*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5082 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 05:08:49 μμ »
Ο κατηφορος οχι απλα συνεχιζεται δεν εχει τελος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:03 »

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5083 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:09:50 μμ »

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5084 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:17:12 μμ »
περνώντας  οι μερες απλα μετανιωνω που αναστατωσα τη ζωη μ χωρις λόγο ελπίζοντας για απόσπαση κοντα στο σπίτι μου-μετα 7 χρόνια ταξιδια ωρ/θιος-  αναπ/της - μόνιμος--, αργησα να καταλάβω πως από δω κ πέρα ο στοχος τους ειναι η εξόντωση των καλών εργασιακων συνθηκών & των εκπ/κων !αυτο ειναι το νεο ελληνικό δημοσιο σχολειο...
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5085 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:30:05 μμ »
Έχει καταφέρει κανένας να μάθει καμιά πληροφορία σχετικά με τις ενστάσεις επί των αποσπάσεων Β/θμιας και/ή τη β' φάση αποσπάσεων; Θα μας τρελάνουν εντελώς;;; Κοντεύει Οκτώβρης και είμαστε τόσοι άνθρωποι στον αέρα...
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:19:03 »

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5086 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 08:01:24 μμ »
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.ΠΑΛΙΑ ΛΕΓΑΜΕ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΛΕΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΣΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΣ.ΟΥΤΕ ΓΓ ,ΟΥΤΕ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ,ΟΥΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ,ΟΥΤΕ ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ..ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΞΕΤΑΖΑΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ ,ΤΙΠΟΤΕ.ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ, ΓΙΑ Β ΦΑΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ..ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ..ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ,ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ..ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ..ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΝ!!!!ΣΗΚΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ...ΤΟΙΧΟΣ ΑΔΙΑΠΕΡΑΣΤΟΣ Η "ΛΟΓΙΚΗ" ΤΟΥΣ!!!

FB Μπρατης

Κ εγω σημερα σε οποιο τηλεφωνο  κ αν μιλησα στο υπουργειο δεν ξερανε τιποτα γενικως!!!

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5087 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 08:38:39 μμ »
Ξέρει κανείς τι γίνεται με τον αριθμό των αδειών πάσης φύσεως που τελικά δίνονται ή δόθηκαν, γιατί και αυτές ίσως παίξουν κάποιο ρόλο. Από αιτήσεις σίγουρα πάμε πάρα πολύ καλά φέτος.

υ.γ. εμένα κάπως έχει αρχίσει να μου αρέσει αυτή η κατάσταση, παλιά δεν έβλεπες εύκολα μικροστελέχη να τραβάνε τα μαλλιά τους
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5088 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 08:44:23 μμ »
Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.ΠΑΛΙΑ ΛΕΓΑΜΕ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΛΕΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΑΣΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΣ.ΟΥΤΕ ΓΓ ,ΟΥΤΕ ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ,ΟΥΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ,ΟΥΤΕ ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ..ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΞΕΤΑΖΑΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΙ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ ,ΤΙΠΟΤΕ.ΤΟΥΣ ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ, ΓΙΑ Β ΦΑΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ..ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ..ΡΩΤΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ,ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΕΚΠΛΗΚΤΟΙ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ..ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ..ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΟΡΙΣΟΥΝ!!!!ΣΗΚΩΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ...ΤΟΙΧΟΣ ΑΔΙΑΠΕΡΑΣΤΟΣ Η "ΛΟΓΙΚΗ" ΤΟΥΣ!!!

FB Μπρατης

Κ εγω σημερα σε οποιο τηλεφωνο  κ αν μιλησα στο υπουργειο δεν ξερανε τιποτα γενικως!!!
Μια χαρά όμως "ξανα-έβγαλε" αποσπάσεις, αυτή τη φορά στα Ιερατικά Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (Ι.Σ.Δ.Ε.). Έλεος...


Αποσυνδεδεμένος radiki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5089 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 09:12:54 μμ »
Η αίτηση ασφαλιστικών μέτρων για τις μετατάξεις...
http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%86%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%85%CF%80-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%86%CE%B5%CF%84%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CF%8E%CE%BD

Και ακολουθεί και η δικαστική διαδικασία από τη δικηγόρο της ΟΚΠΕ σύντομα!

Ευτυχώς, γιατί αν περιμέναμε από ΔΟΕ... Ζητάμε το αυτονόητο ΙΣΟΝΟΜΙΑ!

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5090 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 09:29:00 μμ »
Ευτυχώς, γιατί αν περιμέναμε από ΔΟΕ... Ζητάμε το αυτονόητο ΙΣΟΝΟΜΙΑ!
Ναι,οκ!Και μετά αλλάξατε πλευρό...Όποιος πραγματικά πιστεύει οτι αυτή η αίτηση θα έχει καλύτερη τύχη από την αντίστοιχη για την αναστολή της πρόσφατης επιστράτευσης,ζεί σε άλλο κόσμο...
Να σας πω και τι θα γίνει ακριβώς για να μην αγωνιάτε:Θα απορριφθούν τα ασφαλιστικά λόγω έλλειψης κατεπείγοντως(αυτή είναι η νομική ορολογία),θα κάνουν μετά αγωγή οι ενδιαφερόμενοι και θα τραβήξει η υπόθεση σε βάθος 10ετίας...Καληνύχτα...

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5091 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 10:00:35 μμ »
Θα απορριφθούν τα ασφαλιστικά λόγω έλλειψης κατεπείγοντως
και κερατάς και δαρμένος δηλαδή... ???
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5092 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 12:02:40 πμ »
Η αγωγή ετοιμάζεται ανεξάρτητα από τα ασφαλιστικά μέτρα και με πολύ περισσότερο κόσμο!

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5093 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 12:46:55 πμ »
Έχει καταφέρει κανένας να μάθει καμιά πληροφορία σχετικά με τις Αποσπάσεις β' φάση?

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5094 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 10:21:16 πμ »
Οκτωβριο?πιστευω αρχες τουλαχιστον κ οχι τελη

Συνδεδεμένος Daidalos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02 Επιστήμη ποιητική ευδαιμονίας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #5095 στις: Σεπτέμβριος 21, 2013, 10:28:18 πμ »
Έχει καταφέρει κανένας να μάθει καμιά πληροφορία σχετικά με τις Αποσπάσεις β' φάση?

Πρέπει πρώτα να τοποθετηθούν αυτοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, οι οποίοι είναι πολλοί, με αποτέλεσμα μερικούς να τους διαθέτουν σε επίπεδο περιφέρειας πλέον. Αν υπάρξει β΄φάση, αυτή θα γίνει το νωρίτερο Οκτώβρη και πιθανότατα με λίγα άτομα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160630
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.