*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 432589 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1358 στις: Ιούλιος 14, 2011, 05:22:49 μμ »
Όλα αυτά συμβαίνουν γιατί εδώ στο Ελλάντα κανείς δεν παραδέχεται ότι δεν ξέρει κάτι και ότι πρέπει να ρωτήσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:20 »

Αποσυνδεδεμένος fortal12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1359 στις: Ιούλιος 14, 2011, 05:31:21 μμ »
Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να διαβασω ολο το θεμα.. ειναι λιγο μεγαλο.. :$
Θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια αν μπορειτε να μου απαντησετε. Αυριο θα παω να κανω τα χαρτια μου πρωτη φορα για αναπληρωτρια.
1)Πως ξερω ποια ονομασια περιοχης/περιφερειας αντιστοιχει σε ποια περιοχη? Θα μου πουν εκει?
2)Θα ηθελα να δηλωσω και παραλληλη στηριξη (οχι για σχολειο ειδικης αγωγης. Μονο παραλληλη στηριξη σε κανονικο δημοτικο). Υπαρχει τετοια επιλογη πανω στην αίτηση?
3)Τα χαρτια που χρειαζομαι ειναι βεβαιωση κτησης πτυχιου, χαρτι που να δειχνει το αφμ και επικυρωμενη φωτοτυπια ταυτοτητας?

Γενικα εχω αγχωθει οτι θα βλεπω κουτακια με αρχικα και ιστοριες που δε θα καταλαβαινω τι ειναι και δε θα ξερω τι να βαλω και τι οχι ωστε να μην κανω καποιο λαθος

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1360 στις: Ιούλιος 14, 2011, 05:36:54 μμ »
Για αρχή θα πρέπει να διαβάσεις την εγκύκλιο που θα σου λύσει πολλές απορίες και να ρίξεις και μια ματιά σε προηγούμενες σελίδες του forum. Η ανάγνωση της εγκυκλίου θα σου λύσει πολλές απορίες. Μια γενική συμβουλή.....ετοίμασε την αίτηση πριν πας εκεί.

ΥΓ: Αυτό είναι ένα link με περιοχές http://moriade.comli.com/

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1361 στις: Ιούλιος 14, 2011, 05:37:49 μμ »
Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να διαβασω ολο το θεμα.. ειναι λιγο μεγαλο.. :$
Θα ηθελα να ρωτησω 2-3 πραγματακια αν μπορειτε να μου απαντησετε. Αυριο θα παω να κανω τα χαρτια μου πρωτη φορα για αναπληρωτρια.
1)Πως ξερω ποια ονομασια περιοχης/περιφερειας αντιστοιχει σε ποια περιοχη? Θα μου πουν εκει?
2)Θα ηθελα να δηλωσω και παραλληλη στηριξη (οχι για σχολειο ειδικης αγωγης. Μονο παραλληλη στηριξη σε κανονικο δημοτικο). Υπαρχει τετοια επιλογη πανω στην αίτηση?
3)Τα χαρτια που χρειαζομαι ειναι βεβαιωση κτησης πτυχιου, χαρτι που να δειχνει το αφμ και επικυρωμενη φωτοτυπια ταυτοτητας?

Γενικα εχω αγχωθει οτι θα βλεπω κουτακια με αρχικα και ιστοριες που δε θα καταλαβαινω τι ειναι και δε θα ξερω τι να βαλω και τι οχι ωστε να μην κανω καποιο λαθος

να διαβασεις την εγκυκλιο..εκει τα λεει ολα αναλυτικα
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:20 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1362 στις: Ιούλιος 14, 2011, 06:33:23 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!

Υπεύθυνη δήλωση για το email??? Μα η ίδια η δήλωση "επέχει θέση Υπεύθυνης Δήλωσης", οπότε ό,τι δηλώσεις εκεί, θεωρείται ήδη σαν υπεύθυνη δήλωση!
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Sabi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1363 στις: Ιούλιος 14, 2011, 06:53:37 μμ »
εχω μπερδευτει... θελω να δηλωσω την Α' Δωδεκανησου για ΑΚΩ,ΑΜΩ,ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ. πως πρεπει να το γραψω? την αιτηση την φτιαχνω απο το σπιτι η' εχουν και στις δευτεροβαθμιες αιτηση και τη συμπληρωνω εκει?

Αποσυνδεδεμένος sophie84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • ΠΕ 16
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1364 στις: Ιούλιος 14, 2011, 06:54:33 μμ »
Να ενημερώσω του συνάδελφους μουσικούς ότι η Δευτεροβάθμια Α' Αθήνας δεν δέχεται μουσικούς σήμερα και αύριο!!! Η κατάθεση των αιτήσεων θα ξεκινήσει από δευτέρα...
Αυτό που λες αφορά και τους ΠΕ17.13 και ΠΕ17.14 που κάνουν αίτηση στη Σταδίου ή όσους πάνε στην Κηφισίας επειδή γίνεται χαμός;;
Στην Κηφισίας έγιναν αυτά. ΠΕ 16. Για την Σταδίου δεν ξέρω καθόλου.

Ρε παιδιά είναι τραγικοί μιλάμε  >:(   >:(   >:(
Πήγα σήμερα στην Αγ. Παρασκευή και δεν είχαν διαβάσει την εγκύκλιο και έτσι δεν με πήραν!
Πήγα στο Γέρακα και ΜΟΝΟ ΜΙΑ υπάλληλος την είχε διαβάσει και εξυπηρέτησε σήμερα συνολικά 5 άτομα!!!! Και εγώ που ήμουν μετά δεν με πήρε  >:(  >:(
Καλά δεν είναι δουλειά τους να διαβάζουν τις εγκυκλίους ΠΡΙΝ την ημερομηνία έναρξης υποβολής αιτήσεων?? ΕΛΕΟΣ!!!

Να σκεφτείς ότι ήμουν εκεί από τις 7 το πρωί. Πηγαίναμε να ρωτήσουμε στα γραφεία και μας έδιωχναν λέγοντάς μας ότι δεν έχει βγει η εγκύκλιος!!!!! Έπρεπε να περιμένουμε μέχρι τις 10 για να πληροφορηθούν  από τον διευθυντή και στο τέλος να μας διώξουν! Και ήμασταν 3 άτομα!!!!!! Τώρα που έχουν πάρει παράταση όλες οι ειδικότητες τι θα κάνουν;;; Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι κάθε χρόνο συμβαίνουν τα ίδια και χειρότερα και καλό είναι να ακούγεται τι γίνεται!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1365 στις: Ιούλιος 14, 2011, 06:57:33 μμ »
εχω μπερδευτει... θελω να δηλωσω την Α' Δωδεκανησου για ΑΚΩ,ΑΜΩ,ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ. πως πρεπει να το γραψω? την αιτηση την φτιαχνω απο το σπιτι η' εχουν και στις δευτεροβαθμιες αιτηση και τη συμπληρωνω εκει?

Αν θέλεις άνεση και χωρίς άγχος.. την φτιάχνεις στο σπίτι (έχει το αρχείο για εκτύπωση άλλωστε).
Αν θέλεις να αγχώνεσαι και να ψάχνεις τελευταία στιγμή ένα τραπεζάκι ή τοίχο (τι αστείο θέαμα πάντως  ;D), ή, αν θέλεις να εκνευρίσεις όλους τους υπόλοιπους που θα περιμένουν στη σειρά, επειδή εσύ τελευταία στιγμή θα συμπληρώνεις την αίτηση μαζί με την υπάλληλο και θα καθυστερείς πολύ, τότε να συμπληρώσεις εκεί.
Το που και πως συμπληρώνουν την αίτηση, διάβασε ξανά την εγκύκλιο.. έχει και παραδείγματα μέσα!
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1366 στις: Ιούλιος 14, 2011, 07:10:22 μμ »
εχω μπερδευτει... θελω να δηλωσω την Α' Δωδεκανησου για ΑΚΩ,ΑΜΩ,ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ. πως πρεπει να το γραψω? την αιτηση την φτιαχνω απο το σπιτι η' εχουν και στις δευτεροβαθμιες αιτηση και τη συμπληρωνω εκει?

Στον πίνακα που αφορά την αναπλήρωση θα δηλώσεις:

Α' Δωδεκανήσου
Α' Δωδεκανήσου Μειωμένου Ωραρίου (ΑΜΩ)

Στον πίνακα ωρομισθίων θα συμπληρώσεις στην Περιφερειακή Διεύθυνση : Νοτίου Αιγαίου

και θα δηλώσεις Α' Δωδεκανήσου στις επιλογές σου...

εννοείται θα γράφεις μπροστά από κάθε επιλογή Α (για πρωτοβάθμια) ή Β (για Δευτεροβάθμια)

π.χ. Β- Α' Δωδεκανήσου
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1367 στις: Ιούλιος 14, 2011, 07:57:32 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!


εγω που εκανα αιτηση την πρωτη μερα δεν μου ζητησαν καμια υπευθυνη δηλωση για αυτο... πρωτη φορα το ακουω..
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1368 στις: Ιούλιος 14, 2011, 08:13:29 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!


εγω που εκανα αιτηση την πρωτη μερα δεν μου ζητησαν καμια υπευθυνη δηλωση για αυτο... πρωτη φορα το ακουω..
Ούτε και μένα μου ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση.
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1369 στις: Ιούλιος 14, 2011, 08:15:57 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!


εγω που εκανα αιτηση την πρωτη μερα δεν μου ζητησαν καμια υπευθυνη δηλωση για αυτο... πρωτη φορα το ακουω..
Ούτε και μένα μου ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση.

Ούτε κι εμένα.

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1370 στις: Ιούλιος 14, 2011, 08:22:28 μμ »
Για όσους ρωτάνε για το e-mail: (δεν μου βγήκε η παράθεση)

Φυσικά και δεν είναι υποχρεωτικό. Αν επιλέξες να το δηλώσεις πρέπει να συνοδεύεται από υπεύθυνη δήλωση. Μια κοπέλα που ήταν μπροστά μου δεν το δήλωσε για να μην μπαίνει στη διαδικασία να συμπληρώνει υπεύθυνη δήλωση. Ό,τι θέλεις κάνεις!

εγω που εκανα αιτηση την πρωτη μερα δεν μου ζητησαν καμια υπευθυνη δηλωση για αυτο... πρωτη φορα το ακουω..
Ούτε και μένα μου ζήτησαν υπεύθυνη δήλωση.

Ούτε κι εμένα.
Αν χρειαζόταν υπεύθυνη δήλωση δε θα το έλεγε στην εγκύκλιο;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2011, 11:39:43 μμ από dinateacher »
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #1371 στις: Ιούλιος 14, 2011, 09:03:50 μμ »
εγω την ειχα ετοιμη αλλα δεν την πηραν γιατι δεν ηταν αλλαγη στοιχειων.δεν ειχα πριν email.μου ειπαν οτι η υπευθυνη δηλωση ειναι μονο αν αλλαξουν καποια στοιχεια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160624
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 294

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.155 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.