*

Ψηφοφορία

Σε ποια επιλογή σας προσληφθήκατε αναπληρωτές;

1η-5η επιλογή
15 (57.7%)
6η-10η επιλογή
5 (19.2%)
11η-20η επιλογή
3 (11.5%)
21η-30η επιλογή
1 (3.8%)
Με το κουτάκι
2 (7.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 26

Η ψηφοφορία έληξε: Σεπτέμβριος 14, 2009, 06:12:08 πμ

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης  (Αναγνώστηκε 4285 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:12:08 πμ »
Έφτασε η ώρα να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας και τα στατιστικά της Α' φάσης.  ;)

Υ.Γ: Αν θέλετε, μπορείτε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι στις απαντήσεις σας, γράφοντας, π.χ., ότι προσληφθήκατε στην 13η επιλογή σας.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:14:11 πμ από bikini »
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:08:53 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:14:56 πμ »
Καλημέρα ! Συγχαρητήρια για την τοποθέτησή σου ! Εγώ τοποθετήθηκα στην 4η επιλογή μου (Ε' Θεσσαλονίκης) και ασφαλώς είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος ,καθώς στη χειρότερη περίπτωση θα πρέπει να διανύω 42 χλμ για το σχολείο , ενω στην καλύτερη ...80 μέτρα (!)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:18:05 πμ »
Καλημέρα ! Συγχαρητήρια για την τοποθέτησή σου ! Εγώ τοποθετήθηκα στην 4η επιλογή μου (Ε' Θεσσαλονίκης) και ασφαλώς είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος ,καθώς στη χειρότερη περίπτωση θα πρέπει να διανύω 42 χλμ για το σχολείο , ενω στην καλύτερη ...80 μέτρα (!)

Καλημέρα.
Συγχαρητήρια και σε σένα!

Εγώ προσελήφθην στη 2η επιλογή μου.  :D
Κάθε μέρα θα μετακινούμαι με το αυτοκίνητό μου, αλλά τα σχολεία βρίσκονται σε απόσταση 10-30 χλμ από το σπίτι μου.  ;)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:29:11 πμ »
Αν θυμηθώ ότι πέρυσι έκανα με το αυτοκίνητο 130 χλμ την ημέρα, τότε τα 82 χλμ που πιθανόν να κάνω φέτος είναι σαφώς μια σημαντική βελτίωση...Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:08:53 »

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 06:36:12 πμ »
Αν θυμηθώ ότι πέρυσι έκανα με το αυτοκίνητο 130 χλμ την ημέρα, τότε τα 82 χλμ που πιθανόν να κάνω φέτος είναι σαφώς μια σημαντική βελτίωση...Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας !

Ασφαλώς!  :o
Ποιος αντιλέγει;;;  ???

Εγώ πέρσι έκανα 2 λεπτά με τα πόδια  :o  :o αλλά ήμουν πολλά χλμ και μίλια μακριά από το σπίτι μου.
Φέτος, ευτυχώς (!  :D ), δεν θα έχω μετακομίσεις και μετακινήσεις με πλοία ή αεροπλάνα.  ;)
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 08:42:02 πμ »
Αν θυμηθώ ότι πέρυσι έκανα με το αυτοκίνητο 130 χλμ την ημέρα, τότε τα 82 χλμ που πιθανόν να κάνω φέτος είναι σαφώς μια σημαντική βελτίωση...Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας !
Sun  και έγω πέρυσι έκανα τα ίδια χιλιόμετρα όμως με ξεκούραζε το γεγονός ότι είχα την ευκαιρία να κάνω βόλτα κάθε μέρα :D και ΄το γεγονός ότι το κλίμα στο σχολείο ήταν καλό, εξάλλου η μία ώρα που ήθελα να γυρισω σπίτι αποφορτιζόμουν από την ένταση της ημέρας. σε όλα τα πράγματα υπάρχει η θετική πλευρά, αρκεί να τη βρούμε και να εστιάσουμε εκεί. καλή τύχη παιδιά όσοι φεύγετε αναπληρωτές!!!

Αποσυνδεδεμένος antigoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 04:34:14 μμ »
Εγώ, παιδιά, μάλλον ήμουν από τις τυχερές ως αναπληρώτρια. Είμαι στα 20 χιλιόμετρα από το σπίτι κι αυτό γιατί δεν είχα παιδιά και μου πήραν τη θέση στα κοντινά σχολεία παρόλο που είχα κληθεί πρώτη. Και τις 2 χρονιές είμαι κοντά στο σπίτι μου. Ως ωρομίσθια βέβαια είχα ταλαιπωρηθεί παραπάνω.
Τι φταις εσύ που σε λένε Ισμήνη;

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 02, 2009, 04:41:27 μμ »
Αν θυμηθώ ότι πέρυσι έκανα με το αυτοκίνητο 130 χλμ την ημέρα, τότε τα 82 χλμ που πιθανόν να κάνω φέτος είναι σαφώς μια σημαντική βελτίωση...Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας !
Sun  και έγω πέρυσι έκανα τα ίδια χιλιόμετρα όμως με ξεκούραζε το γεγονός ότι είχα την ευκαιρία να κάνω βόλτα κάθε μέρα :D και ΄το γεγονός ότι το κλίμα στο σχολείο ήταν καλό, εξάλλου η μία ώρα που ήθελα να γυρισω σπίτι αποφορτιζόμουν από την ένταση της ημέρας. σε όλα τα πράγματα υπάρχει η θετική πλευρά, αρκεί να τη βρούμε και να εστιάσουμε εκεί. καλή τύχη παιδιά όσοι φεύγετε αναπληρωτές!!!
Συμφωνώ απόλυτα ...

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 05:39:22 μμ »
Συνάδελφοι της Α φάσης, τοποθετηθήκατε σε σχολεία; Εμένα πάντως χτες από τη δευτεροβάθμια στην οποία παρουσιάστηκα δε μου έδωσαν να επιλέξω σχολεία, για ένα κενό έμαθα. Αύριο συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ και αποφασίζουν. Εσείς επιλέξατε; Και επειδή την πάτησα πέρσι που είχα επιλέξει, ρωτώ και ας μου απαντήσει όποιος γνωρίζει. Με ποια κριτήρια μας τοποθετούν; Όντως υπερισχύουν τα κοινωνικά;
Έχω την εντύπωση πως στις τοποθετήσεις μας λειτουργούν κάπως αυθαίρετα και η κάθε δευτεροβάθμια λειτουργεί όπως θέλει και τη συμφέρει.
Και κάτι άλλο, σας έδωσαν κάποιο χαρτί, αφού δώσατε τα δικαιολογητικά σας και υπογάψατε; Αλήθεια τι γίνεται με το χαρτί που χρειαζόμαστε για να κάνουμε διακοπή από τον ΟΑΕΔ; Σε εμένα είπαν πως θα το πάρω από το σχολείο. Τι ισχύει;
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 06:59:50 μμ »
Εγώ βρέθηκα στην πρώτη μου επιλογή γεγονός που δεν το περίμενα ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα

Στάθηκα πολύ τυχερή γιατί μετά από πολλά χρόνια όπως μου λένε παλιοί συνάδελφοι υπήρξαν κενά στην περιοχή μου (αυτό

επιβεβαιώνει την ύπαρξη πολλών κενών γενικά)

Πέρυσι ήμουν πολλάάάάά χιλ. μακριά από το σπίτι μου ενώ φέτος τουλάχιστον δε θα χρειαστεί να ξεσπιτωθώ αν και επίσης δεν

έχω ακόμα τοποθετηθεί σε σχολείο. Μου είπαν κι εμένα ότι αύριο θα συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ. Πάντως οι αποστάσεις είναι από 10'

έως τρία τέταρτα.Όσο για τα κριτήρια μού είπαν στη Δευτ/θμια πως λαμβάνουν υπόψη τα κοινωνικά. Ελπίζω έτσι να είναι

Αποσυνδεδεμένος alna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 07:14:14 μμ »
Kαλησπέρα. Είμαι και εγώ αναπληρώτρια με την α' φάση στη Β' Πειραιά. Παρουσιάστηκα χθες και απλώς υπέγραψα παρουσία και παρόλο που είχα μαζί μου τα δικαιολογητικά δεν τα δέχτηκαν αλλά έπρεπε να τα πάω σήμερα και να ξαναυπογράψω  παρουσία. Μου είπαν μάλιστα πως τα κενά δεν έχουν βγει ακόμα οπότε δεν έκανα και καμία αίτηση όπου να δηλώνω σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 07:19:37 μμ »
Kαλησπέρα. Είμαι και εγώ αναπληρώτρια με την α' φάση στη Β' Πειραιά. Παρουσιάστηκα χθες και απλώς υπέγραψα παρουσία και παρόλο που είχα μαζί μου τα δικαιολογητικά δεν τα δέχτηκαν αλλά έπρεπε να τα πάω σήμερα και να ξαναυπογράψω  παρουσία. Μου είπαν μάλιστα πως τα κενά δεν έχουν βγει ακόμα οπότε δεν έκανα και καμία αίτηση όπου να δηλώνω σχολεία.
Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με μένα . Υπέγραψα απλά ,όπως και οι υπόλοιποι συνάδελσφοι, μια απλή κατάσταση με το όνομά μου. Είχα όλα τα έγγραφα που απαιτούνται μαζί μου, αλλά δεν τα δέχτηκαν , ούτε πράξη ανάληψης υπέγραψα , ούτε σε σχολείο έχω τοποθετηθεί ακόμη ,γιατί το ΠΥΣΔΕ εδώ και δύο μέρες δεν έχει ακόμη συνεδριάσει. Μου είπαν να μην ανησυχώ ,ότι ήδη η πρόσληψή μου είναι σαν να  εχει γίνει και ότι πιθανόν η τοποθέτηση σε σχολείο να γίνει ακόμη και μετά τα ΠΕΚ. Μου φάινονται κάπως περίεργα όλα αυτά. Μήπως έγινε γρήγορα η α' φάση και είναι ακόμη ανοργάνωτοι ;

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 07:20:48 μμ »
Παιδιά καλή σχολική χρονιά σε όλους μας!! Εγώ προσλήφθηκα στην 10η επιλογή μου και θα διανύω 150 χλμ. την ημέρα. Ακόμα δεν μας τοποθέτησαν σε σχολείο αλλά προσωρινά μόνο μέχρι να περάσουμε ΠΕΚ.Δεν πρέπει να είμαστε και αχάριστοι μην τα θέλουμε όλα δικά μας να βλέπουμε και τους άλλους συναδέλφους μας που ακόμα αγωνιούν.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ02: Περιοχές πρόσληψης Α' Φάσης
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 03, 2009, 07:27:32 μμ »
Kαλησπέρα. Είμαι και εγώ αναπληρώτρια με την α' φάση στη Β' Πειραιά. Παρουσιάστηκα χθες και απλώς υπέγραψα παρουσία και παρόλο που είχα μαζί μου τα δικαιολογητικά δεν τα δέχτηκαν αλλά έπρεπε να τα πάω σήμερα και να ξαναυπογράψω  παρουσία. Μου είπαν μάλιστα πως τα κενά δεν έχουν βγει ακόμα οπότε δεν έκανα και καμία αίτηση όπου να δηλώνω σχολεία.
Ακριβώς το ίδιο συνέβη και με μένα . Υπέγραψα απλά ,όπως και οι υπόλοιποι συνάδελσφοι, μια απλή κατάσταση με το όνομά μου. Είχα όλα τα έγγραφα που απαιτούνται μαζί μου, αλλά δεν τα δέχτηκαν , ούτε πράξη ανάληψης υπέγραψα , ούτε σε σχολείο έχω τοποθετηθεί ακόμη ,γιατί το ΠΥΣΔΕ εδώ και δύο μέρες δεν έχει ακόμη συνεδριάσει. Μου είπαν να μην ανησυχώ ,ότι ήδη η πρόσληψή μου είναι σαν να  εχει γίνει και ότι πιθανόν η τοποθέτηση σε σχολείο να γίνει ακόμη και μετά τα ΠΕΚ. Μου φάινονται κάπως περίεργα όλα αυτά. Μήπως έγινε γρήγορα η α' φάση και είναι ακόμη ανοργάνωτοι ;
Η κάθε δευτεροβάθμια λειτουργεί διαφορετικά. Πέρσι ήμουν Γ Χαλκιδικής και υπέγραψα ανάληψη υπηρεσίας από την πρώτη μέρα που πήγα χωρίς να έχουν κενά και ήμουν 15 μέρες στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ ενώ φέτος Α Ημαθίας υπέγραψα σήμερα την ανάληψη υπηρεσίας ενώ παρουσιάστηκα χθες( με χθεσινή ημερομηνία)   και τοποθετήθηκα προσωρινά σε κάποιο σχολείο μέχρι να συνεδριάσει το ΠΥΣΔΕ και να μας τοποθετήσει ανάλογα και με την αίτηση τοποθέτησης που κάναμε.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 402

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.