*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010 - ΠΕ07  (Αναγνώστηκε 27979 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010 - ΠΕ07
« στις: Αύγουστος 28, 2009, 09:51:46 μμ »
Βγήκαν επιτέλους οι πίνακες των ωρομίσθιων για το 2009-2010 και είναι ξεχωριστές για κάθε περιφέρεια.
http://e-aitisi.sch.gr/oromisthioi_2009/PE07.00/
Από αυτόν τον πίνακα θα γίνουν οι προσλήψεις ωρομίσθιων στα κατα τόπους σχολεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια! Καλή αναμονή σε όσους περιμένουν κλήσεις...
Και για να ανοίξω και συζήτηση... Λέτε και φέτος να εξαντλήσουν οι Διευθύνσεις να καλέσουν και άτομα με μηδενική προυπηρεσία??  
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2009, 01:57:24 μμ από Lenazagor »
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:26:52 »

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 29, 2009, 10:56:57 πμ »
Αν πάρουμε σαν δεδομένο τα τελευταία χρόνια, κατά πάσα πιθανότητα ΝΑΙ! Αλλά μου φαίνονται πολλά τα άτομα...! Ο πρώτος με μηδέν μόρια είναι στη θέση 408. Αν βγάλουμε τους 60 πρώτους που θα φύγουν ίσως για αναπληρωτές, κατεβαίνει στη θέση 340...Πιθανό. Αν λάβουμε υπόψιν και τις ανάγκες στην περιφέρεια της Αττικής, λογικά θα πάρουν...Οίδομεν...! Εγώ από μεριάς μου θα ήθελα να ρωτησω το εξής: Έχει σχέση τι θέση έχει ο καθένας για το πόσες ώρες ωρομισθίας θα πάρει? Και υπάρχει πιθανότητα κάποιος να έχει σύνολο 20 ώρες απο Α-Β βάθμια?

Αποσυνδεδεμένος KikiG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:09:10 μμ »
Σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς στο φόρουμ, ενδέχεται να συμβεί, αλλά απ΄ότι καταλαβαίνω είναι αρκετά δύσκολο να καλέσουν κάποιον και από Αβαθμια και από Ββαθμια. Κι απ΄ότι έχω καταλάβει είναι η "καλύτερη" περίπτωση σε ότι αφορά τους ωρομίσθιοιυς, αφού παίρνουν τα μόρια και από τις δύο βαθμίδες.
Ξέρει κάποιος κάτι για Κ. Μακεδονία; Έχω σχεδόν 19 μόρια. Έχω πιθανότητες ή πρέπει να την ξεχάσω και την ωρομισθία; Το ξέρω ότι κάθε χρόνο τα δεδομένα είναι διαφορετικά απλά ρωτάω, αν γνωρίζει κάποιος τι είχε συμβεί πέρσι στην περιφέρεια αυτή.  :)

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:15:17 μμ »
Καλημέρα Georgy! Οι ώρες που διδάσκεις στα σχολεία που προσλαμβάνεσαι αθροίζονται στο τέλος κάθε χρονιάς και σου αποφέρουν τα μόρια προυπηρεσίας. Για την πρωτοβάθμια για παράδειγμα γνωρίζω πως οι 100 ώρες σου δίνουν 1 μόριο! Επειδή λοιπόν οι πίνακες συντάσονται ΄με βάση τα μόρια ΑΣΕΠ και της προυπηρεσίας, τότε ναι όντως η θέση του καθενός στον πίνακα επηρεάζεται ΚΑΙ από τις ώρες που έχει δουλέψει κάθε χρονιά! Τώρα 20 ώρες την εβδομάδα ως ωρομίσθιος δε δικαιούσαι να διδάξεις. Το ανώτατο όριο αν δουλεύεις μόνο την Α'βαθμια είναι 12 ώρες και αν δουλεύεις α' βαθμια και β'βάθμια μαζί είναι 21 ώρες! Αυτά!
Ελπίζω να σε κατατόπησα :D

ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:26:52 »

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:21:04 μμ »
KikiG καλημέρα και σε σένα!! Λοιπόν για περιφέρεια Μακεδονίας δε γνωρίζω τι πιθανότητες θα έχεις, αλλά μπορώ να σου πω για περιφ. Αττικής που δούλεψα πέρσι με 17 μόρια που είχα με κάλεσαν Α' Αθήνας τέλη Σεπτέμβρη για 12 ωρο! Αρα θεωρώ πως έχεις πολλές πιθανότητες να κληθείς και  μάλιστα νωρίς!
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 29, 2009, 02:51:38 μμ »
Μαλλον δεν καταλαβες τι ηθελα να ρωτησω...! Οι ωρες που θα μας ανατεθουν (αν θα ειναι λιγες ή οι μεγιστες για καθε βαθμιδα) εξαρταται απο τη θέση στον πινακα? Και το μαξιμουμ ωρων (21 ωρες και απο τις δυο βαθμιδες) ειναι ευκολο να επιτευχθει? Προφανως η κατασταση εχει γινει τοσο δυσκολη που αγωνιουμε πλεον και για την ωρομισθια...!  :-\

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 29, 2009, 09:00:09 μμ »
Οκ, ναι, λάθος κατάλαβα! Λοιπόν, όσο πιο ψηλά είσαι στον πίνακα τόσο πιο εύκολο είναι να συγκεντρώσεις το μάξιμουμ των ωρών. Όσοι είναι ψηλά στον πίνακα δηλ. είναι σίγουρο οτι θα πάρουν το 12ωρο από τις Αβαθμιες και όσοι είναι στους 30 πρώτους (για αττική μιλάω) ίσως καταφέρουν να πάρουν και κάποιες ώρες από τη Ββαθμια, όπου και αν υπάρξουν κενά στην αρχή, μέσον ή τέλος της χρονιάς! Η αλήθεια είναι πως για να πάρει κανείς ώρες από Ββαθμια θέλει λίγο τύχη, δηλ. να μπορείς να τις αναλάβεις (αφου θα έχεις ήδη φτιάξει το πρόγραμμα σου στα δημοτικά), να προκύψουν οι ώρες (εγκυμοσύνες, θέματα υγείας, εκτακτες ανάγκες) κτλ.
Βεβαια το πρόβλημα για πολλούς από εμάς, που έχουν δώσει ΑΣΕΠ και έχουν μαζέψει αρκετά μόρια αλλά δεν καλούνται ως αναπληρωτές λόγω των ελάχιστων θεσεων που δίνει το υπουργείο, θα είχε λυθεί αν απλά έπαιρναν ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ στην ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ!!! Μηπως ήρθε η ώρα να φωνάξουμε λίγο για αυτές τις θέσεις που το υπουργείο είχε υποσχεθεί από την εποχή της κας Κουτσίκου????? Αυτό το αναφέρω και για τους υπεύθυνους του συλλόγου μας, οι οποίοι μπορούν να ασκησουν πιέσεις και νομίζω οτι παρακολουθούν κι αυτοί το φόρουμ!
Για να δούμε λοιπόν πόσα μόρια θα χρειαστούν οι φετινοί αναπληρωτές ΠΕ07, 35 μόρια , 38 μόρια....? Ωχ, ωχ απογοητεύτηκα πάλι.. Σόρρυ Georgy για την απογοήτευση αλλά μερικές μέρες αγανακτώ κι εγω....   
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 30, 2009, 11:44:00 πμ »
Δύσκολα τα πράγματα, το γνωρίζουμε όλοι! Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα ότι τα πράγματα είναι ΤΟΣΟ δύσκολα στην ωρομισθία, να μαζέψει δηλ. κάποιος ένα αξιοπρεπές σύνολο ωρών, ώστε στο τέλος της χρονιάς να έχει κάποια καλά μόρια στο σάκο του! Και αναρωτιέμαι στη Β'βάθμια δεν κουνιέται κανένας, που τόσα σχολεία δεν έχουν καθηγητή Γερμανικων μέχρι τη μέση της σχολικής χρονιάς. Οπότε να είμαστε ικανοποιημένοι με κανένα 8 ωρο, ε? Το παν, όμως, είναι να μη χάνουμε την ψυχραιμία μας και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε όλοι για να βελτιωθεί η κατάσταση. Και ελπίζω να τα βλέπουν κάποιοι από το σύλλογο...
Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες και αναμένουμε από εβδομάδα για να δούμε τι μέλλει γενέσθαι...!
Το μόνο που μπορούμε να πούμε τώρα ειναι "ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ"  :)

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 31, 2009, 11:58:37 πμ »
Georgy καλημέρα! Από οτι έχω καταλάβει έχεις καλή σειρά στον πίνακα ωρομίσθιων.΄Αρα δεν πρέπει να φοβάσαι. Πιστεύω πως σίγουρα θα έχεις 12ωρο από την Πρωτοβάθμια και αν εισαι τυχερός καμια ωρίτσα από Δευτεροβάθμια. Εγώ πέρσι ήμουν 100 κατι νούμερο και πήρα 12ωρο από Πρωτοβάθμια Αθήνας. Αναμονη λοιπόν...
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 31, 2009, 12:16:46 μμ »
Καλημέρα, daf, και καλή εβδομάδα! Δεν είμαι και σε τόσο καλη θέση! 230 στον πίνακα ωρομισθίων  :(  Οπότε είμαι στην αβεβαιότητα...! Πέρσι σε ποια θέση ήσουν στον πίνακα ωρομισθίων, ώστε να υπολογίζω χοντρικά πόσες ώρες να περιμένω...? Ξέρεις πότε θα αρχίζουν να καλούν τα πρώτα άτομα?
Παρεπιπτώντος, είναι τόσο μικρή η συμμετόχη στο φόρουμ από συναδέλφους του κλάδου μας???
Και πάλι ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 31, 2009, 12:23:45 μμ »
Καλή εβδομάδα Georgy! Πράγματι μικρή συμμετοχή από τον κλάδο μας στο φόρουμ.. Από οτι θυμάμαι ήμουν στο 135 και με κάλεσαν από Α Αθήνας για 12ωρο τέλη Σεπτέμβρη. Γύρω στις 20 Σεπτέμβρη με είχε καλέσει και η Γ' Αθήνας αλλά επείδη ήταν λιγο μακρυά δεν αποδέχτηκα. Αν ανακοινωθεί οτι άρχισαν να καλούν ωρομίσθιους για τον κλάδο μας, αυτό που έχεις να κάνεις είναι να καλέσεις στην Πρωτοβάθμια που σε ενδιαφέρει και να ρωτησεις σε ποιο νούμερο βρίσκονται και πόσους θα καλέσουν περίπου φέτος, για να δεις αν θα είσαι μέσα. Αν δεις οτι είναι δύσκολο πχ για την περιφέρεια που σε ενδιαφέρει τότε δεχεσαι από όποια άλλη σε καλέσουν... Αυτή είναι η συμβουλή μου.. Αλλά πιστεύω πως δε θα έχεις θέμα. Μην ανησυχείς!! ;D
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 31, 2009, 12:31:21 μμ »
Ευχαριστώ, daf, για τις πολυτιμές και κατατοπιστικές πληροφορίες σου!  :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 31, 2009, 12:33:23 μμ »
Nichts zu danken..... ;D
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Ωρομίσθιων 2009-2010
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 31, 2009, 12:36:33 μμ »
Καλημέρα σε όλους.Παιδια να καλείται τηλεφωνικά σχεδόν καθημερινά την Α/θμια που σας ενδιαφέρει  γιατί λειτουργούν κάπως αυθαίρετα.Εγώ πέρσι ήμουν θέση 80 περίπου στον πίνακα ωρομισθίων Αττικής. Και απλά η Δ διεύθυνση που με ενδιέφερε με προσπέρασε.Η δικαιολογία ήταν οτι δεν ακολουθούσαν ακριβώς την σειρα κατάταξης αλλά η κάθε Α΄θμια δεσμεύει μια 10 ονομάτων.Επόμένως η συμβουλή μου είναι να τους ενοχλείτε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160908
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 223
Σύνολο: 223

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.