*

Αποστολέας Θέμα: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 459699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #644 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:40:01 μμ »
Αυτός ο άθλιος χαρτογιακας που βγήκε και μίλησε ποιός ήταν; Μόνο ότι ήταν από την Δυτική Ελλάδα συγκράτησα!!!!

Περιφεριακος Διευθυντης Δυτ. Ελλαδας
Υ.Γ επιτρεψε μου σε παρακαλω για τη συμπληρωση στο μηνυμα σου

Ελεύθερα εγώ είπα ακόμη χειρότερα αλλά δεν μπορώ να τα γράψω...............

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:43:39 »

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #645 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:41:03 μμ »
2103443887
λοιπόν.....
"γεια σας για β φαση αναπληρωτων ηθελα να ρωτησω...."
"προς τα τελη της αλλης βδομαδας θα δουμε πόσα ειναι τα κενα και ΑΝ θα γινει, έτσι??"
"δηλαδη υποάρχει περιπτωση να μη γινει???"
"ΒΕΒΑΙΩΣ"

τα λογια αυτα μου τα ειπε μια "ευγενικη" κυριουλα πριν 1 λεπτό


" ... αν δε γίνει Β' φάση, θα κάνω το γύρο του Σύμπαντος, με πατίνι ..." Aristos2  :D :D ??? ::)

alek81, ευκαιρία ν' ανανεώσεις το "προφίλ" σου ...  ;)

Ότι θα βγεί είναι σίγουρο για το περιεχόμενοο ανησυχούμε!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος alek81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #646 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:42:59 μμ »
2103443887
λοιπόν.....
"γεια σας για β φαση αναπληρωτων ηθελα να ρωτησω...."
"προς τα τελη της αλλης βδομαδας θα δουμε πόσα ειναι τα κενα και ΑΝ θα γινει, έτσι??"
"δηλαδη υποάρχει περιπτωση να μη γινει???"
"ΒΕΒΑΙΩΣ"

τα λογια αυτα μου τα ειπε μια "ευγενικη" κυριουλα πριν 1 λεπτό


" ... αν δε γίνει Β' φάση, θα κάνω το γύρο του Σύμπαντος, με πατίνι ..." Aristos2  :D :D ??? ::)

alek81, ευκαιρία ν' ανανεώσεις το "προφίλ" σου ...  ;)


Προτιμώ να κρατήσω το άλλο "ρητό". Ελπίζω να μη μείνει στην ιστορία ως ανεκπλήρωτος πόθος...

Αποσυνδεδεμένος LG_Shine

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #647 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:45:11 μμ »
τι να πω βρε παιδια....οτι μου ειπαν σας μεταφερω...δεν ξερω τι να πω....
εμενα μου κοπηκαν τα ποδια...ηταν καθετη και αδιαλλακτη..
ξερετε αρχισα εγω τα μα μου σου του..
και ελεγε ξανα και ξανα...."ας δουμε ΑΝ θα γινειιιι β φαση...μπορει να μην χρειαζομαστε καν" ασ δουμε αν θα γινει β φαση πρωτα...
και τετοια....
ουφ
παρτε κ σεις μπας και μαθουμε τιποτα αλλο...απο αλλον υπάλληλο...τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:43:39 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #648 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 12:51:30 μμ »
2103443887
λοιπόν.....
"γεια σας για β φαση αναπληρωτων ηθελα να ρωτησω...."
"προς τα τελη της αλλης βδομαδας θα δουμε πόσα ειναι τα κενα και ΑΝ θα γινει, έτσι??"
"δηλαδη υποάρχει περιπτωση να μη γινει???"
"ΒΕΒΑΙΩΣ"

τα λογια αυτα μου τα ειπε μια "ευγενικη" κυριουλα πριν 1 λεπτό


" ... αν δε γίνει Β' φάση, θα κάνω το γύρο του Σύμπαντος, με πατίνι ..." Aristos2  :D :D ??? ::)

alek81, ευκαιρία ν' ανανεώσεις το "προφίλ" σου ...  ;)


Προτιμώ να κρατήσω το άλλο "ρητό". Ελπίζω να μη μείνει στην ιστορία ως ανεκπλήρωτος πόθος...

... ετοιμάσου ή για το νέο σου - "Νέο" - σχολείο ή ... για πατίνι, διαπλανητικό ... ή, έστω, εγκόσμιο ...!

τι να πω βρε παιδια....οτι μου ειπαν σας μεταφερω...δεν ξερω τι να πω....
εμενα μου κοπηκαν τα ποδια...ηταν καθετη και αδιαλλακτη..
ξερετε αρχισα εγω τα μα μου σου του..
και ελεγε ξανα και ξανα...."ας δουμε ΑΝ θα γινειιιι β φαση...μπορει να μην χρειαζομαστε καν" ασ δουμε αν θα γινει β φαση πρωτα...
και τετοια....
ουφ
παρτε κ σεις μπας και μαθουμε τιποτα αλλο...απο αλλον υπάλληλο...τι να πω...


... όλοι έχουν δικαίωμα στην κουταμάρα ή στην κακοήθεια ..., επομένως και η εν λόγω κυρία ..., ας μην ασχοληθούμε άλλο …, οι "ανύπαρκτοι" αδιόριστοι ...!  8)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος dimitrisskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχουν έλεος τα μάτια σου για μένα
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #649 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:45:53 μμ »
Κανονικά η Διαμαντοπούλου ως Υπουργός Παιδείας θα έπρεπε να πρωτοστατεί στο σπάσιμο των τμημάτων ώστε να γίνεται και πιο ποιοτικό μάθημα και να μπορέσουν περισσότεροι καθηγητές να εργαστούν, σε αυτό που σπούδασαν και για το οποίο έχουν κοπιάσει όλη τους τη ζωή.
Αντιθέτως, η Διαμαντοπούλου χαίρεται να μειώνει τις θέσεις εργασίας για να φαίνεται δήθεν αποτελεσματική στα μάτια του Παπανδρέου και της απρόσωπης τρόικας. Το μόνο που κερδίζει όμως είναι μια μείωση εξόδων για το Υπουργείο, η οποία στην πραγματικότητα είναι πολλαπλά καταστροφική για την κοινωνία. Οι γονείς θα βρεθούν αντιμέτωποι με την επιτακτική ανάγκη να πληρώσουν φροντιστήρια, μιας και μάθημα με 30 παιδιά δεν μπορεί παρά να είναι κάκιστης ποιότητας και παράλληλα χιλιάδες εκπαιδευτικοί μαζί με τις οικογένειές τους θα βρεθούν αντιμέτωποι με την απάνθρωπη κατάσταση της ανεργίας.
Η σοσιαλίστρια Υπουργός με την τεράστια περιουσία δεν ξέρει τι σημαίνει να μην έχεις χρήματα και να ψάχνεις με αγωνία τρόπους να καλύψεις τις βασικές σου ανάγκες. Το μόνο που ενδιαφέρει τη Διαμαντοπούλου είναι να φανεί αποτελεσματική στη διαχείριση των κενών, ανεξάρτητα από το γεγονός ότι στην πραγματικότητα προκαλεί μεγαλύτερη ζημιά από κάθε προκάτοχό της. Γυρίζει την παιδεία 100 χρόνια πίσω και εκείνη πανηγυρίζει νομίζοντας ότι επιτυγχάνει έργο.

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #650 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:47:00 μμ »
Ρε παιδιά σόρυ αν έχει ειπωθεί κάπου,,, αλλά αυτοί οι ΙΔΑΧ ξέρει να μου πει κπ τι είναι; Πού τοποθετούνται; Φεύγουν τουλάχιστον από πάνω μας;;;

Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου. Είναι εκπαιδευτικοί που δούλευαν σε ιδιωτικό σχολείο και απολύθηκαν επειδή το σχολείο έκλεισε και προσλαμβάνονται με κάποιες προϋποθέσεις στη δημόσια εκπαίδευση. Στην ουσία για διορισμό πρόκειται (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Άνοιξε το αρχείο που υπάρχει στην αρχική σελίδα, θα δεις τον τόπο διορισμού τους.
που ακριβώς στην αρχική σελίδα βρίσκονται;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #651 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:51:30 μμ »
Ρε παιδιά σόρυ αν έχει ειπωθεί κάπου,,, αλλά αυτοί οι ΙΔΑΧ ξέρει να μου πει κπ τι είναι; Πού τοποθετούνται; Φεύγουν τουλάχιστον από πάνω μας;;;

Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου. Είναι εκπαιδευτικοί που δούλευαν σε ιδιωτικό σχολείο και απολύθηκαν επειδή το σχολείο έκλεισε και προσλαμβάνονται με κάποιες προϋποθέσεις στη δημόσια εκπαίδευση. Στην ουσία για διορισμό πρόκειται (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Άνοιξε το αρχείο που υπάρχει στην αρχική σελίδα, θα δεις τον τόπο διορισμού τους.
που ακριβώς στην αρχική σελίδα βρίσκονται;

4ο θέμα, κάτω από τις προσλήψεις των αναπληρωτών α'βάθμιας και τη συνέντευξη της ανεκδιήγητης

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #652 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:54:06 μμ »
Κανονικά η Διαμαντοπούλου ως Υπουργός Παιδείας θα έπρεπε να πρωτοστατεί στο σπάσιμο των τμημάτων ώστε να γίνεται και πιο ποιοτικό μάθημα και να μπορέσουν περισσότεροι καθηγητές να εργαστούν, σε αυτό που σπούδασαν και για το οποίο έχουν κοπιάσει όλη τους τη ζωή.
Αντιθέτως, η Διαμαντοπούλου χαίρεται να μειώνει τις θέσεις εργασίας για να φαίνεται δήθεν αποτελεσματική στα μάτια του Παπανδρέου και της απρόσωπης τρόικας. Το μόνο που κερδίζει όμως είναι μια μείωση εξόδων για το Υπουργείο, η οποία στην πραγματικότητα είναι πολλαπλά καταστροφική για την κοινωνία. Οι γονείς θα βρεθούν αντιμέτωποι με την επιτακτική ανάγκη να πληρώσουν φροντιστήρια, μιας και μάθημα με 30 παιδιά δεν μπορεί παρά να είναι κάκιστης ποιότητας και παράλληλα χιλιάδες εκπαιδευτικοί μαζί με τις οικογένειές τους θα βρεθούν αντιμέτωποι με την απάνθρωπη κατάσταση της ανεργίας.
Η σοσιαλίστρια Υπουργός με την τεράστια περιουσία δεν ξέρει τι σημαίνει να μην έχεις χρήματα και να ψάχνεις με αγωνία τρόπους να καλύψεις τις βασικές σου ανάγκες. Το μόνο που ενδιαφέρει τη Διαμαντοπούλου είναι να φανεί αποτελεσματική στη διαχείριση των κενών, ανεξάρτητα από το γεγονός ότι στην πραγματικότητα προκαλεί μεγαλύτερη ζημιά από κάθε προκάτοχό της. Γυρίζει την παιδεία 100 χρόνια πίσω και εκείνη πανηγυρίζει νομίζοντας ότι επιτυγχάνει έργο.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο....τόσο απλά είναι τα πράγματα...
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος Tertia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #653 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:56:35 μμ »
2103443887
λοιπόν.....
"γεια σας για β φαση αναπληρωτων ηθελα να ρωτησω...."
"προς τα τελη της αλλης βδομαδας θα δουμε πόσα ειναι τα κενα και ΑΝ θα γινει, έτσι??"
"δηλαδη υποάρχει περιπτωση να μη γινει???"
"ΒΕΒΑΙΩΣ"

τα λογια αυτα μου τα ειπε μια "ευγενικη" κυριουλα πριν 1 λεπτό

Eπρεπε να ενημερώσεις την κυριούλα οτι η αννούλα και το επιτελείο της μιλούν για κενά ....
μάλλον δεν κατάλαβε καλά τι  της είπαν να λεει, μη μασάτε, δεν τρωμε κουτόχορτο,οι αριθμοί θα πουν την αλήθεια

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #654 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 01:58:29 μμ »
Ρε παιδιά σόρυ αν έχει ειπωθεί κάπου,,, αλλά αυτοί οι ΙΔΑΧ ξέρει να μου πει κπ τι είναι; Πού τοποθετούνται; Φεύγουν τουλάχιστον από πάνω μας;;;

Ιδιωτικού Δικαίου Αορίστου Χρόνου. Είναι εκπαιδευτικοί που δούλευαν σε ιδιωτικό σχολείο και απολύθηκαν επειδή το σχολείο έκλεισε και προσλαμβάνονται με κάποιες προϋποθέσεις στη δημόσια εκπαίδευση. Στην ουσία για διορισμό πρόκειται (διορθώστε με αν κάνω λάθος). Άνοιξε το αρχείο που υπάρχει στην αρχική σελίδα, θα δεις τον τόπο διορισμού τους.
που ακριβώς στην αρχική σελίδα βρίσκονται;

4ο θέμα, κάτω από τις προσλήψεις των αναπληρωτών α'βάθμιας και τη συνέντευξη της ανεκδιήγητης
σε ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #655 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:36:24 μμ »
3,5 κενά Φιλολόγων στην Ξάνθη. Θα είχε περισσότερα, γύρω στα 5 παραπάνω, αν δεν έδιναν την ιστορία στους ξενόγλωσσους και τους θεολόγους. Έχουν γραμμή από το Υπουργείο, μάλλον, να δίνουν τις ιστορίες σε αυτές τις ειδικότητες!

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #656 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:40:19 μμ »
H ΜΙΚΡΟΥΛΑ Β ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΥΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΝΕΙΣ.....ΣΤΑ ΚΡΥΦΑ ΤΙΣ ΒΓΑΖΟΥΝ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΦΑΝΕΙ ΠΟΣΟ ΨΕΥΔΟΝΤΑΙ

Ακούστηκε ότι η μικρή φάση που έγινε αποκλειστικά στην Αν. Αττική οφείλεται στο γεγονός ότι το μεσημέρι έκλεισαν κάποιοι την πρωτοβάθμια της περιοχής, διαμαρτυρόμενοι για αυθαιρεσίες. Επίσης, άκουσα ότι είναι η εκλογική περιφέρεια της υφυπουργού, δεν ξέρω αν ισχύει, και ότι έσπευσε να τακτοποιήσει τα κενά. Σας μεταφέρω ό,τι άκουσα με επιφύλαξη!

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #657 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:42:10 μμ »
Λοιπόν ,έχω νέα .Πολλοί από τους συνταξιούχους όχι μόνο πηγαίνουν στο σχολείο αλλά μπαίνουν και στις τάξεις ,με αποτέλεσμα να μην εμφανίζονται τα κενά των συντάξεων. Για παράδειγμα σε μια πόλη που έχω πληροφόρηση ενώ είχαν ανάγκη από 15 φιλολόγους τώρα δείχνει ότι δεν χρειάζονται κανέναν .Μετά τις 10 Οκτώβρη θα φανούν αυτά τα κενά .Για αυτό η μαντάμ έπιανε το κεφάλι της χτες στη συνέντευξη ...Οπότε να ξέρετε αυτά τα κενά που φαίνονται είναι τα περισσότερα από άδειες .Η γ΄λοπόν φάση θα είναι μεγάλη

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.