*

Αποστολέας Θέμα: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014  (Αναγνώστηκε 213960 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #966 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 09:16:58 πμ »
Αργεί συνήθως λιγο!
Σημερα ομως θα το στείλουν σιγουρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:27:12 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_pap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #967 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 09:21:37 πμ »
 baxalakis  είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση με σένα....τι να πω ότι δεν σε νιώθουμε??? κάθε εμπόδιο για καλό μας λένε....το θέμα είναι πως ο δρόμος μας είναι μόνο εμπόδια.....
κάνε υπομονή για τα καμάρια σου..Συμπάσχω μαζί σου....Καλή δύναμη....

ούτε και γω έλαβα κάποιο μεϊλ ...

Αποσυνδεδεμένος giorgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #968 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 09:58:42 πμ »
Καλημέρα!!! Τα ίδια παιρνάμε όλοι....Αφήνουμε τις οικογένειες μας και τρέχουμε σε όποιο σχολείο μας τύχει...Μας δίνουν όμως τόση αγάπη τα παιδάκια στην τάξη, και αυτό είναι το πιο σημαντικό...Και κάθε χρόνο είμαστε πιο γεμάτοι και πλουσιότεροι (οχι σε χρήματα αλλα σε συναισθήματα)...Ετσι πρέπει να σκεφτόμαστε για να αντέξουμε, γιατί ποιος ξέρει τι μας περιμένει απο του χρόνου..... Καλό κου ράγιο και καλή σχολική χρονιά!!!

Αποσυνδεδεμένος katrinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #969 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 10:11:33 πμ »
Και αγάπη παίρνουμε και μοναδικές στιγμές ζούμε μ αυτά τα υπέροχα πλασματάκια και και γεμίζουμε συναισθηματικά.Συμφωνώ απόλυτα.Αλλά...Υπάρχει ενα ΑΛΛΑ. Φτάνουμε σε μια ηλικία και δεν εχουμε οργανωσει τη ζωή μας. Δε μπορούμε να μπουμε σε μια σειρα. Πηγαίνουμε από δω και απο κει και τι καταλαβαίνουμε; Μήπως θα γίνει και τίποτα;Τα πράγματα από το κακό στο χειρότερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:27:12 »

Αποσυνδεδεμένος giorgia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #970 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 10:15:53 πμ »
Εχεις πολυ δίκιο σε συτό που λες...Δυστυχώς όμως γίνονται πολλές αδικίες γύρω μας που μακάρι να έχουμε τη δύναμη να τις αλλάξουμε για να μην αναγκαστούν τουλάχιστον τα παιδιά μας να βιώσουν το ιδιο άδικο σύστημα.....

Αποσυνδεδεμένος katrinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #971 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 10:28:39 πμ »
Και αναρωτιεμαι τι αξίζει;Η ψυχική μου ηρεμια ή καθε χρόνο αυτο το ψυχοβγαλσιμο; Φέτος Κυκλάδες, πέρυσι Ηλεία ,του χρόνου Κρητη και βλέπουμε. Θα μου πει κάποιος τωρα: "Κοπελιά το ξέρες!" Το ηξερα, αλλά ηλπιζα σε κάτι. Τώρα βρε παιδιά που ελπίζουμε; Αν βλέπαμε ενα φως, κάτι αισιόδοξο, ναι  να τρέξω. Όπως κάνω 4 χρόνια. Αλλά τι βλέπουμε;

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #972 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 12:39:59 μμ »
Kαλημερα
ετσι νιωθω κι εγω ενα ατελειωτο ξενερωμα...αλλα δεν πρεπει να μας παρει απο κατω αυτο ...αυτοι μας φερονται ετσι με σκοπονα μας πεισουν οτι ειμαστε ο τελευταιος τροχος της αμαξης...αλλα πλεον τα σχολεια πανω μας στηριζονται...καποτε πρεπει να το καταλαβουμε αυτο και να τους το χτυπησουμε στα μουτρα...τουλαχιστον να ρυθμισουν το θεμα με τις μεταθεσεις και μετακινησεις αναπληρωτων με κοινωνικα κριτηρια οικογενειες κλπ
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #973 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:21:29 μμ »
Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά δεν έχω Facebook. Δεν υπήρξε κάποια νεότερη εξέλιξη σχετικά με τη διαφορά της μίας μέρας είτε από τον σύλλογο αναπληρωτών νηπιαγωγών είτε από τον Μπράτη.

Αποσυνδεδεμένος NHP2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!!
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #974 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:23:56 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όλους τους τυχερούς....... Καταλαβαίνω πολύ καλα τι περνούν οσοι έχουν οικογένειες , γιατί βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια θέση . Παιδιά και όσο μεγαλώνουν τόοσο οι υποχρεώσεις τους μεγαλώνουν κι όλο και πιο δύσκολο γίνεται να φεύγεις  μακριά τους . Ετσι , λοιπόν , τα δυο τελευταία χρόνια  βάζω μονο περιοχές κοντά στο σπίτι μου με αποτέλεσμα ,αν και με καλή σχετικά σειρά στον πίνακα , να αργουν να με πάρουν και να μην δουλεύω από τη πρώτη φάση . Αλλά τι να κάνουμε¨? επιλογές είναι αυτές . Βέβαια ειναι πολύ ψυχοφθόρο να βλέπεις να σε προσπαιρνουν κατα εκατονταδες ......
Παντα θα ελπιζω για κατι καλυτερο......!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #975 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:39:54 μμ »
Καλή τοποθέτηση σε όλους τους τυχερούς....... Καταλαβαίνω πολύ καλα τι περνούν οσοι έχουν οικογένειες , γιατί βρίσκομαι κι εγώ στην ίδια θέση . Παιδιά και όσο μεγαλώνουν τόοσο οι υποχρεώσεις τους μεγαλώνουν κι όλο και πιο δύσκολο γίνεται να φεύγεις  μακριά τους . Ετσι , λοιπόν , τα δυο τελευταία χρόνια  βάζω μονο περιοχές κοντά στο σπίτι μου με αποτέλεσμα ,αν και με καλή σχετικά σειρά στον πίνακα , να αργουν να με πάρουν και να μην δουλεύω από τη πρώτη φάση . Αλλά τι να κάνουμε¨? επιλογές είναι αυτές . Βέβαια ειναι πολύ ψυχοφθόρο να βλέπεις να σε προσπαιρνουν κατα εκατονταδες ......

Εχεις δικιο NHP2!!

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #976 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:01:40 μμ »
Γιατί σοκ; Xίο και Κρήτη δεν είχες βάλει; To Ηράκλειο έχει και ΚΤΕΛ (για τα περισσότερα χωριά) και μπορείς να μείνεις μέσα στο Ηράκλειο και να πηγαινοέρχεσαι στο χωριό που θα σε τοποθετήσουν.

γιατί είναι πρώτη φορά που φεύγω από την πόλη μου και φυσικά είμαι ναι μεν απίστευτα ενθουσιασμένη αλλά και αγχωμένη. δεν μπορώ να το πιστέψω ότι ήρθε και μενα η σειρά μου
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #977 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:06:39 μμ »
Mia χαρα ειναι το Ηρακλειο εμενα 7 χρονια εκει Η Κρητη ειναι συγκλονιστικο νησι...φροντισε να προσαρμοστεις και οι κρητικοι θα σαγαπησουν...ειναι τοπικιστες και αγαπουν τον τοπο τους και αλληλουποστηριζονται...επισης ειναι πλουσιος νομος και το βλεπεις στη ζωντανια και τους ρυθμους της ζωης... το Ηρακλειο απο το 2004 και τα χρηματα που δοθηκαν εκει γιατι ηταν ολυμπιακη πολη , εχει γίνει μια πολυ ωραια συγχρονη πολη!
Διαφορα υπαρχει στα χωρια οπου οι ανθρωποι ειναι πιο παραδοσιακοι...και παιζει αναλογα με το που θα σε τοποθετησουν,παντως οσο πιο κοντα στο Ηρακλειο τοσο καλυτερα
Εχει πολυ καλη συγκοινωνιακη συνδεση και με Ελλαδα και εξωτερικο και η ζωη ειναι αρκετα φτηνη
Ειναι μεγαλη ευκαιρια παντως να κανεις πραγματα εκει .εκτος απο τουρισμο και πολιτιστικη κινηση εχει και πανεπιστημια
Να περασεις καλα ειναι η καλυτερη τοποθετηση απο οσες ακουσα!!!ξερω και σπιτι αν σε ενδιαφερει μεσα στο Ηρακλειο!
καλή τοποθέτηση :)
σε ευχαριστώ πάρα πολυ!!! μου έφτιαξες τη διάθεση με αυτά γιατί ακόμα είμαι μουδιασμένη  :P θα δω που θα με τοποθετήσουν και θα σε ενημερώσω για το σπίτι, φυσικά και με ενδιαφέρει.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #978 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:13:05 μμ »
Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά δεν έχω Facebook. Δεν υπήρξε κάποια νεότερη εξέλιξη σχετικά με τη διαφορά της μίας μέρας είτε από τον σύλλογο αναπληρωτών νηπιαγωγών είτε από τον Μπράτη.
ρώτησα τον μπράτη αν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η ημερομηνία για να ξέρω αν είναι να ξεκινήσω μια μέρα νωρίτερα και μου είπε "δεν το νομίζω'.
δεν είναι και σημαντική πληροφορία αλλά αυτήν έχω.  :P
επίσης ούτε εμένα μου ήρθε μαιλ.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α' Φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60 2014
« Απάντηση #979 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:50:25 μμ »
Συγγνώμη που ξαναρωτώ αλλά δεν έχω Facebook. Δεν υπήρξε κάποια νεότερη εξέλιξη σχετικά με τη διαφορά της μίας μέρας είτε από τον σύλλογο αναπληρωτών νηπιαγωγών είτε από τον Μπράτη.
Ο Καψαλάκης έγραψε σ' ένα άρθρο του:
Γιατί το ΕΣΠΑ Τρίτη: Ίσως τότε να ανοίγει. Είναι πρόγραμμα… Υπάρχει μια αυξημένη γραφειοκρατία (ηλεκτρονική καταχώρηση μέσω ΟΑΕΔ κ.α.) που αν δεν γίνει έγκαιρα έχει πρόστιμο 500 ευρώ ανά πρόσληψη. Καταλαβαίνω την αδικία σε βάρος σας για τη μια μέρα προϋπηρεσίας, αλλά άλλος νομοθετεί, άλλος προσλαμβάνει!
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160370
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 488

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.