*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2992379 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4998 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 01:05:01 μμ »
το αρπα κολλα και η ασυστολη κοροιδια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ συνεχιζεται .....αγαπητοι συναδελφοι-στην προκυρηξη για τα ΙΕΚ οι ρομπες οι ξεκουμπωτες προσθεσαν αρπακολλατζιδικα παλι οτι μπορουμε να κανουμε ως 21 ηλεκτρονικες αιτησεις
αλλα...οι ξεφτιλισμενοι παλι το κανουν γαργαρα για την ταχυδρομικη αποστολη-ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑΤΙΚΑ συνεχιζουν να ΖΗΤΟΥΝ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΥΠΟΒΟΛΗ-και η πλάκα ειναι ότι κανενας μας δεν αντιδρα σαν να ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο!!!!!Όπως φυσιολογικο ειναι να κλεισεις  αεροπορικα εισιτήρια για 21 πολεις και νησια εκτος Αθηνων(μιας που στην Αθηνα δεν κανεις τα χαρτια γιατι δεν εχεις καμια ελπιδα λογω συνωστισμου) για να κανεις την ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ''ΤΟΥΣ''.ΚΑΙ το κοστος ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ συμφωνα με τη λογικη τους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #4999 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 01:14:24 μμ »
το αρπα κολλα και η ασυστολη κοροιδια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ συνεχιζεται .....αγαπητοι συναδελφοι-στην προκυρηξη για τα ΙΕΚ οι ρομπες οι ξεκουμπωτες προσθεσαν αρπακολλατζιδικα παλι οτι μπορουμε να κανουμε ως 21 ηλεκτρονικες αιτησεις
αλλα...οι ξεφτιλισμενοι παλι το κανουν γαργαρα για την ταχυδρομικη αποστολη-ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑΤΙΚΑ συνεχιζουν να ΖΗΤΟΥΝ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΥΠΟΒΟΛΗ-και η πλάκα ειναι ότι κανενας μας δεν αντιδρα σαν να ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο!!!!!Όπως φυσιολογικο ειναι να κλεισεις  αεροπορικα εισιτήρια για 21 πολεις και νησια εκτος Αθηνων(μιας που στην Αθηνα δεν κανεις τα χαρτια γιατι δεν εχεις καμια ελπιδα λογω συνωστισμου) για να κανεις την ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ''ΤΟΥΣ''.ΚΑΙ το κοστος ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ συμφωνα με τη λογικη τους
δεν ειναι ασχημη ιδεα να οργανωθουμε ανα πολη και με πληρεξουσιο να κανουμε τις αιτησεις, οποιος θελει για λαρισα ας μου στειλει μυνημα

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5000 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 01:19:15 μμ »
Το ότι η κάθε αίτηση αποτελείται από 3 σελίδες , που σημαίνει ότι αν κάποιος κάνει όντως 21 αιτήσεις θα εκτυπώσει 63 σελίδες, που το πας... Είναι μάθημα και αίτηση , εκτός αν δεν κατάλαβα καλά...

Αποσυνδεδεμένος aagriezmann

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5001 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 01:35:15 μμ »
Ενημερωθηκα σήμερα ότι τα τελικα αποτελέσματα θα αναρτηθούν 25 με 29 Ιανουαρίου.
Θα περιμένουμε λοιπόν



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος taylor9916

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5002 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 02:07:57 μμ »
Ακριβώς.ΑΕΔ έως 20 Μαϊου ως εργαζόμενος και ΑΕΔ έως 30 Ιουνίου ως άνεργος. Πάντα με την προυπόθεση του εισοδηματικού ορίου των 5000 από ΑΠΥ.

απο την στιγμη ομως που δεν εχω ξαναβγαλει ποτε ΑΠΥ θεωρητικα επαληθευω την προυποθεση που λες για τα 5000 ευρω καλα τα λεω ?
αυτο δεν ενοουνε?
το εισοδημα μου ητανε με ικα 8000 ευρω και δεν εχω ξαναβγαλει ποτε τεβε


ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!

Αποσυνδεδεμένος ASTERAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5003 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 03:57:40 μμ »
Ενημερωθηκα σήμερα ότι τα τελικα αποτελέσματα θα αναρτηθούν 25 με 29 Ιανουαρίου.
Θα περιμένουμε λοιπόν


μμμμμμ!Eμένα την προηγούμενη εβδομάδα μου είπανε πως θα βγαίνανε αυτή τη βδομάδα:)

Αποσυνδεδεμένος arois

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5004 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 04:49:30 μμ »
το αρπα κολλα και η ασυστολη κοροιδια του ΙΝΕΔΙΒΙΜ συνεχιζεται .....αγαπητοι συναδελφοι-στην προκυρηξη για τα ΙΕΚ οι ρομπες οι ξεκουμπωτες προσθεσαν αρπακολλατζιδικα παλι οτι μπορουμε να κανουμε ως 21 ηλεκτρονικες αιτησεις
αλλα...οι ξεφτιλισμενοι παλι το κανουν γαργαρα για την ταχυδρομικη αποστολη-ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑΤΙΚΑ συνεχιζουν να ΖΗΤΟΥΝ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΥΠΟΒΟΛΗ-και η πλάκα ειναι ότι κανενας μας δεν αντιδρα σαν να ειναι κατι απολυτα φυσιολογικο!!!!!Όπως φυσιολογικο ειναι να κλεισεις  αεροπορικα εισιτήρια για 21 πολεις και νησια εκτος Αθηνων(μιας που στην Αθηνα δεν κανεις τα χαρτια γιατι δεν εχεις καμια ελπιδα λογω συνωστισμου) για να κανεις την ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ''ΤΟΥΣ''.ΚΑΙ το κοστος ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ συμφωνα με τη λογικη τους
Μια στιγμή ρε παιδιά!! Θέλετε να κάνετε αίτηση σε ΙΕΚ που η άφιξη σε αυτό θα κοστίζει πολύ παραπάνω από την αποζημίωση που θα παίρνετε για την ημέρα που θα κάνετε μάθημα?
Είπαμε να γκρινιάζουμε αλλά στα πλαίσια της λογικής!

Αποσυνδεδεμένος eleytheriakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5005 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 06:06:36 μμ »
βιαστηκες να απαντησεις και να κατηγορησεις για γκρινια χωρις να λαμβανεις καθολου υποψη τις αναγκες του καθενος ετσι;Ποιος σου ειπε οτι
δεν θα βρει καποιος και αλλη δουλεια εκει που θα παει(ακομα και λατζα ή δανομεας)για να κανει τουλαχιστον και αυτο που εχει σπουδασει;Εγω προσωπικα το εχω ξανακανει(διανομεας) και θα το ξανακανα.Εκτος αν εισαι κολλημενος με την πολη που διαμενεις μονιμα ,οποτε σε καταλαβαινω.Αντικειμενικα ομως πιστευεις οτι η αυτοπροσωπη υποβολη που ΜΟΝΟ τα ΙΕΚ ζητουν ειναι στα πλαισια της ισοτητας ευκαιριων στην εργασια;Φιλικα
 ο οπου γης πατρις

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5006 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 09:48:00 μμ »
αυτες τις μερες θα βγουν τα οριστικα για ψυχολογους και συμβουλους και απο δευτερα τα οριστικα για εκπαιδευτες. θα αναρτηθουν τα οριστικα και εν συνεχεια οι εκπαιδευτες θα καλεστουν απο τους διευθυντες των σχολειων

Αποσυνδεδεμένος taylor9916

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5007 στις: Ιανουάριος 15, 2013, 11:59:15 μμ »
Ακριβώς.ΑΕΔ έως 20 Μαϊου ως εργαζόμενος και ΑΕΔ έως 30 Ιουνίου ως άνεργος. Πάντα με την προυπόθεση του εισοδηματικού ορίου των 5000 από ΑΠΥ.

εγω προσωπικα αφου δεν εχω ξαναβγαλει τεβε ικανοποιω το κριτηριο που λες των 5000 ευρω απο απυ
ασχετα αν το εισοδημα μου ειναι 8000 ευρω αλλα απο ικα καλα τα λεω και με συγχωρεις που σε πρηζω

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Παπαδόπουλος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5008 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 01:20:24 πμ »
Κάτι άσχετο ρε παιδιά. Το πιστοποιητικό Braille μοριοδοτείται??? Με ποιο τρόπο?? Στον πίνακα των μορίων τι καραγκιοζιλίκι είναι αυτό με την ενότητα 1.3??? Μοριοδότηση από σεμινάρια επιμόρφωσης??? Είναι δυνατόν??

Αποσυνδεδεμένος annoula75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5009 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 02:38:54 πμ »
Ακριβώς.ΑΕΔ έως 20 Μαϊου ως εργαζόμενος και ΑΕΔ έως 30 Ιουνίου ως άνεργος. Πάντα με την προυπόθεση του εισοδηματικού ορίου των 5000 από ΑΠΥ.

απο την στιγμη ομως που δεν εχω ξαναβγαλει ποτε ΑΠΥ θεωρητικα επαληθευω την προυποθεση που λες για τα 5000 ευρω καλα τα λεω ?
αυτο δεν ενοουνε?
το εισοδημα μου ητανε με ικα 8000 ευρω και δεν εχω ξαναβγαλει ποτε τεβε
ΌΧΙ  σε καμία περίπτωση. Τα 5000 θα πρέπει να είναι αποκλειστικά από παροχή υπηρεσιών, που εσύ δεν είχες επειδή ήσουν με ικα. ΑΕΔ θα σου κόψουν.Απλώς μέχρι 20 Μαίου θα έχεις ένσημα και από εκεί και πέρα δεν θα έχεις ούτε ασφάλεια ούτε ένσημα. Θα σου κόψουν ΑΕΔ και θα πληρωθείς τα μικτά χρήματα. Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει κάποια παρακράτηση φόρου στις ΑΕΔ, γιατί δεν έχω πληρωθεί ποτέ με αυτή. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι για το διάστημα που θα είσαι μόνο στο σδε. Δεν σε υποχρεώνουν να έχεις κάπου αλλού ασφάλιση προκειμένου να σου κόψουν ΑΕΔ.


ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!

Αποσυνδεδεμένος stepaok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Eίμαι απελπισμένος
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5010 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 10:47:25 πμ »
Κάτι άσχετο ρε παιδιά. Το πιστοποιητικό Braille μοριοδοτείται??? Με ποιο τρόπο?? Στον πίνακα των μορίων τι καραγκιοζιλίκι είναι αυτό με την ενότητα 1.3??? Μοριοδότηση από σεμινάρια επιμόρφωσης??? Είναι δυνατόν??
Ακριβώς.ΑΕΔ έως 20 Μαϊου ως εργαζόμενος και ΑΕΔ έως 30 Ιουνίου ως άνεργος. Πάντα με την προυπόθεση του εισοδηματικού ορίου των 5000 από ΑΠΥ.

απο την στιγμη ομως που δεν εχω ξαναβγαλει ποτε ΑΠΥ θεωρητικα επαληθευω την προυποθεση που λες για τα 5000 ευρω καλα τα λεω ?
αυτο δεν ενοουνε?
το εισοδημα μου ητανε με ικα 8000 ευρω και δεν εχω ξαναβγαλει ποτε τεβε
ΌΧΙ  σε καμία περίπτωση. Τα 5000 θα πρέπει να είναι αποκλειστικά από παροχή υπηρεσιών, που εσύ δεν είχες επειδή ήσουν με ικα. ΑΕΔ θα σου κόψουν.Απλώς μέχρι 20 Μαίου θα έχεις ένσημα και από εκεί και πέρα δεν θα έχεις ούτε ασφάλεια ούτε ένσημα. Θα σου κόψουν ΑΕΔ και θα πληρωθείς τα μικτά χρήματα. Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει κάποια παρακράτηση φόρου στις ΑΕΔ, γιατί δεν έχω πληρωθεί ποτέ με αυτή. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι για το διάστημα που θα είσαι μόνο στο σδε. Δεν σε υποχρεώνουν να έχεις κάπου αλλού ασφάλιση προκειμένου να σου κόψουν ΑΕΔ.


ευχαριστω πολυ για τις απαντησειw
Ακριβώς.ΑΕΔ έως 20 Μαϊου ως εργαζόμενος και ΑΕΔ έως 30 Ιουνίου ως άνεργος. Πάντα με την προυπόθεση του εισοδηματικού ορίου των 5000 από ΑΠΥ.

απο την στιγμη ομως που δεν εχω ξαναβγαλει ποτε ΑΠΥ θεωρητικα επαληθευω την προυποθεση που λες για τα 5000 ευρω καλα τα λεω ?
αυτο δεν ενοουνε?
το εισοδημα μου ητανε με ικα 8000 ευρω και δεν εχω ξαναβγαλει ποτε τεβε
ΌΧΙ  σε καμία περίπτωση. Τα 5000 θα πρέπει να είναι αποκλειστικά από παροχή υπηρεσιών, που εσύ δεν είχες επειδή ήσουν με ικα. ΑΕΔ θα σου κόψουν.Απλώς μέχρι 20 Μαίου θα έχεις ένσημα και από εκεί και πέρα δεν θα έχεις ούτε ασφάλεια ούτε ένσημα. Θα σου κόψουν ΑΕΔ και θα πληρωθείς τα μικτά χρήματα. Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει κάποια παρακράτηση φόρου στις ΑΕΔ, γιατί δεν έχω πληρωθεί ποτέ με αυτή. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι για το διάστημα που θα είσαι μόνο στο σδε. Δεν σε υποχρεώνουν να έχεις κάπου αλλού ασφάλιση προκειμένου να σου κόψουν ΑΕΔ.


ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!
H ΑΕΔ έχει παρακράτηση φόρου εισοδήματος 20%...


Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #5011 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 01:53:22 μμ »
Κάτι άσχετο ρε παιδιά. Το πιστοποιητικό Braille μοριοδοτείται??? Με ποιο τρόπο?? Στον πίνακα των μορίων τι καραγκιοζιλίκι είναι αυτό με την ενότητα 1.3??? Μοριοδότηση από σεμινάρια επιμόρφωσης??? Είναι δυνατόν??

η braille δε μοριοδοτείται. Πάντα μοριοδοτείται η επιμόρφωση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160293
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 543
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.