*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 865758 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η παραλαβή της βεβαίωσης είναι δωρεάν;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2015, 06:53:15 μμ από afriendforyou »

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Η παραλαβή της βεβαίωσης είναι δωρεάν;
Αν την πάρεις από τον ΕΟΠΠΕΠ, ναι.
Αν σου τη στείλουν με κουριερ, βαρυνεσαι με τα έξοδα αποστολής. Νομίζω πως το λέει ξεκάθαρα

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας
« Απάντηση #1501 στις: Σεπτέμβριος 22, 2015, 10:39:49 μμ »
Ναι, στείλαμε τη μονοσέλιδη αίτηση για έκδοση της βεβαίωσης.  Ναι, έγραψε στην οθόνη του φαξ ότι εστάλη. 

Και πού ξέρω πως όντως το έχουν παραλάβει ευανάγνωστα.  Σημειωτέον πως έχουν αρχίσει να δέχονται μερικές χιλιάδες αιτήσεις με φαξ από σήμερα και είδικά σήμερα -πρώτη ημέρα.  Δηλαδή αν εγώ περιμένω να με ενημερώσουν να παραλάβω την αίτηση, περάσουν μήνες και δεν γίνει τίποτα, γιατί απλά λόγω φόρτου του φαξ τους ή καποιου τεχνικού κωλήματος δεν έλαβαν την αίτηση, τι κάνω? 

(Μήπως υπάρχει τηλεφωνο να επιβαιβεώσουμε την άρτια λήψη του?)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ποιο φαξ τη στέλνετε όσοι σας σταλθηκε?

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας
« Απάντηση #1503 στις: Σεπτέμβριος 23, 2015, 12:00:43 μμ »
Ναι, στείλαμε τη μονοσέλιδη αίτηση για έκδοση της βεβαίωσης.  Ναι, έγραψε στην οθόνη του φαξ ότι εστάλη. 

Και πού ξέρω πως όντως το έχουν παραλάβει ευανάγνωστα.  Σημειωτέον πως έχουν αρχίσει να δέχονται μερικές χιλιάδες αιτήσεις με φαξ από σήμερα και είδικά σήμερα -πρώτη ημέρα.  Δηλαδή αν εγώ περιμένω να με ενημερώσουν να παραλάβω την αίτηση, περάσουν μήνες και δεν γίνει τίποτα, γιατί απλά λόγω φόρτου του φαξ τους ή καποιου τεχνικού κωλήματος δεν έλαβαν την αίτηση, τι κάνω? 

(Μήπως υπάρχει τηλεφωνο να επιβαιβεώσουμε την άρτια λήψη του?)
Την ίδια απορία είχα κι εγώ σήμερα το πρωί που έστειλα το φαξ, γι αυτό πήρα τηλ στο πρωτόκολλο να δω αν το έλαβαν. Κι όπως συνήθως δε σήκωναν κανένα από τα τηλέφωνα....
Ίσως είναι "αρχή" τους να το κάνουν αυτό, γιατί εδώ κι ένα μήνα προσπαθώ να επικοινωνησω μαζί τους για άλλο θέμα και δεν το σηκώνουν. Όπως επίσης δεν απαντανε και στα μέιλ.
Τι να πω.... Όταν είναι να ζητήσουν λεφτά, όλα λειτουργούν ρολόι....

Αποσυνδεδεμένος savvy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από τα ΙΕΚ Ηλιούπολης μου είπαν ότι  μάλλον δε θα ισχύσει από φέτος η πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Από τα ΙΕΚ Ηλιούπολης μου είπαν ότι  μάλλον δε θα ισχύσει από φέτος η πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ.
Λογικό να μην ισχύσει. Αν τη βάλουν θα πρέπει να βάλουν και μόνιμους με πιστοποίηση οπότε θα γίνει χαμός με τους υπεράριθμους. Μη σκατε με το νέο υπουργό θα λυθούν όλα τα προβλήματα. Αλλά τα 120€ μια χαρά τα πήραν, μια χαρά ζητάνε χρήματα για να σου στείλουν τη βεβαίωση αλλά για μοριοδοτηση ούτε λόγος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2015, 03:06:32 μμ από pvs »

Αποσυνδεδεμένος άνοιξη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και να πέρναμε και τη βεβαιωση καλα θα ταν!Παρεμπιπτόντως το φαξ οταν το καλουμε λεει κατειλημμένο αρα δε το εχουν γυρισει!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2015, 03:51:01 μμ από άνοιξη »

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
 Όσοι έτρεξαν να πιστοποιηθούν όπως και εγώ νομίζω δεν το έκαναν  από κέφι τους, επιτέλους θα εφαρμόσουν και κάποιο νόμο πέρα από φορολογικούς  ;

 

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Όσοι έτρεξαν να πιστοποιηθούν όπως και εγώ νομίζω δεν το έκαναν  από κέφι τους, επιτέλους θα εφαρμόσουν και κάποιο νόμο πέρα από φορολογικούς  ;

Σωστα, και όσοι δεν προλαβαν, ας ξεκινήσουν, ολοι μας περιμέναμε πάνω απο χρονο, καλή δυναμη.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Σωστα, και όσοι δεν προλαβαν, ας ξεκινήσουν, ολοι μας περιμέναμε πάνω απο χρονο, καλή δυναμη.
Εγώ πέρση παρόλο που είχα μόρια και άνεργος είχα 3 ώρες την εβδομάδα βρήκα όμως και λεφτά και χρόνο για να προλάβω
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2015, 01:14:10 πμ από amolla »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για να βάλουμε λίγο τα πράγματα στη θέση τους.
Έχω πάρει την πιστοποίηση καμιά δεκαετία τώρα από τους πρώτους που πέρασαν, τότε ήταν όλα δωρεάν μας παρακάλαγαν να πάμε να την πάρουμε κ μέχρι που μας τάιζαν κανονικά γεύματα.
Το ίδιο παραμύθι έλεγαν κ τότε το ίδιο βλέπω ότι λένε κ τώρα "Από Σεπτέμβρη δεν θα μπορεί να προσληφθεί κανείς μη πιστοποιημένος στα ΙΕΚ" κ αυτό μεταφέρεται από χρονιά σε χρονιά κ κάθε χρόνο λένε θα ισχύσει από του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από τα ΙΕΚ Ηλιούπολης μου είπαν ότι  μάλλον δε θα ισχύσει από φέτος η πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ.

Κανονικά ο νόμος ήταν να ισχύσει απο φέτος το Σεπτέμβρη αλλά απ'οτι μας είπε η εξετάστρια τη μέρα που δίναμε πήρε ένα χρόνο παράταση κια παει για το επόμενο διδακρικό έτος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 593
Σύνολο: 595

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.