*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785842 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3304 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:56:01 μμ »
Αυτό που έγινε με τις αποσπάσεις φέτος προσωπικά θα το θυμηθώ όταν φτάσω στην κάλπη.

Όλοι μας....
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:34 »

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3305 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:56:41 μμ »
Tελικά απ' ότι φαίνεται οι μεταταχθέντες χάνουν το δικαίωμα να κάνουν αίτηση για απόσπαση φέτος, έτσι δεν είναι; Έμαθε κανείς τίποτε γύρω από αυτό το θέμα;

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3306 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:57:08 μμ »
Αυτό που έγινε με τις αποσπάσεις φέτος προσωπικά θα το θυμηθώ όταν φτάσω στην κάλπη.

Όλοι μας....

ουδέν κακόν αμιγές καλού... :)
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3307 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:58:05 μμ »


Πραγματικά τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσια.Δεν μπορώ άλλο,γιατί δεν υπογράφει?Τι θα γίνει αυριο?

Όπως όλα δείχνουν μέχρι στιγμής, τα μπογαλάκια μας στην πλάτη και πίσω στην οργανική και αν αύριο (λέω αν) πάρουμε την απόσπαση ξανά πίσω....Να μην κάνουμε και ένα ταξιδάκι;;;; Αχάριστους μας βρίσκω  :P :P :P :P >:( >:( >:( >:(


Χωρίς πλάκα τώρα, δεν θα υπογράψει τελικά?Τι πιστεύετε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:05:34 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3308 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 05:59:27 μμ »


Πραγματικά τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσια.Δεν μπορώ άλλο,γιατί δεν υπογράφει?Τι θα γίνει αυριο?

Όπως όλα δείχνουν μέχρι στιγμής, τα μπογαλάκια μας στην πλάτη και πίσω στην οργανική και αν αύριο (λέω αν) πάρουμε την απόσπαση ξανά πίσω....Να μην κάνουμε και ένα ταξιδάκι;;;; Αχάριστους μας βρίσκω  :P :P :P :P >:( >:( >:( >:(


Χωρίς πλάκα τώρα, δεν θα υπογράψει τελικά?Τι πιστεύετε?

Προσωπικά, όσο το καθυστερούν, τόσο χάνω τις ελπίδες μου...Μακάρι να διαψευστώ...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3309 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:00:59 μμ »
Η μάνα μου, μου είπε που μιλήσαμε τηλεφωνικά πριν από λίγο ότι εμφανίστηκε ο Κεδίκογλου στον Αντένα και είπε ότι όλες οι αποσπάσεις των καθηγητών θα έχουν βγει μέχρι την Παρασκευή και από τη Δευτέρα όλοι στη θέση τους. Είπε ότι ήδη έχει προχωρήσει το θέμα των μετατάξεων και ότι ήδη έχουν βγει οι αποσπάσεις για τα γραφεία και πως πριν ανοίξουν τα σχολεία όλοι θα είναι στη θέση τους.

Δεν διαφωνώ για τα όσα σου μετέφεραν, αλλά δεν πιστεύω ότι μέχρι την Παρασκευή θα τα έχουν ανακοινώσει...και έστω ότι θα βγουν οι αποσπάσεις....τα ΠΥΣΠΕ και τα ΠΥΣΔΕ πότε θα συνεδριάσουν, ώστε να τοποθετήσουν όσους έχουν πάρει την απόσπαση; Και αύριο θα πάμε στην οργανική μας ή θα βγει αργά το βράδυ (ως συνήθως) η εγκύκλιος που θα λέει ότι μας δίνουν την Πέμπτη και τη Δευτέρα;

Το θεμα ειναι να βγουν οι αποσπασεις αμεσα.Γιατι πρεπει να συνεδριασουν τα συμβουλια για να τοποθετησουν; Εγω οσες φορες εχω παρει αποσπαση περιμενω σε καποιο ασχετο Γυμνασιο μεχρι να με στειλουν καπου οριστικα.

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3310 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:02:31 μμ »


Πραγματικά τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσια.Δεν μπορώ άλλο,γιατί δεν υπογράφει?Τι θα γίνει αυριο?

Όπως όλα δείχνουν μέχρι στιγμής, τα μπογαλάκια μας στην πλάτη και πίσω στην οργανική και αν αύριο (λέω αν) πάρουμε την απόσπαση ξανά πίσω....Να μην κάνουμε και ένα ταξιδάκι;;;; Αχάριστους μας βρίσκω  :P :P :P :P >:( >:( >:( >:(


Χωρίς πλάκα τώρα, δεν θα υπογράψει τελικά?Τι πιστεύετε?

Προσωπικά, όσο το καθυστερούν, τόσο χάνω τις ελπίδες μου...Μακάρι να διαψευστώ...


Μα ο Μπράτης είπε οτι υπάρχει έγγραφο έτοιμο για υπογραφή,τι δηλαδη όλα είναι ένα ψέμα???

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3311 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:04:22 μμ »

Μα ο Μπράτης είπε οτι υπάρχει έγγραφο έτοιμο για υπογραφή,τι δηλαδη όλα είναι ένα ψέμα???

Δεν ξέρω....Γιατί δεν το υπογράφουν;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος Theoanagn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Όλα είναι θέμα παιδείας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3312 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:05:25 μμ »
Αυτό που έγινε με τις αποσπάσεις φέτος προσωπικά θα το θυμηθώ όταν φτάσω στην κάλπη.

Όλοι μας....

ουδέν κακόν αμιγές καλού... :)
Έτσι έτσι..θετική ενέργεια...

Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3313 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:05:52 μμ »
ΑΝ ΗΜΟΥΝ Ο ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΗΡΕΜΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΟΤΙ ΠΑΤΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ 1-15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ (ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΧΑΛΑΣΑΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΤΕ ΤΩΡΑ!!!!!!) ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ!!!!!!!!!

Υ.Γ. Ετσι λοιπον να ξερετε οτι καθε χρονου 1-15 σεπτ  υποχρεωτικα πατε διακοπες !!!!και τονοοοονεται και ο εσωτερικος τουρισμος!!!!!


Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3314 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:09:44 μμ »
Αυτό που έγινε με τις αποσπάσεις φέτος προσωπικά θα το θυμηθώ όταν φτάσω στην κάλπη.

Όλοι μας....

ουδέν κακόν αμιγές καλού... :)

κ.Αρβανιτοπουλε δεν ξεχνω!

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3315 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:11:42 μμ »
Εγω προσωπικα δε θα ειχα προβλημα αν μου ελεγαν οι αποσπασεις θα βγουν 10/9 και να το τηρουσαν ομως. Θα ηξερε τοτε ο καθενας και θα εκανε τον προγραμματισμο του.Την κοροιδια, την ασυνεπεια ,την αγωνια αυτα δεν ανεχομαι.
Ποιος αλλος δημοσιος υπαλληλος καλειται να τρεχει πανικοβλητος στην θεση του την επομενη μερα χωρις ενα χρονικο περιθωριο; Αυτα ειναι τα ζητηματα που κανονικα θα επρεπε να αναδεικνυει ενα συνδικαλιστικο οργανο.

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3316 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:16:01 μμ »
Η μάνα μου, μου είπε που μιλήσαμε τηλεφωνικά πριν από λίγο ότι εμφανίστηκε ο Κεδίκογλου στον Αντένα και είπε ότι όλες οι αποσπάσεις των καθηγητών θα έχουν βγει μέχρι την Παρασκευή και από τη Δευτέρα όλοι στη θέση τους. Είπε ότι ήδη έχει προχωρήσει το θέμα των μετατάξεων και ότι ήδη έχουν βγει οι αποσπάσεις για τα γραφεία και πως πριν ανοίξουν τα σχολεία όλοι θα είναι στη θέση τους.

Δεν διαφωνώ για τα όσα σου μετέφεραν, αλλά δεν πιστεύω ότι μέχρι την Παρασκευή θα τα έχουν ανακοινώσει...και έστω ότι θα βγουν οι αποσπάσεις....τα ΠΥΣΠΕ και τα ΠΥΣΔΕ πότε θα συνεδριάσουν, ώστε να τοποθετήσουν όσους έχουν πάρει την απόσπαση; Και αύριο θα πάμε στην οργανική μας ή θα βγει αργά το βράδυ (ως συνήθως) η εγκύκλιος που θα λέει ότι μας δίνουν την Πέμπτη και τη Δευτέρα;

Το θεμα ειναι να βγουν οι αποσπασεις αμεσα.Γιατι πρεπει να συνεδριασουν τα συμβουλια για να τοποθετησουν; Εγω οσες φορες εχω παρει αποσπαση περιμενω σε καποιο ασχετο Γυμνασιο μεχρι να με στειλουν καπου οριστικα.

Ήδη έχουν ειδοποιηθεί οι διευθυντές εκπαίδευσης να κάνουν κατανομή αποσπασθέντων και των σε διάθεση σε σχολικές μονάδες για τον αγιασμό κλπ μέχρι να γίνουν οι τοποθετήσεις από τα ΠΥΣΔΕ.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #3317 στις: Σεπτέμβριος 04, 2013, 06:18:15 μμ »


Ήδη έχουν ειδοποιηθεί οι διευθυντές εκπαίδευσης να κάνουν κατανομή αποσπασθέντων και των σε διάθεση σε σχολικές μονάδες για τον αγιασμό κλπ μέχρι να γίνουν οι τοποθετήσεις από τα ΠΥΣΔΕ.
Δηλαδή όποιος πάρει απόσπαση θα φύγει αμέσως, χωρίς να περιμένει αντικαταστάτη;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 391

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.