*

Αποστολέας Θέμα: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών  (Αναγνώστηκε 5920 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cicek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 04:48:13 μμ »
Γειά σας
είχα κάνει αίτηση στο ΙΔΕΚΕ το χειμώνα για το έργο "εκπαίδευση εκπαιδευτών  και στελεχών δια βίου μάθησης" ως περιφερειακό στέλεχος. ήμουν 4η στη σειρά και τώρα με πηράνε τηλ. για να πάω εγώ επειδή η προηγούμενη πήγε αναπληρώτρια στο δημόσιο.
Έχω ακούσει διάφορα για τις πληρωμές πως αργούνε κτλ. Αργούνε οι πληρωμές μόνο των ορομίσθιων εκπαιδευτών ή όλων των στελεχών του ΙΔΕΚΕ που δουλεύουν και σε άλλα προγράμματα;
Μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαφωτίσει; Θα το εκτιμούσα πάρα πολύ..Αν δεν αξίζει τον κόπο δεν θα ξεκινήσω καθόλου.

Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:42:43 »

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 04:55:49 μμ »
Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα στελέχη πάντως εγώ που ήμουν ωρομίσθια πέρσι στα ΣΔΕ με πλήρωσαν μία φορα το Πάσχα και άλλη μία τώρα τον Αύγυστο οπότε και με εξόφλησαν. Πάντως μαλλον αυτό γίνεται μόνο με τους ωρομίσθιους γιατι απ' οτι ξέρω οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί στα ΣΔΕ πληρώνονταν κανονικα. Εγώ στη θέση σου θα τη δεχόμουν χωρίς σκέψη τη θέση!

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 11:27:27 πμ »
Γειά σας
είχα κάνει αίτηση στο ΙΔΕΚΕ το χειμώνα για το έργο "εκπαίδευση εκπαιδευτών  και στελεχών δια βίου μάθησης" ως περιφερειακό στέλεχος. ήμουν 4η στη σειρά και τώρα με πηράνε τηλ. για να πάω εγώ επειδή η προηγούμενη πήγε αναπληρώτρια στο δημόσιο.

Αν πήρες τελικά τη θέση, γράψε σε παρακαλώ  λίγα πράγματα για τις συνθήκες και τις ώρες δουλειάς, αρμοδιότητες, την αμοιβή κλπ. Από την προκήρυξη φαίνεται ενδιαφέρουσα δουλειά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2009, 12:34:10 μμ από ioannis00 »

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 11:40:55 πμ »
Δεν ξέρω για τα υπόλοιπα στελέχη πάντως εγώ που ήμουν ωρομίσθια πέρσι στα ΣΔΕ με πλήρωσαν μία φορα το Πάσχα και άλλη μία τώρα τον Αύγυστο οπότε και με εξόφλησαν. Πάντως μαλλον αυτό γίνεται μόνο με τους ωρομίσθιους γιατι απ' οτι ξέρω οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί στα ΣΔΕ πληρώνονταν κανονικα. Εγώ στη θέση σου θα τη δεχόμουν χωρίς σκέψη τη θέση!
δε νομιζω οτι η cicek μιλαει για τα σδε και μάλιστα για διορισμό σε αυτά.Αναφερει "εκπαίδευση εκπαιδευτων και στελεχων δια βιου μάθησης"

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:42:43 »

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 12:14:06 μμ »
δε νομιζω οτι η cicek μιλαει για τα σδε και μάλιστα για διορισμό σε αυτά.Αναφερει "εκπαίδευση εκπαιδευτων και στελεχων δια βιου μάθησης"

Όχι groog, σίγουρα δεν μιλάει για τα ΣΔΕ, αναφέρεται στην προκήρυξη με αριθμό πρωτοκόλλου 32745/17-12-2008 "ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΘΕΣΕΙΣ: Α) ΕΝΟΣ (1) ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ ΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΤΟΥ ΕΝΙΑΙΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ, B) ΔΕΚΑΕΞΙ (16) ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ «Ο ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΣΤΕΛΕΧΩΝ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ» " και συγκεκριμένα στα περιφερειακά στελέχη.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 12:23:00 μμ »
παιδια εφετος για πρωτη φορα οι πληρωμες ολων των δομων του ΙΔΕΚΕ καθυστερησαν. ακομα και η ομαδα εργου ηταν απληρωτη. οι μισθοι των σδε δεν εχουν εξοφληθει. υπολλειπονται η αποζημιωση απολυσης και η αποζημιωση μην παρθησης αδειας. αυτο το προβλημα δεν θα υπαρχει μελλοντικα διοτι ανοιξε το πακετο ΕΣΠΑ. οσον αφορα τωρα τους μονιμους στα σδε αυτοι δεν πληρωνονται απο το ιδεκε διοτι ειναι αποσπασμενοι και πληρωνονται απο το Υ. Παιδειας. τη δουλεια και φυσικα να την παρεις.

Αποσυνδεδεμένος πάνθηρ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 12:29:13 μμ »
cicek, σε ποια περιφέρεια σε κάλεσαν; Πάντως για πληρωμές μάθε ότι τα στελέχη γενικά σε όλες τις περιφέρειες είναι απλήρωτα μήνες τώρα, το ίδιο και οι εκπαιδευτές όλων των προγραμμάτων, εκτός από ΣΔΕ, που πληρώθηκαν μια τα Χριστούγεννα και μια το καλοκαίρι, πολύ μετά την απόλυσή τους.

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 12:35:36 μμ »
Το πακέτο δεν άνοιξε και δεν έχουν ακόμα ενταχθεί όλα τα προγράμματα του ΙΔΕΚΕ στο ΕΣΠΑ. Τα ΣΔΕ και τα ΚΕΕ έχουν σίγουρα ενταχθεί αλλά τα χρήματα που ήρθαν σε πρώτη φάση δεν ήταν αρκετά για να πληρωθούν όλοι. Οι συμβασιούχοι του ΙΔΕΚΕ σε όλα τα προγράμματα πληρώθηκαν τον Αύγουστο μετά από μήνες καθυστέρηση χωρίς βέβαια να τους εξοφλήσουν. Η θέση είναι καλή αρκεί να έχεις άλλα εισοδήματα να καλύπτεις τις ανάγκες σου μέχρι να αρχίσει η χρηματοδότηση.

Αποσυνδεδεμένος cicek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 05:25:56 μμ »
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μιλάω ακριβώς για την θέση που σημείωσε ο ioannis00, δεν είναι ωρομίσθιο κτλ. Είναι θέση περιφερειακού στελέχους αλλά επειδή έχω δουλέψει σε ευρωπαικά προγράμματα ξέρω πως αργούν να πληρώσουν, δεν χάνονται τα λεφτά σου αλλά περνάς πολλά και διάφορα..Τελικά δέχτηκα την θέση, δεν άρχισα ακόμα. Από'τι μου είπανε από τα κεντρικά γραφεία του ΙΔΕΚΕ, έχει ωράριο 10 00-15 00 και μέχρι να αρχίσει το πρόγραμμα θα είμαι στα γραφεία του ΚΕΕ της περιφέρειας που ανήκω. Η ασφάλεια είναι ΤΕΒΕ και ο μισθός μικτά 1.200 Ευρώ, δηλαδή περίπου 950 καθαρά και η σύμβαση ισχύει για 2 χρόνια.Τις αρμοδιότητες τις γράφει και στη προκήρυξη.
Βέβαια θέλω να συνεχίσω να πηγαίνω και ωρομίσθια φέτος, είμαι ΠΕ06, ελπίζω να μου δώσουνε ολοήμερο απογευματινές ώρες, ελπίζω..

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 05:38:58 μμ »
Σ' ευχαριστούμε για την πληροφόρηση cicek και σου εύχομαι καλή δουλειά. Όταν αρχίσεις να δουλεύεις, αν δεν σου κάνει κόπο, γράψε σε παρακαλώ κάτι για την εμπειρία σου εκεί.

Αποσυνδεδεμένος lilie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 25, 2009, 10:03:05 μμ »
Cicek καλή αρχή σου εύχομαι!
Επειδή και μένα με ειδοποίησαν λόγω του ότι κάποια κοπέλα παραιτήθηκε, θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποιες πληροφορίες. Σε μένα είπαν ότι το ωράριο είναι 9 - 3 και ένα Σαβ-κο το μήνα όποτε χρειστεί. Έδρα θα είναι το ΚΕΕ, όπως είπες, ώσπου να αρχίσει το πρόγραμμα και μετά; Θα μετακινηθούμε; Επίσης, λόγω του ότι θε πρέπει να πληρώνουμε μόνοι μας την ασφάλισή μας στο Τεβε και να αποδίδουμε το ΦΠΑ, καθαρά τα χρήματα θα είναι 750. Εσύ έχεις μάθει τίποτα άλλο: Πραγματικά θα ήθελα να με διαφωτίσεις!!! Είμαι και γω Πε06.

Αποσυνδεδεμένος cicek

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:43:46 πμ »
 Ευχαριστώ lillie, καλή αρχή και σε εσένα. Ειλικρινά δεν ξέρω και'γω αν θα πρέπει να μετακινηθούμε ή όχι. Μου φαίνεται λίγο φλου το τοπίο αλλά για να δούμε :). Εσύ υπόγραψες καμμιά σύμβαση; Σκέφτεσαι να ξεκινήσεις ωρομίσθια παράλληλα;
Αν έχεις κάποιο νέο γράψε, θα γράψω και'γω να ενημερωνόμαστε..

Αποσυνδεδεμένος lilie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:53:14 πμ »
Δεν έχω υπογράψει ακόμη. Μόνο τηλ με πήραν. Σκέφτομαι να δουλέψω ως ωρομίσθια σε ολοήμερο το απόγευμα. Σχετικά με το τεβε πάντως θα είναι ένα πρόβλημα, αφού θα πρέπει να πληρώνουμε χωρίς φυσικά να έχουμε πληρωθεί. Φυσικά και θα είμαστε σε επικοινωνία. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: ΙΔΕΚΕ-Περιφερειακά Στελέχη στην εκπ. εκπαιδευτών
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 01:32:41 πμ »
Cicek και lilie αρχίσατε δουλειά; Πως είναι τα πράγματα:

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 505

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.