*

Αποστολέας Θέμα: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 460703 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #980 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 05:30:48 μμ »
Στις β'αθμιες ή δεν ξέρουν ή δε δίνουν σαφείς πληροφορίες.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:09:52 »

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #981 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 05:41:55 μμ »
Παντως η αλλαγη του ΜΚ, που περιμενουν οσοι θα φυγουν στις 10 Οκτωβριου, θα τους επιφερει μια αυξηση 14€ στη συνταξη.

Αποσυνδεδεμένος kbazar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 329
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #982 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 06:16:45 μμ »
Έχεις απόλυτο δίκιο... Μας δουλεύουν ψιλό γαζί....
    Τους επιτρέπουμε ΟΛΟΥΣ να μας δουλεύουν(υπάρχει διαφορά,νομίζω)... :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2010, 06:18:56 μμ από kbazar »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #983 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 08:02:55 μμ »
Kυρίως το υπουργείο μας δουλεύει συνάδελφοι .Έχετε σκεφτεί ότι ο αριθμός των πιστώσεων να ήταν επικοινωνιακό κόλπο ,για να το βουλώσουν όλοι ; Τι να πω είναι η κατάσταση για γέλια και για κλάματα . Στο υπουργείο λένε ότι δεν θα αξιοποιήσουν όλες τις πιστώσεις .Ποιες ; Αφου το νούμερο που ειπώθηκε στον τύπο ήταν πλασματικό ,ψεύτικο .Και εμεις σαν πεινασμένοι να περιμένουμε τα ψίχουλα ...Εκεί μας κατήντησαν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:09:52 »

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #984 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 10:51:38 μμ »
Kυρίως το υπουργείο μας δουλεύει συνάδελφοι .Έχετε σκεφτεί ότι ο αριθμός των πιστώσεων να ήταν επικοινωνιακό κόλπο ,για να το βουλώσουν όλοι ; Τι να πω είναι η κατάσταση για γέλια και για κλάματα . Στο υπουργείο λένε ότι δεν θα αξιοποιήσουν όλες τις πιστώσεις .Ποιες ; Αφου το νούμερο που ειπώθηκε στον τύπο ήταν πλασματικό ,ψεύτικο .Και εμεις σαν πεινασμένοι να περιμένουμε τα ψίχουλα ...Εκεί μας κατήντησαν

συμφωνώ μαζί σου, αλλά ευελπιστώ πως θα πάρει περίπου 300 ακόμη τέλος του μήνα (μην πληρώσουν άδικα κάποια μεροκάματα), αφού μέχρι 8/10 έχουν καθηγητές για να μπαίνουν στις τάξεις. Προφανώς αυτή τη βδομάδα θα πάρουν άλλες ειδικότητες και αργότερα εμάς!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #985 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 10:57:12 μμ »
συναδελφοι να ξερετε πως στη θεσσαλονικη καποιοι φιλολογοι που εκαναν αιτηση για να φυγουν, ακομη εργαζονται και θα φυγουν οκτωβρη μην πω και δεκεμβρη για να αλλαξουν κλιμακιο.δεν ξερουν τι τους γινεται στο υπεπθ.και ο κατσικας ειπε στην τσαπανιδου πως τον οκτωβρη θα φανουν τα περισσοτερα κενα.ωστοσο θελει και πιεση.ας μην απελπιζομαστε αλλα ας πιεσουμε κιολας. :)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #986 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 11:20:54 μμ »
συναδελφοι να ξερετε πως στη θεσσαλονικη καποιοι φιλολογοι που εκαναν αιτηση για να φυγουν, ακομη εργαζονται και θα φυγουν οκτωβρη μην πω και δεκεμβρη για να αλλαξουν κλιμακιο.δεν ξερουν τι τους γινεται στο υπεπθ.και ο κατσικας ειπε στην τσαπανιδου πως τον οκτωβρη θα φανουν τα περισσοτερα κενα.ωστοσο θελει και πιεση.ας μην απελπιζομαστε αλλα ας πιεσουμε κιολας. :)

Πιέστε και λίγο την ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ αυτή την Τρίτη στη 1μμ. Θα γίνει διαμαρτυρία από εκπαιδευτικούς .Βρίσκεται Τσόχα 15-17 Αθήνα (κοντά στην ΔΔΕ Α΄Αθήνας).
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος LG_Shine

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #987 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:14:34 πμ »
Καλημερα και καλη δυναμη σε ολους!
Τι κανετε?
Εχει κανεις κανενα νεο?!

Αποσυνδεδεμένος Πέτρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #988 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:27:15 πμ »
Νέα δεν έχω, είδα ένα όνειρο όμως που ίσως ενδιαφέρει...
Είδα τη Διαμαντοπούλου στα λευκά να μου σιγοτραγουδά: Κάντε υπομονή κι ουρανός θα γίνει πιο γαλανός!

Δεν ξέρω τι να σημαίνει...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #989 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:49:35 πμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μην περιμένετε να γίνει νωρίς η Β φάση. Μόλις πήρα τηλ τη Β/θμια, στην οποία ανήκω (είμαι αναπληρώτρια Α φάσης) και μου είπε ότι τα κενά ΙΣΩΣ τα έχουν στο τέλος της εβδομάδας! Ακόμα δεν έχουν τοποθετηθεί οι μόνιμοι, είπε, μετά θα τοποθετηθούμε εμείς. Δεν μπορούν να καλέσουν κι άλλους, αν δεν μπούμε εμείς πρώτα. Βέβαια, μου είπε το κλασικό: "Τι αγχώνεστε, αφού κάθεστε και πληρώνεστε κανονικά;"...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:51:08 πμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος dimitrisskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχουν έλεος τα μάτια σου για μένα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #990 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:54:22 πμ »
Δε μας απογοητεύεις καθόλου, δεν είναι όλες οι δευτεροβάθμιες αργόσυρτες και αναποτελεσματικές, υπάρχουν δευτεροβάθμιες που έχουν ολοκληρώσει τις τοποθετήσεις και προφανώς θα θέλουν να καλύψουν τα κενά τους πιο γρήγορα. Ελλάδα δεν είναι μόνο Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #991 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 10:59:07 πμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά μην περιμένετε να γίνει νωρίς η Β φάση. Μόλις πήρα τηλ τη Β/θμια, στην οποία ανήκω (είμαι αναπληρώτρια Α φάσης) και μου είπε ότι τα κενά ΙΣΩΣ τα έχουν στο τέλος της εβδομάδας! Ακόμα δεν έχουν τοποθετηθεί οι μόνιμοι, είπε, μετά θα τοποθετηθούμε εμείς. Δεν μπορούν να καλέσουν κι άλλους, αν δεν μπούμε εμείς πρώτα. Βέβαια, μου είπε το κλασικό: "Τι αγχώνεστε, αφού κάθεστε και πληρώνεστε κανονικά;"...

Αυτό που είπε ο dimitrisskar πήγα να πω κι εγώ!!  ;D ;D Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα! Υπάρχουν δευτεροβάθμιες που τοποθέτησαν από τη δεύτερη μέρα της προθεσμίας που είχατε. Και πιθανόν να έχουν ήδη σαφή εικόνα για τα κενά τους.
Ίσως οι Β'βάθμιες που δεν έχουν τοποθετήσει να μην περιλαμβάνονται στην επόμενη φάση.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:02:30 πμ »
Σωστά! Μακάρι να σας καλέσουν αύριο κιόλας και να είναι και μεγάλη φάση! Εξάλλου, τρίτη χρονιά είμαι αναπληρώτρια κι αυτό το ζω για πρώτη φορά! Τελείωσε και η δεύτερη εβδομάδα και όχι μόνο δεν ξέρω σε ποιο σχολείο είμαι, ούτε καν έχω κάνει δήλωση προτίμησης! Σίγουρα στις υπόλοιπες δευτεροβάθμιες δε θα συμβαίνει το ίδιο! Καλή και γρήγορη τοποθέτηση να έχετε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:05:13 πμ από fotini18 »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #993 στις: Σεπτέμβριος 20, 2010, 11:03:02 πμ »
 Πολύ σωστά... Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα.... όμως την Παρασκευή που τηλεφώνησα σε διάφορες δευτεροβάθμιες διαπίστωσα ότι ακόμα συνεδρίαζαν οι ΠΥΣΔΕ για τις τοποθετήσεις και τις αποσπάσεις.... Συνάδελφοι θεωρώ ότι το νούμερο ΑΚΩ 700 δεν θα ισχύσει... θα προκύψουν κενά... οι νεοτοποθετημένοι θα ζητούσουν και με αυτή με τη σειρά τους άδειες... και έπονται οι αναπληρωτές α φάσης, οι επικείμενοι συνταξιούχοι, οι διορισμένοι....
  Συνάδελφοι μιλώντας με τους συναδέλφους στις δευτεροβάθμιες διαπίστωσα ότι η κατάσταση είναι μπερδεμένη... εκείνοι ίσως να με απογοητεύανε.... όμως εγώ παρατηρούσα μία γενική σύγχυση... Και όταν υπάρχει σύγχυση δεν μπορούμε να ξέρουμε τίποτα ακόμη...Εδώ είναι συγχυσμένοι οι υπουργοί, εμείς θα ξέρουμε τι θα γίνει.... Έρχονται και οι καταλήψεις μην ξεχνάτε....Β΄φάση Οκτώβριο.... Γ΄ - Δ Φάση Νοέμβριο... Όπως και πέρσι... τα ξεχάσατε τα περσινά... Φέτος πιστεύετε ότι κάτι άλλαξε... Ναι έγιναν πιο περίπλοκα... Και να σας ξαναθυμήσω... ότι όσοι ζήτησαν αποσπάσεις σε βουλευτικά γραφεία τις πήρανε όλοι... Για να μην ξεχνιόμαστε....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160719
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 389

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.