*

Αποστολέας Θέμα: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 459696 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:49:08 μμ »

Άδεις μπορούσαν να ζητήσουν. Απλώς δεν ξέρω τι διάρκειας άδειες αφενός και, αφετέρου, αν ήταν δυνατό και νομότυπο να δοθούν οι θέσεις τους ως κενά πριν την 9/9...


δικιο εχεις αλλά απαντησεις ποιος θα δωσει
[/quote]
Έλα μου ντε... Μέχρι να δούμε τι θα γίνει σ' αναμμένα κάρβουνα. Άσε που εντωμεταξύ αρνούμαι άλλα πράγματα και φοβάμαι μη μείνω με ... ξέρεις ποιο στο χέρι.
Απλώς, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλους μας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:08:12 »

void

  • Επισκέπτης
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:50:00 μμ »
τα κενά των συνταξιοδοτήσεων δεν δόθηκαν στην Α φάση..

το ελπιζω .μια παρατηρηση μονο μετα απο επικοινωνια με διορισμενους γνωστους για το τι εγινε στα σχολεια τους φετος με τις συνταξιοδοτησεις.Οσοι εχουν κανει αιτηση παρουσιαστηκαν κανονικα αλλά δε θα ειναι παροντες στον αγιασμο γιατι πηραν αδεια.Η θεση τους εχει ηδη προβλεφθει να καλυφθει με αποσπασμενους και απλα  το οργανικο κενο θα φανει του χρονου.
 
Δηλ οι 2200 συνταξιοδοτήσεις θα καλυφθούν με αποσπασμένους;; Δε νομίζω να υπάρχουν τόσοι....
τοσοι πολλοι οχι βεβαια αλλά ειναι στα οπλα του υπουργειου και πολλοι ειναι αυτοι που εφυγαν απο Θεσσαλονικη και Αθηνα για να υπηρετησουν τη θεση τους.
Αυτο που δεν εμαθα ακομη ειναι αν θα τοποθετηθουν οι υπεραριθμοι ξενογλωσσοι στα δημοτικα ωστε να ελευθερωθουν οι ιστοριες

void

  • Επισκέπτης
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:52:00 μμ »

Έλα μου ντε... Μέχρι να δούμε τι θα γίνει σ' αναμμένα κάρβουνα. Άσε που εντωμεταξύ αρνούμαι άλλα πράγματα και φοβάμαι μη μείνω με ... ξέρεις ποιο στο χέρι.
Απλώς, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλους μας!
[/quote]
με το....σταυρό;

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:56:03 μμ »

Έλα μου ντε... Μέχρι να δούμε τι θα γίνει σ' αναμμένα κάρβουνα. Άσε που εντωμεταξύ αρνούμαι άλλα πράγματα και φοβάμαι μη μείνω με ... ξέρεις ποιο στο χέρι.
Απλώς, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλους μας!
με το....σταυρό;
[/quote]
Α, γεια σου! Αυτό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:08:12 »

void

  • Επισκέπτης
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:01:18 μμ »

Έλα μου ντε... Μέχρι να δούμε τι θα γίνει σ' αναμμένα κάρβουνα. Άσε που εντωμεταξύ αρνούμαι άλλα πράγματα και φοβάμαι μη μείνω με ... ξέρεις ποιο στο χέρι.
Απλώς, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλους μας!
με το....σταυρό;
Α, γεια σου! Αυτό!
[/quote]
μη νομιζεις,ολοι εδω μεσα νιωθουμε...ευλογημενοι:-[

Αποσυνδεδεμένος che

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:30:34 μμ »
αυτο ειναι κατανοητο,ομως στο σχεδιασμο που γινεται για χωρισμο ωρων δε νομιζω να λαμβανονται υπ'οψιν οσοι ετοιμαζονται να αποχωρησουν.Επομενως οταν δοθηκαν οι ωρες με τα κενα στις β/θμιες ισως να ειχαν κατα νου και τους βαινοντες προς συνταξιοδοτηση.
Δεν εχω αποψη επι του θεματος,απλα ρωταω

mother29
Παράθεση
αγαπημενοι συναδελφοι καλη επιτυχια και γρηγορα τα αποτελεσματα και για σας, θελω απλως να σας αναφερω οτι παρουσιαστηκαμε χθες στη δδε καλαματας, μας δωσανε μια ιδεα των κενων και θα ξαναπαμε την τριτη να μας πουν!!!!δεν ξερουν τι γινεται με το χωρισμο των τμηματων και των κατευθυνσεων ακομα...

Το "ρεπορτάζ"απο Καστοριά επιβεβαιώνει, εν πολλοίς ,τους συναδέλφους.

Η Καστοριά έβγαλε 7 κενά και καλύφθηκαν τα 5 με την α΄φάση.
Στην ερώτηση μου για το αν στα 2 κενά πρόκειται  να προστεθούν κι αυτά των προσφάτως συνταξιοδοτηθέντων ο υπάλληλος απάντησε πως τους είχαν συμπεριλάβει στην αρχική πρόβλεψη και πως κάλυψαν αρκετές θέσεις με τις αποσπάσεις.
Θα προκύψουν πάντως ώρες , όταν απο Δευτέρα ξεκινήσουν τα σχολεία , σπάσουν κάποια  τμήματα, δοθούν οι δεύτερες αναθέσεις κτλ
Γενικότερα:Η εικόνα αυτή τη στιγμή δεν είναι ξεκάθαρη . Θα γίνει σαφέστερη απο Τετάρτη και μετά .
Αν οι συνδικαλιστές πιέσουν για 25 μαθητές ανα τμήμα θα προκύψουν ώρες . Διαφορετικά θα επιδιωχθεί συρρίκνωση στη λογική του "περιορισμού δαπανών"
hasta la victoria siempre

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:54:48 μμ »
εεεεεεεεεεεε......psiiiiiiiiiiiittttttttttt
is anybody there?????
Καλεεεεεε φυγατε ολοι για μεσημεριανη siesta?!?!?!!?!?
ts ts ts

void

  • Επισκέπτης
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:58:10 μμ »
ακομη δεν καλεσαν Θεσσαλονικη-και μη μας πουν οτι δεν εχουν κενα,το ιδιο ελεγαν και περυσι και πηραν ωρομισθιους με τη σεσουλα- και Αθηνα,τη μιση Ελλαδα δηλαδη.Σημειωτεον οτι οι αποσπασμενοι απο εκει εφυγαν,αρα κενα αφησαν μαζι με τους προς συνταξιοδοτηση.
Προσληψεις θα γινουν στα περσινα δεδομενα,απλα ελπιζαμε για περισσοτερες

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:02:41 μμ »
ακομη δεν καλεσαν Θεσσαλονικη-και μη μας πουν οτι δεν εχουν κενα,το ιδιο ελεγαν και περυσι και πηραν ωρομισθιους με τη σεσουλα- και Αθηνα,τη μιση Ελλαδα δηλαδη.Σημειωτεον οτι οι αποσπασμενοι απο εκει εφυγαν,αρα κενα αφησαν μαζι με τους προς συνταξιοδοτηση.
Προσληψεις θα γινουν στα περσινα δεδομενα,απλα ελπιζαμε για περισσοτερες

Πεστα συναδελφε....

void

  • Επισκέπτης
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:04:56 μμ »
ακομη δεν καλεσαν Θεσσαλονικη-και μη μας πουν οτι δεν εχουν κενα,το ιδιο ελεγαν και περυσι και πηραν ωρομισθιους με τη σεσουλα- και Αθηνα,τη μιση Ελλαδα δηλαδη.Σημειωτεον οτι οι αποσπασμενοι απο εκει εφυγαν,αρα κενα αφησαν μαζι με τους προς συνταξιοδοτηση.
Προσληψεις θα γινουν στα περσινα δεδομενα,απλα ελπιζαμε για περισσοτερες

Πεστα συναδελφε....
τα λεμε της νυφης να τα ακουει η πεθερα,η διαμαντουλα

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:07:06 μμ »
ακομη δεν καλεσαν Θεσσαλονικη-και μη μας πουν οτι δεν εχουν κενα,το ιδιο ελεγαν και περυσι και πηραν ωρομισθιους με τη σεσουλα- και Αθηνα,τη μιση Ελλαδα δηλαδη.Σημειωτεον οτι οι αποσπασμενοι απο εκει εφυγαν,αρα κενα αφησαν μαζι με τους προς συνταξιοδοτηση.
Προσληψεις θα γινουν στα περσινα δεδομενα,απλα ελπιζαμε για περισσοτερες

Πεστα συναδελφε....
συναδελφοι ποτε θα καταλαβουμε οτι μονο με κινητοποιησεις θα επιτυχουμε κατι?περυσι ατομα με 19 μορια στον κλαδο μας δεν κληθηκαν ουτε ωρομισθιοι...δυστυχως βολεβομαστε με ψιχουλα.αυριο ατις 10:00 ραντεβου στον πυργο του ΟΤΕ για διαμαρτυρια
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:08:52 μμ »
αυτο ειναι κατανοητο,ομως στο σχεδιασμο που γινεται για χωρισμο ωρων δε νομιζω να λαμβανονται υπ'οψιν οσοι ετοιμαζονται να αποχωρησουν.Επομενως οταν δοθηκαν οι ωρες με τα κενα στις β/θμιες ισως να ειχαν κατα νου και τους βαινοντες προς συνταξιοδοτηση.
Δεν εχω αποψη επι του θεματος,απλα ρωταω

mother29
Παράθεση
αγαπημενοι συναδελφοι καλη επιτυχια και γρηγορα τα αποτελεσματα και για σας, θελω απλως να σας αναφερω οτι παρουσιαστηκαμε χθες στη δδε καλαματας, μας δωσανε μια ιδεα των κενων και θα ξαναπαμε την τριτη να μας πουν!!!!δεν ξερουν τι γινεται με το χωρισμο των τμηματων και των κατευθυνσεων ακομα...

Το "ρεπορτάζ"απο Καστοριά επιβεβαιώνει, εν πολλοίς ,τους συναδέλφους.

Η Καστοριά έβγαλε 7 κενά και καλύφθηκαν τα 5 με την α΄φάση.
Στην ερώτηση μου για το αν στα 2 κενά πρόκειται  να προστεθούν κι αυτά των προσφάτως συνταξιοδοτηθέντων ο υπάλληλος απάντησε πως τους είχαν συμπεριλάβει στην αρχική πρόβλεψη και πως κάλυψαν αρκετές θέσεις με τις αποσπάσεις.
Θα προκύψουν πάντως ώρες , όταν απο Δευτέρα ξεκινήσουν τα σχολεία , σπάσουν κάποια  τμήματα, δοθούν οι δεύτερες αναθέσεις κτλ
Γενικότερα:Η εικόνα αυτή τη στιγμή δεν είναι ξεκάθαρη . Θα γίνει σαφέστερη απο Τετάρτη και μετά .
Αν οι συνδικαλιστές πιέσουν για 25 μαθητές ανα τμήμα θα προκύψουν ώρες . Διαφορετικά θα επιδιωχθεί συρρίκνωση στη λογική του "περιορισμού δαπανών"

Ρε παιδιά, επιμένω... εν τω μέσω οικονομικής κρίσης και ενώ δίνουν λεφτά με το σταγονόμετρο, αυτοί μπήκαν στη διαδικασία να συμπεριλάβουν κενά που, έστω ως ένα βαθμό, ήταν αβέβαια;; Ξέρω περιπτώσεις αιτήσεων που ανακλήθηκαν στο παρά πέντε (δυστυχώς). Θα μας τρελάνουν;

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 05:11:35 μμ »
αυτο ειναι κατανοητο,ομως στο σχεδιασμο που γινεται για χωρισμο ωρων δε νομιζω να λαμβανονται υπ'οψιν οσοι ετοιμαζονται να αποχωρησουν.Επομενως οταν δοθηκαν οι ωρες με τα κενα στις β/θμιες ισως να ειχαν κατα νου και τους βαινοντες προς συνταξιοδοτηση.
Δεν εχω αποψη επι του θεματος,απλα ρωταω

mother29
Παράθεση
αγαπημενοι συναδελφοι καλη επιτυχια και γρηγορα τα αποτελεσματα και για σας, θελω απλως να σας αναφερω οτι παρουσιαστηκαμε χθες στη δδε καλαματας, μας δωσανε μια ιδεα των κενων και θα ξαναπαμε την τριτη να μας πουν!!!!δεν ξερουν τι γινεται με το χωρισμο των τμηματων και των κατευθυνσεων ακομα...

Το "ρεπορτάζ"απο Καστοριά επιβεβαιώνει, εν πολλοίς ,τους συναδέλφους.

Η Καστοριά έβγαλε 7 κενά και καλύφθηκαν τα 5 με την α΄φάση.
Στην ερώτηση μου για το αν στα 2 κενά πρόκειται  να προστεθούν κι αυτά των προσφάτως συνταξιοδοτηθέντων ο υπάλληλος απάντησε πως τους είχαν συμπεριλάβει στην αρχική πρόβλεψη και πως κάλυψαν αρκετές θέσεις με τις αποσπάσεις.
Θα προκύψουν πάντως ώρες , όταν απο Δευτέρα ξεκινήσουν τα σχολεία , σπάσουν κάποια  τμήματα, δοθούν οι δεύτερες αναθέσεις κτλ
Γενικότερα:Η εικόνα αυτή τη στιγμή δεν είναι ξεκάθαρη . Θα γίνει σαφέστερη απο Τετάρτη και μετά .
Αν οι συνδικαλιστές πιέσουν για 25 μαθητές ανα τμήμα θα προκύψουν ώρες . Διαφορετικά θα επιδιωχθεί συρρίκνωση στη λογική του "περιορισμού δαπανών"

Ρε παιδιά, επιμένω... εν τω μέσω οικονομικής κρίσης και ενώ δίνουν λεφτά με το σταγονόμετρο, αυτοί μπήκαν στη διαδικασία να συμπεριλάβουν κενά που, έστω ως ένα βαθμό, ήταν αβέβαια;; Ξέρω περιπτώσεις αιτήσεων που ανακλήθηκαν στο παρά πέντε (δυστυχώς). Θα μας τρελάνουν;
μας δουλευουν ψιλο γαζι.....
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 06:46:49 μμ »
 Αρίστο σήμερα ας αφαιρέσουμε και καμιά εικοσαριά της ειδικής αγωγής

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 501

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.