*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432585 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1036 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:13:16 μμ »
Ευχαριστώ παιδια! πραγματικα πολυτιμη η βοηθεια σας! (αυριο στη συνατηση που θα εχω μαζι μου την αιτηση θα χρειαστω τα "φωτα" σας σιγουρα)

giota8,  για Γαυδο ενδιαφερομαι και γω, οπότε παρεα θα ειμαστε να μοιραστουμε και τα έξοδα !!!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:44:24 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1037 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:18:48 μμ »
κι εψαχνα ατομο να μοιραζομαστε τα δρομολογια εκει που εχει φτασει η βενζινη!  ;D
θα παρω πληροφοριες για διαμονη, νυχτερινη ζωη, φαγητο, κλπ και θα σου πω...  8)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1038 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:20:08 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα....εδώ και καιρό αμφιταλαντεύομαι για το αν πρέπει να βάλω χ σε αυτο το καταραμένο κουτάκι ή όχι....εχει κανείς καμια ιδέα.....ειμαι ψηλά στον πίνακα γυρω στο  250. Είναι πολύ ρίσκο;ΠE20 είμαι...



ολοι ασχολουνται με τα ευκολα και δεν βλεπουν οτι φετος η παγιδα στην αιτηση ειναι αυτο το κουτακι.καποιος απο β/θμια μου ειπε ή το τσεκαρεις και μπαινεις στον πινακα διορισμων και δεν δουλευεις σαν αναπληρωτης ή δεν το τσεκαρεις και δουλευεις μονο σαν αναπληρωτης και δεν υπαρχεις στον διορισμων..........................τελειος κουλο....................τι κανουμε τωρα....??????????????????εδω σε θελω.και εγω ειμαι ψηλα στον πινακα μου.....επρεπε να διοριστω απο περσι.και που να ξερουμε αν θα μας διορισει και φετος.οποτε τι κανουμε????????????????βοηθεια
Τίνα, ο Αντρέας ρωτά για το κουτάκι "αποδέχομαι παντού". Εσύ αναφέρεσαι στο κουτάκι "Κάνω αίτηση για να μπω στον ενιαίο πίνακα διορισμών κι όχι για να δουλέψω". Λοιπόν, καταρχάς χαλάρωσε. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΓΙΔΑ. ΠΑΝΤΟΤΕ όσοι ήθελαν να διοριστούν από την προϋπηρεσία έπρεπε να υποβάλλουν αίτηση για αναπληρωτές. Κάθε μα κάθε χρονιά γινόταν αυτό. Και ξαναεξηγώ: Σου ζητάνε να υποβάλλεις αίτηση για να "ενεργοποιηθεί" η προϋπηρεσία σου και να ενταχθείς στον ενιαίο που καταρτίζεται ξανά κάθε χρόνο. Αν δεν μπεις στον ενιαίο πώς θα διοριστείς; Φέτος ενεργοποίησαν την επιλογή να κάνεις αίτηση χωρίς να τσεκάρεις καμία περιοχή για αναπληρωτής απλά να μπεις στον ενιαίο (κυρίως για δική τους ευκολία). Αν εσύ θες και να δηλώσεις περιοχές για αναπληρώτρια μπορείς να το κάνεις και δε θα χάσεις τίποτα, ταυτόχρονα θα έχεις και δικαίωμα διορισμού. . ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Αν κάνετε κανονική αίτηση αναπληρωτών μπορείτε να δουλέψετε και σαν αναπληρωτές και να κάνετε χαρτιά για μόνιμο διορισμό. Αν κάνετε αίτηση τσεκάροντας μόνο το κουτάκι που λέει "κάνω αίτηση για να μπω στον ενιαίο διορισμών κι όχι για να δουλέψω σαν αναπληρωτής" προφανώς δε θα δουλέψετε σαν αναπληρωτές αλλά θα έχετε δικαίωμα αίτησης διορισμού.

Κάποιος ο οποίος είναι διοριστέος του ΑΣΕΠ 60%, χωρίς καθόλου προυπηρεσία υποχρεούται όπως οι παραπάνω 3 κατηγορίες (40% 24μηνο 30μηνο) να κάνει αίτηση για αναπληρωτής ??
Θελω να πω για να διοριστεί μόνιμος αφού κάνει την αίτηση διορισμού τον Αύγουστο, θα πρέπει πρώτα να έχει κάνει και την παρούσα αίτηση αναπλήρωσης??
Η φετινή εγκύκλιος αναφέρει ότι όσοι θέλουν να διοριστούν από τους ενιαίους πίνακες αναπληρωτών με πραγματική προυπηρεσία οφείλουν να κάνουν και αίτηση για αναπληρωτές. Ως εκ τούτου συνάγεται ότι για τους διοριστέους ασεπ δεν είναι απαραίτητο. Άλλες χρονιές το διευκρίνιζαν. Καλού κακού όμως κάνε μια αίτηση με λίγες περιοχές. Δεν κάνει κακό.  ;) Στην Ελλάδα ζούμε.

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1039 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:22:58 μμ »
Το συμπέρασμά μου: ωρομίσθια για 2 μήνες πρόπερσι είχα περισσότερα μόρια από αναπληρώτρια 8 μήνες φέτος :'(

Αφού πρόκειται για διαφορετικά συστήματα μοριοδότησης της προϋπηρεσίας, πώς καταλήγεις σ' αυτό το συμπέρασμα; Ούτως ή άλλως η φετινή προϋπηρεσία δεν καταγράφηκε και το μόνο σύστημα στο οποίο θα ισχύει η συνολική μας προϋπηρεσία από του χρόνου (υποτίθεται) είναι το νέο σύστημα!
Μα ακριβώς αυτό εννοώ. Συγκρίνω τα φετινά μόρια που δεν καταγράφηκαν με τα προπέρσινα. Απλό σχόλιο είναι για τις αλλαγές. Επίσης το ήξερα ότι η φετινή δεν καταγράφεται και γι'αυτό έφαγα τέτοιο τρελό κόλλημα. 'Ελα όμως που άλλα έπρεπε να λέει η αίτησή μου και άλλα έλεγε. Τέλος πάντων. Λύθηκε το θέμα:-[
Ευτυχώς το διευκρίνισες. Τέλος καλό όλα καλά

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:44:24 »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1040 στις: Ιούλιος 08, 2011, 09:52:47 μμ »
πού μπορώ να βρω την περσινή β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων;
Από την αρχική σέλιδα του site πήγαινε Αναπληρωτές-->Προσλήψεις-->σελίδα 7, αν δε κάνω λάθος. Κάθώς θα προχωράς προς τις σελίδες 6 έως 1 θα βρεις και όλες τις υπόλοιπες.

στη νέα σελίδα;

mitsy, έλειπα και τώρα είδα την ερώτησή σου αλλά τελικά σου απάντησε άλλος συνάδελφος οπότε νομίζω βρήκες άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1041 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:44:15 μμ »
καθως διαβαζω την εγκυκλιο αντιλαμβανομαι οτι αν αρνηθεις αναπληρωση χανεις 2χρονια μηπως ξερει ομως κανεις τι συμβαινει αν εισαι για διορισμο δεις τις περιοχες και δεν πας να δηλωσεις? ή πρωτα δηλωνεις και μετα σου δινουν περιοχες ?συγνωμη αλλα ειμαι σε συγχιση! :-\ :-\
Με την προκήρυξη για τις αιτήσεις των μονίμων δίνουν τις περιοχές για διορισμό σε κάθε ειδικότητα και μετά κάνεις την αίτηση. Αν δεις τις περιοχές και δεν πας να δηλώσεις και δεν υπάρχει παράταση της μεταβατικής, χάνεις το δικαίωμα του διορισμού.
εννοεις οτι το χανεισ για παντα; ήγια δυο τρια χρονια;
Αν είσαι διοριστέα του ΑΣΕΠ και τελειώσει η μεταβατική ενώ δεν κάνεις αίτηση το χάνεις για πάντα.
Για να κριθείς διοριστέα εκ νέου πρέπει να γράψεις καλά σε επόμενο ΑΣΕΠ, αλλά με τα νέα δεδομένα το υπουργείο παιδείας δε θα προκηρύσσει θέσεις, συνεπώς πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε αίτηση τώρα.

Αν είσαι από το 40% και τελειώσει η μεταβατική χωρίς να κάνεις αίτηση σύμφωνα με τον 3848 που θα ισχύει μετά δε θα έχεις κανένα δικαίωμα διορισμού. Θα διορίζονται όλοι μέσω ΑΣΕΠ και όχι από πίνακα προϋπηρεσίας.

Αν είσαι από 24μηνο, δεν έχεις κατοχυρώσει ούτε τώρα δικαίωμα διορισμού και αν προλάβεις πρόλαβες.
Θεωρώ ότι είναι τελευταία σου ευκαιρία να διοριστείς χωρίς ΑΣΕΠ, μετά μόνο με διαγωνισμό και αν...

Αν είσαι από 30μηνο, κάτι είπαν ότι το δικαίωμα διορισμού δε χάνεται ως το 2015.
Αλλά μπορείς να είσαι σίγουρη με το ελληνικό κράτος, που τα πάντα αλλάζουν απρόβλεπτα;

Σε κάθε περίπτωση είναι ανόητο να μην κάνεις αίτηση για διορισμό, αν σου δίνεται τώρα η δυνατότητα,
εκτός αν παραταθεί η μεταβατική περίοδος... Μετά οι διορισμοί μπορεί να είναι από ελάχιστοι έως μηδενικοί ανάλογα και με την ειδικότητα που ανήκεις φυσικά!

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1042 στις: Ιούλιος 08, 2011, 10:59:09 μμ »
εχω την εντυπωση οτι και σε σφηνοειδη τη δεχονται
Τι ανακρίβειες είναι αυτές; Αν δεν είμαστε σίγουροι, ας μην απαντάμε, παρακαλώ!! Ο συνάδελφος έχει τις αγωνίες του!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1043 στις: Ιούλιος 09, 2011, 02:45:07 πμ »
εχω την εντυπωση οτι και σε σφηνοειδη τη δεχονται
Τι ανακρίβειες είναι αυτές; Αν δεν είμαστε σίγουροι, ας μην απαντάμε, παρακαλώ!! Ο συνάδελφος έχει τις αγωνίες του!

για να μη λεω ανακριβειες μολις επικοινωνησα με το υπουργειο και ειναι γεγονος...δεχονται τη σφηνοειδη. ειναι 100% σιγουρο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2011, 02:48:02 πμ από giota8 »
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1044 στις: Ιούλιος 09, 2011, 09:18:40 πμ »
πού μπορώ να βρω την περσινή β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων;
Από την αρχική σέλιδα του site πήγαινε Αναπληρωτές-->Προσλήψεις-->σελίδα 7, αν δε κάνω λάθος. Κάθώς θα προχωράς προς τις σελίδες 6 έως 1 θα βρεις και όλες τις υπόλοιπες.

στη νέα σελίδα;

mitsy, έλειπα και τώρα είδα την ερώτησή σου αλλά τελικά σου απάντησε άλλος συνάδελφος οπότε νομίζω βρήκες άκρη.

τα βρήκα ναι!
σ'ευχαριστώ πολύ!
Καλημέρα!!!!

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1045 στις: Ιούλιος 09, 2011, 09:25:04 πμ »
πού μπορώ να βρω την περσινή β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων;
Από την αρχική σέλιδα του site πήγαινε Αναπληρωτές-->Προσλήψεις-->σελίδα 7, αν δε κάνω λάθος. Κάθώς θα προχωράς προς τις σελίδες 6 έως 1 θα βρεις και όλες τις υπόλοιπες.

στη νέα σελίδα;

mitsy, έλειπα και τώρα είδα την ερώτησή σου αλλά τελικά σου απάντησε άλλος συνάδελφος οπότε νομίζω βρήκες άκρη.

τα βρήκα ναι!
σ'ευχαριστώ πολύ!
Καλημέρα!!!!

Καλημέρα και σε σένα και καλή τύχη να έχουμε στις τοποθετήσεις!!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1046 στις: Ιούλιος 09, 2011, 09:26:52 πμ »
πού μπορώ να βρω την περσινή β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων;
Από την αρχική σέλιδα του site πήγαινε Αναπληρωτές-->Προσλήψεις-->σελίδα 7, αν δε κάνω λάθος. Κάθώς θα προχωράς προς τις σελίδες 6 έως 1 θα βρεις και όλες τις υπόλοιπες.

στη νέα σελίδα;

mitsy, έλειπα και τώρα είδα την ερώτησή σου αλλά τελικά σου απάντησε άλλος συνάδελφος οπότε νομίζω βρήκες άκρη.

τα βρήκα ναι!
σ'ευχαριστώ πολύ!
Καλημέρα!!!!

Καλημέρα και σε σένα και καλή τύχη να έχουμε στις τοποθετήσεις!!! :) :)

μακάρι!!!! ;D
η μία μέρα πόσα μόρια δίνει;

Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1047 στις: Ιούλιος 09, 2011, 09:32:17 πμ »
Συνάδελφοι,σας ευχαριστω πολυ για  τις απαντησεις σας στη προηγουμενη μου ερωτηση αλλα εχω και άλλη  SOS

Επειδη συνηθίζω την ημερομηνια να τη γραφω στα Λατινικα [τελειωσα περσι το μεταπτυχιακο μου στη Λατινική Φιλολογια στο Καποδιστριακό Πανεπιστημιο και μου εχει μείνει η συνήθεια]Αν λοιπόν αντι να γραψω  11/7/2011 γραψω XI / VII / ΜΜXI   θα μου την δεχτουν?

και μία ακομα, μηπως γνωρίζετε με πόσα μόρια διοριστηκε ο τελευταιος στη σειρα ωρομισθιος Φιλολογος στις Κυκλάδες ? [ με ενδιαφερει η Δ'Κυκλάδων]

Ευχαριστω για το χρόνο σας!
Καλη τύχη  σε ολους!



Συνάδελφοι έχω και εγώ μια απορία..... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ (νομίζω μάλιστα ότι είναι η πιο σημαντική από όσες έχουν διατυπωθεί εδώ μέσα.......... )***

εγώ την αίτηση τη συμπληρώνω γράφοντας κάθε γράμμα με διαφορετικό χρώμα ........λέτε να έχω πρόβλημα;;;;;θα τη δεχτούν;;;;;;;;;;;; :-\ :-\ :-\ :-[ :-[ :-[
σας παρακαλώ απαντήστε άμεσα, γιατί θα με φάει η αγωνία....... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
και τώρα πάω να συνεχίσω.......πού είχα μείνει;;;;;; μπλέ, κόκκινο, πράσινο, μαύρο...... 8) 8) 8) 8) 8) 8)



***Μάρκο, η δικιά μου απορία είναι πολύ πιο σημαντική απ' τη δικιά σου.......έτσι, για να σκάσεις.......ζήλιαααα ::) ::) ::) ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2011, 09:34:16 πμ από kat73 »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1048 στις: Ιούλιος 09, 2011, 09:43:44 πμ »
μακάρι!!!! ;D
η μία μέρα πόσα μόρια δίνει;
[/quote]

Εξαρτάται από τη μέρα.........Για άκου:

http://www.youtube.com/watch?v=LIZjtRi6TwE

Υ.Γ. Sorry για το off-topic....(Ελπίζω να μη μας μαλώσουν) :-[

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1049 στις: Ιούλιος 09, 2011, 09:49:06 πμ »
μακάρι!!!! ;D
η μία μέρα πόσα μόρια δίνει;

Εξαρτάται από τη μέρα.........Για άκου:

http://www.youtube.com/watch?v=LIZjtRi6TwE

Υ.Γ. Sorry για το off-topic....(Ελπίζω να μη μας μαλώσουν) :-[
[/quote]

στο συγκεκριμένο pc δεν έχω ηχεία!!! ;D
μια καλή! μέρα πόσα μόρια δίνει;;;
σύμφωνα με τον παλιό τρόπο υπολογισμού! ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 298
Σύνολο: 303

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.