*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432653 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος al_katerinaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1120 στις: Ιούλιος 10, 2011, 03:52:45 μμ »
καλησπερα σε ολους!
κανω πρωτη φορα τα χαρτια μου φετος και ειμαι λιγο ασχετη....ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω αιτηση και στη γενικη εκπαιδευση και στην ειδικη αγωγη?ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:37 »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1121 στις: Ιούλιος 10, 2011, 04:08:56 μμ »

θα διοριστουνε  ;D . καλως εχοντων των πραγματων αυτο προσδοκουνε κ ευχονται.
εχεις δικαιωμα διορισμου? εισαι στους πινακες των επιτυχοντων - διοριστεων του τελευταιου ασεπ? στο 24μηνο? στο 30μηνο? στο 40 % του ενιαιου πινακα? αν οχι, σωστα γραφει οχι η δηλωση σου.
[/quote]


εγω ειμαι στο 40% αλλα κανεις δεν ξερει αν θα διοριστουμε...οποτε δεν μπορουμε να μην δηλωσουμε για αναπληρωτες.αρα στο κουτακι βαζουμε οχι?
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Fiodora

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1122 στις: Ιούλιος 10, 2011, 04:35:07 μμ »
καλησπερα σε ολους!
κανω πρωτη φορα τα χαρτια μου φετος και ειμαι λιγο ασχετη....ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω αιτηση και στη γενικη εκπαιδευση και στην ειδικη αγωγη?ευχαριστω εκ των προτερων

ναι, έχεις καθε δικαιωμα αν έχεις και κάτι σχετικό με την ειδική αγωγη

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1123 στις: Ιούλιος 10, 2011, 04:55:24 μμ »
καλησπερα σε ολους!
κανω πρωτη φορα τα χαρτια μου φετος και ειμαι λιγο ασχετη....ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω αιτηση και στη γενικη εκπαιδευση και στην ειδικη αγωγη?ευχαριστω εκ των προτερων

Nαι μπορεις βαζοντας ναι στο κουτακι 5 για ειδικη αγωγη για Πρωτοβαθμια  ή 6 για Δευτεροβαθμια σε περιπτωσης εξαντλησης των πινακων ειδικης αγωγης.
Επισης αν εισαι ΠΕ60,ΠΕ70 ή ΠΕ02,ΠΕ03,ΠΕ04 βαζοντας ναι στο κουτακι 7 μπορεις για τα προγραμματα ενταξης (η μισθοδοσια γινεται μεσω ΕΣΠΑ) αφου παλι δεν επαρκουν οι αντιστοιχοι της ειδικης αγωγης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:37 »

Αποσυνδεδεμένος pixies82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1124 στις: Ιούλιος 10, 2011, 05:08:04 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΙΑ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1125 στις: Ιούλιος 10, 2011, 06:06:25 μμ »
καλησπερα σε ολους!
κανω πρωτη φορα τα χαρτια μου φετος και ειμαι λιγο ασχετη....ηθελα να ρωτησω αν μπορω να κανω αιτηση και στη γενικη εκπαιδευση και στην ειδικη αγωγη?ευχαριστω εκ των προτερων

Nαι μπορεις βαζοντας ναι στο κουτακι 5 για ειδικη αγωγη για Πρωτοβαθμια  ή 6 για Δευτεροβαθμια σε περιπτωσης εξαντλησης των πινακων ειδικης αγωγης.
Επισης αν εισαι ΠΕ60,ΠΕ70 ή ΠΕ02,ΠΕ03,ΠΕ04 βαζοντας ναι στο κουτακι 7 μπορεις για τα προγραμματα ενταξης (η μισθοδοσια γινεται μεσω ΕΣΠΑ) αφου παλι δεν επαρκουν οι αντιστοιχοι της ειδικης αγωγης.

Αν σε παρουν τελικα σε αυτα τα προγραμματα ειδικης αγωγης, η προυπηρεσια σου μετραει στους πινακες της γενικης? Δλδ θα παρεις μορια σαν ΠΕ60 ή σαν ΠΕ60.5? Το αναφερει καπου στην εγκυκλιο?

Αποσυνδεδεμένος mathsduck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1126 στις: Ιούλιος 10, 2011, 06:41:53 μμ »
weakforce πως αποδεικνύεις τι έγραφε η χειρόγραφη αίτηση αφού δεν υπογράφεται από τον υπάλληλο; στην ουσία είναι μόνο μια "σημείωση" του ενδιαφερόμενου.. αυτό που παίζει ρόλο είναι τι θα καταχωρηθεί...
τα τρία αντίτυπα που τυπώνονται υπογράφονται από αιτούντα, υπάλληλο και προϊστάμενο... και δεν έχεις κάτι άλλο επίσημο... έτσι δεν είναι;


Κάθε φορά που κατέθετα προσωπικά αίτηση, η εν λόγω ΔΔΕ (επειδή έτυχε να καταθέτω στην ίδια), κρατούσε στο αρχείο της και την δική μου χειρόγραφη, εγώ κρατούσα φωτοτυπεία της χειρόγραφης.
Σε αυτό βασίσθηκε ο συνάδελφος και μπόρεσε να διεκδικήσει διόρθωση και μετά που είχε "κλείσει" το σύστημα.

Βέβαια η ευθύνη επιμερίζεται και σε μας, επειδή οφείλουμε να προβούμε σε αντιπαραβολή της χειρόγραφης με τα έντυπα αντίγραφα που μας δίδονται προς υπογραφή. Ας μην ξεχνούμε και την περίπτωση ότι μερικές φορές, οι καταχωρήσεις γίνονται από τους υπαλλήλους - ενώπιόν μας - όμως ο δαίμονας της τεχνολογίας κάνει τα δικά του  ::)
Τη δική μου χειρόγραφη αίτηση την έσκισαν ενώπιόν μου και μου είπαν ότι αυτές είναι οι οδηγίες που έχουν.
Επομένως, η ιδέα της φωτοτυπίας πριν την κατάθεση της αίτησης, είναι καλή γιατί μπορεί να επιτρέψει τον εκ των υστέρων έλεγχο του αντιγράφου της αίτησης στην ηρεμία του σπιτιού. Πάντα, όμως, εντός των προβλεπόμενων ορίων για να είναι δυνατή η διόρθωση τυχόν λαθών.

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1127 στις: Ιούλιος 10, 2011, 06:43:04 μμ »
Αν σε παρουν τελικα σε αυτα τα προγραμματα ειδικης αγωγης, η προυπηρεσια σου μετραει στους πινακες της γενικης? Δλδ θα παρεις μορια σαν ΠΕ60 ή σαν ΠΕ60.5? Το αναφερει καπου στην εγκυκλιο?

Για την ΠΣ μου είπαν άτομα που δούλεψαν σε αυτή πέρυσι ότι τα μόριά τους προσμετρήθηκαν στον πίνακα της γενικής.

Για τα ΣΜΕΑΕ δεν γνωρίζω. Έχω ρωτήσει κάποιες φορές & εγώ, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει...  8)
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1128 στις: Ιούλιος 10, 2011, 06:59:44 μμ »
Αν σε παρουν τελικα σε αυτα τα προγραμματα ειδικης αγωγης, η προυπηρεσια σου μετραει στους πινακες της γενικης? Δλδ θα παρεις μορια σαν ΠΕ60 ή σαν ΠΕ60.5? Το αναφερει καπου στην εγκυκλιο?

Για την ΠΣ μου είπαν άτομα που δούλεψαν σε αυτή πέρυσι ότι τα μόριά τους προσμετρήθηκαν στον πίνακα της γενικής.

Για τα ΣΜΕΑΕ δεν γνωρίζω. Έχω ρωτήσει κάποιες φορές & εγώ, αλλά απάντηση δεν έχω πάρει...  8)

ΠΣ εννοεις τα προγραμματα ΕΣΠΑ? Που ρωτησες σε πρωτοβαθμια?

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1129 στις: Ιούλιος 10, 2011, 07:07:04 μμ »
αλλες 3 ερωτησεις να κανω για να ειμαι σιγουρη.
1.  αν αρνηθεις να πας ωρομισθιος σιγουρα δεν εχεις κυρωσεις; μπερδευτηκα απο την επισημανση οτι μπορεις να κανεις διακοπη οποια στιγμη θες προτου σε παρουν ωροπμισθιο
2.  αν σε παρουν μειωμενου και υπαρξει θεση κανονικου αναπληρωτη στην ιδια περιοχη, σιγουρα μπορει να μεταπηδησεις;
3  τα καλλιτεχνικα, μπορουν να τα δηλωσουν ολες οι ειδικοτητες;(εγω ειμαι πε03)
1. δεν εχεις κυρωσεις αν αρνηθεις ωρομισθιος
             2. για να γινεις απο ΑΜΩ ΑΚΩ στην ιδια περιοχη πρεπει να μην προηγειται αλλος στον πινακα απο σενα.
             3. στα καλλιτεχνικα δεν κανουν μαθηματικα???νομιζω μπορεις.
καλλιτεχνικα απο που και ως που? :o

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1130 στις: Ιούλιος 10, 2011, 07:16:39 μμ »
ΠΣ εννοεις τα προγραμματα ΕΣΠΑ? Που ρωτησες σε πρωτοβαθμια?

ΠΣ είναι η παράλληλη στήριξη, το Πρόγραμμα Εξειδικευμένης κ.λπ.

Εγώ σε Α/βαθμια δεν έβγαλα άκρη. Δεν ήξεραν τπτ απ' όσα τους ρωτούσα.

 Στο ίντερνετ τα βρήκα όλα, σε διάφορα φόρουμ. Άλλωστε & από την Α/βαθμια στο ίντερνετ με παρέπεμψαν.
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1131 στις: Ιούλιος 10, 2011, 08:39:16 μμ »
καλησπέρα
θα ήθελα να ρωτήσω, οι περιοχές Γκύζη, Κολωνάκι, Κυψέλη σε ποιά Διεύθυνση υπάγονται?
επίσης Ηλιούπολη, Αγ. Μαρίνα?
Ευχ

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1132 στις: Ιούλιος 10, 2011, 08:41:03 μμ »
Α' Αθήνας
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1133 στις: Ιούλιος 10, 2011, 08:47:05 μμ »
Έχω φρικάρει απίστευτα.Συνειδητοποιώ ότι "θέλω" να δηλώσω μόνο 10 περιοχές.....Εν τω μεταξύ ακούω τόσο διαφορετκές και συγκρουόμενες πληροφορίες, που δεν αντέχω άλλο.Αύριο πρωί θέλω να την καταθέσω για να ξεμπερδεύω.....Είναι κανείς στην ίδια ψυχολογική κατάσταση;Αφήστε με να γκρινιάξω εδώ, γιατί στο σπίτι θα με πάρουν με τις παντόφλες...Και δεν έχω βέβαια οικογενειακές υποχρεώσεις, αλλά σε αυτή τη μια ζωή μου, δικαιούμαι να επιλέξω κι όχι να μου φοράει επιλογές η ακατανόμαστη.... :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160667
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 897
Σύνολο: 897

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.