*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786066 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1204 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:16:32 πμ »
@chris75
Μήπως έχεις κάποια πληροφόρηση και για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:19:38 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1205 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:17:33 πμ »
εγω ακουσα οτι ισως να βγουν μεχρι το τελος της εβδομαδας και οτι τα πραγματα φετος θα ειναι πολυ δυσκολα

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1206 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:23:21 πμ »
εγω ακουσα οτι ισως να βγουν μεχρι το τελος της εβδομαδας και οτι τα πραγματα φετος θα ειναι πολυ δυσκολα
maryvas, το άκουσες από αξιόπιστη πηγή ότι θα βγουν εντός της εβδομάδας;
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1207 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:27:45 πμ »
πιστευω πως ειναι εγκυρη. απο ατομο που δουλευει στο υπουργειο το ακουσα αλλα απ΄ο,τι καταλαβα ολα ειναι ρευστα και ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν τι τους γινεται.
και με εναν αιρετο της βθμιας που μιλησα μου ειπε οτι ακουσε οτι τα πραγματα φετος θα ειναι υπερβολικα δυσκολα.χρονοδιαγραμμα δεν ηξερε να μου δωσει.
η αληθεια ειναι οτι ο συγκεκριμενος μου φανηκε ασχετος
ιδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:19:38 »

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1208 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:29:02 πμ »
πιστευω πως ειναι εγκυρη. απο ατομο που δουλευει στο υπουργειο το ακουσα αλλα απ΄ο,τι καταλαβα ολα ειναι ρευστα και ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν τι τους γινεται.
και με εναν αιρετο της βθμιας που μιλησα μου ειπε οτι ακουσε οτι τα πραγματα φετος θα ειναι υπερβολικα δυσκολα.χρονοδιαγραμμα δεν ηξερε να μου δωσει.
η αληθεια ειναι οτι ο συγκεκριμενος μου φανηκε ασχετος
ιδωμεν...
ευχαριστούμε που μοιράζεσαι τις πληροφορίες σου! Τέτοιες ώρες όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε! :)
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1209 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:32:47 πμ »
να σου πω δεν εμπιστευομαι κανεναν γιατι αυτο που καταλαβα ειναι οτι ουτε αυτοι που δουλευουν στο Υπουργειο ξερουν ακριβως τι γινεται.
Θελω να πιστευω οτι μεχρι το Σαββατο θα εχουν βγει.
Νωριτερα παντως απο Παρασκευη απογευμα το αποκλειω.
Και καλα να βρουμε εισιτηριο τελευταια στιγμη, αν δεν βρουμε θα παμε κολυμπωντας;
Ειναι απλα τραγικοι...

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1210 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:39:17 πμ »
maryvas να'σαι καλά που μοιράζεσαι τις πληροφορίες σου. Πάντως για τα εισιτήρια κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Αν δε βρούμε τι γίνεται?
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1211 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:48:40 πμ »
κοιτάξτε...βασικό μέλημα της ηγεσίας αυτές τις μέρες είναι οι μετατάξεις από δθμια σε πθμια....καθώς έτσι θα διαμορφωθεί ένα μεγάλο τμήμα της εικόνας του που βρίσκεται κάθε εκπαιδευτικός....για να γίνουν οι επόμενες κινήσεις...έπεται η ΚΥ για ευνόητους λόγους....σας είπα και παραπάνω η εικόνα του άδειου υπουργείου...ξύπνησε την ηγεσία καθώς πρέπει η ΚΥ να δουλέψει.Φυσικά και γι αυτές τις αποσπάσεις υπάρχουν οι...πανταχόθεν πιέσεις της πολιτικής ηγεσίας του υπουργείου για αποσπάσεις καθώς, όπως και σε όλους τους φορείς, αυτές δεν γίνονται βάσει μορίων, αλλά βάσει του κλασσικού και πατροπαράδοτου οθωμανικού...συγγνώμη νεοελληνικού ήθελα να πω....τρόπου αποσπάσεων σε αυτές τις θέσεις...επομένως μπορεί να θέλει να κόψει αποσπάσεις σε φορείς...αλλά έλα που οι βουλευτές πιέζουν...αφού οι μόνες πελατειακές εξυπηρετήσεις που πλέον μπορούν να γίνουν είναι η μετάθεση κανενός φαντάρου από τον έβρο στο...πολεμικό μουσείο και κάτι αποσπάσεις όπως οι δικές μας....δεν πρέπει να χαθεί η εκλογική πελατεία...καταλάβατε νομίζω...για τις αποσπάσεις σε σχολεία δεν γνωρίζω....οτιδήποτε μαθαίνω αξιόπιστο εννοείται θα σας το αναφέρω...ούτε οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται στο υπουργείο γνωρίζουν κάτι....οι συνάδελφοι στο υπουργείο...μάθανε και αυτοί από τους τηλεοπτικούς σταθμούς για την διαθεσιμότητα του Ιουλίου....τους τελευταίους μήνες υπάρχει μια...στεγανότητα πληροφοριών από την ηγεσία ακόμη και μέσα στο υπουργείο...λόγω των συνθηκών.... διαθεσιμότητα, μετατάξεις....ελάχιστοι γνωρίζουν....

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1212 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:51:04 πμ »
κοιτάξτε...βασικό μέλημα της ηγεσίας αυτές τις μέρες είναι οι μετατάξεις από δθμια σε πθμια....καθώς έτσι θα διαμορφωθεί ένα μεγάλο τμήμα της εικόνας του που βρίσκεται κάθε εκπαιδευτικός....για να γίνουν οι επόμενες κινήσεις...έπεται η ΚΥ για ευνόητους λόγους....σας είπα και παραπάνω η εικόνα του άδειου υπουργείου...ξύπνησε την ηγεσία καθώς πρέπει η ΚΥ να δουλέψει.Φυσικά και γι αυτές τις αποσπάσεις υπάρχουν οι...πανταχόθεν πιέσεις της πολιτικής ηγεσίας του υπουργείου για αποσπάσεις καθώς, όπως και σε όλους τους φορείς, αυτές δεν γίνονται βάσει μορίων, αλλά βάσει του κλασσικού και πατροπαράδοτου οθωμανικού...συγγνώμη νεοελληνικού ήθελα να πω....τρόπου αποσπάσεων σε αυτές τις θέσεις...επομένως μπορεί να θέλει να κόψει αποσπάσεις σε φορείς...αλλά έλα που οι βουλευτές πιέζουν...αφού οι μόνες πελατειακές εξυπηρετήσεις που πλέον μπορούν να γίνουν είναι η μετάθεση κανενός φαντάρου από τον έβρο στο...πολεμικό μουσείο και κάτι αποσπάσεις όπως οι δικές μας....δεν πρέπει να χαθεί η εκλογική πελατεία...καταλάβατε νομίζω...για τις αποσπάσεις σε σχολεία δεν γνωρίζω....οτιδήποτε μαθαίνω αξιόπιστο εννοείται θα σας το αναφέρω...ούτε οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται στο υπουργείο γνωρίζουν κάτι....οι συνάδελφοι στο υπουργείο...μάθανε και αυτοί από τους τηλεοπτικούς σταθμούς για την διαθεσιμότητα του Ιουλίου....τους τελευταίους μήνες υπάρχει μια...στεγανότητα πληροφοριών από την ηγεσία ακόμη και μέσα στο υπουργείο...λόγω των συνθηκών.... διαθεσιμότητα, μετατάξεις....ελάχιστοι γνωρίζουν....
Eνα μεγάλο ευχαριστώ...πάω πιο ήρεμη για ύπνο...!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1213 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:51:50 πμ »
maryvas να'σαι καλά που μοιράζεσαι τις πληροφορίες σου. Πάντως για τα εισιτήρια κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Αν δε βρούμε τι γίνεται?

την εδωσα ηδη την απαντηση...κολυμπωντας  ;D
εγω παντως σκεφτομαι να κανω αυριο μια κρατηση για την Κυριακη. αν δεν κανω λαθος εχει περιθωριο μεχρι μια μερα πριν απο το ταξιδι για να το κοψεις το εισιτηριο.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1214 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:54:26 πμ »
maryvas να'σαι καλά που μοιράζεσαι τις πληροφορίες σου. Πάντως για τα εισιτήρια κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Αν δε βρούμε τι γίνεται?

την εδωσα ηδη την απαντηση...κολυμπωντας  ;D
εγω παντως σκεφτομαι να κανω αυριο μια κρατηση για την Κυριακη. αν δεν κανω λαθος εχει περιθωριο μεχρι μια μερα πριν απο το ταξιδι για να το κοψεις το εισιτηριο.

Παιδιά, θα έλεγα όσοι είστε για μακρινά νησιά, κάντε την κράτησή σας όπως λέει και η maryvas κι αν γίνει κανένα θαύμα και ανακοινωθούν έγκαιρα οι αποσπάσεις και έχετε πάρει, πιστέψτε με, δε θα σας νοιάξει καθόλου!!!
Έχει ο Θεός.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1215 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:05:47 πμ »
κοιτάξτε...βασικό μέλημα της ηγεσίας αυτές τις μέρες είναι οι μετατάξεις από δθμια σε πθμια....καθώς έτσι θα διαμορφωθεί ένα μεγάλο τμήμα της εικόνας του που βρίσκεται κάθε εκπαιδευτικός....για να γίνουν οι επόμενες κινήσεις...έπεται η ΚΥ για ευνόητους λόγους....σας είπα και παραπάνω η εικόνα του άδειου υπουργείου...ξύπνησε την ηγεσία καθώς πρέπει η ΚΥ να δουλέψει.Φυσικά και γι αυτές τις αποσπάσεις υπάρχουν οι...πανταχόθεν πιέσεις της πολιτικής ηγεσίας του υπουργείου για αποσπάσεις καθώς, όπως και σε όλους τους φορείς, αυτές δεν γίνονται βάσει μορίων, αλλά βάσει του κλασσικού και πατροπαράδοτου οθωμανικού...συγγνώμη νεοελληνικού ήθελα να πω....τρόπου αποσπάσεων σε αυτές τις θέσεις...επομένως μπορεί να θέλει να κόψει αποσπάσεις σε φορείς...αλλά έλα που οι βουλευτές πιέζουν...αφού οι μόνες πελατειακές εξυπηρετήσεις που πλέον μπορούν να γίνουν είναι η μετάθεση κανενός φαντάρου από τον έβρο στο...πολεμικό μουσείο και κάτι αποσπάσεις όπως οι δικές μας....δεν πρέπει να χαθεί η εκλογική πελατεία...καταλάβατε νομίζω...για τις αποσπάσεις σε σχολεία δεν γνωρίζω....οτιδήποτε μαθαίνω αξιόπιστο εννοείται θα σας το αναφέρω...ούτε οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί που εργάζονται στο υπουργείο γνωρίζουν κάτι....οι συνάδελφοι στο υπουργείο...μάθανε και αυτοί από τους τηλεοπτικούς σταθμούς για την διαθεσιμότητα του Ιουλίου....τους τελευταίους μήνες υπάρχει μια...στεγανότητα πληροφοριών από την ηγεσία ακόμη και μέσα στο υπουργείο...λόγω των συνθηκών.... διαθεσιμότητα, μετατάξεις....ελάχιστοι γνωρίζουν....

Πες τα!
Είναι ολοφάνεραα κάποια πράγματα. Ειδικά η έλλειψη ενημέρωσης είναι ορατη δια γυμνού οφθαλμού. ακόμα και κάποιος να ξέρει επειδή έχουν σφίξει τα πράγματα απλά δεν μιλά.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1216 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:08:06 πμ »
Απο που μαθαινονται ολα αυτα???? καποια σιγουρα ειναι ραδιο αρβυλα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1217 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:44:50 πμ »
Ποιά εννοείς Ειρήνη24;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 925
Σύνολο: 929

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.