*

Αποστολέας Θέμα: Μεσσηνία  (Αναγνώστηκε 11930 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος samm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μεσσηνία
« στις: Μάιος 31, 2007, 09:32:01 πμ »
Καλημέρα σε όλους

Μήπως ξέρει κάποιος/α, κάποιο link που να έχει τα τηλέφωνα των νηπιαγωγείων του ν. Μεσσηνίας ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεσσηνία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:36:17 »

Αποσυνδεδεμένος nchristina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 31, 2007, 09:40:36 πμ »

Αποσυνδεδεμένος androniki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 13, 2007, 02:42:19 μμ »
Μόλις έμαθα ότι διορίστηκα στην πρωτοβάθμια στη Μεσσηνία...έχει κανείς πληροφορίες για τον νομό?!!! Α και πότε πρέπει να παρουσιαστούμε?
“Never doubt that a small group of thoughtful committed citizens can change the world; indeed it is the only thing that ever has.”

Αποσυνδεδεμένος Proteas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Love is the drug!
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 13, 2007, 02:48:40 μμ »
Μόλις έμαθα ότι διορίστηκα στην πρωτοβάθμια στη Μεσσηνία...έχει κανείς πληροφορίες για τον νομό?!!! Α και πότε πρέπει να παρουσιαστούμε?


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

Τι θα ήθελες να μάθεις; Και 'γω εκεί είχα διοριστεί. Να ξέρεις πάντως ότι είναι πολύ ομορφος νομός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεσσηνία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:36:17 »

Αποσυνδεδεμένος androniki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 13, 2007, 02:52:53 μμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα ήθελα να μάθω για τα ενοίκια και γενικώς αν έχει πολλά χωριά, που θα δηλώνατε εσείς, την σύνδεση με αθήνα...ό,τι μπορείτε να μου πείτε...!!!
“Never doubt that a small group of thoughtful committed citizens can change the world; indeed it is the only thing that ever has.”

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 13, 2007, 02:53:40 μμ »
Αυτή την στιγμή βρίσκομαι διακοπές στην Πύλο ( είναι η καταγωγή μου από εδώ και δεν υπάρχει περίπτωση να σου πω κάτι άσχημο για το νομό... ;D).
Κι εγώ, αν θέλεις να μάθεις κάτι συγκεκριμένο, ελπίζω να μπορώ να σε βοηθήσω. ;)
Συγχαρητήρια!!!  :D
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Proteas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Love is the drug!
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 13, 2007, 03:16:00 μμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα ήθελα να μάθω για τα ενοίκια και γενικώς αν έχει πολλά χωριά, που θα δηλώνατε εσείς, την σύνδεση με αθήνα...ό,τι μπορείτε να μου πείτε...!!!


Η απόσταση από Αθήνα με το λεωφορείο είναι περίπου 4 ώρες και καθημερινά υπάρχουν πολλά δρομολόγια. Αυτό σημαίνει πως τα Σαββατοκύριακα μπορείς ν' ανεβαίνεις Αθήνα εύκολα, αν θες. Όταν είχα διοριστεί τα περισσότερα κενά ήταν σε χωριά μακριά από την Καλαμάτα και μάλιστα τα πιο πολλά σχολεία ήταν 2/θέσια , 3/θέσια ή και 1/θέσια! Θα σου πρότεινα να διαλέξεις σχολείο κοντά στηνν Καλαμάτα ή στην Κυπαρισσία (εχει πιο πολλά κενά εκει) και να μείνεις σε μια απ' αυτές τις πόλεις. Τα υπόλοιπα μέρη το χειμώνα είναι πολύ ερημικά. Επιπλέον , πιστεύω ότι δε θα δυσκολευτείς να βρεις σπίτι γιατί τα μερη αυτά είναι πολύ τουριστικά και προσφέρουν ενοικιαζόμενα δωμάτια και η Καλαμάτα είναι και φοιτητούπολη , οπότε καταλαβαίνεις... Εγώ για μια δίχωρη γκαρσονιέρα πριν 4 χρόνια στην Καλαμάτα έδινα 240 ευρώ. Αν δεν έχεις δικό σου αυτοκίνητο για μετακίνηση από και προς το σχολείο πεστο στο γραφείο που θα τοποθετηθείς κι αυτοί θα σε βοηθήσουν να βρεις κάποιο συνάδελφο για να πηγαίνετε μαζί.Οι τοπικές συγκοινωνίες δεν είναι βολικές.  Αν θες κάτι άλλο , πες μου!

Αποσυνδεδεμένος androniki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 13, 2007, 03:22:49 μμ »
Φαντάζομαι πως δεν θα έχει πολλά κενά για την ειδικότητα μου (αγγλικών) σε μικρά σχολεία (2θέσια, 3θέσια), οπότε κι εγώ σκέφτομαι στην Καλαμάτα ή την Κυπαρισσία. Αυτοκίνητο δεν διαθέτω, και δεδομένου ότι θα είμαι σε 2 σχολεία για να συμπληρώσω ωράριο θα πρέπει να βρω δύο κοντινά σχολεία. Βοηθούν καθόλου στη διεύθυνση?  ???
“Never doubt that a small group of thoughtful committed citizens can change the world; indeed it is the only thing that ever has.”

Αποσυνδεδεμένος Proteas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Άντρας
  • Love is the drug!
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 13, 2007, 03:33:36 μμ »
Φαντάζομαι πως δεν θα έχει πολλά κενά για την ειδικότητα μου (αγγλικών) σε μικρά σχολεία (2θέσια, 3θέσια), οπότε κι εγώ σκέφτομαι στην Καλαμάτα ή την Κυπαρισσία. Αυτοκίνητο δεν διαθέτω, και δεδομένου ότι θα είμαι σε 2 σχολεία για να συμπληρώσω ωράριο θα πρέπει να βρω δύο κοντινά σχολεία. Βοηθούν καθόλου στη διεύθυνση?  ???


Περισσότερο θα σε βοηθήσουν στο γραφείο που θα τοποθετηθείς. Εγώ άνηκα στο 1ο γραφείο (της Κυπαρισσίας) κι ο προϊστάμενος ήταν πολύ εξυπηρετικός. Πάντως και στη Διεύθυνση δεν είχα παραπονο , ήταν πολύ καλοί. Ελπίζω να μην άλλαξαν! Σου στέλνω προσωπικό μήνυμα για 2 σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 15, 2007, 02:54:00 μμ »
Η Καλαμάτα είναι υπέροχη και το χειμώνα. Κοντεύει να ξεπεράσει τους 50.000 κατοίκους. Δεν της λείπει τίποτα από κατστήματα, από διασκέδαση, από πολιτιστικά, από υπέροχες παραλίες!!! Τα χωριά είναι ωραία, αλλά λίγο πιο μελαγχολικά το χειμώνα. Πρότείνω και εγώ να δηλώσεις πόλη, αν και δίνει λίγα μόρια. Τα πιο πολλά μόρια τα έχει η Μεθώνη με το τέλειο κάστρο μες τη θάλασσα.
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος androniki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 15, 2007, 07:53:21 μμ »
Κι εγώ για την πόλη προσανατολίζομαι αλλά πρέπει να είμαι τυχερή και να υπάρχουν κενά εκεί!  :-\
“Never doubt that a small group of thoughtful committed citizens can change the world; indeed it is the only thing that ever has.”

Αποσυνδεδεμένος skiouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι μας δένει στα παλιά είναι οι κακές συνήθειες
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 19, 2007, 10:13:32 μμ »
Μόλις έμαθα ότι διορίστηκα στην πρωτοβάθμια στη Μεσσηνία...έχει κανείς πληροφορίες για τον νομό?!!! Α και πότε πρέπει να παρουσιαστούμε?

Καλή τοποθέτηση androniki ίσως και να σε πετύχω στα γραφεία της Π.Ε Καλαμάτας διότι κι εγώ διορίστηκα στη Μεσσηνία ΠΕ70!!! Ως προς το πότε παρουσιαζόμαστε οι ημερομηνίες είναι από 03/09 έως και 06/09 όπου δίνουμε τα χαρτιά μας και κάνουμε τις δηλώσεις μας και την 07/09 μας ανακοινώνουν τα σχολεία τοποθέτησης. Επικοινώνησα τηλεφωνικά με τη διεύθυνση στο τηλ 2721095819 όπου ένας εξυπηρετικός κύριος μου ανέφερε τα δικαιολογητικά που χρειάζονται:
1. Φωτοαντίγραφο αστ. ταυτότητας επικυρωμένο
2. Αντίγραφο πτυχίου επικυρωμένο
3. Βεβαίωση πρωτοβάθμιας υγειονομικής επιτροπής. Ζητούν ακτινογραφία θώρακος με φωτογραφία σφραγισμένη από το ακτινολογικό και γνωμάτευση διευθυντή ή υποδιευθυντή ακτινολογικού τμήματος νοσοκομείου (αν τους πεις οτι είναι για διορισμό στο δημόσιο θα ξέρουν) καθώς και βεβαίωση - γνωμάτευση από ψυχίατρο νοσοκομείου. Επειδή εγώ βρίσκομαι τώρα στη Ρόδο και είχα τη δυνατότητα να κάνω αυτες τις εξετάσεις (η πρωτ. Δωδεκανήσου ζητάει και ειδικές εξετάσεις αίματος και παθολόγο) μου είπε οτι μπορώ να προσκομίσω την ακτινογραφία και τη βεβαίωση του ψυχιάτρου στην επιτροπή του νοσοκομείου καλαμάτας και να πάρω τη βεβαίωση.
4. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το δήμο σου αν είσαι παντρεμένη. Προσοχή δεν λαμβάνουν υπόψη τους τη ληξιαρχική πράξη γάμου κάτι που έχω εγώ στα χέρια μου από τον πρόσφατο γάμο μου αλλά ακόμα δεν έχει φτάσει στην Πάτρα που είμαι εγγεγραμένος για την έκδοση του πιστοποιητικού οικογενειακής κατάστασης.
5. Πιστοποιητικά προϋπηρεσίας σαν αναπληρώτρια/ης ή και σε άλλους δημόσιους φορείς και ΝΠΔΔ. Μετράει συντάξιμα και μισθολογικά.

Για περισσότερες πληροφορίες διάβασε αυτό http://www.alfavita.gr/OdigosEkpaideytikou/odigosi20070621a.php και αυτό http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070811h.php αν και δε νομίζω να υπάρχουν διαφορές αφού και οι δύο είμαστε σε πρωτοβάθμια.

Επίσης ρώτησα αν γνωρίζουν τα κενά που υπάρχουν για τις τοποθετήσεις και μου απάντησε οτι δεν γνωρίζει γιατί ακόμα δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αποσπάσεις. Θα ξαναπροσπαθήσω όμως να μάθω.

Η καλαμάτα και η Μεσσηνία γενικότερα είναι μια πολύ καλή εμπειρία (η γυναίκα μου κατάγεται από τη μεσσηνιακή μάνη) και πηρα αρκετές πληροφορίες. Τα σπίτια δεν είναι πολύ ακριβά για ενοίκιο (συγκρινόμενα με της Ρόδου πάντα).

Απορία προς όλους όσους διαβάζουν το άρθρο...

Στη Μεσσηνία θα τοποθετηθούν 72 νεοδιόριστοι δάσκαλοι από ενιαίο και Ασεπ. Εγώ βρίσκομαι στη θέση Χ(μέση και κάτω του πίνακα των 72 για ευνόητους λόγους!). Είμαι όμως παντρεμένος και έχω προϋπηρεσία περίπου 1 χρόνου σε δυσπρόσιτο μονοθέσιο σχολείο το οποίο έχει 8 μόρια. Έχω βέβαια προϋπηρεσία 7 χρόνων σε ΝΠΔΔ αλλά όχι σαν δάσκαλος. Και επειδή μαζί με την οικοσκευή θα κατέβει μαζί μου και η καλή μου με την κάρτα ανεργίας του ΟΑΕΔ παραμάσχαλα αποφάσισα οτι θα μείνω στην Καλαμάτα για μια καλύτερη προοπτική εύρεσης εργασίας της συζύγου μου. Η επιλογή αφού κάνουμε τα χαρτιά μας για την τοποθέτηση πως γίνεται; Γιατί αν πάω πολύ μακριά από Καλαμάτα δεν θα αντέξει για πολύ ούτε ο τετράτροχο γαϊδουράκι μου ούτε κι εγω!

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2007, 12:13:48 πμ από skiouras »

Αποσυνδεδεμένος xrysa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 26, 2008, 11:10:07 πμ »
Καλημέρα σας! Ενόψει των αιτήσεων αποσπάσεων, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς/καμιά που μπορώ να βρω την οργανικότητα των σχολείων (δημοτικών) του νομού Μεσσηνίας. Δεν έχω καταφέρει να τα βρω μέχρι τώρα! Αν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει! :) Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος skiouras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι μας δένει στα παλιά είναι οι κακές συνήθειες
    • Προφίλ
Απ: Μεσσηνία
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 05, 2008, 02:16:06 πμ »
ΟΡΓΑΝΙΚΑ  ΚΕΝΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ Ν. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ             

ΚΛΑΔΟΥ  ΔΑΣΚΑΛΩΝ


Α/Α   ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ   ΟΡΓ/ΤΑ   ΚΕΝΑ   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   ΜΟΡΙΑ   ΓΡΑΦΕΙΟ
1   1ο Δ.Σ.  ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ   ( Ολοήμερο)   6/Θ   1   Γ   3   1ο
2   3ο Δ.Σ.  ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ   ( Ολοήμερο)   6/Θ   1   Γ   3   1ο
3   Δ.Σ. ΔΩΡΙΟΥ                  (Ολοήμερο)   6/Θ   2   Δ   4   1ο
4   Δ.Σ. ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ    (Ολοήμερο)   6/Θ   1   Δ   4   1ο
5   3ο Δ.Σ. ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ     6/Θ   1   Γ   3   1ο
6   Δ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ                (Ολοήμερο)   3/Θ   2   Δ   4   1ο
7   Δ.Σ. ΣΤ. ΚΑΛΟΝΕΡΟΥ    2/Θ   1   Δ   4   1ο
8   1ο Δ.Σ. ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ       (Ολοήμερο)   6/Θ   1   Γ   3   1ο
9   2ο Δ.Σ. ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ       (Ολοήμερο)   6/Θ   3   Γ   3   1ο
10   Δ.Σ. ΒΑΛΥΡΑΣ   (Ολοήμερο)   6/Θ   1   Γ   3   2ο
11   5ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ    (Ολοήμερο)   10/Θ   1   Α   1   2ο
12   6ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ    (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   2ο
13   9ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ    (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   2ο
14   13ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ   (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   2ο
15   14ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ   (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   2ο
16   16ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ   (Ολοήμερο)   12/Θ   3   Α   1   2ο
17   Δ,Σ. ΜΕΛΙΓΑΛΑ             (Ολοήμερο)   12/Θ   3   Γ   3   2ο
18   Δ.Σ. ΜΕΡΟΠΗΣ             (Ολοήμερο)   5/Θ   1   Δ   4   2ο
19   2ο   Δ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ     (Ολοήμερο)   7/Θ   1   Β   2   2ο
20   Δ.Σ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ    (Ολοήμερο)   4/Θ   2   Ε   5   3ο
21   Δ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ          (Ολοήμερο)   2/Θ   1   ΣΤ   6   3ο
22   Δ.Σ. ΚΟΡΩΝΗΣ                (Ολοήμερο)      6/Θ   1   Δ   4   3ο
23   Δ.Σ. ΛΟΓΓΑΣ                    (Ολοήμερο)      4/Θ   2   Δ   4   3ο
24   Δ.Σ. ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ            (Ολοήμερο)      6/Θ   1   Γ   3   3ο
25   Δ.Σ. ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ   (Ολοήμερο)      2/Θ   3   ΣΤ   6   3ο
26   Δ.Σ  ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ   1/Θ   1   Ε   5   3ο
27   Δ.Σ. ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑΣ      (Ολοήμερο)      3/Θ   4   ΣΤ   6   3ο
28   Δ.Σ. ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ            (Ολοήμερο)      4/Θ   1   Ε   5   3ο
29   Δ.Σ. ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ         (Ολοήμερο)      6/Θ   4   Δ   4   3ο
30   Δ.Σ. ΧΑΤΖΗ   (Ολοήμερο)      2/Θ   1   Ε   5   3ο
31   Δ.Σ. ΧΡΥΣΟΚΕΛΛΑΡΙΑΣ   1/Θ   1   ΣΤ   6   3ο
32   1ο  Δ.Σ. ΧΩΡΑΣ                (Ολοήμερο)      6/Θ   1   Δ   4   3ο
33   1ο Δ.Σ. ΔΥΤ ΜΑΝΗΣ        (Ολοήμερο)   12/θ   4   ΣΤ   6   Δ/ΝΣΗ
34   1ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   2   Α   1   Δ/ΝΣΗ
35   2ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
36   3ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   2   Α   1   Δ/ΝΣΗ
37   7ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
38   8ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   7/Θ   2   Α   1   Δ/ΝΣΗ
39   10ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   6/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
40   11ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
41   17ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   6/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
42   18ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
43   21ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   7   Α   1   Δ/ΝΣΗ
44   22ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   10/Θ   2   Α   1   Δ/ΝΣΗ
45   24ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   12/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ
46   26ο Δ.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ      (Ολοήμερο)   6/Θ   1   Α   1   Δ/ΝΣΗ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160032
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 709
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 282
Σύνολο: 290

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.