*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432596 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #840 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:02:04 μμ »
κι εμενα να μου πεις τι ακριβως γραφουμε σε αυτα τα πεδια μιας και θα πας αυριο

ΥΓ: πηζουμει στους τονους στη σχολη εμεις οι φιλολογοι, μη μας τρελαινετε κι εσεις εδω  :P
μην ασχολείστε με αυτά που έτσι και αλλιώς οι υπάλληλοι λόγω των επιλογών που έχουν τα βάζουν μόνοι τους. Λες απλά ότι είσαι φιλόλογος (παντού ΠΕ02). Οι ΠΕ04 όμως ως κλάδο βάζουν ΠΕ04.01 ή ΠΕ04.02 κλπ.

Το πιο σημαντικό είναι να συμπληρώσεις σωστά προς το συμφέρον σου τις περιοχές προτίμησης και αν θα επιλέξεις παντού ΑΚΩ ή ΑΜΩ. Καθένας μας/καθεμιά μας με διαφορετικά κριτήρια επιλέγουμε. Είναι καθαρά προσωπικό το θέμα. Πρέπει όμως να πάρουμε και την ευθύνη των επιλογών μας. Να λάβουμε πάνω από όλα υπόψη την μεγάλη ποινή σε περίπτωση άρνησης (φέτος και το 2012-2013 δεν σε ξανακαλούν).
Μην τρελαίνεστε βρε παιδιά, τι θα γράψω εδώ και τι εκεί. Ούτως ή άλλως ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΑ ΓΡΆΨΕΤΕ. Θα σας ρωτάει ο υπάλληλος και θα απαντάτε. Εγώ την έκανα σήμερα την αίτηση στη ββάθμια Τρικάλων είχε λίγο κόσμο αλλά μου πήρε μισή ωρίτσα να περιμένω ( ::) ::) ::)). Ούτε γραπτή αίτηση είχα ούτε τίποτα, κυριλέ με το καφεδάκι μου και την ταυτότητά μου (για παν ενδεχόμενο η ταυτότητα, αλλά τελικά με εξυπηρέτησε ένας φίλος μου και δε μου τη ζήτησε), 4 περιοχές δήλωσα ΑΚΩ κι έτοιμη. Ηρεμήστε, λοιπόν, σκεφτείτε τα δεδομένα της ζωής σας, ζυγίστε  τα υπέρ και τα κατά και μετά δηλώστε περιοχές και ωράριο. Μην αναλώνεστε σε ανούσια πράγματα όπως ο κλάδος και η ειδικότητα.
θα συμφωνησω.. ετσι κ αλλιως δεν σου ζητανε τπτ απο αυτα εφοσον εχεις ξανακανει αιτηση στο παρελθον.. μονο το αφμ για να βρουν τα υπολοιπα στοιχεια σου στον υπολογιστη, και μετα σε ρωτανε περιοχες... πολυ κακο για το τιποτα. και απορια να εχετε για κατι, ρωτηστε εκεινη την ωρα και το συμπληρωνετε! δεν εξαρταται απο ενα "ΠΕ02" ή απο μια ομαδοπ.ειδικοτητα η προσληψη μας  :P ετσι κ αλλιως τα ελεγχουν και οι ιδιοι, και μαλιστα σε εμας τα ελεγξαν εις τριπλουν, τα ξανακοιταξαμε και εμεις και τελος..
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:09 »

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #841 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:03:08 μμ »
αν δεν δηλώσω τίποτα (ούτε ΑΜΩ ούτε ΑΚΩ) δίπλα από μια περιοχή, τότε σημαίνει ότι δέχομαι και τα δύο;
δηλαδή για την περιοχή πρώτα θα εξεταστεί αν μπορεί να είμαι ΑΚΩ, αλλά αν αυτό δεν είναι δυνατόν τότε εξετάζεται το ΑΜΩ ?
όχι! Σημαίνει ΑΚΩ.

Νομίζω γράφεις π.χ.  Α' Αθήνας και Α' Αθήνας μειωμένου (ετσι ειναι και οι περιοχές περασμένες στο σύστημα)

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #842 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:05:25 μμ »
αν δεν δηλώσω τίποτα (ούτε ΑΜΩ ούτε ΑΚΩ) δίπλα από μια περιοχή, τότε σημαίνει ότι δέχομαι και τα δύο;
δηλαδή για την περιοχή πρώτα θα εξεταστεί αν μπορεί να είμαι ΑΚΩ, αλλά αν αυτό δεν είναι δυνατόν τότε εξετάζεται το ΑΜΩ ?
όχι! Σημαίνει ΑΚΩ.

πως είσαι σίγουρος;
Που το λέει στην προκύρυξη ότι δίπλα από κάθε περιοχή πρέπει να γράφεις και τη λέξη ΑΜΩ ή ΑΚΩ ή και τα δύο;
Αν γράψω ΑΜΩ δίπλα από την περιοχή, σημαίνει ότι με ενδιαφέρει ΑΚΩ αλλά αν δεν είναι δυνατόν τότε δέχομαι και ΑΜΩ? ή σημαίνει μόνο ΑΜΩ? (γιατί κουλό μου φαίνεται να θέλεις μόνο ΑΜΩ!!)

τέλος πάντων, όπως και να έχει,  που τα λέει όλα αυτά στην προκύρηξη; μήπως ο καθένας τα ερμηνεύει όπως νομίζει;

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #843 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:07:51 μμ »
εαν δεν γραψεις τιποτα, σημαινει ΑΚΩ. εαν θελεις μια περιοχη να την δηλωσεις και ΑΜΩ, απλα το γραφεις διπλα. ετσι κ αλλιως και στον υπολογιστη ετσι ειναι περασμενα. πχ Α Αχαιας, Α Αχαιας ΑΜΩ κτλ.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:09 »

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #844 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:07:56 μμ »
Έχω μια απορία. Έκαναν λάθος σε ένα πεδίο, συγκεκριμένα πως δεν έχω εκπληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις. Ενώ τους παρέδωσα το έγγραφο στο οποίο φαίνεται πως είναι εκπληρωμένες, καθώς επίσης στη χειρόγραφη αίτηση το έχω τσεκάρει. Τι γίνεται τώρα; να πάω αύριο να το διορθώσουν; Όποιος έχει κάποια ιδέα να μου απαντήσει γιατί μέχρι αύριο θα σκάσω. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #845 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:08:33 μμ »
δηλαδή πρέπει να γράψω και τα δύο ΑΜΩ & ΑΚΩ αν με ενδιαφέρει να είμαι τουλάχιστον ΑΜΩ σε μια περιοχή; (δηλαδή με ενδιαφέρει οπωσδήποτε η περιοχή είτε σαν ΑΚΩ είτε σαν ΑΜΩ αν το ΑΚΩ δεν είναι δυνατόν)
Ναι!
Γράφεις Β-Α Καρδίτσας (σημαίνει ακω και μόνο ακω)
Γράφεις Β-Α Καρδίτσας μειωμένο ωραρίου (σημαίνει αμω και μόνο αμω)

Αν σε καλέσουν αμω και προκύψει νέα θέση στην Καρδίτσα και μάλιστα ακω την διεκδικείς εκ νέου.

Αφού πριν λίγο την έκανα την αίτηση...

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #846 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:10:20 μμ »
εαν δεν γραψεις τιποτα, σημαινει ΑΚΩ. εαν θελεις μια περιοχη να την δηλωσεις και ΑΜΩ, απλα το γραφεις διπλα. ετσι κ αλλιως και στον υπολογιστη ετσι ειναι περασμενα. πχ Α Αχαιας, Α Αχαιας ΑΜΩ κτλ.

Μπερδεύτηκα.
Λες αν θέλω να την δηλώσω και ΑΜΩ, τότε γράφω δίπλα ΑΜΩ. Δηλαδή όταν γράφω μόνο ΑΜΩ σημαίνει και ΑΚΩ και ΑΜΩ?

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #847 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:11:00 μμ »
αν δεν δηλώσω τίποτα (ούτε ΑΜΩ ούτε ΑΚΩ) δίπλα από μια περιοχή, τότε σημαίνει ότι δέχομαι και τα δύο;
δηλαδή για την περιοχή πρώτα θα εξεταστεί αν μπορεί να είμαι ΑΚΩ, αλλά αν αυτό δεν είναι δυνατόν τότε εξετάζεται το ΑΜΩ ?
όχι! Σημαίνει ΑΚΩ.

πως είσαι σίγουρος;
Που το λέει στην προκύρυξη ότι δίπλα από κάθε περιοχή πρέπει να γράφεις και τη λέξη ΑΜΩ ή ΑΚΩ ή και τα δύο;
Αν γράψω ΑΜΩ δίπλα από την περιοχή, σημαίνει ότι με ενδιαφέρει ΑΚΩ αλλά αν δεν είναι δυνατόν τότε δέχομαι και ΑΜΩ? ή σημαίνει μόνο ΑΜΩ? (γιατί κουλό μου φαίνεται να θέλεις μόνο ΑΜΩ!!)

τέλος πάντων, όπως και να έχει,  που τα λέει όλα αυτά στην προκύρηξη; μήπως ο καθένας τα ερμηνεύει όπως νομίζει;
Το χωρίς διευκρίνηση σημαίνει ΑΚΩ. Πρέπει να υπάρχει η διευκρίνηση ΑΜΩ για μειωμένου ωραρίου. Και σε αυτό είμαι σίγουρη, γιατί σε εμένα έβγαλε τις 4 περιοχές που ζήτησα και δεν έγραφε ΑΚΩ δίπλα. Επιπλέον καθόμουν δίπλα στον καταχωρητή την ώρα που έκανα την αίτηση κι έβλεπα την οθόνη του υπολογιστή του και οι επιλογές που έβγαζε ήταν Α Αθήνας, Α Αθήνας μειωμένου ωραρίου, Β Αθήνας, Β Αθήνας μειωμένου ωραρίου και τσέκαρε μόνο τα σκέτα σε εμένα επειδή ήθελα μόνο ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #848 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:11:57 μμ »
δηλαδή πρέπει να γράψω και τα δύο ΑΜΩ & ΑΚΩ αν με ενδιαφέρει να είμαι τουλάχιστον ΑΜΩ σε μια περιοχή; (δηλαδή με ενδιαφέρει οπωσδήποτε η περιοχή είτε σαν ΑΚΩ είτε σαν ΑΜΩ αν το ΑΚΩ δεν είναι δυνατόν)
Ναι!
Γράφεις Β-Α Καρδίτσας (σημαίνει ακω και μόνο ακω)
Γράφεις Β-Α Καρδίτσας μειωμένο ωραρίου (σημαίνει αμω και μόνο αμω)

Αν σε καλέσουν αμω και προκύψει νέα θέση στην Καρδίτσα και μάλιστα ακω την διεκδικείς εκ νέου.

Αφού πριν λίγο την έκανα την αίτηση...

Αυτό το ξέρεις σίγουρα? Αν βγει θέση ΑΚΩ δεν πάει στον επόμενο που θα κληθεί στην επόμενη φάση?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #849 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:13:35 μμ »
δηλαδή πρέπει να γράψω και τα δύο ΑΜΩ & ΑΚΩ αν με ενδιαφέρει να είμαι τουλάχιστον ΑΜΩ σε μια περιοχή; (δηλαδή με ενδιαφέρει οπωσδήποτε η περιοχή είτε σαν ΑΚΩ είτε σαν ΑΜΩ αν το ΑΚΩ δεν είναι δυνατόν)
Ναι!
Γράφεις Β-Α Καρδίτσας (σημαίνει ακω και μόνο ακω)
Γράφεις Β-Α Καρδίτσας μειωμένο ωραρίου (σημαίνει αμω και μόνο αμω)

Αν σε καλέσουν αμω και προκύψει νέα θέση στην Καρδίτσα και μάλιστα ακω την διεκδικείς εκ νέου.

Αφού πριν λίγο την έκανα την αίτηση...
Το ΑΚΩ δεν εχει καμιά επισήμανση δίπλα
Αν θες την ίδια περιοχή και ΑΜΩ πρέπει από κάτω να δηλώσεις την περιοχή ξανά με μειωμένου ωραρίου δίπλα ως ένδειξη. Κάναμε και πέρυσι αιτήσεις δεν είναι η πρώτη χρονιά που έχει ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #850 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:14:10 μμ »
εαν δεν γραψεις τιποτα, σημαινει ΑΚΩ. εαν θελεις μια περιοχη να την δηλωσεις και ΑΜΩ, απλα το γραφεις διπλα. ετσι κ αλλιως και στον υπολογιστη ετσι ειναι περασμενα. πχ Α Αχαιας, Α Αχαιας ΑΜΩ κτλ.

Μπερδεύτηκα.
Λες αν θέλω να την δηλώσω και ΑΜΩ, τότε γράφω δίπλα ΑΜΩ. Δηλαδή όταν γράφω μόνο ΑΜΩ σημαίνει και ΑΚΩ και ΑΜΩ?

Το έγραψα παραπάνω:

1. Α' Αθήνας
2. Α' Αθήνας μειωμένου
3.   ................

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #851 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:15:49 μμ »
ας υποθεσουμε πως θες να δηλωσεις τις εξης περιοχες : αχαια και κορινθια. θελεις να πας κανονικου ωραριου στην αχαια και μονο κανονικου? απλα γραφεις Α αχαιας, ή Β αχαιας. θελεις ομως να δηλωσεις την κορινθια και κανονικου και μειωμενου? τοτε γραφεις : Α κορινθιας(χωρις τιποτα διπλα που σημαινει ΑΚΩ) Α κορινθιας ΑΜΩ, Β κορινθιας , Β Κορινθιας ΑΜΩ..
με λιγα λογια, την ιδια περιοχη μπορεις να την επιλεξεις και ΑΜΩ ΚΑΙ ΑΚΩ!!! μονο που στην ΑΚΩ δεν θα γραψεις τιποτα διπλα!το ΑΚΩ σημαινει οτι δηλωνεις ΜΟΝΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ωραριο και σε καμια περιπτωση δεν συνεπαγεται ΚΑΙ μειωμενο ταυτοχρονα.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #852 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:16:13 μμ »
Έχω μια απορία. Έκαναν λάθος σε ένα πεδίο, συγκεκριμένα πως δεν έχω εκπληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις. Ενώ τους παρέδωσα το έγγραφο στο οποίο φαίνεται πως είναι εκπληρωμένες, καθώς επίσης στη χειρόγραφη αίτηση το έχω τσεκάρει. Τι γίνεται τώρα; να πάω αύριο να το διορθώσουν; Όποιος έχει κάποια ιδέα να μου απαντήσει γιατί μέχρι αύριο θα σκάσω. Ευχαριστώ.
Ηρέμησε, να πας αύριο να το διορθώσουν. Αν μπορείς να ξαναπάρεις το απολυτήριο του στρατού. Μην αγχώνεσαι, εδώ διορθώνονται άλλα κι άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #853 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:16:53 μμ »
Έχω μια απορία. Έκαναν λάθος σε ένα πεδίο, συγκεκριμένα πως δεν έχω εκπληρώσει τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις. Ενώ τους παρέδωσα το έγγραφο στο οποίο φαίνεται πως είναι εκπληρωμένες, καθώς επίσης στη χειρόγραφη αίτηση το έχω τσεκάρει. Τι γίνεται τώρα; να πάω αύριο να το διορθώσουν; Όποιος έχει κάποια ιδέα να μου απαντήσει γιατί μέχρι αύριο θα σκάσω. Ευχαριστώ.

Και βέβαια να πας για να διορθωθεί, είναι υποχρεωμένοι να στην διορθώσουν εφόσον είσαι μέσα στα χρονικά όρια υποβολής.
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160627
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 390
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.