*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 994063 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3402 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:35:40 μμ »
Αν ήθελε να ακούσει την ΟΛΜΕ ξέροντας για τις αντιδράσεις δεν θα τους καλούσε πριν ανακοινώσει κάτι ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3403 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:35:56 μμ »
Δηλαδή τα δυσπρόσιτα δεν θα μετρούν διπλά από εδώ και πέρα ή και για παλιότερα έτη;
άρα τι αλλάζει με την πρόταση του Φίλη; αφού θα μετράνε το ίδιο τα μόρια του ΑΣΕΠ όπως και τώρα.
Γενικά η προϋπηρεσία υποβαθμίζεται με συντελεστές. Μέγιστο 16,8 μόρια αν έχεις 60 μήνες προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3404 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:36:09 μμ »
μια παρωδία του 3848,κοροιδία, επικοινωνήστε  με τους δικηγόρους να οργανώσουμε την επόμενη κίνηση. ο 3848 προβλέπει ολοκληρο το βαθμο ασεπ,πλαφον 16,8 μορια(αλλα και καποιος μπακαλιστικους υπολογισμούς εξαγοράς επιτυχίας μη σοβαρούς.... )

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3405 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:36:22 μμ »
Δηλαδή τα δυσπρόσιτα δεν θα μετρούν διπλά από εδώ και πέρα ή και για παλιότερα έτη;
από την δημιουργία του κόσμου μέχρι να ολοκληρωθεί η σοσιαλιστική φιλεκπαιδευτική επανάσταση του Σύριζα... 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3406 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:36:32 μμ »
χάρηκες που τα κατάργησε,  έ; 8)

Όχι ιδιαίτερα. 2 χρονιές έχω σε αυτά. Αλλά δεν κάνω και σαν και σένα...  8)

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3407 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:36:46 μμ »
Μπραβο...πεστα στον κυριο γιατι μας εχει τρελανει που δεν του δοθηκε η δυνατοτητα να παει σε ΑΣΕΠ..Βγαζει αγνοια και κακια παραλληλα!!!
έχω άγνοια για το θέμα, ποιος γραπτός διαγωνισμός ισχύει για το 2016-17?
Το λάθος που έγινε το 2008 δεν γίνεται να διορθωθεί τώρα, πραγματοποιήθηκε ο διαγωνισμός και όσοι συμμετείχαν ήξεραν πόσες θέσεις προοριζόταν για το 60-40. Το ΣΤΕ αποφάσισε πως η προϋπηρεσία δεν αποτελεί αντικειμενικό κριτήριο διορισμού , πρέπει να εφαρμοστεί ο νόμος και να συνταχτούν νέοι πίνακες με βαθμό ασεπ και κριτήρια .
Αυτό είναι το πρόβλημα που δεν το αντιλαμβάνεστε εσείς που καβαλήσατε το καλάμι… μαζί με εμένα είναι και όσοι αποφοίτησαν  μετα το 2008 και αρκετοί  επιτυχόντες προηγουμένων διαγωνισμών αλλά και όσοι έγραψαν κάτω από 54, όλοι εμείς δεν έχουμε καμία ελπίδα.
Υπάρχουν και όσοι έχουν μόνο προϋπηρεσία, η δυνατότητα για κάποιους μεταφράζεται ως υποχρέωση του κράτους, το γεγονός που φτάσαμε στο 2016 χωρίς την δυνατότητα δεν σας δίνει το δικαίωμα να συνεχίσετε να λαμβάνεται το μπόνους από το βαθμό του 2008!! Αν χάσουν τα μόρια προϋπηρεσίας χωρίς να γίνει γραπτός διαγωνισμός, τότε γιατί να μη χαθούν και τα μόρια του γραπτού διαγωνισμού , δεν φταίω εγώ που δεν σας δόθηκε η ευκαιρία να κρατήσετε τα μόρια σας για τους επόμενους δυο διαγωνισμούς , τώρα βρισκόμαστε χρονικά στον τρίτο! ::)


Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3408 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:38:15 μμ »
Όχι ιδιαίτερα. 2 χρονιές έχω σε αυτά. Αλλά δεν κάνω και σαν και σένα...  8)
αν είχες τις 5 χρονιές τις  δικές  μου δεν θα ήσουν τόσο large...extra large... 8)

Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3409 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:41:17 μμ »
Γενικά η προϋπηρεσία υποβαθμίζεται με συντελεστές. Μέγιστο 16,8 μόρια αν έχεις 60 μήνες προϋπηρεσία.
υποβάθμιση που δεν επιφέρει ουσιαστικές αλλαγές τουλάχιστον για πολλούς, ποιος εχει 16,8 καθαρό ασεπ?
είναι αυτο συμφωνο με το πνευμα του στε? μη βιαστείς να απαντησεις πορτοκαλι, ουτε εσυ ουτε ο φιλης ουτε ο γεραπερητης θα το απαντήσει αυτο, εγώ θελω να δω την απάντηση του στε.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3410 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:42:19 μμ »
αν είχες τις 5 χρονιές τις  δικές  μου δεν θα ήσουν τόσο large...extra large... 8)

Και 19 να είχα, η στάση μου θα ήταν η ίδια. Είναι συνταγματικό αυτό που κάνει; Αν ναι, διαμαρτυρήσου όσο θες. Αν σε ακούσει, καλώς. Αν όχι, αποδέξου το. Αν δεν είναι, τρέχα στο ΣτΕ να δικαιωθείς, μην περιμένεις στιγμή. Νομίζω όμως τη ξες την απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3411 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:47:19 μμ »
υποβάθμιση που δεν επιφέρει ουσιαστικές αλλαγές τουλάχιστον για πολλούς, ποιος εχει 16,8 καθαρό ασεπ?
είναι αυτο συμφωνο με το πνευμα του στε? μη βιαστείς να απαντησεις πορτοκαλι, ουτε εσυ ουτε ο φιλης ουτε ο γεραπερητης θα το απαντήσει αυτο, εγώ θελω να δω την απάντηση του στε.
Αναμένονται νομικά μέτρα και από τους επιτυχόντες και από τους έχοντες προϋπηρεσία. Ο Φίλης θα πάρει απόφαση σύμφωνα με το ΣτΕ. Τα σχολεία θέλει να ξεκινήσουν από Σεπτέμβρη...έτσι τουλάχιστον λέει.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3412 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:48:36 μμ »
Και 19 να είχα, η στάση μου θα ήταν η ίδια. Είναι συνταγματικό αυτό που κάνει; Αν ναι, διαμαρτυρήσου όσο θες. Αν σε ακούσει, καλώς. Αν όχι, αποδέξου το. Αν δεν είναι, τρέχα στο ΣτΕ να δικαιωθείς, μην περιμένεις στιγμή. Νομίζω όμως τη ξες την απάντηση...
καταλαβαίνω ...βολεύει πολύ κόσμο αυτό....οι καναπεδάτοι θα ανοίξουν σαμπάνιες...εις υγείαν στα κορόιδα ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4031
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3413 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:50:04 μμ »
Αναμένονται νομικά μέτρα και από τους επιτυχόντες και από τους έχοντες προϋπηρεσία. Ο Φίλης θα πάρει απόφαση σύμφωνα με το ΣτΕ. Τα σχολεία θέλει να ξεκινήσουν από Σεπτέμβρη...έτσι τουλάχιστον λέει.

Μα πού είναι όλες εκείνες οι φωνές που έλεγαν τους ΑΣΕΠίτες δικομανείς; Σώπασαν επειδή είδαν το νέο σύστημα και σκοπεύουν να προσφύγουν κι αυτοί; Έχει ο καιρός γυρίσματα;

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3414 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:54:35 μμ »
αν είχες τις 5 χρονιές τις  δικές  μου δεν θα ήσουν τόσο large...extra large... 8)
Δυσπρόσιτα έχουμε όλοι portokali. Λες ότι έχεις πέντε χρονιές. Τα δυσπρόσιτα σε επέλεγαν, δεν τα επέλεγες. Δηήλωνες κουτάκι για να δουλέψεις και ότι τύχει, όπως φέτος που σου έλαχε μη δυσπρόσιτο.  Επίσης σε έχουν απαντήσει: Μετά το 2010 δεν μετρούσαν, ανεξάρτητα αν ανισόρροποι πολιτικοί ενδώσαν σε πιέσεις ομάδων και της ΟΛΜΕ και τα αναγνώρισαν προσωρινά. Ανισόρροποι είναι και όλοι οι άλλοι που νομοθετούσαν τόσα χρόνια ότι να ΄ναι. Αυτοί καλύπτονται από την ασυλία αλλά όλοι εμείς πληρώνουμε τώρα τα σπασμένα.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3415 στις: Απρίλιος 11, 2016, 07:57:46 μμ »
Δυσπρόσιτα έχουμε όλοι portokali. Λες ότι έχεις πέντε χρονιές. Τα δυσπρόσιτα σε επέλεγαν, δεν τα επέλεγες. Δηήλωνες κουτάκι για να δουλέψεις και ότι τύχει, όπως φέτος που σου έλαχε μη δυσπρόσιτο.  Επίσης σε έχουν απαντήσει: Μετά το 2010 δεν μετρούσαν, ανεξάρτητα αν ανισόρροποι πολιτικοί ενδώσαν σε πιέσεις ομάδων και της ΟΛΜΕ και τα αναγνώρισαν προσωρινά. Ανισόρροποι είναι και όλοι οι άλλοι που νομοθετούσαν τόσα χρόνια ότι να ΄ναι. Αυτοί καλύπτονται από την ασυλία αλλά όλοι εμείς πληρώνουμε τώρα τα σπασμένα.
τα πριν το 10 γιατί  να μην μετρήσουν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 876
Σύνολο: 877

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.