*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786027 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #840 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:28:40 μμ »
Ρε παιδια κοιταξτε να δουμε τι θα γινει!πως μπορουμε να πιεσουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:46 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #841 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:30:40 μμ »

Για όσους χαριεντίζονται με χαιρεκακία, να υπενθυμίσω ότι οι αποσπασμένοι σε ΚΥ και φορείς δεν παρουσιάζονται στα σχολεία τους ούτε τον Ιούνιο ούτε το Σεπτέμβριο. Εκτός αν κάποιοι επιθυμούν να κοπούν και οι αποσπάσεις σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ για να εξακολουθήσουν να χαίρονται.

Τι εννοείς "δεν εμφανίζονται τον Σεπτέμβριο"; Η απόσπαση λήγει 31 Αυγούστου. Αν είσαι σε φορέα, είσαι υποχρεωμένος 1η Σεπτέμβρη να πας σχολείο.

Εννοώ αυτούς που παίρνουν συνεχόμενες αποσπάσεις σε φορείς. Βλέπεις τα βύσματα είναι μονίμως εξασφαλισμένα και πολύ πιθανόν να ξεπεράσουν και αυτή τη δύσκολη περίοδο. Παρ`όλα αυτά αναφέρθηκε και ο Ιούνιος.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #842 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:40:03 μμ »
Βλέπεις τα βύσματα είναι μονίμως εξασφαλισμένα

Υπάρχουν βύσματα ;   

Αφού η ΟΛΜΕ λέει πως όλα στην εκπαίδευση ( διορισμοί , αποσπάσεις , τα πάντα ) είναι πεντακάθαρα . 

Πιπέρι στο στόμα !   

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #843 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:42:18 μμ »
Μην πιστεύετε τον οποιονδήποτε. Αποσπάσεις θα γίνουν τουλάχιστον στις βασικές ειδικοτητες ΠΕ02, 03 , 04 αρκετές διότι σε αυτές υπάρχουν και πολλές συνταξιοδοτήσεις και πολλά λειτουργικά κενά.

Κενά υπάρχουν σίγουρα! Το θέμα είναι υπάρχει και αντίστοιχη πολιτική βούληση για πολλές αποσπάσεις;;;
Αν αδειάσουν κυκλάδες-δωδεκάνησα, πόσο εύκολα θα σταλούν εκεί αναπληρωτές;
Απεναντίας στα αστικά κέντρα βρίσκονται πολύ εύκολα και αναπληρωτές και ωρομίσθιοι.
Εύχομαι να βγω ψεύτρα! :-\

Λέτε δηλαδή ότι αν για παράδειγμα, γίνουν οι αποσπάσεις 10 Σεπτέμβρη, κάποιοι από εμάς που υπηρετούμε παραμεθόριο να πρέπει να μείνουμε μέχρι να έρθει αναπληρωτής? Που θα τα βρούμε τόσα λεφτά για ξενοδοχείο και λοιπά έξοδα για κανένα μήνα?  :o
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:08:46 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #844 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:43:57 μμ »
Φαντάσου αυτοί που θα μείνουν όλη τη χρονιά ....

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #845 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:45:15 μμ »

Για όσους χαριεντίζονται με χαιρεκακία, να υπενθυμίσω ότι οι αποσπασμένοι σε ΚΥ και φορείς δεν παρουσιάζονται στα σχολεία τους ούτε τον Ιούνιο ούτε το Σεπτέμβριο. Εκτός αν κάποιοι επιθυμούν να κοπούν και οι αποσπάσεις σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ για να εξακολουθήσουν να χαίρονται.

οι "χαριεντισμοι" γινονται με χαιρεκακια εκει που χρειαζεται , με την εξαιρεση  φυσικα περιπτωσεων υγειας. ΟΛΕΣ οι αλλες εκδοχες αποσπασμενων αξιζουν καθε χαριεντισμο.

Οι ανάγκες για πολλούς συναδέλφους υπάρχουν και δεν είναι μόνο για λόγους υγείας. Και αφού αυτές γίνονται με μοριοδότηση ας επιδιώξουμε/εξασφαλίσουμε το αδιάβλητο της διαδικασίας για να διευκολύνονται όσο το δυνατόν περισσότεροι συνάδελφοι.
Βέβαια οποιοσδήποτε μπορεί να διαφωνεί και κάθε άποψη είναι σεβαστή ωστόσο τέτοιου είδους συμπεριφορά με αναφορές που προσβάλλουν ακόμα και αυτούς που πιθανόν να έχουν προβλήματα, μάλλον αφορά αντικείμενο άλλης επιστήμης.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #846 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:50:26 μμ »
Φαντάσου αυτοί που θα μείνουν όλη τη χρονιά ....

knkn δεν αμφιβάλλω το έχω περάσει και ξέρω,αλλά γιατί να μείνουμε π.χ. σε ξενοδοχείο 15 μέρες και με τα ίδια λεφτά θα δίναμε το ενοίκιο ενός μήνα?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #847 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:56:42 μμ »
Φαντάσου αυτοί που θα μείνουν όλη τη χρονιά ....

knkn δεν αμφιβάλλω το έχω περάσει και ξέρω,αλλά γιατί να μείνουμε π.χ. σε ξενοδοχείο 15 μέρες και με τα ίδια λεφτά θα δίναμε το ενοίκιο ενός μήνα?
Ρωξάνη, έχεις την απόλυτη κατανόησή μου, αλλά όπως βλέπεις αυτό δεν ενδιαφέρει καθόλου την πολιτική ηγεσία.
Καλό είναι να τα κρατήσουμε αυτά στη μνήμη μας στις επόμενες εκλογές και να πράξουμε αναλόγως, ειδάλλως θα τα ζήσουμε ξανά και ξανά όσο κάνουμε αυτή τη δουλειά.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #848 στις: Αύγουστος 21, 2013, 03:59:05 μμ »
Φαντάσου αυτοί που θα μείνουν όλη τη χρονιά ....

knkn δεν αμφιβάλλω το έχω περάσει και ξέρω,αλλά γιατί να μείνουμε π.χ. σε ξενοδοχείο 15 μέρες και με τα ίδια λεφτά θα δίναμε το ενοίκιο ενός μήνα?
Ρωξάνη, έχεις την απόλυτη κατανόησή μου, αλλά όπως βλέπεις αυτό δεν ενδιαφέρει καθόλου την πολιτική ηγεσία.
Καλό είναι να τα κρατήσουμε αυτά στη μνήμη μας στις επόμενες εκλογές και να πράξουμε αναλόγως, ειδάλλως θα τα ζήσουμε ξανά και ξανά όσο κάνουμε αυτή τη δουλειά.

Οπότε ακόμη κι αν βγουν μέσα Σεπτέμβρη (και είναι θετικά τα νέα-λέμε τώρα...)εμείς καθόμαστε εκεί και περιμένουμε αναπληρωτή κι αν έρθει. Έτσι είναι δωρον αδωρον....
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #849 στις: Αύγουστος 21, 2013, 04:00:41 μμ »
Φαντάσου αυτοί που θα μείνουν όλη τη χρονιά ....

knkn δεν αμφιβάλλω το έχω περάσει και ξέρω,αλλά γιατί να μείνουμε π.χ. σε ξενοδοχείο 15 μέρες και με τα ίδια λεφτά θα δίναμε το ενοίκιο ενός μήνα?
Ρωξάνη, έχεις την απόλυτη κατανόησή μου, αλλά όπως βλέπεις αυτό δεν ενδιαφέρει καθόλου την πολιτική ηγεσία.
Καλό είναι να τα κρατήσουμε αυτά στη μνήμη μας στις επόμενες εκλογές και να πράξουμε αναλόγως, ειδάλλως θα τα ζήσουμε ξανά και ξανά όσο κάνουμε αυτή τη δουλειά.

Οπότε ακόμη κι αν βγουν μέσα Σεπτέμβρη (και είναι θετικά τα νέα-λέμε τώρα...)εμείς καθόμαστε εκεί και περιμένουμε αναπληρωτή κι αν έρθει. Έτσι είναι δωρον αδωρον....

Ακριβώς έτσι είναι.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #850 στις: Αύγουστος 21, 2013, 04:02:28 μμ »
Τι να πω? Ας βγουν να τελειώνουμε κι ας είναι ασχημα τα νέα! Βαρέθηκα να περιμένω πια...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #851 στις: Αύγουστος 21, 2013, 04:04:56 μμ »
Τι να πω? Ας βγουν να τελειώνουμε κι ας είναι ασχημα τα νέα! Βαρέθηκα να περιμένω πια...

Αυτό θέλουμε όλοι. Ας βγουν να τελειώνουμε. Τα νεύρα μας έχουν γίνει κομποσκοίνια.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #852 στις: Αύγουστος 21, 2013, 04:07:26 μμ »
Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν έχει κανείς καμία ενημέρωση για το πότε θα βγουν. Άλλες χρονιές όλο και κάποιος γνωστός γνωστου κάτι μας σφύριζε...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #853 στις: Αύγουστος 21, 2013, 04:08:17 μμ »

Για όσους χαριεντίζονται με χαιρεκακία, να υπενθυμίσω ότι οι αποσπασμένοι σε ΚΥ και φορείς δεν παρουσιάζονται στα σχολεία τους ούτε τον Ιούνιο ούτε το Σεπτέμβριο. Εκτός αν κάποιοι επιθυμούν να κοπούν και οι αποσπάσεις σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ για να εξακολουθήσουν να χαίρονται.

οι "χαριεντισμοι" γινονται με χαιρεκακια εκει που χρειαζεται , με την εξαιρεση  φυσικα περιπτωσεων υγειας. ΟΛΕΣ οι αλλες εκδοχες αποσπασμενων αξιζουν καθε χαριεντισμο.

Οι ανάγκες για πολλούς συναδέλφους υπάρχουν και δεν είναι μόνο για λόγους υγείας. Και αφού αυτές γίνονται με μοριοδότηση ας επιδιώξουμε/εξασφαλίσουμε το αδιάβλητο της διαδικασίας για να διευκολύνονται όσο το δυνατόν περισσότεροι συνάδελφοι.
Βέβαια οποιοσδήποτε μπορεί να διαφωνεί και κάθε άποψη είναι σεβαστή ωστόσο τέτοιου είδους συμπεριφορά με αναφορές που προσβάλλουν ακόμα και αυτούς που πιθανόν να έχουν προβλήματα, μάλλον αφορά αντικείμενο άλλης επιστήμης.

επαναλαμβανω οτι αυτη η "τετοιου ειδους " συμπεριφορα  αγγιζει τα γνωστα μιζερα ανθρωπακια...κοριτσακια/αγορακια των 25 και 30 Μαιων ,που δεν αντεχουν μακρια απο Mall, Μεγαρα Μουσικης, Μπουρναζια κλπ ...  και σαφως δεν απευθυνεται σε συναδελφους/ συνοικογενειαρχες / συναγχωμενους για τα εξοδα του μηνα.

οσο για το υπογραμμισμενο με κοκκινο χρωμα τμημα, απορω που η διαγραφη μηνυματων εδω γινεται επιλεκτικα. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160659
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 928
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 798
Σύνολο: 813

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.