*

Αποστολέας Θέμα: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 460695 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:09:07 πμ »
Ποιοι θα υπογράψουν τα νέα κενά στα σχολεία ή ποιοι θα δώσουν τα κενά όταν ακόμη οι νέοι διευθυντές δεν έχουν πάει στα σχολεία? Τι θέλετε να πει η Διαμαντοπούλου ότι όλα είναι μπάχαλο? Μας είπε ότι είναι η δυσκολότερη χρονιά μετά την μεταπολίτευση... και τώρα ξαφνικά έλυσε όλα τα προβλήματα.... Παιδιά... αρχίζω και φοβάμαι... όπως όλοι μας άλλωστε νομίζω...
Μη φοβού και μη μασάτε γενικώς. Από τη στιγμή που υπάρχουν οι πιστώσεις κλήσεις θα γίνουν, έστω και Οκτώβρη και μετά θα βγει η διαμαντοτσουλίτσα (θου κύριε...) και θα πει ότι φταίνε όσοι προσλαμβάνονται που αρνούνται το διορισμό ή φταίνε κάποιοι που... αποφάσισαν να συνταξιοδοτηθούν άκαιρα (ποιος θα καταλάβει ότι ψεύδεται...) ή ... το κακό το ριζικό μας τέλος πάντων που λέει κι ο ποιητής.
Πάντως η ΕΛΜΕ Πειραιά πήρε σήμερα απόφαση να μην υπάρξει κανένα τμήμα με παραπάνω από 25 μαθητές (στους 26 σπάει στα δύο δηλαδή). Από 'κει και πέρα είναι θέμα επιλογών διευθυντή και συλλόγων το ποια πρακτική θα ακολουθηθεί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:09:18 πμ »
AYTO ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΕ????????????

195 ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΗΡΕ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ....ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ................ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΕ ΕΞΑΝΤΗΣΕΙ  ΤΙΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ....ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ???

ΚΑΙ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΙ...ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ.......296....ΠΗΡΕ......ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ....10 ΒΓΗΚΑΝ ΔΕ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΑΠΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΡΙΟΥΣ..

ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ...........ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΛΕΕΙ ΩΡΑΡΙΟ.....ΟΜΩΣ ΠΗΡΕ 316

ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ........ΒΑΣΙΚΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ..ΘΕΑΤΡΟ..........ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.....496 ΠΑΙΔΙΑ...ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΜΕ  0 ΜΟΡΙΑ ΑΚΟΜΑ...ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΣΕ ΝΕΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥ....

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ 481!!!!!!!!!!!!!!!!1ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ????? ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...

ΜΟΥΣΙΚΟΙ?  ΜΗ ΤΟ ΡΩΤΑΤΕ 337...............


ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΕΦΑΓΑΝ ΤΙΣ ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΘΜΙΑΣ........ΟΥΦ...ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ.....

ΠΑΝΕ ΑΛΛΕΣ 2000 ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΜΙΑ + 3800= 5800 ΕΦΑΓΕ.... ΠΟΣΕ ΕΜΕΙΝΑΝ???????????? 1200 ΝΟΜΙΖΩ ...

Με συνάδελφο που κάλεσαν σήμερα μου είπε πως όλοι οι σημερινοί είναι για τα 800 πιλοτικά ολοήμερα (γι' αυτό και σε κάποιες περιπτώσεις δεν υπάρχει ο προσδιορισμός Α, Β, Γ περιοχή, γιατί σε κάποιους νομούς λειτουργεί μόνο ένα τέτοιο δημοτικό) και πως θα πληρώνονται απο το ΕΣΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:21:44 πμ »
Ποιοι θα υπογράψουν τα νέα κενά στα σχολεία ή ποιοι θα δώσουν τα κενά όταν ακόμη οι νέοι διευθυντές δεν έχουν πάει στα σχολεία? Τι θέλετε να πει η Διαμαντοπούλου ότι όλα είναι μπάχαλο? Μας είπε ότι είναι η δυσκολότερη χρονιά μετά την μεταπολίτευση... και τώρα ξαφνικά έλυσε όλα τα προβλήματα.... Παιδιά... αρχίζω και φοβάμαι... όπως όλοι μας άλλωστε νομίζω...
Μη φοβού και μη μασάτε γενικώς. Από τη στιγμή που υπάρχουν οι πιστώσεις κλήσεις θα γίνουν, έστω και Οκτώβρη και μετά θα βγει η διαμαντοτσουλίτσα (θου κύριε...) και θα πει ότι φταίνε όσοι προσλαμβάνονται που αρνούνται το διορισμό ή φταίνε κάποιοι που... αποφάσισαν να συνταξιοδοτηθούν άκαιρα (ποιος θα καταλάβει ότι ψεύδεται...) ή ... το κακό το ριζικό μας τέλος πάντων που λέει κι ο ποιητής.
Πάντως η ΕΛΜΕ Πειραιά πήρε σήμερα απόφαση να μην υπάρξει κανένα τμήμα με παραπάνω από 25 μαθητές (στους 26 σπάει στα δύο δηλαδή). Από 'κει και πέρα είναι θέμα επιλογών διευθυντή και συλλόγων το ποια πρακτική θα ακολουθηθεί.

Ο Διευθυντής ΔΙΔΕ Α΄Αθήνας αρνήθηκε να υπογράψει χαρτί που να λέει να μην υπάρξει τμήμα παραπάνω από 25 μαθητές , το οποίο του πήγαν εκπρόσωποι από ΕΛΜΕ. Αρνούνταν κι έλεγε << Δεν δεσμεύομαι!!!>>
Ο νόμος που λέει μέχρι 30 μαθητές στην δευτεροβάθμια επιδέχεται 2 ερμηνείες που πέφτουν σε αντίφαση.
Επίσης στο χαρτί αυτό ζητούσαν σήμερα οι ΕΛΜΕ από τον Διευθυντή Α΄Αθήνας να μην βάλει τους μόνιμους να δουλέψουν και στην πρωτοβάθμια, καθώς και να μην κάνουν προσλήψεις αναπληρωτών μειωμένου,παρά μόνο πλήρους ωραρίου.<<Δεν δεσμεύομαι>> επέμενε ο Διευθυντής.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:35:04 πμ από Markazone »
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:21:55 πμ »
Ακριβως οπως τα λες...ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ...Θου Κυριε μην ανοιξω το στοματακι μου..Παντως θα ηθελα να ακουσω το σατανικο σου σεναριο,γιατι το δικο μου το φτωχο και λιαν ταλαιπωρημενο μυαλο μονο σε ανοργανωσια και μπαχαλο παει επειδη δεν εχουν ακομα καν εικονα των κενων λογω συνταξιοδοτησεων και οχι μονο.Ελα πες...

περσι ηταν κοινο μυστικο οτι εστελναν τα σχολεια κενα αναπληρωτων κι απο το υπουργειο εισεπρατταν "σπασμενες" ωρες ωρομισθιων... φετος εχω την εντυπωση οτι πηραν για τα ματια του κοσμου ενα μικρο (σε σχεση με τα πραγματικα κενα) αριθμο ΑΚΩ και σκοπευουν να συνεχισουν με ΑΜΩ αφου πρωτα δουν ποσοι μονιμοι μπορουν να παρουν υπερωριες, δευτερες αναθεσεις κ.λ.π και κατοπιν να στειλουν τους ΑΚΩ εκει που δεν τους παιρνει για ΑΜΩ... φοβερο;; μονη μου το σκεφτηκα!!!!
τωρα δεν ξαναμιλαω γιατι φοβαμαι μην κακοχαρακτηριστω ως απαισιοδοξη και ποταπη συνομωσιολογος... :-X :-X
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:57:49 »

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:53:02 πμ »
Ακριβως οπως τα λες...ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ...Θου Κυριε μην ανοιξω το στοματακι μου..Παντως θα ηθελα να ακουσω το σατανικο σου σεναριο,γιατι το δικο μου το φτωχο και λιαν ταλαιπωρημενο μυαλο μονο σε ανοργανωσια και μπαχαλο παει επειδη δεν εχουν ακομα καν εικονα των κενων λογω συνταξιοδοτησεων και οχι μονο.Ελα πες...

περσι ηταν κοινο μυστικο οτι εστελναν τα σχολεια κενα αναπληρωτων κι απο το υπουργειο εισεπρατταν "σπασμενες" ωρες ωρομισθιων... φετος εχω την εντυπωση οτι πηραν για τα ματια του κοσμου ενα μικρο (σε σχεση με τα πραγματικα κενα) αριθμο ΑΚΩ και σκοπευουν να συνεχισουν με ΑΜΩ αφου πρωτα δουν ποσοι μονιμοι μπορουν να παρουν υπερωριες, δευτερες αναθεσεις κ.λ.π και κατοπιν να στειλουν τους ΑΚΩ εκει που δεν τους παιρνει για ΑΜΩ... φοβερο;; μονη μου το σκεφτηκα!!!!
τωρα δεν ξαναμιλαω γιατι φοβαμαι μην κακοχαρακτηριστω ως απαισιοδοξη και ποταπη συνομωσιολογος... :-X :-X

Μη με κολάζεις νυχτιάτικα..... :o

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:14:54 πμ »
Ακριβως οπως τα λες...ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ...Θου Κυριε μην ανοιξω το στοματακι μου..Παντως θα ηθελα να ακουσω το σατανικο σου σεναριο,γιατι το δικο μου το φτωχο και λιαν ταλαιπωρημενο μυαλο μονο σε ανοργανωσια και μπαχαλο παει επειδη δεν εχουν ακομα καν εικονα των κενων λογω συνταξιοδοτησεων και οχι μονο.Ελα πες...

περσι ηταν κοινο μυστικο οτι εστελναν τα σχολεια κενα αναπληρωτων κι απο το υπουργειο εισεπρατταν "σπασμενες" ωρες ωρομισθιων... φετος εχω την εντυπωση οτι πηραν για τα ματια του κοσμου ενα μικρο (σε σχεση με τα πραγματικα κενα) αριθμο ΑΚΩ και σκοπευουν να συνεχισουν με ΑΜΩ αφου πρωτα δουν ποσοι μονιμοι μπορουν να παρουν υπερωριες, δευτερες αναθεσεις κ.λ.π και κατοπιν να στειλουν τους ΑΚΩ εκει που δεν τους παιρνει για ΑΜΩ... φοβερο;; μονη μου το σκεφτηκα!!!!
τωρα δεν ξαναμιλαω γιατι φοβαμαι μην κακοχαρακτηριστω ως απαισιοδοξη και ποταπη συνομωσιολογος... :-X :-X

Μη με κολάζεις νυχτιάτικα..... :o

Εμένα πάντως με κόλασε  :-X  'Εχει πολλή βάση αυτή η εκδοχή, αν κρίνουμε από την μέχρι τώρα στρατηγική της φράου Διαμαντοπούλου.
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:23:04 πμ »
Ε! Σε άλλα τόπικ γίνεται πανηγύρι, τι στενάχωρες σκέψεις γίνονται εδώ;; ::)

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:05:24 πμ »
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΚΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΘΕΙ?

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΕΜΕΙΝΑΝ?

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:15:37 πμ »
Kαλήμέρα και ΜΗ ΜΑΣΑΤΕ :) Θα πάρει ΑΚΩ και άλλους. Τα κενά είναι πολλά!

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:54:52 πμ »
ZHTOYNTAI ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΥΜΠΟΥΜΠΑΣΙ-ΚΟΝΓΚΟ.
ΚΑΛΗ ΑΜΟΙΒΗ,ΣΠΙΤΙ
ΠΛΗΡ. ΤΗΛ 00243817821952

Eίναι παραθαλάσσιο το σημείο ...; Ενδιαφέρομαι ..., μα - ως χειμερινός κολυμβητής - δε δύναμαι να παύσω τα μπάνια ...  :D 8) ::)
Πιο κέντρο δε γίνεται!Πάντως το Λουμπουμπασι είναι μεγάλη πόλη με Παν/μιο, νοσοκομείο,ποτάμι,ζωολογικό κήπο και φοβερή ρυμοτομία απ'ότι είδα στο google earth.Τώρα (επειδή φαίνεται πως είναι πραγματική αγγελία) όποιος επιθυμεί να γίνει ένας νέος Αδόλφος Σβάιτσερ(προς τιμή του)ας το σκεφτεί...Κάτι βέβαια έχει πάρει τ'αυτί μου περί ελονοσίας,τύφου,aids κ.α.Βέβαια αν σκεφτούμε πως κάποια ελληνόπουλα περιμένουν να τους μάθουμε γράμματα καταλαβαίνετε πόση αξία θα είχε μια τέτοια πρωτοβουλία εκ μέρους κάποιου τολμηρού και διαθέσιμου ή έστω απελπισμένου!
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος pe02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:16:56 πμ »
Συνάδελφοι μην απογοητεύεστε η Β φάση θα γίνει σύντομα και τα κενά των φιλολόγων όπως μου είπαν είναι αααααπειρα!!!Αφήστε τη Διαμαντοπούλου 1 χρόνο τώρα δεν την καταλάβατε?Αισιόδοξες σκέψεις , θετική ενέργεια.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:19:11 πμ »
 Διαβάστε εδώ ανισορροπία....
  ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: κα υπουργέ ο αριθμός των αναπληρωτών παραμένει 15.500 ή σκοπεύετε να αναζητήσετε και άλλες πιστώσεις ;

 

ΑΝΝΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ: Παραμένει 15.500.
  Τι να πει... Πάνε στη ΔΕΘ... φοβάται μην της επιτεθούν οι εκπαιδευτικοί... Καί ξέρει ότι δεν αστειεύομαστε... Αλλά με αυτά που λέει και πράττει μάλλον τα χειροτερεύει...
  Η συνέντευξη της έχει τον ακόλουθο συλλογισμό....
 Η επόμενη φάση... θα έχει τριψήφιο αριθμό... γιατί (δόξα τω θεώ) τα κενά καλύφθηκαν (γιατί εγώ είμαι η καλύτερη υπουργός- ούτε που με κούνησε ο Γιωργάκης)... αλλά ο αριθμός των 15.500 αναπληρωτών παραμένει....
 Αγαπητή κ. Διαμαντοπούλου δεν είστε μόνο εσείς πονηρή.... Να ξέρετε ότι και οι άλλοι είναι.... Θα τα ξαναπούμε λίαν συντόμως.... Δείτε τι έπαθε η άμοιρη κ. Γιαννάκου.... Εξαφανίστηκε από τον πολιτικό χάρτη... Γιατί έκανε το λάθος να τα βάλει με τους καθηγητές... Και δεν υποστηρίζω ότι είμαστε σαδιστές... Αλλά έχουμε μάθει (μάς το έμαθε η επιστήμη μας ) να σεβόμαστε το δίκαιο, τη δημοκρατία.... και να υπερασπιζόμαστε το νόμιμο και το ορθό....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:43:36 μμ από GERMANOS »

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:23:08 πμ »
Συνάδελφοι μην απογοητεύεστε η Β φάση θα γίνει σύντομα και τα κενά των φιλολόγων όπως μου είπαν είναι αααααπειρα!!!Αφήστε τη Διαμαντοπούλου 1 χρόνο τώρα δεν την καταλάβατε?Αισιόδοξες σκέψεις , θετική ενέργεια.
Έχεις κάποια πηγή και το στηρίζεις ή το κρίνεις εσύ σύμφωνα με αυτά που ακούς και διαβάζεις... Και εγώ έχω την ίδια άποψη με εσένα... αλλά νομίζω ότι από εδώ και πέρα για το καλό όλων μας, θα πρέπει να στηριζόμαστε σε ακριβή στοιχεία.... Για να αρχίσουμε την πίεση στις ΠΥΣΔΕ...Να μας πουν επιτέλους ποια είναι αυτή η "εικόνα" των κενών... γιατί όπως και αυτοί υποστηρίζουν ούτε αυτοί ακόμη ξέρουν.... αλλά ξέρει η κ. Διαμαντοπούλου... εν όψει της έκθεσης ....

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #195 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:25:24 πμ »
ΘΕΜΑ :  Μήνυμα του Δ/ντή  ΔΙ.Δ.Ε. Πειραιά

 
Αγαπητοί συνάδελφοι και συνεργάτες ,
 
Σ' αυτήν την δύσκολη οικονομική και κοινωνική συγκυρία, ο εκπαιδευτικός καλείται     να αποδείξει, για μια ακόμη φορά, πόσο σημαντικός και αναντικατάστατος είναι ο μορφωτικός και παιδαγωγικός του ρόλος  στο σύγχρονο σχολείο.
Οι νέοι μας και η κοινωνία γενικότερα απαιτούν μια ποιοτική εκπαίδευση και ανθρωπιστική παιδεία που ενδιαφέρεται για τον άνθρωπο και τις ανάγκες του και αποβλέπει στην ολόπλευρη ανάπτυξη της προσωπικότητάς του.
Ως εκπαιδευτικοί οφείλουμε να συμβάλουμε στη διάπλαση ελεύθερων και δημιουργικών  ανθρώπων  με κριτική σκέψη, πολιτική συνείδηση, κοινωνική ευαισθητοποίηση και πολυπολιτισμικό πνεύμα.
Επιδίωξη μας πρέπει να  είναι η αρμονική και γόνιμη συνεργασία όλων των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας (διδασκόντων, μαθητών και γονέων) ώστε ν' απαντήσουμε θετικά στις παραπάνω απαιτήσεις.
Σας εύχομαι υγεία και επιτυχία στο δύσκολο έργο που άξια επιτελείτε.



Ο Δ/ντης της Δ/νσης
Δ.Ε. Πειραιά


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160701
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.