*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1785877 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος athdol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7420 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 07:21:57 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΑΠΟ ΛΑΚΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟ 01-10-2013 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΔΕΥΜΕΥΟΥΝ.ΟΙ ΑΙΡΕΤΟΙ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΟΥΝ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:59 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7421 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 11:12:40 μμ »
Ολα ειναι θεμα πολιτικης. Κατι το οποιο δεν εχει εμπεδωθει στη συνειδηση της εκπαιδευτικης κοινοτητας, αν κρινω απο τις προτερες τοποθετησεις ορισμενων συμφορουμιτων, οι οποιοι αντιμετωπιζουν επιπολαια τη φετινη δυστοκια περι των αποσπασεων σαν παροδικο, ψυχοβγαλτικο 'καψωνι' του υπουργειου, ενω προκειται σαφεστατα για εκφραση μιας νεας πολιτικης αντιληψης στη διαχειρηση των εργασιακων σχεσεων στην εκπαιδευση, η καταβολικη προελευση της οποιας τοποθετειται στην περιοδο Διαμαντοπουλου. Αυτο ας το λαβουν σοβαρα υποψη οσοι αγχωνονται με τα της εγκυκλιου των μεταθεσεων, η καθυστερηση στην εκδοση της οποιας προβληματιζει, οχι για το καθαυτο θεμα της μεταθεσης, αλλα διοτι παρακωλυει την εγκαιρη πραγματοποιηση των επομενων υπηρεσιακων μεταβολων (τοποθετησεων, αποσπασεων, διορισμων, προσληψεων αναπληρωτων κτλ).   
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7422 στις: Δεκέμβριος 18, 2013, 01:51:25 πμ »

Συνάδελφε, αν δε σου κάνει κόπο, υπάρχει ένα πλήκτρο (caps lock) κάτω αριστερά...
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7423 στις: Δεκέμβριος 18, 2013, 06:56:35 μμ »
ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΣΙΠΑ.ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΣΥΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ.ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ  ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΛΙΓΟΙ.
 

Πρεπει να δεις αν υπαρχουν συναδελφοι με ανεση ωραριου για να σε αντικ/σουν ,θα κανεις ενα εγγραφο στον δ/ντη εκπ/σης και στον περιφ/κο,ετσι αποδεσμευτηκα εγω.Ο περ/κος τακτοποιησε το αιτημα μου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:57:59 »

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7424 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 05:46:16 μμ »
ακουσε κανείς άλλος ότι ο περιφεριάρχης εκπαίδευσης έστειλε εγγραφο που ζητα την αμεση αποδεσμευσή μας ή είναι ράδιο αρβύλα;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7425 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 06:00:31 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΑΠΟ ΛΑΚΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟ 01-10-2013 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΟΔΕΥΜΕΥΟΥΝ.ΟΙ ΑΙΡΕΤΟΙ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΟΥΝ?
Οι αιρετοί μπορεί να σου πουν ότι μπορεί να χαίδέψει τα αυτιά σου, αλλά στην ουσία παίζουν τα παιχνίδια των πολιτικών τους παρατάξεων! Σιγά σιγά όμως οι "Λιάπηδες" αρχίζουν και ξεσκεπάζονται και ας ελπίσουμε οτι θα ξεβρωμίσει και ο δικός μας ο χώρος!
  

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7426 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 06:53:54 μμ »
ακουσε κανείς άλλος ότι ο περιφεριάρχης εκπαίδευσης έστειλε εγγραφο που ζητα την αμεση αποδεσμευσή μας ή είναι ράδιο αρβύλα;;;;;;

Σε ποιά περιφέρεια????
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος elle1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7427 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 07:28:35 μμ »
ακουσε κανείς άλλος ότι ο περιφεριάρχης εκπαίδευσης έστειλε εγγραφο που ζητα την αμεση αποδεσμευσή μας ή είναι ράδιο αρβύλα;;;;;;


Γιατί γράφετε κάτι τέτοιο και μετά εξαφανίζεστε? Μοιράζετε εγκεφαλικά το έχετε καταλάβει?

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7428 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 08:09:06 μμ »
δεν εξαφανιστηκα....εμαθα για Αττικη....το ειπαν σε συναδελφο απο το ΠΥΣΔΕ που αποσπαστηκε και την πηραν τηλεφωνο...... αλλα και εγω παρολο που περιμενω να φυγω απο αττικη ειμαι ακομα εκει...γι αυτο ρωταω....

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7429 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 08:48:45 μμ »

Γιατί γράφετε κάτι τέτοιο και μετά εξαφανίζεστε? Μοιράζετε εγκεφαλικά το έχετε καταλάβει?

δεν ηθελα να αγχωσω κανεναν αλλά και εγω στο ιδιο καζανι βράζω και ηθελα να μαθω εαν καποιος εδω ξερει κατι στα σιγουρα.....

Αποσυνδεδεμένος mariayiam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7430 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 11:03:54 μμ »
ΓΕΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΑΚΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗ...ΕΙΜΑΙ ΣΕ "ΜΗ" ΕΑΕΠ,ΟΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΩ ΠΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΑΕΠ.ΟΥΤΕ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.... :'(

Αποσυνδεδεμένος darmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7431 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 08:07:14 πμ »
ΓΕΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΑΚΩΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΣΗ...ΕΙΜΑΙ ΣΕ "ΜΗ" ΕΑΕΠ,ΟΠΟΤΕ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΩ ΠΟΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΑΕΠ.ΟΥΤΕ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.... :'(
Καλημερα,
τι ειδικοτητα?

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7432 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 03:00:49 μμ »
Επιτέλους, μετά από 4 μήνες ταλαιπωρία, έξοδα, ατέλειωτα χλμ και πολλή μα πολλή στεναχώρια, αποδεσμεύτηκα και γυρίζω στα παιδάκια μου! :)
Συνάδελφοι που δεν έχετε αποδεσμευτεί ακόμα σας συστήνω να το παλέψετε όσο γίνεται περισσότερο και να μιλάτε αν γίνεται με τον ίδιο τον Διευθυντή Δευτεροβάθμιας/Πρωτοβάθμιάς σας γιατί κάποιες φορές δε γνωρίζουν κι αυτοί την προσωπική περίπτωση του καθένα μας. Επίσης, καμιά φορά χρειάζεται να κάνουμε κι εμείς οι ίδιοι προτάσεις για την αντικατάστασή μας αν βέβαια γνωρίζουμε κάποιον που μπορεί να έχει ώρες σε αντικείμενο β' ανάθεσης΄,σε άλλη βαθμίδα ή σε γραφείο. Πάντως, δυστυχώς η καλή θέληση της Διεύθυνσης είναι βασικός παράγοντας για την αποδέσμευσή μας. Ειλικρινά καλή δύναμη και κουράγιο σε όσους ταλαιπωρούνται ακόμα! Έυχομαι ο Νέος Χρόνος να μας βρει όλους στα σπίτια μας!

Αποσυνδεδεμένος gauskeh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7433 στις: Δεκέμβριος 20, 2013, 04:07:35 μμ »
Σιγά σιγά όμως οι "Λιάπηδες" αρχίζουν και ξεσκεπάζονται και ας ελπίσουμε οτι θα ξεβρωμίσει και ο δικός μας ο χώρος!

Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ούτε σε 20 χρόνια! Πρώτα πρέπει να φύγουν όλα τα κομματόσκυλα που έχουν καταλάβει όλες τις θέσεις ευθύνης. Το κακό είναι ότι ακόμα κι αυτοί έχουν πριμοδοτηθεί τόσα χρόνια με πάσης φύσεως μόρια, οπότε μπορούν να προφασίζονται αξιοκρατικές διαδικασίες. Το πώς διορίστηκαν και πώς απόκτησαν αξιώματα φυσικά δεν το λένε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160631
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.