*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 77992 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #294 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:38:01 μμ »
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι - λίγο άσχετο με το θέμα. Σε κάποιο άλλο θέμα που δημιουργήθηκε μιλούσαν για την ύλη του ΑΣΕΠ. Κάποια από τις κοπέλες ανέφερε πως μέσα σε αυτήν (εκτός του Οδηγού της Νηπιαγωγού και του Αναλυτικού) είναι και ο οδηγός του ολοήμερου. Εγώ αυτό δεν το έχω. Υπάρχει link που θα μπορούσατε να παραθέσετε, ώστε να το καετβάσω ή γνωρίζετε που μπορώ να το βρω;

Ευχαριστώ!! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:09:58 »

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #295 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:40:07 μμ »
εννοείται..πολύ έξυπνο..εγω απλα σκέφτομαι τι καθομαι και περιμένω..
ούτε του χρόνου δε θα με πάρουν..κάθε μέρα κάποιοι τρυπώνουν στον πίνακα.. :'( :'(

καλή ευκαιρία είναι.....θα γλιτώσεις από το άγχος του ΑΣΕΠ και θα μπεις και σε μια σειρά αφού σε πάρουν.....αν γύριζα το χρόνο πίσω θα το έκανα μετά το πτυχίο απευθείας...τώρα θα είχα διοριστεί ....τι να λέμε όμως....
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #296 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:40:19 μμ »
λοιπόν ψάξε στο uom.gr στα προγράμματα εξειδίκευσης (Μακεδονίας, Θεσ/νικη). Επίσης έχω ακούσει για Φλώρινα (uowm.gr) και για Κοζάνη ...Πρέπει να κοστίζουν  περίπου 2000€....έχει και Αθήνα και Ρόδο...
Και στο Βόλο έχει σεμινάριο. Δεν θυμάμαι το τηλ της Γραμματείας του Ειδικής. θα το βρεις στην ιστοσελίδα www.uth.gr Πάρε ένα τηλ και ρώτα. Φαντάζομαι ότι θα μπορούν να σε βοηθήσουν. Βιάσου (χωρίς να θέλω να αγχώσω) απλά θυμάμαι πως πέρυσι που τα παρακολούθησε μια φίλη κάπου τώρα έβγαινε ανακοίνωση για τις αιτήσεις.

Καλή επιτυχία!! ;)

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #297 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:45:43 μμ »
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι - λίγο άσχετο με το θέμα. Σε κάποιο άλλο θέμα που δημιουργήθηκε μιλούσαν για την ύλη του ΑΣΕΠ. Κάποια από τις κοπέλες ανέφερε πως μέσα σε αυτήν (εκτός του Οδηγού της Νηπιαγωγού και του Αναλυτικού) είναι και ο οδηγός του ολοήμερου. Εγώ αυτό δεν το έχω. Υπάρχει link που θα μπορούσατε να παραθέσετε, ώστε να το καετβάσω ή γνωρίζετε που μπορώ να το βρω;

Ευχαριστώ!! ;)

για δες λίγο σε αυτό : http://nip-oloimero.sch.gr/frontoffice/portal.asp?cpage=NODE&cnode=22
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:09:58 »

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #298 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:47:58 μμ »
Roialim σ ευχαριστώ πολύ. Οπότε εγώ πρέπει να κατεβάσω αυτό που λέει για Οδηγό Ολοήμερου ε; Ντροπή μου, βέβαια, ήταν η 2η φορά που έδωσα φέτος και δεν είχα ιδέα για αυτόν τον οδηγό.

Σευχαριστώ και πάλι ;)

Αποσυνδεδεμένος roialim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #299 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:55:52 μμ »
και τα υπόλοιπα....όλα τα εγχειρίδια μοιράστηκαν στα σχολεία πέρισυ λίγο πριν τα Χριστούγεννα ....ενάμιση μήνα περίπου πριν τον διαγωνισμό....
άσε τα πράγματα να συμβαίνουν, το καθένα στον καιρό του, και μην προσπαθείς να σπρώξεις το ποτάμι....

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #300 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:56:20 μμ »
εννοείται..πολύ έξυπνο..εγω απλα σκέφτομαι τι καθομαι και περιμένω..
ούτε του χρόνου δε θα με πάρουν..κάθε μέρα κάποιοι τρυπώνουν στον πίνακα.. :'( :'(

καλή ευκαιρία είναι.....θα γλιτώσεις από το άγχος του ΑΣΕΠ και θα μπεις και σε μια σειρά αφού σε πάρουν.....αν γύριζα το χρόνο πίσω θα το έκανα μετά το πτυχίο απευθείας...τώρα θα είχα διοριστεί ....τι να λέμε όμως....
εμ βεβαια..τι να λεμε τωρα..για να παω θα πρεπει να αφήσω την δουλεια μου,
γιατι είμαι απο επαρχια και αν δε δουλευω τα 2000 δεν προκειται ποτε να τα αποκτήσω..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2009, 05:20:10 μμ από try more.. »

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #301 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:05:11 μμ »
και τα υπόλοιπα....όλα τα εγχειρίδια μοιράστηκαν στα σχολεία πέρισυ λίγο πριν τα Χριστούγεννα ....ενάμιση μήνα περίπου πριν τον διαγωνισμό....

Τα κατέβασα όλα. Σευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα καν την ύπαρξη της σελίδας. :-[

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #302 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 05:13:31 μμ »
αν και απογευμα σαββατου,ρωταω μηπως..μηπως εχει κανενας καμια καινουρια πληροφορια
για τη δ φαση? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2009, 05:19:44 μμ από try more.. »

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #303 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 05:51:35 μμ »
ερωτηση:αυτα τα 100 ατομα της ειδικης αγωγης μπορουν μετα απο ενα χρονο να πανε σε κανονικα νηπιαγωγεια  αν δεν δηλωσουν σμεα ή πανε μονο σε σμεα?

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #304 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 05:56:55 μμ »
Εμ βέβαια οι κυρίες...εγώ ξέρω μία που δεν μπορούσε και τις δύο φορές να περάσει τη βάση του ασεπ και τώρα με τα σεμινάρια κλήθηκε στην Κρήτη.Να στρώσουν τον πωπώ τους να διαβάσουν δεν ήξεραν...τώρα να'τες σαν τα μανιτάρια αναπλήρωση.Πολύ πονηρό αυτό.Εγώ έχω οικογένεια και όσο είναι τα παιδιά μου μικρά δεν μπορώ να τρέχω στην Αθήνα ή και αλλού για σεμινάριο ή μεταπτυχιακό, πόσο μάλλον να βρώ και χρήματα να το πληρώσω.Το ποσό δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο...Προς το παρόν πορευόμαστε με ό,τι διαθέτουμε και βλέπουμε.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος mara25

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #305 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 06:00:08 μμ »
Roialim σ ευχαριστώ πολύ. Οπότε εγώ πρέπει να κατεβάσω αυτό που λέει για Οδηγό Ολοήμερου ε; Ντροπή μου, βέβαια, ήταν η 2η φορά που έδωσα φέτος και δεν είχα ιδέα για αυτόν τον οδηγό.

Σευχαριστώ και πάλι ;)

υπαρχει και ενας οδηγος για την ισοτητα των φυλων στο νηπιαγωγειο, με παρα πολυ ωραίες δραστηριοτητες. αν βρω το link θα στο στειλω.

Αποσυνδεδεμένος nikolaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #306 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 06:06:11 μμ »
Ειμαστε βλακες τελικα...!! Τζαμπα διαβασμα για 3 ασεπ!!! Τι ειναι αυτα ρε παιδια, εχω πεσει απο τα συννεφα!!!
Κι ακομα περιμενω αυτη την ... δ' φαση!!! Μακαρι να βγει πριν τις εκλογες. Γιατι μου ειπαν κιολας οτι η γ' βγηκε γιατι ειχε προλαβει το υπουργειο να υπογραψει τις προσληψεις (αν και βλακεια μου ακουγεται). Ξερετε κατι παραπανω? Λετε να μην καλεσουν παλι πριν τις εκλογες?

Αποσυνδεδεμένος lykaugi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #307 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 07:08:42 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες!Μου φαίνονται πολλά τα χρήματα βέβαια και αυτή τη στιγμή δε δουλεύω για να έχω και την οικονομική δυνατότητα να τα κάνω!Έχω απογοητευτεί τελείως με όλα αυτά!Έδωσα 2 φορές ΑΣΕΠ και πάλι δύσκολο το βλέπω να με πάρουν ακόμα και αναπληρώτρια!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160377
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 415

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.