*

Αποστολέας Θέμα: Πιέσεις για αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ των μεταπτυχιακών τίτλων - Μάιος 2015  (Αναγνώστηκε 166840 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο αρ.πρωτ. μου είναι 1095.. και δεν έχω ειδοποιηθεί ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Ολοι σχεδον εκαναν αιτηση επισπευσης.περιεργο.
Πριν 3 χρόνια που καταθέσαμε το δικό μας, αν και είχαμε παει όλοι την ίδια μέρα, 3 φιλολογίνες το πήραν μετά από 1 μήνα και όλοι οι υπόλοιποι μετά από 5,5(!). Μη το ψάχνετε, αν έχετε και κάποια γνωριμία κυλάει πιο γρήγορα το πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Παιδιά η αίτηση επίσπευσης πως γίνεται αν δεν είσαι Αθήνα ή αν δεν είσαι διατεθειμένος να βάλεις κουριερ για άλλη μια φορά; Έχει ακουστεί ότι ζήτησαν μερικοί μέσω μειλ την επίσπευση.

Δεν έκανα ποτέ την αίτηση γιατί μ' έιχαν ενημερώσει ότι όλες οι αναγνωρίσεις θα είναι προς παράδοση μαζί αφού πρώτα υπογραφούν ΟΛΕΣ και ότι δεν υπήρχε νόημα να κάνω αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Παιδιά η αίτηση επίσπευσης πως γίνεται αν δεν είσαι Αθήνα ή αν δεν είσαι διατεθειμένος να βάλεις κουριερ για άλλη μια φορά; Έχει ακουστεί ότι ζήτησαν μερικοί μέσω μειλ την επίσπευση.

Δεν έκανα ποτέ την αίτηση γιατί μ' έιχαν ενημερώσει ότι όλες οι αναγνωρίσεις θα είναι προς παράδοση μαζί αφού πρώτα υπογραφούν ΟΛΕΣ και ότι δεν υπήρχε νόημα να κάνω αίτηση.
Συμπλήρωσε μια υπεύθυνη δηλώση με τα στοιχεία σου και τους λόγους της επίσπευσης και στείλε τη στο φαξ  210 5239525.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gogober

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν κάποιος έχει αριθμό πρωτοκόλλου 11000 και έχει λάβει κάποια ειδοποίηση για παραλαβή της αναγνώρισης. Από ότι θυμάμαι ο simple είχε 10000 κάτι και τον ειδοπίησαν τον άνθρωπο και την πήρε.
Ρωτώ γιατί και εγώ είμαι 11000 plus και φοβάμαι μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν με εχουν ειδοποιήσει ακόμη ή δεν έχουν ειδοποιησει κανέναν που έχει τέτοιο αριθμό πρωτοκόλλου; Αγχώνομαι γιατί όπως γράφουν οι συνάδελφοι έχουν φτάσει έως 14000..........

Ούτε κι εγώ έχω ειδοποιηθεί ακόμα κι έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Αριθμός πρωτοκόλλου 11600+ με κατάθεση στις 12/5.
Εσύ είχες κάνει αίτηση επίσπευσης @μαρακι μαρακι; Εγώ όχι και σκέφτομαι μήπως τελικά έπαιξε ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
το καλό είναι οτι υπάρχει ακόμη ενας μήνας στην διαθεση μέχρι κύρωση. ασε που φέτος με αυτό το ΙΕΠ το βλέπω και για αργότερα.........

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το καλό είναι οτι υπάρχει ακόμη ενας μήνας στην διαθεση μέχρι κύρωση. ασε που φέτος με αυτό το ΙΕΠ το βλέπω και για αργότερα.........
Σίγουρα; γιατί διάβασα πιο πάνω οτι κάποιες δευτ. δεν επέτρεψαν και οτι στη σελ.4 παραγρ.4 μιλάει για τη συνάφεια και όχι την αναγνώριση. ???

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Σίγουρα; γιατί διάβασα πιο πάνω οτι κάποιες δευτ. δεν επέτρεψαν και οτι στη σελ.4 παραγρ.4 μιλάει για τη συνάφεια και όχι την αναγνώριση. ???
χμ τώρα το παρατήρησα. αυτό μήπως σημαίνει οτι μετά τις αιτήσεις θα κάνουν δεκτά μόνο τα μεταπτυχιακά του πίνακα της εγκυκλίου που έχουν ήδη συνάφεια;;

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Δυστυχώς για εμάς που δεν είμαστε στους πίνακες έστω και με κάποιο σεμινάριο πρέπει οπωσδήποτε μέχρι την Παρασκευή να προσκομισουμε και την αναγνώριση.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Είσαι σίγουρη για αυτό;;;

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Είσαι σίγουρη για αυτό;;;
Στην πρωτοβάθμια που πήρα ήταν κάθετοι ότι δε δέχονται αίτηση για ένταξη στους πίνακες χωρίς την πράξη αναγνώρισης.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Εκανες για πρώτη φορά χαρτιά?

Πολλοί γνωστοί μου είπαν πως απλά κατέθεσαν φωτοτυπίες των ήδη επικυρωμένων όπως και πέρυσι κλπ. Μου φαίνεται πολύ παράλογο να ζητήσουν νέες επικυρώσεις ούτως ή άλλως και στα παλιά χαρτιά φαίνονται σφραγίδες δικηγόρου κλπ. Αυριο θα πάω εγώ δεν έχω κάνει κάποια νέα επικύρωση φωτοτυπίες των περσινών έχω.
Ναι για πρώτη φορά έκανα χαρτιά μαζί με το μεταπτυχιακό. Τις προηγούμενες χρονιές δεν το είχα.
Μια φορά κανείς επικύρωση και τέλος. Τις επόμενες χρονιές καταθέτεις αντίγραφα των επικυρωμένη εγγράφων.
Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά ειμαι απο χτες διακοπές και δεν εχω καλή σύνδεση στο Ίντερνετ

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
marilou μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι ακριβώς έκανες επικύρωση; Το πτυχίο και την αναλυτική βαθμολογία, έχω καταλάβει σωστά;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
βρε παιδια πρέπει να κατατεθει και αναλυτική; πού το λέει αυτό; το πτυχίο μαζί με την πράξη αναγνώρισης δεν αρκει;
Ακριβώς. Εμένα δρν μου ζητήσανε αναλυτική βαθμολογία. Μάλιστα τους ρώτησαν και είπαν οτι δεν αναφέρεται στην εγκύκλιο.
Όσο για την επικύρωση επειδή το μεταπτυχιακό μας απο τον πανεπιστήμιο της Κύπρου υπάγεται σε αυτά του εξωτερικού χρειάζεται επικύρωση. Απλά επειδή εινσι στα ελληνικά δρν χρειάζεται και μετάφραση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160796
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 413
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.