*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4343091 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18970 στις: Ιούνιος 08, 2017, 03:19:41 μμ »
Παρατηρώ ότι μερικοί ανησυχούν δεόντως έως τις πρώτες πρωινές ώρες ...αν οι νεοεισερχόμενες ειδικότητες θα πάρουν οργανικές ή όχι. Επίσης ειναι άξιο προσοχής το γεγονός της αναταραχής κάθε φορά που ανακοινώνεται κάτι υπέρ των μετατασσόμενων. Επίσης στα διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έχουν αποσιωπηθεί πληρως οι δικαστικές αποφάσεις του ΔΕΑ για τις μετατάξεις, από τους υπέρμαχους κατά τα άλλα της δικαιοσύνης και τις διαφάνειας.

’ξιο προσοχής επίσης το γεγονός ότι δεν έγινε καμία νύξη για το παρακάτω.

https://xenesglosses.eu/2017/06/apokleismos-ton-ypochreotika-metatagmenon-ekpaideftikon-apo-tis-aitiseis-theseon-diefthynton-scholikon-monadon/comment-page-1/#comment-12364
Αποκλεισμός των υποχρεωτικά μεταταγμένων εκπαιδευτικών από τις αιτήσεις θέσεων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων.

Εν κατακλείδι η πολιτεία είναι υποχρεωμένη να αποδώσει τις οργανικές που έχουν συσταθεί. Τον τρόπο τον γνωρίζει η ίδια και οι αρμόδιοι υπηρεσιακοί παράγοντες. Προς τι η τόση ανησυχία, από ποιους προέρχεται και για ποιον λόγο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 03:21:32 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:06 »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18971 στις: Ιούνιος 08, 2017, 03:25:14 μμ »
Παρατηρώ ότι μερικοί ανησυχούν δεόντως έως τις πρώτες πρωινές ώρες ...αν οι νεοεισερχόμενες ειδικότητες θα πάρουν οργανικές ή όχι. Επίσης ειναι άξιο προσοχής το γεγονός της αναταραχής κάθε φορά που ανακοινώνεται κάτι υπέρ των μετατασσόμενων. Επίσης στα διάφορα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έχουν αποσιωπηθεί πληρως οι δικαστικές αποφάσεις του ΔΕΑ για τις μετατάξεις, από τους υπέρμαχους κατά τα άλλα της δικαιοσύνης και τις διαφάνειας.

’ξιο προσοχής επίσης το γεγονός ότι δεν έγινε καμία νύξη για το παρακάτω.

https://xenesglosses.eu/2017/06/apokleismos-ton-ypochreotika-metatagmenon-ekpaideftikon-apo-tis-aitiseis-theseon-diefthynton-scholikon-monadon/comment-page-1/#comment-12364
Αποκλεισμός των υποχρεωτικά μεταταγμένων εκπαιδευτικών από τις αιτήσεις θέσεων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων.

Εν κατακλείδι η πολιτεία είναι υποχρεωμένη να αποδώσει τις οργανικές που έχουν συσταθεί. Τον τρόπο τον γνωρίζει η ίδια και οι αρμόδιοι υπηρεσιακοί παράγοντες. Προς τι η τόση ανησυχία, από ποιους προέρχεται και για ποιον λόγο;
Υπάρχει όρος στο φόρουμ ότι από τις 12 και μετά απαγορεύεται να λέμε την άποψή μας; πολύ δημοκράτες οι υποχρεωτικά μεταταχθέντες....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 04:13:53 μμ από joanspil »

Αποσυνδεδεμένος niwekew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18972 στις: Ιούνιος 08, 2017, 03:47:23 μμ »
Ήταν 11 όταν το ωράριο νεοδιόριστου ήταν 21. Έγινε 12 με την αύξηση σε 23.
Αφού δεν έχεις πρόχειρο το νόμο, θα θυμάσαι προφανώς ποιος είναι έτσι;
Θα γνωρίζεις φαντάζομαι ποιοι είναι οι 2 βασικοί νόμοι (Π.Δ.) που διέπουν τις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπαιδευτικών...

όχι δεν θυμάμαι ποιός είναι ο νόμος. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι κάποτε τον είχα βρει, είχα διαβάσει για το ποσοστό, έκανα την πράξη και μου βγήκε 13 ή 14.

’λλωστε και εσύ το επιβεβαιώνεις.
Ήταν 11 όταν το ωράριο νεοδιόριστου ήταν 21. Έγινε 12 με την αύξηση σε 23.

Εφόσον στις 12 ώρες καταργείται μια οργανική, άρα χρειάζονται τουλάχιστον 13 ώρες για να συσταθεί οργανική.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 03:50:09 μμ από niwekew »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18973 στις: Ιούνιος 08, 2017, 05:19:18 μμ »
Υπάρχει όρος στο φόρουμ ότι από τις 12 και μετά απαγορεύεται να λέμε την άποψή μας; πολύ δημοκράτες οι υποχρεωτικά μεταταχθέντες....

Νομίζω ότι εχεις ήδη κάνει τις επιλογές σου και προτιμότερο θα ήταν να αγωνιστείς για την επίτευξη τους.

Δυστυχώς και οι 105 αιτήσεις απορρίφθηκαν. Πλέον για αποδέσμευση πρέπει ο ενδιαφερόμενος εκπαιδευτικός να αποδείξει ότι εκεί που ζητάει μετάταξη υπάρχει οργανική και κονδύλι για μισθοδοσία.

Για την ίδια προκήρυξη έχω την εντύπωση πως το ΚΥΣΠΕ αποδέσμευσε!!!

Πλέον μόνο με τον νόμο της κινητικότητας ελπίζουμε να φύγουμε από την εκπαίδευση...
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:56:06 »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18974 στις: Ιούνιος 08, 2017, 05:38:45 μμ »
Νομίζω ότι εχεις ήδη κάνει τις επιλογές σου και προτιμότερο θα ήταν να αγωνιστείς για την επίτευξη τους.
Αν έχεις να προτείνεις τρόπο ευχαρίστως να τον ακούσω.. Αλλιώς το να παραθέτεις άσχετα posts δεν νομίζω ότι βοηθάει κάπου..

Αποσυνδεδεμένος Solaris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18975 στις: Ιούνιος 08, 2017, 05:46:43 μμ »
Παρατηρώ ότι καταγράφονται ανεδαφικές απόψεις περί των οργανικών κτλ που απορρέουν από μερική κατανόηση ή παντελή άγνοια της σχετικής νομοθεσίας.

Για να αποσαφηνισθεί το ζήτημα πλήρως, απαιτούνται 12 ώρες για τη σύσταση οργανικής θέσης στη Β/θμια.

Έχετε υπόψη οι ενδιαφερόμενοι ότι ο τρόπος σύστασης των οργανικών θέσεων της Α/θμιας είναι ριζικά διαφοροποιημένος από αυτόν της Β/θμιας. Δεν θα υπεισέλθω σε λεπτομέρειες γιατί το ζήτημα δεν με αφορά άμεσα ούτε έχω το διαθέσιμο χρόνο για να επεκταθώ, αλλά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία αναζήτησης στο φορουμ για τα περαιτέρω. 

Κάτι τελευταίο και ουσιώδες, στη Β/θμια τα υπηρεσιακά συμβούλια έχουν την εκ του νόμου δυνατότητα να συγκροτήσουν οργανικές θέσεις σε επίπεδο ομάδας σχολείων, οπότε ό,τι περι του αντιθέτου έχει γραφεί δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18976 στις: Ιούνιος 08, 2017, 05:48:42 μμ »
Αν έχεις να προτείνεις τρόπο ευχαρίστως να τον ακούσω.. Αλλιώς το να παραθέτεις άσχετα posts δεν νομίζω ότι βοηθάει κάπου..

Δεν εχω γιατί δεν σκοπεύω να εγκαταλείψω την εκπαίδευση , ούτε ειρωνεύτηκα κάποιον από τους σχολιαστές, ούτε κατηγόρησα κάποιον ή κάποιους ότι θα μου "φάνε τις ώρες". Μάλιστα μου προξενεί εντύπωση η επιμονή σου σε ενα θέμα το οποίο δεν σε αφορά καθόλου καθώς και το λεξιλόγιο.

Αυτό που θεωρείς εσύ άσχετο  post εγώ το θεωρώ απάντηση σε όσα ανέφερες προηγουμένως.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 05:58:12 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος niwekew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18977 στις: Ιούνιος 08, 2017, 08:38:14 μμ »
Παρατηρώ ότι καταγράφονται ανεδαφικές απόψεις περί των οργανικών κτλ που απορρέουν από μερική κατανόηση ή παντελή άγνοια της σχετικής νομοθεσίας.

Για να αποσαφηνισθεί το ζήτημα πλήρως, απαιτούνται 12 ώρες για τη σύσταση οργανικής θέσης στη Β/θμια.

Έχετε υπόψη οι ενδιαφερόμενοι ότι ο τρόπος σύστασης των οργανικών θέσεων της Α/θμιας είναι ριζικά διαφοροποιημένος από αυτόν της Β/θμιας. Δεν θα υπεισέλθω σε λεπτομέρειες γιατί το ζήτημα δεν με αφορά άμεσα ούτε έχω το διαθέσιμο χρόνο για να επεκταθώ, αλλά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία αναζήτησης στο φορουμ για τα περαιτέρω. 

Κάτι τελευταίο και ουσιώδες, στη Β/θμια τα υπηρεσιακά συμβούλια έχουν την εκ του νόμου δυνατότητα να συγκροτήσουν οργανικές θέσεις σε επίπεδο ομάδας σχολείων, οπότε ό,τι περι του αντιθέτου έχει γραφεί δεν ισχύει.

Εντελώς το αντίθετο συμβαίνει από αυτά που λές.
Ως απόδειξη διάβασε εδώ:

Παράθεση
ενώ για τις άλλες σχολικές μονάδες η σύσταση γίνεται αυτόματα, με την δήλωση από τα σχολείο των ωρών για κάθε μάθημα ( πάνω από 12 ώρες δημιουργείται οργανική θέση)

Διαβάστε περισσότερα: https://xenesglosses.eu/2017/05/syzitithike-gia-tin-eidiki-agogi-schetika-organikes-theseis-pinakes-diorismous-apospaseis-metatakseis-orario-metatheseis/

Και αλλού:

Παράθεση
Επίσης ,με ενημέρωσε πως το τμήμα έχει κάνει πρόταση να δημιουργηθούν οργανικές θέσεις ανά ομάδα σχολείων (για όσους δεν συμπληρώνουν ωράριο σε ένα σχολείο) και οργανικές θέσεις στις δνσεις εκπαίδευσης,κάτι που δεν έχει εγκριθεί ακόμη από την πολιτική ηγεσία

Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%84%CE%B9-%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BF%CF%81%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7#ixzz4jQwVIKOR
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook

Είναι κρίμα να παραπληροφορείς με αυτό τον τρόπο τους συναδέλφους.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 08:44:28 μμ από niwekew »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18978 στις: Ιούνιος 08, 2017, 08:47:21 μμ »
Δεν εχω γιατί δεν σκοπεύω να εγκαταλείψω την εκπαίδευση , ούτε ειρωνεύτηκα κάποιον από τους σχολιαστές, ούτε κατηγόρησα κάποιον ή κάποιους ότι θα μου "φάνε τις ώρες". Μάλιστα μου προξενεί εντύπωση η επιμονή σου σε ενα θέμα το οποίο δεν σε αφορά καθόλου καθώς και το λεξιλόγιο.

Αυτό που θεωρείς εσύ άσχετο  post εγώ το θεωρώ απάντηση σε όσα ανέφερες προηγουμένως.
Λογικό να μην θέλεις να την εγκαταλείψεις αφού βολεύτηκες με τις υποχρεωτικές μετατάξεις...

Εγώ που δυστυχώς δεν ανήκω στην δική σας κατηγορία προσπαθώ να έρθω πιο κοντά σπίτι μου. Θα μου στερησεις και αυτό το δικαίωμα;;

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18979 στις: Ιούνιος 08, 2017, 09:18:03 μμ »
Λογικό να μην θέλεις να την εγκαταλείψεις αφού βολεύτηκες με τις υποχρεωτικές μετατάξεις...

Εγώ που δυστυχώς δεν ανήκω στην δική σας κατηγορία προσπαθώ να έρθω πιο κοντά σπίτι μου. Θα μου στερησεις και αυτό το δικαίωμα;;
Απορώ με τις προσωπικές σου επιθέσεις.  Ούτε γνωριζεις που βρίσκομαι, ούτε τι μου στοίχισε αυτή η ιστορία, ούτε προκειται να το εξιστορήσω εδώ...αυτά αφορούν εμένα μόνο. Έχω βολευτεί πάντως σε 5 σχολεία ταυτόχρονα ( δεν διαμαρτύρομαι για αυτό, απλά το αναφέρω)
Δεν σε κρίνω για τις προσωπικές σου επιδιώξεις, αλλά για τις προσωπικές σου επιθέσεις...και εδώ τελειώνω γιατί δεν μου αρέσουν οι ανούσιες αντιπαραθέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 09:30:55 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18980 στις: Ιούνιος 08, 2017, 09:26:50 μμ »
@ niwekew
Το υπουργείο  είναι υποχρεωμένο να αποδώσει τις οργανικές...όσο για τις ανακοινώσεις του κ. Μπρατη είναι παμπάλαιες.(Τετάρτη, 16 Απρίλιος, 2014 ). Από τότε έχει περάσει πολύς καιρός και το υπουργείο έχει μεριμνήσει.
Από τα σχόλια σου μπορώ να συμπεράνω ότι μάλλον σε ενοχλεί η απόδοση οργανικών στις νεοεισερχόμενες ειδικότητες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 09:31:39 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος niwekew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18981 στις: Ιούνιος 08, 2017, 09:34:29 μμ »
@ niwekew
Το υπουργείο  είναι υποχρεωμένο να αποδώσει τις οργανικές...όσο για τις ανακοινώσεις του κ. Μπρατη είναι παμπάλαιες.(Τετάρτη, 16 Απρίλιος, 2014 ). Από τότε έχει περάσει πολύς καιρός και το υπουργείο έχει μεριμνήσει.
Από τα σχόλια σου μπορώ να συμπεράνω ότι μάλλον σε ενοχλεί η απόδοση οργανικών στις νεοεισερχόμενες ειδικότητες.

Η μία αναφορά είναι το 2017. Η δεύτερη είναι όντως του 2014, αλλά ισχύει ακόμα. Αν διαφωνείς δείξε μας κάτι νεώτερο που να λέει τα αντίθετα.

Το να ψαρεύει κάποιος σε θολά νερά χωρίς ουσιαστικές αναφορές δεν τον τιμάει ως συνομιλητή, ούτε οι αναγνώστες μασάνε κουτόχορτο. Φυσικά  και δεν με ενοχλεί το ενδεχόμενο απόδοσης οργανικών στις νεοεισερχόμενες ειδικότητες. Αδιάφορο μου είναι. Απλά δεν μου αρέσει όταν βλέπω κάποιους να παραπληροφορούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 09:49:20 μμ από niwekew »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: ’ντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18982 στις: Ιούνιος 08, 2017, 09:56:32 μμ »
Η μία αναφορά είναι το 2017.
Η δεύτερη είναι όντως του 2014, αλλά ισχύει ακόμα. Αν διαφωνείς δείξε μας κάτι νεώτερο που να λέει τα αντίθετα.
Το να ψαρεύει κάποιος σε θολά νερά χωρίς ουσιαστικές αναφορές δεν τον τιμάει ως συνομιλητή, ούτε οι αναγνώστες μασάνε κουτόχορτο.
Φυσικά  και δεν με ενοχλεί το ενδεχόμενο απόδοσης οργανικών στις νεοεισερχόμενες ειδικότητες, αδιάφορο μου είναι. Απλά δεν μου αρέσει όταν κάποιοι παραπληροφορούν.

Διάβασες κάποιο απαξιωτικό η παραπλανητικό σχόλιο μου; Προφανώς όχι, αλλά οι επιθετικοί χαρακτηρισμοί σου και ο εκνευρισμός  περισσεύουν. Το πόσο αδιάφορο σου είναι το ενδεχόμενο απόδοσης οργανικών στις νεοεισερχόμενες ειδικότητες φαίνεται από τα αλλεπάλληλα  σχόλια σου αφότου  έγιναν γνωστές  οι δικαστικές αποφάσεις του ΔΕΑ.
Το υπουργείο  είναι υποχρεωμένο να αποδώσει τις οργανικές....και θα το πράξει σύντομα.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος niwekew

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18983 στις: Ιούνιος 08, 2017, 10:01:17 μμ »
Διάβασες κάποιο απαξιωτικό η παραπλανητικό σχόλιο μου; Προφανώς όχι, αλλά οι επιθετικοί χαρακτηρισμοί σου και ο εκνευρισμός  περισσεύουν.

Τα μηνύματα τα δικά σου, καθώς και του solaris, δεν έχουν ουσιαστικές αναφορές πουθενά. Είναι λόγια του αέρα. ’ρα είναι παραπλανητικά.

Με αφορά και εμένα το θέμα της απόδοσης οργανικών σε ομάδες σχολείων, και νευριάζω όταν βλέπω κάποιους να μιλούν αόριστα, γενικόλογα και παραπλανητικά χωρίς να δίνουν ουσιαστικές αναφορές για τα λεγόμενά τους.

Κάτι τελευταίο και ουσιώδες, στη Β/θμια τα υπηρεσιακά συμβούλια έχουν την εκ του νόμου δυνατότητα να συγκροτήσουν οργανικές θέσεις σε επίπεδο ομάδας σχολείων, οπότε ό,τι περι του αντιθέτου έχει γραφεί δεν ισχύει.
Λέει ο άλλος ο solaris, υπάρχουν οργανικές σε ομάδες σχολείων στην Βθμια. Αν είναι δυνατόν! Που το είδε αυτό να γίνεται; >:( Σε ποιό ΠΥΣΔΕ;  >:( Και αν γίνεται κάτι τέτοιο, τότε εγώ γιατί είμαι ακόμα στην διάθεση;;;  >:(

Όταν το θέμα σε αγγίζει άμεσα, και βλεπεις κάποιους να λένε λόγια του αέρα χωρίς ουσιαστικές αναφορές, ε δεν γίνεται, νευριάζεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2017, 10:16:56 μμ από niwekew »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160218
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 818
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 557

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.