*

Αποστολέας Θέμα: κάλλιο αργά παρά ποτέ..  (Αναγνώστηκε 8639 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 06:43:22 μμ »
Προφανώς εσύ δεν διάβασες το δικό μου μήνυμα.
Και ναι μου κάνει εντύπωση πώς είσαι τόσο καιρό στο φόρουμ και δεν μπορείς να περιηγηθείς στα αντίστοιχα θέματα που αφορούν την ύλη.
Επίσης δεν μου αρέσει να με κρίνουν άνθρωποι που δε με γνωρίζουν καθόλου... Υπερασπίστηκα τον συνάδελφο μου, που και γνωρίζω και εκτιμώ γι αυτό τον λόγο απάντησα.

"πειτε μου τι να διαβασω,γιατι σε 15 μερες δινω ασεπ και το ειχα ξεχασει" Πού έγραψα κάτι τέτοιο ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:11:05 »

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 07:04:40 μμ »
Κανείς δεν ξέρει την προσωπική ιστορία του καθένα εδώ μέσα, σε αυτό συμφωνώ. Τώρα δεν θα κάτσω να ψάξω αν τα λόγια του ενός ή του άλλου κρύβουν δόλο ή όχι αλλά νομίζω ότι δεν είναι και πολύ ωραίο ένας που μας λέει να μην ξεχνάμε ότι είμαστε άνθρωποι πάνω απ' όλα να λέει επίσης ότι εύχεται ο ένας να περάσει και ο άλλος όχι.
Δηλαδή αυτό είναι πολύ δίκαιη συμπεριφορά ενώ τα σχόλια των άλλων άδικη. Τι να πω.  ???
αν είχες λιγο παραπανω μυαλο θα καταλαβαινες οτι δεν ειπα να περασει  ενας και να μην περασει ο αλλος
ανοιξτε τα μυαλα σας δεχτειτε πιο ανοιχτα οτι ακουτε ! ελεοςςςςςςςςς
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2008, 07:06:53 μμ από MairyLiscious »
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 07:06:29 μμ »
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!  :) :) :) :) :) :) :)
επισης επισης :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 07:08:24 μμ »
Και μενα μου φάνηκε περίεργο πώς όταν κάποιος συμμετέχει στο φόρουμ τόσο καιρό και έχει γράψει πάνω από 200 μηνύματα δεν ενδιαφέρθηκε να δει τα θέματα που αφορούν τα μαθήματα και την προτεινόμενη βιβλιογραφία και ρωτάει 15 μερές πριν τις εξετάσεις τι να διαβάσει...
Τελοσπάντων ο συνάδελφος Μάρκος έχει βοηθήσει κι εμένα πάρα πολύ και δεν είναι μόνο Άνθρωπος αλλά ΑΝΘΡΩΠΟΣ με όλα τα γράμματα κεφαλαία.... (το ίδιο ισχύει και για το εκπαιδευτικός).
Δεν χρειάζεται να επιτίθεστε προσωπικά σε κανέναν... αυτό δεν σας τιμά καθόλου.


ariadni δε σε καλυψε η απαντηση μου στο MARKO ή δεν την εχεις δει καν?Να την δεις σε παρακαλω.Αυτο που σου κανει εντυπωση ειναι οτι επειδη η δικη σου ασχολια με το forum περιστρεφεται μονο γυρω απο τον ασεπ πρεπει και με ολους τους υπολοιπους να συμβαινει το ιδιο?Το γεγονος οτι καποιοι μπορει να σκεφτονται διαφορετικα για δικους τους λογους δε λαμβανεται υποψη ουτε καν σε ενα απλο forum?Υπαρχουν πολλα αλλα θεματα που με ενδιαφερουν ουσαστικα.Απορω πραγματικα.Και κατι ακομη,ρε παιδια δεν εστειλα σε κανεναν pm να τον ρωτησω προσωπικα,οποτε οσοι δε θελετε απλα μην ασχολειστε!!Καντε μια αναγνωση του θεματος και πηγαινετε παρακατω και μη κατακρινετε οσους εχουν διαθεση να βοηθησουν.Και επισης ariadni που ακριβως γραφω "πειτε μου τι να διαβασω,γιατι σε 15 μερες δινω ασεπ και το ειχα ξεχασει"?Γιατι εγω νομιζα πως ειχα αναφερει πειτε μου καποια πραγματα επιγραμματικα για εχω μια ιδεα περι του θεματος,πληροφοριες ζητουσα στην ουσια.Τι να πω....

ΜΑΖΙ ΣΟΥ Υ Υ Υ ΥΥ @@@@@
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:11:05 »

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 07:12:36 μμ »
Προφανώς εσύ δεν διάβασες το δικό μου μήνυμα.
Και ναι μου κάνει εντύπωση πώς είσαι τόσο καιρό στο φόρουμ και δεν μπορείς να περιηγηθείς στα αντίστοιχα θέματα που αφορούν την ύλη.
Επίσης δεν μου αρέσει να με κρίνουν άνθρωποι που δε με γνωρίζουν καθόλου... Υπερασπίστηκα τον συνάδελφο μου, που και γνωρίζω και εκτιμώ γι αυτό τον λόγο απάντησα.

"πειτε μου τι να διαβασω,γιατι σε 15 μερες δινω ασεπ και το ειχα ξεχασει" Πού έγραψα κάτι τέτοιο ;

ΩΧΟΥΥΥ αμα δεν σου αρεσει να σε κρινουν να μην κρινεις και εσυ
η κοπελα στο θεμα της στην αρχη γραφει το θεμα αυτο αφορα οσους δεν εχουν προετοιμαστει
ολοι εσεις οι φωστηρες που εχετε προετοιμαστει και τα ξερετε ολα εφοσον δεν θελετε να βοηθησετε την ''ποταπη'' συναδελφο -πως τολμησε να γραφει 200 μην αλλα δεν εχει δει υλη - ακουσον ακουσον κατι γιαγιαδες μου θυμιζει που ξερουν ποτε μπαινει και ποτε βγαινει η ''κυρα λιτσα'' σπιτι της
τα μετρησες κιολα?
ελεος μπορουμε ευκολα να ξεκατινιαζομαστε το θεμα ειναι να βοηθησεις
θες το κανεις δεν θες δεν το κανεις και τελειωσε η υποθεση
οι ειρωνιες που εγραψε ο συμπαθης σε ολους σας Μαρκος δεν ηταν και οτι καλυτερο.
Κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο το ξερεις?

Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 07:17:25 μμ »
ειλικρινά μακάρι να ξερα το ονοματεπωνυμο σου και του μάρκου και οταν θα εβγαιναν τα αποτελεσματα  να τα ψαχνα και να βλεπα οτι είσαι διορισμενη και ο μαρκος αδιοριστος ...να δουμε τι θα λεγε τοτε
δεν το λεω με δολο αλλα μην κρινεις τοσο πολυ ''ρε φιλε'' όπως λες και εσυ !
ξερεις τι περναει καθε ανθρωπος στη ζωη του ?
αν καποιος εχει καποιο προβλημα υγειας(δν αναφερομαι στην groog ) υποθετικα μιλω και αναρρωσει μετα απο χρονια και αποφασισει να κανει ενα τετοιο βημα ετσι θα τον βοηθησεις ?
μην ξεχνας ''ρε φίλε'' εισαι εκπαιδευτικός μα πάνω απο όλα Ανθρωπος.....

Δεν ξέρω αν το λες με δόλο αλλά είναι αρκετά ανώριμο!Είναι δυνατόν να φανεί λογικό το "μακάρι να περάσει ο τάδε και να μη περάσει ο δείνα...";;;Ειδικά από στόμα εκπαιδευτικού!Αν διαβάσεις τα λεγόμενα του Μάρκου αναλυτικά θα δείς οτι και βοήθησε και συγνώμη ζήτησε!Και πρέπει να σκεφτείς ότι δε μπορούμε να απαξιώνουμε την προσπάθεια μηνών συναδέλφων!


Ανώριμο ειναι αυτο


ρε φιλε, πολλα ερωτηματα μαζεμενα εβαλες! βρηκες την ωρα να ρωτησεις.......
ασε να δωσουμε και θα σου πουμε αναλυτικα με ησυχια. μη βιαζεστε να ξεκινησετε. ειδατε και μεις που τοτε βιαζομασταν τι εχουμε παθει τωρα.
ολα ειναι καλα και ωραια στην ωρα τους.
καταρχην καλο κουραγιο. ξεκινα απο τα κλασικα (εικονογραφημενα) δηλ. ιστορια νεοελληνικης λογοτεχνιας και παιδαγωγικα.
μετα εδω ειμαστε να σας απαντησουμε σε ο,τι θελετε.

τάδε έφη Μάρκος
συναδελφος σας
δλδ να δωσει πρωτα και μετα θα πει
τι ?
τι θα πει μετα στη συναδελφο του που δινει οταν και εκεινος
αν δν θελει να βοηθησει καλυτερα να μην απαντησει αλλα να μην ειρωνευεται !
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 08:11:19 μμ »
Ανώριμο ειναι αυτο

ρε φιλε, πολλα ερωτηματα μαζεμενα εβαλες! βρηκες την ωρα να ρωτησεις.......
ασε να δωσουμε και θα σου πουμε αναλυτικα με ησυχια. μη βιαζεστε να ξεκινησετε. ειδατε και μεις που τοτε βιαζομασταν τι εχουμε παθει τωρα.
ολα ειναι καλα και ωραια στην ωρα τους.
καταρχην καλο κουραγιο. ξεκινα απο τα κλασικα (εικονογραφημενα) δηλ. ιστορια νεοελληνικης λογοτεχνιας και παιδαγωγικα.
μετα εδω ειμαστε να σας απαντησουμε σε ο,τι θελετε.

τάδε έφη Μάρκος
συναδελφος σας
δλδ να δωσει πρωτα και μετα θα πει
τι ?
τι θα πει μετα στη συναδελφο του που δινει οταν και εκεινος

αν δν θελει να βοηθησει καλυτερα να μην απαντησει αλλα να μην ειρωνευεται !

Θα σου απαντήσω με δικά σου λόγια....
αν είχες λιγο παραπανω μυαλο θα καταλαβαινες οτι .............
ανοιξτε τα μυαλα σας δεχτειτε πιο ανοιχτα οτι ακουτε ! ελεοςςςςςςςςς

Όπου ............. γράψε οτι ο συνάδελφος συμπλήρωσε πως μέχρι εκείνη τη στιγμή νόμιζε πως αναφερόταν στον επόμενο διαγωνισμό!Γι'αυτό και η εν λόγω απάντηση!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 08:15:15 μμ »
Ok.
Υποχωρώ ...δεν μου αρεσει ουτως η αλλως να βλεπω αυτα που εχω γραψει νευριασμενη
και ζητω συγγνωμη αν εχω γραψει υπερβολικα
ισως να μην βοηθα ο γραπτος λογος των μηνυματων για αμεση αντιληψη του τι γραφει ο καθενας και καταλαβα λαθος και αντεδρασα υπερβολικα λογω της πιεσης που εχω με το διαβασμα, ισως να μην υπαρχει δικαιολογια μια που καποιο ατομο απο εδω εγραψε οτι δεν ειμαι Ανθρωπος καλος.
Καλη επιτυχια σε ολους και πάλι με συγχωρειτε , να ειστε καλα καλη συνεχεια και καλες γιορτες.
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 11:51:52 μμ »
και για να επανέλθω στο θεμα, στα παιδαγωγικά(δηλαδη τη γενικη διδακτικη) τα θέματα ειναι κοινά και για τους υπόλοιπους αλλων κλάδων?ή το ΠΕ02 εχει αλλα και οι υπολοιποι αλλα?και επισης υπαρχει καποιο site που να περιλαμβανει θεματα γενικης διδακτικης?(μπηκα στο test-center αλλα για τη γενικη δε λεει τιποτα)μονο θεματα θελω να δω οχι απαντησεις.
Παρακαλω απαντηστε μονο οσοι θελετε να βοηθησετε οχι οσοι θεωρειτε χαζο το συγκεκριμενο θεμα.Δεν υπαρχει κανενας λογος να ασχοληθειτε και να αναλωνεστε αδικα χωρις να προσφερετε το παραμικρο.Οι γνωμες εχουν ακουστει,ας μη συμβαλουμε στο να συνεχιστουν τα προηγουμενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2008, 12:33:16 πμ από grooog »

Αποσυνδεδεμένος zlapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 12:48:29 πμ »
http://www.exetaseis-asep.com/asep2006.htm
εδώ έχει όλα τα θέματα γνωστικό και παιδαγωγικά σε μορφή τεστ, δεν ξέρω αν το έχεις βρει, το έχουν προτείνει οι συνάδελφοι σε άλλο σημείο του φόρουμ.
Στα παιδαγωγικά έχουν μερικοί κλάδοι κοινά αλλά δε θυμάμαι πώς τα χωρίζουν, εμείς έχουμε διαφορετικά από τους δασκάλους, τους καθηγητές ξένων γλωσσών,δεν είμαι σίγουρη, πάντως τα ερωτηματολόγια δεν είναι διαφορετικά για κάθε ειδικότητα.
Κι ενώ όλα τα θυμόμουνα κι είχα μυαλό ξουράφι
να μεγαλώσω ξέχασα κι έμεινα στο ράφι
έτσι για πάντα κράτησα την παιδική μου εικόνα
εκείνου του αλητάμπουρα που κράταγε σφεντόνα.

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 12:56:13 πμ »
Καλησπέρα,
απ' οσο γνωρίζω είναι κοινα για όλους τα (γενικά)παιδαγωγικά οι διδακτικές φαντάζομαι πως οχι. Αυτό που θα πρότεινα είναι το "παιδαγωγικά και γενική μεθοδολογία" του Αραβανή. Ρίξ' του μια ματιά όταν πας σε κάποιο βιβλιοπωλείο ;)

Αποσυνδεδεμένος zlapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 01:03:03 πμ »
την προηγούμενη φορά είχαμε γράψει ίδια παιδαγωγικά με τους φυσικούς,μαθηματικούς και άλλους νομίζω, γι' αυτό στο απαντητικό φύλλο σημειώναμε και κωδικό ερωτηματολογίου. στο σάιτ που έγραψα πιο πάνω τα έχει αναλυτικά!
Κι ενώ όλα τα θυμόμουνα κι είχα μυαλό ξουράφι
να μεγαλώσω ξέχασα κι έμεινα στο ράφι
έτσι για πάντα κράτησα την παιδική μου εικόνα
εκείνου του αλητάμπουρα που κράταγε σφεντόνα.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 09:50:21 πμ »
Σε όλα τα ασεπ πλην 2007 τα θέματά μας ήταν διαφορετικά από αυτά των άλλων ή τουλάχιστον συνυάζονταν με άλλο εναν κλάδο, και εννοείται τα δικά μας ήταν τα πιο δύσκολα. Το 2007 μας έβαλαν κοινά, δίναμε και όλοι την ίδια μέρα, ίσως ήθελαν να διορθώσουν ένα κοινό ερωτηματολόγιο για όλους και γι αυτό ήταν τα πιο εύκολα απ' όλες τις άλλες χρονιές. Αυτό όμως δεν πρέπει να σε ενδιαφέρει. Καλό είναι τώρα τελευταια να κοιτάξεις μόνο τα θέματα που έχουν πέσει όλα τα χρόνια σε όλους τους κλάδους. θα σε βοηθήσει να μπεις στο κλίμα. Ελάχιστα είναι προσαρμοσμένα σε κάθε κλάδο χωριστά, είναι γενικά παιδαγωγικά, μόνο των δασκάλων και νηπιαωγών διαφέρουν, αυτά μην τα κοιτάξεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2008, 09:56:27 πμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 08, 2008, 10:00:01 πμ »
καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους.

τι εγινε ρε παιδια? ελλειψα και αρχισε ομηρικος καβγας με επικεντρο εμενα?
μαλλον για πλακα προκειται.
ξερω, ισως δεν ειμαι αρεστος σε ολους και ουτε θα το ηθελα, θελω να ειμαι ο εαυτος μου και μονο.

τωρα για το αν φτανουν 15 μερες μελετης για το ασεπ,αυτο δεν ειμαι εγω που θα το απαντησω αλλα οσοι εδωσαν και πετυχαν διορισμο ή αναπληρωση

παντως τι να πω..........ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε ολους μας.

ΜaryLicious, καλα που δεν εγινες δικηγορος, δεν θα ησουν καλη γιατι αλλα καταλβαινεις και για αλλα απαντας. εξαλλου οι ΠΕ02 δεν σε εβαλαν δυνηγορο, στομα εχει η συναδελφος και να απαντησει η ιδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 10, 2008, 03:12:40 μμ από Μarkos »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160042
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.