*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 167810 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Από την στιγμή που ένας φάκελος είναι πλήρης πόσες υπογραφές πρέπει να μπουν και πόσες μέρες μπορεί να πάρει;
Η πράξη αναγνώρισης είναι απλά ένα χαρτί Α4;;Ή είναι πολλά χαρτιά μαζί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι,
Φαίνεται ότι το υπόμνημα που στείλαμε σε συνδυασμό με τις κατ' ιδίαν συναντήσεις με εισηγητές του ΔΟΑΤΑΠ και τις συνεχόμενες πιέσεις μέσω τηλεφωνημάτων και e-mail, αρχίζουν να αποδίδουν καρπούς! :D
Σε απάντηση του παραπάνω ηλεκτρονικού μηνύματος, το οποίο εστάλη στις 22 Ιουλίου, λήφθηκε το παρακάτω στο προσωπικό μου ταχυδρομείο:
"Αξιότιμε κ. ########,
Η πράξη αναγνώρισης έχει εκδοθεί. Μόλις ολοκληρωθεί ο διοικητικός έλεγχος και υπογραφεί από τον Πρόεδρο, θα σας ειδοποιήσουμε να την παραλάβετε.
Με εκτίμηση,
Παπαβλασόπουλος Κοσμάς."
Είναι γνωστό, ωστόσο, ότι υπάρχει περίπτωση η υπογραφή από τον προέδρο να αναμένεται μέχρι και μήνες. Για το λόγο αυτό, οι πιέσεις δεν σταματούν εδώ. Αυτή την Τετάρτη, θα μεταβώ στην Αθήνα (εκτός απροόπτου) για συνάντηση με Παπαβλασόπουλο και Αλαχούζου.
Καλή σας ημέρα!

Simple χωρις να θελω να σε στεναχωρησω το ιδιο ακριβως μειλ εστειλε ο κ Παπαβλασσοπουλος κ σε μενα και σε 2 φιλες μου..ενω οι ερωτησεις μας αφορουσαν κ αλλα θεματα..κ σε επομενο μειλ μας δεν μας απαντησε ποτε..ειναι αντιγραφη επικολληση σε ολα τα μειλ που αφορουν αναγνωριση...
Νομιζω αν πας απο κοντα θα καταφερεις κατι σιγουρα..
Καλη τυχη ευχομαι παιδια!!!!

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Οι αιτήσεις στην ειδική θα ξεκινήσουν μετά το τέλος των αιτήσεων της γενικής άρα πάμε από 10 Αυγούστου και για δύο λογικά εβδομάδες. Αυτό το είπε ο Μπράτης.Ας ελπίσουμε να προλάβουμε .

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Συγνώμη αλλά κανείς δεν έχει πάρει την αναγνώριση στα χέρια του;Δηλαδή αυτός ο πρόεδρος εδώ και μήνες δεν μπόρεσε να βάλει καμία υπογραφή;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Την άλλη βδομάδα βγαίνει η εγκύκλιος ειδικής αγωγής. Οπότε αιτήσεις 10-17 Αυγούστου.Τρέξτε!!!!

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Καλημέρα,
Είναι αλήθεια ότι οι εξελίξεις "πάγωσαν" το θέμα.. Εγώ μέχρι και χθες προσπαθούσα να μιλήσω τηλεφωνικά με Παπαβλασόπουλο ή Παφλιώτη αλλά δεν κατόρθωσα να βγάλω γραμμή. Ωστόσο, από τις αρχές της άλλης εβδομάδας, θα είμαι ο ίδιος στην Αθήνα και θα ξεκινήσω τις κατ' ιδίαν συναντήσεις.
Το τελευταίο δεδομένο που έλαβα χθες ήταν ότι βρισκόμαστε όλοι στη διαδικασία "φάκελος πλήρης". Σε κάποιους έχουν ελεγχθεί τα πιστοποιητικά ενώ η διαδικασία θα ολοκληρωθεί μέχρι την Τετάρτη/Πέμπτη για όλους τους απόφοιτους του πανεπιστημίου Λευκωσίας. Τέλος, μου επισήμανε ότι η ιστοσελίδα του ΔΟΑΤΑΠ, λόγω του πλήθους των μεταπτυχιακών τίτλων, καθυστερεί ως προς την έγκαιρη ενημέρωσή της.

Συγνώμη τα χαρτιά σας πήγαν στις 25 Ιουνίου και στις 3 Ιουλίου ήταν ήδη πλήρης ο φάκελος σας; Μπράβο σβελτάδα.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Ρε παιδιά τι παίζει επιτέλους με τις υπογραφές;;; 8 βδομάδες ειναι στον πρόεδρο...
Ξέρεις κανείς μήπως το τηλέφωνο του προέδρου;;
Απόφοιτος Ιανουαριου ειμαι και κινδυνεύω πραγματικά να χασω τις αιτήσεις

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Λογικά περιμένει να τα υπογράψει όλα μαζί. Ή λείπει σε διακοπές.

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι είμαι απόφοιτη Απριλίου και εννοείται πως δεν έχω την πράξη αναγνώρισης στα χέρια μου και ούτε πρόκειται για φέτος. Μου το διαβεβαίωσαν σήμερα που πήγα στο Δοαταπ (Εξ' αποστάσεως σχολική ψυχολογία από Λευκωσία) και αυτό γιατί καμία επιτροπή δε συντάσεται εντός Αυγούστου. Οσο για τον πρόεδρο άφαντος εννοείται. Τρεις άνθρωποι ήταν από τους υπέυθυνους σήμερα εκεί. Οι υπόλοιποι άδεια. Τέλος πάντων. Ελπίζω όσοι είναι του Ιανουαρίου τουλάχιστον να προλάβουν γιατί αυτό είναι και το δίκαιο πρώτα από όλα. Εγώ έκανα ταξίδι στην Αθήνα από Πάτρα και σε 20 ημέρες γεννάω μηπως και καταφέρω να δω τι γίνεται αλλά οι εισηγητές ήταν απόλυτοι. Τώρα όσο αφορά τους αποφοίτους Μαίου δε γνωρίζω. Εμένα ο φάκελος ήταν πλήρης από 10/06 και ελέγχθηκαν τα χαρτιά από τον εισηγητή 7/07 με αίτηση από 21 Απριλίου και έχοντας κυνηγήσει θεούς και δαίμονες...Καλή τύχη σε όσους προλαβαίνουν και καλό καλοκαίρι!

Αποσυνδεδεμένος Maraki_math

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι είμαι απόφοιτη Απριλίου και εννοείται πως δεν έχω την πράξη αναγνώρισης στα χέρια μου και ούτε πρόκειται για φέτος. Μου το διαβεβαίωσαν σήμερα που πήγα στο Δοαταπ (Εξ' αποστάσεως σχολική ψυχολογία από Λευκωσία) και αυτό γιατί καμία επιτροπή δε συντάσεται εντός Αυγούστου. Οσο για τον πρόεδρο άφαντος εννοείται. Τρεις άνθρωποι ήταν από τους υπέυθυνους σήμερα εκεί. Οι υπόλοιποι άδεια. Τέλος πάντων. Ελπίζω όσοι είναι του Ιανουαρίου τουλάχιστον να προλάβουν γιατί αυτό είναι και το δίκαιο πρώτα από όλα. Εγώ έκανα ταξίδι στην Αθήνα από Πάτρα και σε 20 ημέρες γεννάω μηπως και καταφέρω να δω τι γίνεται αλλά οι εισηγητές ήταν απόλυτοι. Τώρα όσο αφορά τους αποφοίτους Μαίου δε γνωρίζω. Εμένα ο φάκελος ήταν πλήρης από 10/06 και ελέγχθηκαν τα χαρτιά από τον εισηγητή 7/07 με αίτηση από 21 Απριλίου και έχοντας κυνηγήσει θεούς και δαίμονες...Καλή τύχη σε όσους προλαβαίνουν και καλό καλοκαίρι!

και γιατι απαντουν με μειλ που αναφερουν πραξη αναγνώρισης εντος ημερων; :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Αλλα ειπαν σε σενα ,αλλα σε αλλους.Τι να πω.

Αποσυνδεδεμένος penaki01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λοιπόν αν τα χαρτιά σας έχουν περάσει από επιτροπή και πιέσετε πολύ ως προς τον διοικητικό έλεγχο και τον πρόεδρο ίσως και να είναι πιθανό τι να πώ. Εμένα να φανταστείτε το άσχημο όταν προτοέκανα τα χαρτιά μου ήταν ότι μου είπαν ότι θα επικοινωνώ με τον Παπαβλασσόπουλο ενώ υπέυθυνος εισηγητής ήταν ο Κατσανεβάκης και έτσι καθυστέρησε και ο έλεγχος των χαρτιών μου. Επιπλέον , αυτός είναι με αναρρωτική άδεια έως 17/8 και η επιτροπή δε συντάσεται γιατί αποτελείται από τρεις καθηγητές διαφόρων πανεπιστημίων και εντος Αυγούστου λείπουν οπότε και δε πρόκειται να γίνει. Όταν ανέφερα εσάς πως γίνεται να προχωρά η δική σας διαδικασία μου απάντησε η υπέυθυνη συνεργάτης του Κατσανεβάκη ότι δε γνωρίζει πως είναι δυνατόν να γίνει αυτό με τέτοιο φόρτο εργασίας, θα με γελάσει! Ο πρόεδρος και η προισταμένη κ. Αλαχούζου άφαντοι για μια ακόμα ημέρα. Σημειωτέον πήγα στις 10 το πρωί όχι μεσημέρι. Μόλις γύρισα Πάτρα.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Είναι δυνατόν τώρα που χιλιάδες κόσμου καίγονται λίγο πριν βγει η εγκύκλιος αναπληρωτών αυτοί να παίρνουν μεγάλες άδειες όλοι ταυτόχρονα; Επίτηδες το κάνουν;
Ας μας δώσουν τότε το δικαίωμα να κάνουμε αίτηση με την πράξη αναγνώρισης να εκκρεμεί.Αφού είναι ήδη αναγνωρισμένα μεταπτυχιακά.

Αποσυνδεδεμένος math45

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας συναδελφοι,

Φοβάμαι ότι σύμφωνα με τα τελευταία δεδομένα η μόνη ρεαλιστική μας ελπίδα είναι να αιτηθουμε απευθείας στο υπουργείο παιδείας την δυνατότητα να δοθεί σχετική βεβαίωση από το Δοαταπ ειδικά πχ αν είμαστε σε στάδιο φάκελος πλήρης και εφόσον πρόκειται για αναγνωρισμένο ήδη από προηγούμενες χρονιές μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής. Θα μπορούσαμε ότι έγινε με την αποστολή ομαδικού αιτήματος στο Δοαταπ να το χρησιμοποιήσουμε και να το αποστείλουμε στον υπουργό παιδείας επειγόντως.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 309
Σύνολο: 320

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.