*

Αποστολέας Θέμα: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?  (Αναγνώστηκε 23611 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος iro*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • ***soul rebel***
    • Προφίλ
αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« στις: Νοέμβριος 07, 2007, 03:38:25 μμ »
Καλησπερα!! Με την Δ' φαση αναπληρωτων,  ανακοινωθηκαν κ τα 3 ονοματα των γυμναστων που διοριζονται ως αναπληρωτες στη δευτεροβαθμια. Γνωριζει κανεις αν κ ποτε θα βγουν αναπληρωτες ΠΕ11 για την πρωτοβαθμια??? (κ πανω-κατω, για τι αριθμο να υπολογιζουμε?) Ευχαριστω! ***

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:18 »

Αποσυνδεδεμένος iro*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • ***soul rebel***
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 07, 2007, 05:24:38 μμ »
..Kαι μολις βγηκαν τα ΠΕ70, ΠΕ60 κ ΠΕ06 για την πρωτοβαθμια. Κ καθολου ΠΕ11!!! Αυτο ηταν ???

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 07, 2007, 09:07:08 μμ »
με τα γιδια που υπαρχουν στον κλαδο μην περιμενεις πολλα.περιμενουνε απο το νετακι να τους διορισει το κρατος και απο τον καναπε..θα τους παρουνε ωρομισθιουσ και πολυ τους ειναι

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 07, 2007, 11:16:51 μμ »
φανταστικο!3 ολοκληρους αναπληρωτες επηραν!!!ηθελα να ξερα γιατι πηραν τοσους πολλους....που θα χωρεσουν ολοι αυτοι ωρε παιδια??
τα σχολεια εχουν γυμναστες στα ολοημερα και δεν εχουν στο κανονικο προγραμμα...τωρα καταλαβαινω παλαιοτερα ρεπορταζ με γυμναστες που εγιναν....σουβλατζίδες!οχι θα περιμεναν τον στυλιανιδη να γινεται εξαλλος με την καθυστερηση εδω και 2 εβδομαδες......σιγα μην τον λυπηθουμε κιολας.... ε ρε χεσ...μο που θελουν ολοι τους... >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:32:18 »

Αποσυνδεδεμένος iro*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • ***soul rebel***
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 07, 2007, 11:47:55 μμ »
Kofia εσενα το δωδεκαωρο σου ειναι σε ολοημερο ε?? Γιατι ρωτησα στη διευθυνση, κ μου ειπαν οτι δεν εχουν ανοιξει ακομα οι πινακες για τα πρωινα, περιμενουν να δουν ποσες ωρες θα τους δωσει το υπουργειο.. Εγω ενδιαφερομαι για κυκλαδες περισσοτερο, αν κ μου ειπαν οτι ειμαι κοντα κ για Ροδο (στα επομενα ονοματα που θα καλεσουν -για ολοημερα απ'οτι καταλαβα-), κ ξερω οτι δεν εχω την ανεση να πω οχι καπου κ να περιμενω αυτο που θελω.. Κ επιτελους , ποτε θα ανοιξουν οι πινακες για τα πρωινα??? η' μηπως δεν χρειαζεται, τωρα με τους τρεις νεους αναπληρωτες????? :):):):) ***

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 12:16:14 πμ »
Αν αναφέρεστε σε πρωινά Δημοτικά, τα περισσότερα κενά έχουν καλυφθεί με την Καλλιπάτειρα. Πιθανόν να προκύψουν και άλλα ύστερα από τη μεταπήδηση αυτών που θα πάνε στα ΤΑΔ.

Αν αναφέρεστε σε πρωινά Δ/θμιας, θα υπάρξουν νέες κλήσεις αναπληρωτών, αν και εφόσον δεν καλυφθούν τα κενά με τους διορισθέντες των ΤΑΔ.

Καλή τύχη.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος baronos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 12:47:38 πμ »
Tα κενα σε δ/θμια ειναι δυσευρετα.Οι οποιεs ελπιδεs εστιαζονται στην πρωτοβαθμια σε αυτουs που μεταπηδησαν στα ταδ.

Αποσυνδεδεμένος kofia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 11:41:32 πμ »
giotamike στην Ροδο παντως λειπουν αρκετοι γυμναστες απο τα δημοτικα (πρωινο προγραμμα), μονο στα σχολεια μου χρειαζονται αλλους 3....και ξερω και κενα σε γυμνασια του νησιου....επισης ξερω οτι ζητησαν 15 αναπληρωτες γυμναστες και πηραν.......κανεναν.......
οπως καταλαβαινετε κενα υπαρχουν αλλα .......αλλα.....
κλασικα τα ιδια θα λεμε καθε φορα??

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προσ μαγο του οζ-giotamike
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 08, 2007, 02:24:20 μμ »
ω αυτοκλητε ηγετη του πε11,μελλοντολογε με την γυαλα,πες μας,ποσους θα παρει?εισαι τοσο δυνατος που τα βλεπεις ολα.σωσε την κατασταση του κλαδου μας ω χρηστη giotamike...εμεις οι χρηστες του φορουμ προσμενουμε σε τελικη γνωμη σου που θα σωσει την κατασταση...μαγε,προσωπικα την γνωμη σου την εχω <<σεβαστη>>.αλλα ειναι καταντια να σε ρωτανε πσους θα παρει?μα ποιος εισαι???ο κλωνοσ του στυλιανιδη???αν εισαι σωσε την κατασταση.ασε του φορουμ και παρε 10-15 συναδελφους σου και ενημρωσε για την κατασταση που υπαρχει.και συγνωμμη εαν προσεβαλα τον μεγιστο μαγο των αναπληρωτων

Αποσυνδεδεμένος drazenpetrovic77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 09, 2007, 05:40:25 μμ »
και επιπλεον αν θελεις να κανεις κατι καλο,ενημερωσε τους φιλους σου,τουσ συναδελφους σου για το πως εχει η κατασταση εδω στον κλαδο,οπως θα επρεπε να κανουνε ολοι εδω μεσα,αντι να σε ρωτανε λες και εισαι απο το μαντειο των δελφων,ποσους θα παρουνε.το θεωρω καταντια,οχι για σενα,αλλα για αυτους που σε ρωτανε

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 18, 2007, 07:47:30 μμ »
Παιδιά είδατε τα ονόματα των 2 τελευταίων συναδέλφων που προσλήφθηκαν στην 6η Φάση Αναπληρωτών στην Β/θμια; Φτάσαμε επιτέλους στο 824 νούμερο στον ενιαίο. Έχετε κανένα νεότερο για την B' φάση στην Α/βάθμια;
 

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: προσ μαγο του οζ-giotamike
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 18, 2007, 10:09:52 μμ »
ω αυτοκλητε ηγετη του πε11,μελλοντολογε με την γυαλα,πες μας,ποσους θα παρει?εισαι τοσο δυνατος που τα βλεπεις ολα.σωσε την κατασταση του κλαδου μας ω χρηστη giotamike...εμεις οι χρηστες του φορουμ προσμενουμε σε τελικη γνωμη σου που θα σωσει την κατασταση...μαγε,προσωπικα την γνωμη σου την εχω <<σεβαστη>>.αλλα ειναι καταντια να σε ρωτανε πσους θα παρει?μα ποιος εισαι???ο κλωνοσ του στυλιανιδη???αν εισαι σωσε την κατασταση.ασε του φορουμ και παρε 10-15 συναδελφους σου και ενημρωσε για την κατασταση που υπαρχει.και συγνωμμη εαν προσεβαλα τον μεγιστο μαγο των αναπληρωτων

Όπως έχω πει κάθε φορά που αναφέρομαι σε θέματα διορισμών, αυτά είναι προσωπικές εκτιμήσεις. Τυγχάνει, να είμαι αρκετά παλαιός στον κλάδο και να παρακολουθώ από κοντά τα δρώμενα, χωρίς να σημαίνει ότι ξέρω τι συμβαίνει στο ΥΠ.Ε.Π.Θ.
Όλα τα υπόλοιπα που γράφεις, τα αφήνω στην κρίση των υπόλοιπων μελών. Εγώ πάντως, αν και εφόσον κάποιος με ρωτήσει τη γνώμη μου για κάτι θα του απαντήσω ή τουλάχιστον θα του παραθέσω τις προσωπικές μου απόψεις. Αν μη τι άλλο είναι μέσα στα πλαίσια ενός υγιούς φόρουμ να συζητούν μεταξύ τους τα μέλη. Κάτι που είναι εντελώς αντίθετο βέβαια με τις ύβρεις και την ειρωνία που τον τελευταίο καιρό δείχνεις.
Τουλάχιστον, ακόμα και εντελώς εσφαλμένα να είναι όλα αυτά που λέω, δείχνω τον απαραίτητο σεβασμό στον συνομιλητή. Τίποτα παραπάνω, δεν έχω καμία διάθεση να αντιπαρατεθώ χωρίς λόγο και αιτία.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος salao

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 01:36:28 πμ »
Είναι λογικό να υπάρχουν νεύρα. Πάει και ο Νοέμβριος και τίποτα ακόμα. Ο drazenpetrovic77 έχει αξιόλογες απόψεις όπως όλοι εδώ μέσα. Έχει δίκιο πιστεύω.
Ας το θέσω πιο ευγενικά. Είναι λάθος μας να περιμένουμε. Αυτή η αναμονή προσωπικά με σκοτώνει.
Αναρωτιέμαι όμως υπάρχουν περίπου όπως εγώ υπολογίζω 300 θέσεις για αναπληρωτές ίσως και περισσότερες, είναι από αυτούς που έφυγαν από τα ΤΑΔ, συν το ότι έτσι και αλλιώς θα υπήρχε Β φάση στη πρωτοβάθμια.
 Ρε παιδιά γιατί δε φωνάζουμε? Γιατί δε πιέζουμε ? Γιατί τόση παθητικότητα? Γιατί? Γιατί? Γιατί?
Με αυτή την έννοια συμφωνώ με τον   drazenpetrovic77 και λέω ότι είμαι το πρώτο και μεγαλύτερο γίδι.
Δε μένω Αθήνα αλλά αν χρειαστεί να πάμε στο ΥΠΕΠΘ είμαι μέσα για όσο καιρό χρειαστεί.
Εκεί μέχρι να μας  πάρουν.
Καλύτερα εκεί παρά μπροστά σε έναν Υπολογιστή.
 
Ακόμα και ένα τηλ να πάρει ο καθένας μας στο υπουργείο πίεση είναι.
Ποιος από εσάς πήρε και τι του είπαν?
 Για αυτό ρε συνάδελφοι είμαστε άξιοι τις μοίρας μας. 
Από τα foroum κανείς δε διορίζεται.


Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ11 στην πρωτοβαθμια?
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 19, 2007, 09:19:02 πμ »
Αγαπητέ Salao,
  ο καθένας κάνει ότι πιστεύει ότι είναι καλό γι 'αυτόν. Αλλοίμονο, αν θα έπρεπε κάποιος να κριτικάρεται και να δέχεται ειρωνίες επειδή διατυπώνει προσωπικές απόψεις, που αν θες τις διαβάζεις αν δεν θες τις προσπερνάς. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει εσύ να αυτοχαρακτηρίζεσαι επειδή κάνεις ή δεν κάνεις κάποιες ενέργειες.

Εν'πάσι περιπτώση, το φόρουμ δεν είναι φορέας εύρεσης εργασίας ή πίεσης στο Υπουργείο και καλά κάνουν οι συνάδελφοι και ανταλλάσουν απόψεις. Αυτός είναι ο λόγος ύπαρξής του, που δεν ακυρώνει ή μεταβάλλει τις όποιες άλλες προσωπικές ή συλλογικές ενέργειες.

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή συζητάμε ένα θέμα που είναι ανούσιο. Όποιος θέλει γράφει και διαβάζει, όποιος δεν θέλει, δεν το το κάνει.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160244
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 830
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 440
Σύνολο: 460

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.