*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785877 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6888 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 04:46:23 μμ »
Αν γίνονταν  όλα από την αρχή σωστά δεν θα είχαμε τέτοιο  μπάχαλο στην εκπαίδευση!! Ακόμα όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα γίνουν αυτές οι αποσπάσεις. Εξάλλου αν γίνουν από ελλειμ. περιοχές πότε θα απελευθερωθούν οι συνάδελφοι; Έχει άλλη φάση αναπληρωτών;;; Ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:36 »

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6889 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 04:53:27 μμ »
Αν γίνονταν  όλα από την αρχή σωστά δεν θα είχαμε τέτοιο  μπάχαλο στην εκπαίδευση!! Ακόμα όμως δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα γίνουν αυτές οι αποσπάσεις. Εξάλλου αν γίνουν από ελλειμ. περιοχές πότε θα απελευθερωθούν οι συνάδελφοι; Έχει άλλη φάση αναπληρωτών;;; Ξέρει κανείς;

Μέχρι τέλος της εβδομάδας, σύμφωνα με τον Μπράτη, θα γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών στην Πθμια και συγκεκριμένα ειδικοτήτων για τα ΕΑΕΠ.

Προσλήψεις αναπληρωτών (ειδικοτήτων για ΕΑΕΠ) έως το τέλος της εβδομάδας

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6890 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 05:25:16 μμ »
Εύχομαι να γίνει κάτι σωστό έστω και καθυστερημένα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η όλη φάση των αποσπάσεων δεν ήταν εγκληματική για παιδιά και συναδέλφους!!! Ετοιμάστε δικαιολογητικά για τις μεταθέσεις συνάδελφοι. Λέτε να έχουμε κι εκεί εκπλήξεις;; Κανένα φόρουμ 500 σελίδων;

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6891 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 05:26:35 μμ »
εμένα μου φαίνεται  ότι κοροϊδεύει το υπουργείο τους αιρετούς κ ότι αν ο διευθυντής της περιοχής σου δεν θέλει να δώσει  καθηγητές του-γιατί δικούς του τους θεωρεί- δεν θα πάρει κανείς απόσπαση από τη συγκεκριμένη περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:36 »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6892 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 05:27:31 μμ »
Όοοχι η ταλαίπωρη η καθαρίστρια δεν μπορεί, την έφαγε στη καταμέτρηση ο Μητσό (την έστειλε άγημα υποδοχής στον Τόμσεν). Τις πληροφορίες για ανακοινώσεις και γενικά όλα αυτά τα ευχάριστα μεταθέσεις,αποσπάσεις, μετατάξεις, υπηρεσιακές μεταβολές κ.λπ τα είχαν αναθέσει στις ναυτόπαις του οίκου του ναύτου στο τρίτο....μετά τας τελευταίας ανακατατάξεις στη φρεγάτα (βραχιολάκια 8) )θα υπήρχε έλλειψη πληροφοριών....Τώρα  άρχισαν να ρέουν οι πληροφορίες.....υπάρχει μια σύγχυση βέβαια ως προς το τελικό αποτέλεσμα....Εμένα ο καημός μου ένας είναι: Ο καφές είναι καλός άραγε εκεί στο τρίτο....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2013, 05:56:05 μμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6893 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 05:33:21 μμ »
Εγώ απλά θα θυμίσω ότι μέχρι το 2013 το νήμα των αποσπάσεων σταματούσε το πολύ μέχρι 10/9 κάθε έτους.

Καλά Χριστούγεννα λοιπόν και εύχομαι να μην ευχηθούμε καλή Ανάσταση.
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6894 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 05:50:31 μμ »
εμένα μου φαίνεται  ότι κοροϊδεύει το υπουργείο τους αιρετούς κ ότι αν ο διευθυντής της περιοχής σου δεν θέλει να δώσει  καθηγητές του-γιατί δικούς του τους θεωρεί- δεν θα πάρει κανείς απόσπαση από τη συγκεκριμένη περιοχή.

έτσι νομίζω κι εγώ!! Γι αυτό και τις εγκρίνει ΤΩΡΑ. Θα πει αν καλυφθεί το κενό φεύγεις τότε. Αυτό δεν θα γίνει άρα ΜΕΝΕΙΣ εκεί που είσαι.

Αποσυνδεδεμένος english06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6895 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 06:17:07 μμ »
Όοοχι η ταλαίπωρη η καθαρίστρια δεν μπορεί, την έφαγε στη καταμέτρηση ο Μητσό (την έστειλε άγημα υποδοχής στον Τόμσεν). Τις πληροφορίες για ανακοινώσεις και γενικά όλα αυτά τα ευχάριστα μεταθέσεις,αποσπάσεις, μετατάξεις, υπηρεσιακές μεταβολές κ.λπ τα είχαν αναθέσει στις ναυτόπαις του οίκου του ναύτου στο τρίτο....μετά τας τελευταίας ανακατατάξεις στη φρεγάτα (βραχιολάκια 8) )θα υπήρχε έλλειψη πληροφοριών....Τώρα  άρχισαν να ρέουν οι πληροφορίες.....υπάρχει μια σύγχυση βέβαια ως προς το τελικό αποτέλεσμα....Εμένα ο καημός μου ένας είναι: Ο καφές είναι καλός άραγε εκεί στο τρίτο....
Εxoun προμηθευτεί την καινούρια NESPRESSO του Clooney και τη συγκρίνουν με τη Dolce Gusto γι'αυτό αργούν.Τα συμπεράσματα θα είναι πολύ σημαντικά για το ευρύ  αγοραστικό κοινό( άνεργους) ,πιο σημαντικά από το να κοιταξουν αποσπάσεις και ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ και άλλα τέτοια ευτελή θέματα.

Αποσυνδεδεμένος humblezero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6896 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 06:25:03 μμ »
Συνάδελφοι, μίλησε κανείς με τον Καλομοίρη για να μάθουμε τι ''παίχτηκε'' σήμερα;

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6897 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 07:05:21 μμ »
Συμπέρασμα:οι της δευτεροβάθμιας πρέπει να πάρουν smartphone μπας και δούμε κι εμείς χαϊρι ή τουλάχιστον ένα tablet να μας ενημερώνουν ανα πάσα ώρα και στίγμη για τα γεγονότα.Μας ξεπέρασαν οι πρωτοβάθμιοι οι high tech!!
εεε 'οχι να το παινευτούμε αλλά τώρα με τα εαεπ σας πήραμε τους πληροφορικάριους και ξεστραβωθήκαμε και εμείς.... :P

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6898 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 07:08:48 μμ »
αυτό που δεν έχουν συνειδητοποιησει πολλοι αναπληρωτες και μονιμοι είναι ότι εαν καθυστερήσουν και άλλο οι προσληψεις αναπληρωτων τότε οι συνάδελφοι θα χάσουν το επιδομα ανεργίας το καλοκαίρι....όλα παιδια είναι βάσει σχεδίου....αργουν οι αποσπάσεις για να αργήσουν και οι προσλήψεις....μακάρι να βγω ψεύτρα....

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6899 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 07:21:00 μμ »
τι εγινε τελικά?θα γίνουν σήμερα οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ ή πάλι πίσω θα πάνε?έμαθε κανένας?τα νεύρα μας έσπασαν!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ηβη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6900 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 07:41:26 μμ »
Τί εννοεί ο Μπράτης ότι στη συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ θα εξεταστουν ενστάσεις -επανεξετάσεις μεταθέσεων?

Αποσυνδεδεμένος katerinaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6901 στις: Νοέμβριος 12, 2013, 08:11:23 μμ »
Παράθεση
Τί εννοεί ο Μπράτης ότι στη συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ θα εξεταστουν ενστάσεις -επανεξετάσεις μεταθέσεων?
Αυτές οι ενστάσεις-αιτήσεις επανεξέτασης είχαν γινει άραγε από τον Ιούνη μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων και απλά τώρα εξετάζονται? ή μήπως έγιναν τώρα και οι υπόλοιποι δεν πήραμε χαμπάρι οτι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε τέτοια ένσταση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 379
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.