτί ανάληψης...
Μετά να το στείλουν με φαξ στην ββθμια...και ας τους να κουρεύονται...
Η μετάταξη πες του δ/ντη στο σχολείο σου είναι σαν παραίτηση και νέα πρόσληψη, δεν έιναι απόσπαση, και αν δεν καταλαβαίνει τι του λες να μάθει τους Νόμους και να μας κάνει την χάρη του χρόνου που λήγει η θητεία του να μην ξαναβάλει βύσμα να τον ξανακάνουν δ/ντη...

ΥΓ. Προφανώς αφού βγήκε και ΦΕΚ ανήκεις επίσημα στην αβθμια...και μάλιστα από 14/10/2013

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2013, 01:07:41 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10828 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 01:39:46 μμ »
Κανένα νεότερο για Β κύκλο?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10829 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 02:13:23 μμ »
βρε παιδιά , πήρα την διεύθυνση  2ροβαθμιας και μου είπε να πάω την Δευτέρα να πάρω το σημείωμα αποδεσμευσης . Τολέω στον Διεύθυντή στο λύκειο  όπου είμαι και μου ζητάει να κάτσω εκεί μέχρι και την Πέμπτη , μέχρι να έρθει αντικαταστάτης . Ξαναπέρνω την διεύθυνση , μου λένε θα το δούνε ?????? Από την στιγμή που έχει βγει ΦΕκ= εντολή , δεν πρέπει να παρουσιαστώ στην πρωτοβάθμια , άμεσα ? Οποιος ξέρει Please ....

Από σήμερα ανήκεις στην Π/θμια.  Στην Δ/θμια πλέον θεωρείσαι "εξωσχολικός"!!! Με ότι αυτό νομικά συνεπάγεται.

Είναι σαν να φέρνει ο πρώην Διευθυντής σου την μάνα του να κάνει μάθημα!!!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10830 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 02:18:27 μμ »
βρε παιδιά , πήρα την διεύθυνση  2ροβαθμιας και μου είπε να πάω την Δευτέρα να πάρω το σημείωμα αποδεσμευσης . Τολέω στον Διεύθυντή στο λύκειο  όπου είμαι και μου ζητάει να κάτσω εκεί μέχρι και την Πέμπτη , μέχρι να έρθει αντικαταστάτης . Ξαναπέρνω την διεύθυνση , μου λένε θα το δούνε ?????? Από την στιγμή που έχει βγει ΦΕκ= εντολή , δεν πρέπει να παρουσιαστώ στην πρωτοβάθμια , άμεσα ? Οποιος ξέρει Please ....
Θεωρω παραλογο αυτο που σου ζηταει ο διευθυντης.Αυτο ισχυει για τις αποσπασεις!!!!Ανηκεις στην Α/θμια πλεον.Γιατι δεν παιρνεις τον Διευθυντη της Β/θμιας να του πεις πως εχουν τα πραγματα.Η Α/θμια σας καλεσε να κανετε αναληψη υπηρεσιας;Αν ναι εχεις νομιζω ενα επιχειρημα παραπανω.Και το σημειωμα αποδεσμευσης δεν οφειλουν να το στειλουν υπηρεσιακα στη νεα σου υπηρεσια;Τελος παντων....ετσι αγχωνομουν και εγω οταν πηρα μεταταξη στην α'φαση....θα δεις ολα θα παρουν το δρομο τους. Καλη αρχη και με το καλο!!!!  ;)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Lady Ogress

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10831 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 06:32:35 μμ »
όχι, αυτό θα ήταν "εργασιακή παρενόχληση". Η καταχρηστική υποβολή ίδιου ή όμοιου αιτήματος επιτρέπει στην Διοίκηση να μην απαντήσει.

απο εβδομάδα αναμένεται να ξεκινήσει η β' φάση μετατάξεων.

Bitch μήπως γνωρίζεις αν θα συμπεριλαμβάνονται και θέσεις διοικητικές;

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10832 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 08:13:49 μμ »
Μακαρι να υπαρχπυν κ διοικητικες ειναι η τελευταια μου ελπιδα μπας κ παω σπιτι μου...αλλα δε το βλεπω...δυστυχως....

Αποσυνδεδεμένος petzi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10833 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 09:53:43 μμ »
σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας .Πήρε ο @#%&! διευθυντής το ΠΥΣΔΕ να πάω από εκεί την Δευτέρα πρωί λέει , για να κάνω μάθημα !!!!! Και του είπαν , λέει Οκ ?!!!  Τέλος πάντων , θα περάσω από το λύκειο το πρωί να αποχαιρετήσω και τους συναδάλφους και δρόμο για την πρωτοβάθμια .... εχω αγχωθεί  , είναι μεγάλη αλλαγή .

Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10834 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 04:33:12 μμ »
Θα γίνει β' φάση μετατάξεων;

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10835 στις: Οκτώβριος 20, 2013, 05:08:31 μμ »
σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας .Πήρε ο @#%&! διευθυντής το ΠΥΣΔΕ να πάω από εκεί την Δευτέρα πρωί λέει , για να κάνω μάθημα !!!!! Και του είπαν , λέει Οκ ?!!!  Τέλος πάντων , θα περάσω από το λύκειο το πρωί να αποχαιρετήσω και τους συναδάλφους και δρόμο για την πρωτοβάθμια .... εχω αγχωθεί  , είναι μεγάλη αλλαγή .

Σημασία δεν έχει τι λέει ο Διευθυντής σου ή ποιοι του είπαν οκ ή όχι. Από τη στιγμή πυο επισήμως ανήκεις στην πρωτοβάθμια από τη Δευτέρα εκεί είσαι υποχρεωμένος να πας. Στο σχολείο δεν χρειάζεται καν να ρωτήσεις ή να ενημερώσεις πλέον. Ενημερώνεις μόνο για λόγους φιλότιμου οτι ξέρετε από τη Δευτέρα δεν με υπολογίζετε. Πλέον υπόλογος είσαι αν λείπεις από την πρωτοβάθμια και όχι από τη δευτεροβάθμια. Ο Διευθυντής σου ποντάρει στο γεγονός οτι ακόμα δεν σε έχουν τοποθετήσει σε σχολείο στην πρωτοβάθμια "να σε ξεγελάσει" για να του καλύπτεις το κενό. Πάνε εσύ στην πρωτοβάθμια και ασχολήσου πλέον με τη νέα σου υπηρεσία. Τα τραγικά λάθη του υπουργείο δεν θα τα πληρώνουμε εμείς. Ας φρόντιζε το υπουργέιο να κάνει εγκαίρως όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές και τις προσλήψεις αναπληρωτών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159952
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.191 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.