*

Αποστολέας Θέμα: κάλλιο αργά παρά ποτέ..  (Αναγνώστηκε 8692 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 01:10:14 μμ »
Το post αυτο δημιουργειται για ολους εμας που θα δωσουμε μεν ασεπ αλλα χωρις να το εχουμε παρει σοβαρα.Για ολους εμας που δεν εχουμε ιδεα περι υλης ή προηγουμενων θεματων.Γα ολους εμας που το περισσοτερο που θελουμε ειναι να μη ξεφτυλιστουμε.Λοιπον επειδη καλλιο αργα παρα ποτε λεει μια παροιμια,εχετε να προτεινετε κατι περι του με τι να αρχισω?καποια πραγματα εντελως επιγραμματικα για να εχω μια ιδεα...
και επισης ολα ειναι πολλαπλης επιλογης εκτος τη διδακτικη?την ειδικη ή τη γενική?ειδικη και γενικη δινονται την ιδια μερα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:09 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 01:52:35 μμ »
ρε φιλε, πολλα ερωτηματα μαζεμενα εβαλες! βρηκες την ωρα να ρωτησεις.......
ασε να δωσουμε και θα σου πουμε αναλυτικα με ησυχια. μη βιαζεστε να ξεκινησετε. ειδατε και μεις που τοτε βιαζομασταν τι εχουμε παθει τωρα.
ολα ειναι καλα και ωραια στην ωρα τους.
καταρχην καλο κουραγιο. ξεκινα απο τα κλασικα (εικονογραφημενα) δηλ. ιστορια νεοελληνικης λογοτεχνιας και παιδαγωγικα.
μετα εδω ειμαστε να σας απαντησουμε σε ο,τι θελετε.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 01:56:49 μμ »
ναι...ξεκινα σπ τα  κασικα εκονογραφημενα.
και μετα..σου λεμε με καθε λεπτομερεια.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 02:07:28 μμ »
κατ'αρχας δεν ειμαι φιλος ειμαι φιλη ;)και κατα δευτερον οταν λετε κατσε να δωσουμε και θα σου πουμε μετα εννοειτε μετα τον ασεπ?μα καλα μετα τον ασεπ τι να τις κανω τις οδηγιες και τις πληροφοριες?για το επομενο μετα απο 2 χρονια τουλαχιστον?πολυ αστειο μου φανηκε...μετα τις εξετασεις θα αργησω πολυ να ψαχτω με ασεπ(ευχομαι οχι τοσο οσο τη πρωτη φορα ;D)
και επισης πληροφοριες ζηταω απο οσους εχουν διαθεση και χρονο φυσικα να ασχοληθουν,δεν υποχρεωνω κανενα...παρολαυτα ευχαριστω για τα...κλασικα εικονογραφημενα-αν και δε καταλαβαινω τον ορο ???μαλλον ιστορια νεοελ λογοτεχνιας και παιδαγ.τεσπα
Ρωτω λοιπον ολους τους υπολοιπους σχετικα με την ειδικη και γενικη διδακτικη?διαλεγουμε μαθημα?ποτε γινεται αυτο και σε ποια απο τις 2 διδακτικες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:51:09 »

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 02:17:59 μμ »
 Σώπα, αδελφούλα, μη χολοσκάς. λοιπόν, ξεκίνα από τα σχολικά του λυκείου. Κείμενα, δηλαδή τις εισαγωγές. Ιστορία β λυκείου για βυζαντινή και α΄γυμνασίου για αρχαία. αν έχεις το παλιό ακόμα καλύτερα. για νεότερη πάρε της γ λυκείου. όσο για διδακτική, πήγαινε σε κανένα καλό βιβλιοπωλείο και πάρε βοήθημα ειδικό για ασεπ, όχι επιστημονικό, μπακάλικο, μόνο για το συγκεκριμένο διαγωνισμο και σύντομο. Παιδαγωγικά, ό, τι σε φωτίσει ο θεός, δεν προλαβαίνεις με τίποτα. καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 02:23:12 μμ »
αρπαζεσαι ομως με το παραμικρο! συγνωμη για το φιλε (δεν ηξερα).
δεν ειχα καταλαβει ακριβως. νομιζα οτι θα δωσετε στον επομενο. αλλα και παλι 15 μερες νωριτερα το ρωτατε? γιαυτο μπερδευτικα!
λοιπον, η γενικη εντασσεται στα παιδαγωγικα,τη δινουμε ολοι και συνηθως βαζουν 32 ερωτησεις πολλαπλης επιλογης.
ειδικη διδακτικη. εδω διαλεγεις εκεινη την ωρα αφου εχεις δει τα θεματα ποια ειδικη διδακτικη θα απαντησεις.νεων,αρχαιων ή ιστοριας.
τελος, δεν θεωρουμαστε οσοι δεν γραψουμε οτι ξεφτυλιζομαστε. μαλλον αυτοι που επινοησαν το διαγωνισμο ξεφτυλιζονται καθε φορα και αχρηστευουν τα πτυχια και τα πανεπιστημια.
δεν σου κανω παρατηρηση, ξερω με ποιο πνευμα το ειπες.
καλη επιτυχια σου ευχομαι. και συγνωμη αν ειπα κατι που ισως σε πειραξε.ειλικρινα
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 02:49:04 μμ »
Καλη αρχη grooog κ γενικα σε ολους που το παλευουν εστω κ αυτες τις μερες.
Γενικα οι εξετασεις διαρκουν δυο μερες, την πρωτη (Σαββατο) γραφουμε την Πρωτη θεματικη, δλδ γνωστικο που περιλαμβανει Αρχαια ( αγνωστο μτφ, σχολιασμο κειμενου π.χ Πλατωνα, Οδυσσεια, Αντιγονη κλπ, κ 10ερωτησεις πολλαπλης επιλογης), ΝΕλληνικα κ Λογοτεχνια (30 ερωτ.πολλαπλης) κ Ιστορια (30 ερωτ.πολλαπλης ).Σε αυτα δεν επιλεγεις.
Τη δευτερη μερα (Κυριακη) Δευτερη Θεματικη, χωριζεται σε Ειδικη διδακτικη κ Γενικη-Παιδαγωγικα (60%-40% βαθμολογικα).
Στην Ειδικη θα μοιρασουν τα θεματα των 3 ενοτητων, βλεπεις τις ερωτησεις κ επιλεγεις 1 (τις αλλες 2 τις παιρνουν πισω). Στα Παιδαγωγικα ειναι 32 ερωτ.πολλαπλης. Στον προηγουμενο τουλαχιστον ετσι ηταν και απ'ο,τι λενε δεν θα αλλαξει κατι.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 03:04:55 μμ »
καλα ρε παιδια ελεος!!!!!!!!! υπαρχουν ατομα που δινουν σε 15 μερες ασεπ και δεν ξερουν τι δινουν,πως το δινουν και τι να διαβασουν?
 τι να πω............... μαλλον θα υπαρχουν!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος DOG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 480
  • Φύλο: Άντρας
  • Νυχτα ξελογιαστρα,νυχτα ομορφη.......
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 04:09:43 μμ »
φυσιολογικο ειναι να υπαρχουν πολλοι που δινουν πρωτη φορα κ δεν θελουν να ασχιληθουν με αυτο το διαγωνισμο παρωδια!κ πολλοι απο μας,ετσι καναμε την πρωτη φορα,κ εγω το ιδιο!δεν το βλεπω κακο,το καλο ειναι οτι τα παιδια πανε κ περνουν εμπειριες!
μακαρι να μη χρειαστει να δωσουν ξανα,ειτε γιατι θα πετυχουν,ειτε γιατι θα αποκατασταθουν σε κατι διαφορετικο που τους αρεσει...το οτι εμεις δινουμε κ παιρνουμε τον ασεπ στα σοβαρα,δε σημαινει οτι αυτο ειναι κ σωστο απαραιτητα...με τη συμμετοχη στηριζουμε αυτον τον αξιολυπητο διαγωνισμο.....

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 04:26:26 μμ »
ενταξει,δεν διαφωνω με οσα λες αλλα μου φαινεται καπως παραξενο τελευταια στιγμη να ρωτουσα κατι, ενω ειμαι στο φορουμ και παρακολουθω απο καιρο ή οτι θα μπορουσα να δω τα θεματα του τελευταιου διαγωνισμου και να δω πως εχουν. αυτο μου εκανε καπως....
ΟΚ. ολοι μας ξερουμε οτι ειναι παρωδια και μεις μαριονεττες,.........χορευουμε οπως μας παιζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2008, 04:29:21 μμ από Μarkos »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 07:19:15 μμ »
Marko μου δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τους ιδιους στοχους και ποσο μαλιστα τους ιδιους στοχους τις ιδιες χρονικες περιοδους της ζωης τους.Ασχολουμαι αρκετα με το forum οντως αλλα κυριως για αλλα θεματα που σχετιζονται με τη εκπαιδευση και στη παρουσα φαση ψαχνω μια αλλη διεξοδο της επαγγελματικης μου πορειας.Δεν αποκλειω ομως το ενδεχομενο να διαβασω σοβαρα για τον επομενο εαν δε πετυχω αυτα που θελω.Παρολαυτα θα μου πεις και γιατι εκανα αιτηση συμμετοχης?Μπορει γιατι ηλπιζα ο ασεπ να ειναι πολυ πιο μετα και ισως μπορουσα να διαβασω κατι ή για να εχω μια πρωτη επαφη με τον περιβοητο ασεπ των εκπαιδευτικων.Δε νομιζω οτι κανενας μπορει να μου αποκλεισει το δικαιωμα να λαβω μερος σε εξετασεις του κλαδου μου απο τη στιγμη που δε κανω σε κανενα κακο εχοντας λιγοτερη προετοιμασια απο τους περισσοτερους.Δε ζηταω τροπους και μεθοδους για επιτυχια σε διαστημα 2 εβδομαδων(μα θα ηταν παραλογο) απο τη στιγμη που υπαρχουν πολλα ατομα που γνωριζω και ασχολουνται κοντα στον 1,5 χρονο.Αυτοι αξιζουν και οχι εγω,το γνωριζω.Απλα ηθελα συμβουλες για μια αξιοπρεπη εμφανιση.Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα και δε θα ηθελα να παω χωρις να ξερω που παν τα τεσσερα.Αυτο ειναι ολο!!
Παρολαυτα ευχαριστω ολους εσας που με βοηθατε εστω και τωρα που καταλαβαινω πως τα πραγματα για εσας εχουν μπει στη τελικη τους ευθεια και ειναι δικαιολογημενο πως αυτο που σας απασχολει περισσοτερο ειναι η καταπολεμιση του αγχους και ευρεση χρονου για μια τελευταια γρηγορη επαναληψη.Οπως και να χει ευχαριστω που αφιερωνετε λιγο χρονο να με διαφωτισετε μες τις ακρες και εμενα την καημενουλα ;D

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 02:04:15 μμ »
Δηλαδη εκτος την ειδικη διδακτικη και τα αρχαια ολα τα αλλα ειναι πολλαπλης επιλογης?

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 02:10:43 μμ »
Δηλαδη εκτος την ειδικη διδακτικη και τα αρχαια ολα τα αλλα ειναι πολλαπλης επιλογης?
Και στα αρχαία δεν είναι όλα ανάπτυξης!Τα μισά είναι πολλαπλής επιλογής!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: κάλλιο αργά παρά ποτέ..
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 07, 2008, 02:45:29 μμ »
Marko μου δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τους ιδιους στοχους και ποσο μαλιστα τους ιδιους στοχους τις ιδιες χρονικες περιοδους της ζωης τους.Ασχολουμαι αρκετα με το forum οντως αλλα κυριως για αλλα θεματα που σχετιζονται με τη εκπαιδευση και στη παρουσα φαση ψαχνω μια αλλη διεξοδο της επαγγελματικης μου πορειας.Δεν αποκλειω ομως το ενδεχομενο να διαβασω σοβαρα για τον επομενο εαν δε πετυχω αυτα που θελω.Παρολαυτα θα μου πεις και γιατι εκανα αιτηση συμμετοχης?Μπορει γιατι ηλπιζα ο ασεπ να ειναι πολυ πιο μετα και ισως μπορουσα να διαβασω κατι ή για να εχω μια πρωτη επαφη με τον περιβοητο ασεπ των εκπαιδευτικων.Δε νομιζω οτι κανενας μπορει να μου αποκλεισει το δικαιωμα να λαβω μερος σε εξετασεις του κλαδου μου απο τη στιγμη που δε κανω σε κανενα κακο εχοντας λιγοτερη προετοιμασια απο τους περισσοτερους.Δε ζηταω τροπους και μεθοδους για επιτυχια σε διαστημα 2 εβδομαδων(μα θα ηταν παραλογο) απο τη στιγμη που υπαρχουν πολλα ατομα που γνωριζω και ασχολουνται κοντα στον 1,5 χρονο.Αυτοι αξιζουν και οχι εγω,το γνωριζω.Απλα ηθελα συμβουλες για μια αξιοπρεπη εμφανιση.Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα και δε θα ηθελα να παω χωρις να ξερω που παν τα τεσσερα.Αυτο ειναι ολο!!
Παρολαυτα ευχαριστω ολους εσας που με βοηθατε εστω και τωρα που καταλαβαινω πως τα πραγματα για εσας εχουν μπει στη τελικη τους ευθεια και ειναι δικαιολογημενο πως αυτο που σας απασχολει περισσοτερο ειναι η καταπολεμιση του αγχους και ευρεση χρονου για μια τελευταια γρηγορη επαναληψη.Οπως και να χει ευχαριστω που αφιερωνετε λιγο χρονο να με διαφωτισετε μες τις ακρες και εμενα την καημενουλα ;D

ειλικρινά μακάρι να ξερα το ονοματεπωνυμο σου και του μάρκου και οταν θα εβγαιναν τα αποτελεσματα  να τα ψαχνα και να βλεπα οτι είσαι διορισμενη και ο μαρκος αδιοριστος ...να δουμε τι θα λεγε τοτε
δεν το λεω με δολο αλλα μην κρινεις τοσο πολυ ''ρε φιλε'' όπως λες και εσυ !
ξερεις τι περναει καθε ανθρωπος στη ζωη του ?
αν καποιος εχει καποιο προβλημα υγειας(δν αναφερομαι στην groog ) υποθετικα μιλω και αναρρωσει μετα απο χρονια και αποφασισει να κανει ενα τετοιο βημα ετσι θα τον βοηθησεις ?
μην ξεχνας ''ρε φίλε'' εισαι εκπαιδευτικός μα πάνω απο όλα Ανθρωπος.....
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161135
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 522
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.