*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786394 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2968 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:16:36 μμ »
Είναι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα. Κατά προτεραιότητα δεν σημαίνει οτι ικανοποιούνται όλες, αλλά αν υπάρχουν κενά στην περιοχή, πρώτα ικανοποιούνται αυτοί και μετά οι υπόλοιποι. Δύο ονόματα που αναγνώρισα είναι όντως στις συγκεκριμένες κατηγορίες. Ο ένας είναι αιρετός και μία σύζυγος στρατιωτικού.
Αυτο έλεγα και γω απο την αρχη. Αν δεν εχει κενα και σύζυγος στρατηγού να εισαι ειναι δύσκολη η απο απόσπαση (θελει και λιγο σπρώξιμο υποθετω μιας και δεν μοριοδοτουνται οι προτεραιότητες). Τελικα αυτες οι αποσπάσεις βγήκαν χωρις να συνανδριασει το κυσδε?
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:45:46 »

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2969 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:18:31 μμ »
Το μείζον θέμα είναι ότι ούτε το ΚΥΣΠΕ ούτε το ΚΥΣΔΕ συνεδριάσανε για να βγουν αυτές οι αποσπάσεις κ αυτό δεν επιτρέπεται
από τη νομοθεσία.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2970 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:18:42 μμ »
Αν ηταν να μην ακολουθησουν αλλες αποσπασεις δεν θα λεγονταν κατα προτεραιοτητα, επομενως θα υπαρξει συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2971 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:19:10 μμ »
Εγώ είμαι σύζυγος τέως πληροφορικού της ΒΒαθμιας, μέλους ΔΕΠ πλέον , αλλά δεν πήρα απόσπαση. Δε με βρήκα. Τί κατά προτεραιότητα ρε παιδιά; Μήπως είναι κάτι άλλο;

Κι εγώ ανήκω στις κατά προτεραιότητα, καθώς και 3 συναδέλφισσες που γνωρίζω και είμαστε όλες ΠΕ02 και όμως τα ονόματά μας δεν είναι μέσα. Και μη μου πείτε δεν είχε κενά, πρώτον γιατί δε δήλωσα μόνο το νομό του συζύγου αλλά και 4όμορους και επίσης στο νομό που θέλω βλέπω ότι πήγαν άτομα της ειδικότητάς μου. Κάτι δεν πάει καλά...
Πάρε τηλέφωνα τους αιρετούς του ΚΥΣΔΕ, να δεις τι παίζει ή έστω να τους ενημερώσεις. Χωρίς συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ τι αποσπάσεις βγάζουν; Επίσης, αφού, υποτίθεται ότι οι διευθύνσεις δεν έχουν δώσει ακόμα κενά. Καιρός να πιεστούν και οι αιρετοί.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:45:46 »

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2972 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:19:23 μμ »
εγώ πάντως περσυ πήρα με την β φαση στην α θεσσαλονικης κ ημουν κατα προταιρειτητα.. είχε βγαλει μονο 6 θεσεις... φανταστειτε φετος τι θα γινει...

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2973 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:19:31 μμ »
πάντως  οι  ΠΕ02  ας  αναθαρρήσουν- γύρω  στους  11  είναι  οι  ειδικές  κατηγορίες  πε02  και  3-4  μόνο  ''μπήκαν''  Αθήνα.
Εγώ γιατί δεν αναθαρρώ;  >:(

...ασκησεις θαρρους λοιπον!!!  "αει...χασου...μυρμηγκακι..."
υποθέτω  γιατί  νομίζεις  ότι  τα  κενά  για  τους  ΠΕ02  ήταν  ελαχιστότατα, κ  ότι  οι  αιτήσεις  των  ειδικών  κατηγοριών  πε02  ήταν  πάρα  πολλές...άρα  βλέπεις  το  ποτήρι  όχι  μισογεμάτο, αλλά  σχεδόν  άδειο. Αν  όμως  οι  αιτήσεις  των  ΠΕ02  ήταν  πάρα  πολύ  λίγες, αυτές  οι  ελάχιστες, τότε  με  δεδομένα  τα  πολλά  κενά  που  λέγεται  πως  υπάρχουν  σε  αττική  κ  ελλάδα  γενικώς, μήπως  θα  έπρεπε  να  αναθαρρήσεις  λίγο?
ΥΓ. θΑ  ΕΊΧΕ  ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ  ΝΑ  ΒΛΈΠΑΜΕ  ΠΌΣΟΙ  κΑΤΆ  πΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΑ  ΑΠΟΣΠΆΣΤΗΚΑΝ  ΠΈΡΙΣΥ, ΓΕΝΙΚΏς  ΚΑΙ  ΙΔΊΑ  ΣΤΟΥς  ΦΙΛΟΛΌΓΟΥς. ΌΠΟΙΟς  ΜΠΟΡΕΊ  Ας  ΜΑς  ΠΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2974 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:19:47 μμ »
Δεν είναι επίσημο. Το έβγαλε όμως το alfavita και άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου. Στο minedu.gov.gr δεν αναφέρεται τίποτα.
Πρόκειται για συνονθύλευμα βυσμάτων, αιρετών, ειδικών κατηγοριών κλπ αλλά δεν έχει δοθεί από το υπουργείο οπότε δεν είναι τελικό για τις κατηγορίες αυτές (ούτε για τα βύσματα βεβαίως...)
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος mafits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2975 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:20:22 μμ »
Τι θα γίνει, πρέπει 5/9 να παρουσιαστούμε.Αύριο πρέπει να ταξιδέψουμε.Τι έχουν στο μυαλό τους τελικά; Ο Μπράτης μέχρι πριν έλεγε ότι συνεδριάζουν, πότε θα ξέρουμε έλεος....

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2976 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:21:19 μμ »
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!!!!1 αν βρω αιρετο μπροστα μου θα τον φτυσω!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2977 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:22:01 μμ »
Ποτε θα παρουν τα μυαλα μας αναποδες , αυτο αναρωτιεμαι κι εγω!!!!νομιζω πως φτανουμε σιγα σιγα στα ορια μας...

Ποτε...

Ας προσεξει η κοινοτητα των εκπαιδευτικων με ποιους θα παει και ποιους θα αφησει στην επομενη εκλογικη αναμετρηση, διοτι, ενω οι ιδιες γκρινιες - δε συζητουμε βεβαιως για σοβαρες αντιδρασεις - εκδηλωθηκαν και κατα τις υποχρεωτικες μεταταξεις, εσπευσαν πανω απο 5000 εκπαιδευτικοι να υποβαλουν αιτηση, ανταποκρινομενοι στο εμποριο ελπιδας του υπουργειου και νομιμοποιωντας ετσι την ολη διαδικασια. 

Συγνωμη για το εκτος θεματος σχολιο.

Καλα αποτελεσματα συναδελφοι.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2978 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:22:12 μμ »
Κοιτώντας τα ονόματα της ειδικότητά μου ΠΕ19 έπεσα στο όνομα μίας συναδέλφισσας που "λέει" ότι πήρε Απόσπαση κ το όνομά της υπάρχει και στις Μετατάξεις της προηγούμενης βδομάδας!!!
ανμπιλίβαμπουλ  :o

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2979 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:22:19 μμ »
Είναι αποσπάσεις κατά προτεραιότητα. Κατά προτεραιότητα δεν σημαίνει οτι ικανοποιούνται όλες, αλλά αν υπάρχουν κενά στην περιοχή, πρώτα ικανοποιούνται αυτοί και μετά οι υπόλοιποι. Δύο ονόματα που αναγνώρισα είναι όντως στις συγκεκριμένες κατηγορίες. Ο ένας είναι αιρετός και μία σύζυγος στρατιωτικού.

ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ!!!!

Είπαμε! Πρόκειται για βυσματοαποσπάσεις και βυσματομετατάξεις!!!!! Ένας από αυτά τα ονόματα έλεγε τον καιρό στο ΜΕΓΚΑ, πλάκα μας κάνεις; Είναι μεταβολές που κανονικά θα γίνονταν κρυφά με απευθείας ανακοίνωση στις ΔΙΔΕ και ΔΙΠΕ, χωρίς δημοσίευση με μόρια κλπ, απλά κάποιος από τη Φθιώτιδα έκανε το λάθος(;) να το δημοσιεύσει κι έτσι διέρρευσε. Πως τολμάνε να εμποδίζουν εμάς να ενωθούμε με τις οικογένειές μας ενώ την ίδια στιγμή δίνουν δικά τους ονόματα κάτω από το τραπέζι;

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2980 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:22:55 μμ »
Δεν είναι επίσημο. Το έβγαλε όμως το alfavita και άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου. Στο minedu.gov.gr δεν αναφέρεται τίποτα.
Πρόκειται για συνονθύλευμα βυσμάτων, αιρετών, ειδικών κατηγοριών κλπ αλλά δεν έχει δοθεί από το υπουργείο οπότε δεν είναι τελικό για τις κατηγορίες αυτές (ούτε για τα βύσματα βεβαίως...)
Το ΑΒ προφανώς το πήρε από τη ΔΔΕ Φθιώτιδας που το ανέβασε (εκ παραδρομής υποθέτω...) κ λίγο μετά το κατέβασε.
Ποιος ξέρει ποιος υπάλληλος τα ακούει τώρα..

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2981 στις: Σεπτέμβριος 03, 2013, 05:23:23 μμ »
πάντως  οι  ΠΕ02  ας  αναθαρρήσουν- γύρω  στους  11  είναι  οι  ειδικές  κατηγορίες  πε02  και  3-4  μόνο  ''μπήκαν''  Αθήνα.
Εγώ γιατί δεν αναθαρρώ;  >:(

...ασκησεις θαρρους λοιπον!!!  "αει...χασου...μυρμηγκακι..."
υποθέτω  γιατί  νομίζεις  ότι  τα  κενά  για  τους  ΠΕ02  ήταν  ελαχιστότατα, κ  ότι  οι  αιτήσεις  των  ειδικών  κατηγοριών  πε02  ήταν  πάρα  πολλές...άρα  βλέπεις  το  ποτήρι  όχι  μισογεμάτο, αλλά  σχεδόν  άδειο. Αν  όμως  οι  αιτήσεις  των  ΠΕ02  ήταν  πάρα  πολύ  λίγες, αυτές  οι  ελάχιστες, τότε  με  δεδομένα  τα  πολλά  κενά  που  λέγεται  πως  υπάρχουν  σε  αττική  κ  ελλάδα  γενικώς, μήπως  θα  έπρεπε  να  αναθαρρήσεις  λίγο?
ΥΓ. θΑ  ΕΊΧΕ  ΕΝΔΙΑΦΈΡΟΝ  ΝΑ  ΒΛΈΠΑΜΕ  ΠΌΣΟΙ  κΑΤΆ  πΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΑ  ΑΠΟΣΠΆΣΤΗΚΑΝ  ΠΈΡΙΣΥ, ΓΕΝΙΚΏς  ΚΑΙ  ΙΔΊΑ  ΣΤΟΥς  ΦΙΛΟΛΌΓΟΥς. ΌΠΟΙΟς  ΜΠΟΡΕΊ  Ας  ΜΑς  ΠΕΙ.
Από πού υπάρχει η πληροφόρηση ότι στην Αττική υπάρχουν πολλά κενά φιλολόγων, έτσι για ν' αναθαρρήσω λίγο; Δηλαδή, θέλω να πω, με τις συμπτύξεις τμημάτων και την αύξηση του ωραρίου μήπως τα κενά μειώθηκαν; Ξέρω κι εγώ τι λέω; Έχω τρελαθεί, κοινώς με αυτά που διαβάζω.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160692
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 382
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.