*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432584 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #896 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:38:39 μμ »
εγω ρώτησα για την προϋπηρεσια σήμερα και μου είπαν να έχω το νου μου στο site του υπουργείου! τώρα αρχίζω να ανησυχώ! έχω μόνο 9 μήνες προϋπηρεσία, ωστόσο, περίμενα να εμφανιστούν στο σύστημα. ξέρει κανείς κάτι σχετικά με αυτό;

σε τι να έχεις το νου σου δλδ;
αν θα περαστεί στους πίνακες η προυπηρεσια;

ετσι μου είπε η κοπέλα εκεί που πέρασε στο σύστημα την αίτηση. Με τα φετινά δεδομένα πίστευα οτι απλά θα φαίνεται στην αίτηση η προυπηρεσία αν δεν θα λαμβάνεται υπόψιν για μοριοδότηση. τι να πω; όμως γιατί μου ανέφερε αυτό για την ανάρτηση στην ιστοσελίδα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:32:46 »

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #897 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:44:30 μμ »
εγω ρώτησα για την προϋπηρεσια σήμερα και μου είπαν να έχω το νου μου στο site του υπουργείου! τώρα αρχίζω να ανησυχώ! έχω μόνο 9 μήνες προϋπηρεσία, ωστόσο, περίμενα να εμφανιστούν στο σύστημα. ξέρει κανείς κάτι σχετικά με αυτό;

σε τι να έχεις το νου σου δλδ;
αν θα περαστεί στους πίνακες η προυπηρεσια;
δηλαδη τι περιμενουμε να δουμε στην ιστοσελιδα???οτι υπαρχει η φετινη προυπηρεσια αλλα δεν φαινεται στους πινακες που θα βγουν???

ετσι μου είπε η κοπέλα εκεί που πέρασε στο σύστημα την αίτηση. Με τα φετινά δεδομένα πίστευα οτι απλά θα φαίνεται στην αίτηση η προυπηρεσία αν δεν θα λαμβάνεται υπόψιν για μοριοδότηση. τι να πω; όμως γιατί μου ανέφερε αυτό για την ανάρτηση στην ιστοσελίδα;

Αποσυνδεδεμένος sofiagexa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #898 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:49:40 μμ »
Χίλια συγνώμη για την μικροαλλαγή του θέματος, αλλά έχω μια ερώτηση που αφορά το παράρτημα της εγκυκλίου. Οι ΠΕ20 (Πληροφορικής ΤΕΙ) δεν μπορούν να κάνουν αίτηση αν δεν έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ?
Λάμπει μέσα μου κείνο που αγνοώ... Μα ωστόσο λάμπει...
(Οδ. Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #899 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:51:48 μμ »
Έφη, τι εννοείς; Περάστηκαν τα μόριά σου; Κανονικά δε θα έπρεπε. Εγώ φέτος δε δούλεψα αλλά άλλοι γνωστοί μου δεν είδαν τα μόριά τους περασμένα, γιατί δεν περνιούνται τα φετινά.
Κι εμένα μου φάνηκε πολύ περίεργο και στο γραφείο δεν ήξεραν να μου πουν. Είναι όμως η περσινή συν 0,85 που υπολόγιζα από φέτος.

0,85 πόσες μέρες είναι;;
καλά σοβαρά τώρα;;;
πέρασαν τη φετινη προυπηρεσία;;
πώς γίνεται αυτό;;;
αφού η εγκύκλιος λέει μέχρι ιούνιο τουν '10!
 :o
Φέτος είχα 8 μήνες δηλαδή 0,8 μόρια. 'Ομως ταυτόχρονα έφτασα στο σύνολο τους 9.5 μήνες και εφόσον από τους 8 μ΄νες η προυπηρεσία μετρέι 0,15 ανά μήνα έτσι βγαίνει το 0,85 ::)
Έφη ψάξτο, γιατί από όλη την ιστορία μπορεί να βγεις χαμένη. Σκέψου αν έγινε μόνο σε εσένα ή σε κάποιους υπολογισμός με το νέο τρόπο εσύ με 9,5 μήνες στον ενιαίο θα είσαι στον πάτο με 0,85 μόρια, ενώ κάποιοι άλλοι με 9,5 μήνες θα έχουν 9,5 μόρια(παλιός τρόπος μοριοδότησης) Και η δική μου προϋπηρεσία με τον παλιό τρόπο είναι περασμένη 22 μήνες 22 μόρια
Η περσινή ήταν υπολογισμένη κανονικά όπως και πέρισι. Μόνο 1 μήνας και κάτι. Απλά ενώ είχα μικρή προυπηρεσία είχα πολύ καλό βαθμό ΑΣΕΠ και ήμουν σε σχετικά καλή σειρά στον πίνακα.
Τώρα κάπου σε έχασα. Πώς ξεχωρίζεις την περσινή και λες ότι ήταν και φέτος και πέρυσι περασμένη σωστά; Τη φετινή την είχαν χωριστά; Στη μηχανογραφημένη αίτηση που πήρες δε γράφει στην 1η σελίδα στο μέσον δεξιά ΣΥΝΟΛΟ ΜΟΡΙΩΝ ΕΩΣ 30-6-2010; Εκεί από κάτω τι λέει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:32:46 »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #900 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:56:37 μμ »
Μέχρι 30-6-2010 είχα 2 μήνες και 20 ημέρες. Φέτος είχα 8 μήνες ακριβώς. Επειδή έχω ζαλιστεί μήπως κάποιος να υπολογίσει πόσα μόρια είναι με την αλλαγή? ??? Για να είμαι σίγουρη.
Εννοούσα υπολογισμένη όπως παλιά. Κι όμως λέει σύνολο μορίων εως 30-6-2010. 'Αρα θα έπρεπε να είναι ίδια ακριβώς με πέρισι. Δεν είναι όμως!!!!!!!!!!
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #901 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:57:08 μμ »
Fiodora, αν τα μόριά σου είναι φετινά, καλώς δεν τα είδες. Δε θα περαστούν ούτε στον ενιαίο ούτε στον πίνακα αναπληρωτών. Ενδεχομένως σου μίλησαν για το site του υπουργείου γιατί μπορεί να τα περάσουν σε άλλο πίνακα.

έτσι εικάζω κ εγώ, πως κάπου θα μας τα παρουσιάσουν και καλά για λόγους τυπικούς...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #902 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:57:44 μμ »
Χίλια συγνώμη για την μικροαλλαγή του θέματος, αλλά έχω μια ερώτηση που αφορά το παράρτημα της εγκυκλίου. Οι ΠΕ20 (Πληροφορικής ΤΕΙ) δεν μπορούν να κάνουν αίτηση αν δεν έχουν ΑΣΠΑΙΤΕ?

Μπορούν
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #903 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:58:15 μμ »
Fiodora, αν τα μόριά σου είναι φετινά, καλώς δεν τα είδες. Δε θα περαστούν ούτε στον ενιαίο ούτε στον πίνακα αναπληρωτών. Ενδεχομένως σου μίλησαν για το site του υπουργείου γιατί μπορεί να τα περάσουν σε άλλο πίνακα.

έτσι εικάζω κ εγώ, πως κάπου θα μας τα παρουσιάσουν και καλά για λόγους τυπικούς...
και για λόγους διαφάνειας...

Αποσυνδεδεμένος sotos81

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #904 στις: Ιούλιος 07, 2011, 09:59:39 μμ »
διευκρινίσεις για την παιδαγωγική κατάρτιση από το υπδβμθ

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=38572

Μπράβο η Διαμαντοπούλου και οι συνεργάτες της, ταχύητα express στις απαντήσεις. Επομένως αυτό απαντάει ξεκάθαρα ότι τα σεμινάρια της ΕΕΦ, και λοιπόν ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΔΕΚΤΑ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ. Επαναλαμβάνω για φέτος, μιας και οι εν λόγω οργανώσεις έχουν καταθέσει όπως λένε οι ίδιες και τα πανεπιστήμια δικαιολογητικά στο Υπουργείο για έγκριση των προγραμμάτων τους. Η τελεσίδικη απάντηση του Υπουργείου φυσικά αφήνει ερωτηματικά και πάλι για το αν τα εν λόγω προγράμματα της ΕΕΦ αναγνωριστούν μετά από ένα χρόνο. Τέλος πάντων αντί να δοθεί μια τελειωτική απάντηση για τα εν λόγω προγράμματα το αν πληρούν τις προυποθέσεις ή όχι, πάλι το θέμα μετατίθεται και αφήνεται στον αέρα.
Πάντως μην θεωρίσετε απίθανο αν το Σεπτέμβριο η ΕΕΦ και άλλοι σύλλογοι βγάλουν επίσημα τις εγκριτικές αποφάσεις του Υπουργείου ότι τα προγράμματα είναι αναγνωρισμένα και δίνουν παιδαγωγική επάρκεια





Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #905 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:00:57 μμ »
Fiodora, αν τα μόριά σου είναι φετινά, καλώς δεν τα είδες. Δε θα περαστούν ούτε στον ενιαίο ούτε στον πίνακα αναπληρωτών. Ενδεχομένως σου μίλησαν για το site του υπουργείου γιατί μπορεί να τα περάσουν σε άλλο πίνακα.

έτσι εικάζω κ εγώ, πως κάπου θα μας τα παρουσιάσουν και καλά για λόγους τυπικούς...
και για λόγους διαφάνειας...

τέτοια διαφάνεια...όπως στην τσέπη μας!

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #906 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:01:40 μμ »
Fiodora, αν τα μόριά σου είναι φετινά, καλώς δεν τα είδες. Δε θα περαστούν ούτε στον ενιαίο ούτε στον πίνακα αναπληρωτών. Ενδεχομένως σου μίλησαν για το site του υπουργείου γιατί μπορεί να τα περάσουν σε άλλο πίνακα.

έτσι εικάζω κ εγώ, πως κάπου θα μας τα παρουσιάσουν και καλά για λόγους τυπικούς...
και για λόγους διαφάνειας...

τέτοια διαφάνεια...όπως στην τσέπη μας!
αχαχαχαχχα ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #907 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:03:13 μμ »
Μέχρι 30-6-2010 είχα 2 μήνες και 20 ημέρες. Φέτος είχα 8 μήνες ακριβώς. Επειδή έχω ζαλιστεί μήπως κάποιος να υπολογίσει πόσα μόρια είναι με την αλλαγή? ??? Για να είμαι σίγουρη.
Εννοούσα υπολογισμένη όπως παλιά. Κι όμως λέει σύνολο μορίων εως 30-6-2010. 'Αρα θα έπρεπε να είναι ίδια ακριβώς με πέρισι. Δεν είναι όμως!!!!!!!!!!
Αφού λοιπόν λέει ως 30-6-2010, η φετινή δεν περάστηκε (και σωστά δεν περάστηκε).Όμως το 0,85 πώς προκύπτει; Αφού και με το νέο τρόπο υπολογισμού οι 2 μήνες και 20 ημέρες θα είναι 0,26 περίπου κι όχι 0,85. Όμως ο νέος τρόπος υπολογισμού θα ξεκινήσει από το νέο ασέπ και μετά. Δεν πας αύριο από τη διεύθυνση να το διευθετήσεις;
Βγαίνω, καλή επιτυχία αύριο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 10:05:38 μμ από LEONTITO »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #908 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:05:27 μμ »
Fiodora, αν τα μόριά σου είναι φετινά, καλώς δεν τα είδες. Δε θα περαστούν ούτε στον ενιαίο ούτε στον πίνακα αναπληρωτών. Ενδεχομένως σου μίλησαν για το site του υπουργείου γιατί μπορεί να τα περάσουν σε άλλο πίνακα.

έτσι εικάζω κ εγώ, πως κάπου θα μας τα παρουσιάσουν και καλά για λόγους τυπικούς...

Τα μόρια που φαίνονται στην αίτηση είναι της προηγούμενης χρονιάς. Δηλαδή στην περσινή αίτηση γράφει τα μόρια έως και 30-6-2009

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #909 στις: Ιούλιος 07, 2011, 10:15:03 μμ »
Μέχρι 30-6-2010 είχα 2 μήνες και 20 ημέρες. Φέτος είχα 8 μήνες ακριβώς. Επειδή έχω ζαλιστεί μήπως κάποιος να υπολογίσει πόσα μόρια είναι με την αλλαγή? ??? Για να είμαι σίγουρη.
Εννοούσα υπολογισμένη όπως παλιά. Κι όμως λέει σύνολο μορίων εως 30-6-2010. 'Αρα θα έπρεπε να είναι ίδια ακριβώς με πέρισι. Δεν είναι όμως!!!!!!!!!!
Αφού λοιπόν λέει ως 30-6-2010, η φετινή δεν περάστηκε (και σωστά δεν περάστηκε).Όμως το 0,85 πώς προκύπτει; Αφού και με το νέο τρόπο υπολογισμού οι 2 μήνες και 20 ημέρες θα είναι 0,26 περίπου κι όχι 0,85. Όμως ο νέος τρόπος υπολογισμού θα ξεκινήσει από το νέο ασέπ και μετά. Δεν πας αύριο από τη διεύθυνση να το διευθετήσεις;
Βγαίνω, καλή επιτυχία αύριο.
Θα πάω σίγουρα. Αν όχι αύριο, την άλλη εβδομάδα. 
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 242
Σύνολο: 243

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.