*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785868 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1568 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:04:23 πμ »
Χλωμο το βλεπω και το πρωτο και το δευτερο. Υποτίθεται οτι τωρα ζητούν κενα για ειδικότητες που δε συμμετείχαν στις μεταταξεις. Γιατι αν τα ειχα ζητησει απο πριν θα υπήρχε προβλημα?υπαρχει βεβαια μια μικρη πιθανοτητα αν υπαρξει πίεση προς το υπουργειο να ανακοινωθούν το Σάββατο αλλα δε το βλεπω πολυ πιθανον.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:31:06 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1569 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:38:43 πμ »
Χλωμο το βλεπω και το πρωτο και το δευτερο. Υποτίθεται οτι τωρα ζητούν κενα για ειδικότητες που δε συμμετείχαν στις μεταταξεις. Γιατι αν τα ειχα ζητησει απο πριν θα υπήρχε προβλημα?υπαρχει βεβαια μια μικρη πιθανοτητα αν υπαρξει πίεση προς το υπουργειο να ανακοινωθούν το Σάββατο αλλα δε το βλεπω πολυ πιθανον.
Ποιος να πιέσει δηλαδή? Πιεση γενικως και αορίστως?

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1570 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:49:06 πμ »
Συνήθως εκφράζουν διαμαρτυρίες οι αιρετοί και η Δοε, η οποια πίεση μπορει να υπαρξει ειναι απο αυτους
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1571 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:10:21 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:31:06 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1572 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:11:50 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Από ότι ξέρω δεν δικαιούσαι απόσπαση εάν έχεις πάρει μετάταξη. Ας μας πει όμως κάποιος που ξέρει καλύτερα.
  

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1573 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:12:04 πμ »
Συνήθως εκφράζουν διαμαρτυρίες οι αιρετοί και η Δοε, η οποια πίεση μπορει να υπαρξει ειναι απο αυτους
Κανεις δεν τους υπολογίζει, ειναι γνωστο αυτο και η περισση αλαζονεια δεν επιτρεπει στο Υπουργειο και τα σε αυτο περιφερομενα κυτταριτιδιασμενα οπισθια να καθησουν σε ενα ΗΥ και να γραψουν μια ανακοινωση για ενημερωση των εκπαιδευτικων.  Οι διαφοροι αιρετοι εχουν μετεξελιχθει σε παπαρατσι μηπως και καταφερουν και "αρπαξουν" καμμια πληροφορια που την ονομαζουν  "ενημερωση".

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1574 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:16:48 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Και εγώ πήρα μετάταξη και έχω κάνει και για απόσπαση.Θέλω όμως να ακυρώσω την απόσπαση.Πώς γίνεται αυτό?Ξερει κανείς???

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1575 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:19:39 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Είμαι κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω όμως πως δεν θα ληφθεί η αίτηση απόσπασης που κάναμε μια και ήταν από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Άλλωστε πολλοί απ αυτούς που πήραν μετάταξη μπορεί να μην χρειάζονται την απόσπαση πια. Εμείς όμως; Μήπως μας ξανακαλέσουν να κάνουμε εκ νέου; Γιατί να μην έχουμε δικαίωμα να κάνουμε απόσπαση. Αφού οι ανάγκες παραμένουν οι ίδιες.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1576 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:21:57 πμ »
Συνήθως μετα απο διαμαρτυρίες των αιρετών βγάζουν καποιες συμβιβαστικες λύσεις οπως τον Ιούνιο που μπορούσαμε να κάνουμε ανάληψη υπηρεσιας με υπεύθυνη δήλωση. Τωρα δε νομιζω οτι ειναι το ιδιο γιατι ενω τον Ιούνιο ολοι ηταν στην περιοχή απόσπασης τωρα απλα πολλοι δε θα πάρουν απόσπαση. Οπότε το θεωρω εξαιρετικά απίθανο να δώσουν τετοια δυνατότητα. Επισης η αποδέσμευση οπως αναφέρθηκε θα ειναι ιδιαιτερα δύσκολη ιδιαιτερα σε μέρη που υπαρχουν ελλείψεις. Οσοι ειναι στη διαθεση δε νομιζω να εχουν προβλημα.
Επιση θεωρω εξαιρετικά απίθανο να γινουν αιτήσεις απόσπασης απο οσους μετατάχθηκαν και προφανώς η αρχική αιτηση ακυρώνεται. Αυτο θα ειχε αποτέλεσμα και αλλες ανακατατάξεις και δε νομιζω το υπουργειο να θελει να προσθέσει και αλλα θεματα στα ηδη παρα πολλα υπάρχοντα στην κατανομή προσωπικου.
Αιτηση απόσπασης μονο για σοβαρούς λόγους βεβαια μπορει να κανει ο καθενας ανα πάσα στιγμη και καποια στιγμη πιθανον θα τις εξετάσεις το κυσπε
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 10:28:06 πμ από giokspy »
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος uty

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1577 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:39:35 πμ »
Εγω δεν ανεβαινω τη δευτερα 1200 χλμ πηγαινε ελα στην οργανικη. Τι θα μου κανουν; ντα; θα με απολυσουν; καλο θα μου κανουν, αφου δεν εχω το κουραγιο να παραιτηθω.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1578 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:40:58 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Είμαι κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω όμως πως δεν θα ληφθεί η αίτηση απόσπασης που κάναμε μια και ήταν από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Άλλωστε πολλοί απ αυτούς που πήραν μετάταξη μπορεί να μην χρειάζονται την απόσπαση πια. Εμείς όμως; Μήπως μας ξανακαλέσουν να κάνουμε εκ νέου; Γιατί να μην έχουμε δικαίωμα να κάνουμε απόσπαση. Αφού οι ανάγκες παραμένουν οι ίδιες.
Υποθέτω πως ετσι είναι.Για καλό και για κακό θα πάρω και στο υπουργείο κάποιο τηλ...

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1579 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:50:49 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Είμαι κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω όμως πως δεν θα ληφθεί η αίτηση απόσπασης που κάναμε μια και ήταν από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Άλλωστε πολλοί απ αυτούς που πήραν μετάταξη μπορεί να μην χρειάζονται την απόσπαση πια. Εμείς όμως; Μήπως μας ξανακαλέσουν να κάνουμε εκ νέου; Γιατί να μην έχουμε δικαίωμα να κάνουμε απόσπαση. Αφού οι ανάγκες παραμένουν οι ίδιες.
Υποθέτω πως ετσι είναι.Για καλό και για κακό θα πάρω και στο υπουργείο κάποιο τηλ...

κ εγω σκεφτηκα να παρω τηλ στο υπουργειο. Οποιος καταφερει κ παρει στειλτε ενα μηνυμα να δουμε τι θα κανουμε. Αν δεν δωσουν εκ νεου, ισως να κανουμε μια χειρογραφη να προλαβουμε να τη στειλουμε πριν γινει κυσπε. Δεν ξερω, νομιζω γινεται. Να ειμαστε σε επαφη να διασταυρωσουμε πληροφοριες!!!

Αποσυνδεδεμένος papagena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1580 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:56:07 πμ »
υπαρχει περιπτωση να δωσουν να κανουμε αιτηση για αποσπαση οσοι πηραμε μεταταξη?? ειναι κανενας - καμια αλλη σαν κ εμενα?? να θελει δηλαδη να παρει αποσπαση μετα τη μεταταξη?
Είμαι κι εγώ στην ίδια θέση! Πιστεύω όμως πως δεν θα ληφθεί η αίτηση απόσπασης που κάναμε μια και ήταν από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ. Άλλωστε πολλοί απ αυτούς που πήραν μετάταξη μπορεί να μην χρειάζονται την απόσπαση πια. Εμείς όμως; Μήπως μας ξανακαλέσουν να κάνουμε εκ νέου; Γιατί να μην έχουμε δικαίωμα να κάνουμε απόσπαση. Αφού οι ανάγκες παραμένουν οι ίδιες.
Υποθέτω πως ετσι είναι.Για καλό και για κακό θα πάρω και στο υπουργείο κάποιο τηλ...

κ εγω σκεφτηκα να παρω τηλ στο υπουργειο. Οποιος καταφερει κ παρει στειλτε ενα μηνυμα να δουμε τι θα κανουμε. Αν δεν δωσουν εκ νεου, ισως να κανουμε μια χειρογραφη να προλαβουμε να τη στειλουμε πριν γινει κυσπε. Δεν ξερω, νομιζω γινεται. Να ειμαστε σε επαφη να διασταυρωσουμε πληροφοριες!!!
Από την εγκύκλιο αποσπάσεων 12-07-2013:

Μετά την επικύρωση των πινάκων των υπό μετάταξη εκπαιδευτικών από το ΚΥΣΠΕ
για την οποία θα υπάρξει από την υπηρεσία μας σχετική ενημέρωση τους, θα πρέπει να
υποβάλουν, εφόσον επιθυμούν, άμεσα νέα αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ. Για το
λόγο αυτό πρέπει απαραίτητα να αναγράψουν στην αίτηση απόσπασης e-mail και
τηλέφωνο επικοινωνίας, ώστε να ενημερωθούν και να τους δοθεί η δυνατότητα απόσπασης
από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.

Αποσυνδεδεμένος epe06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1581 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:57:40 πμ »
λογικά δεν θα μπορούμε να κάνουμε αίτηση απόσπασης στο πύσπε που μεταταχθήκαμε τη Δευτέρα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 354
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.