*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786056 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1232 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:26:24 πμ »

[/quote]

Λογικά θα δώδει αυτές και τις ειδικές κατηγορίες. Οι υπόλοιποι κακώς ξεροσταλιάζουμε... Μήπως πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να αρχίζουμε να φτιάχνουμε τα μπογαλάκια μας?
[/quote]
μηπως;;;γιατι δεν βλεπω ελπιδα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:43:08 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1233 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:29:59 πμ »
Αν και προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα. Όσοι έχουν κάποια πληροφόρηση μιλούν για 1000-1500 αποσπάσεις. Προσωπικά δεν έχω πολλά μόρια, είμαι και στα Δωδεκάνησα, οπότε πιστεύω δεν θα την πάρω την απόσπαση...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1234 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:40:07 πμ »
εγώ αν και εχω μόρια με χιλιες απόσπάσεις δε βλέπω να φευγω από δωδεκάνησα. και πείτε μου τι γίνεται με ενα παιδί που πάει φέτος να σπόυδάσει στη θεσ/νικη, ενα σύζυγο εκπ/κο στη διαθεση πυσπε και ενα μικρο στην α΄γυμνασίου; εχει αναλογιστει κανείς το οικονομικό αλλά περισσότερο το ψυχολογικό κόστος; πως θα μπορέσω εγω να τους αφήσω και να φύγω; και 3 ενοικια ποιος θα πληρώσει; νπροπή τους!!!!

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1235 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:43:45 πμ »
αν επιτεπεται συναδελφε ποσα μορια εχεις? εγω 2 μικρα παιδια θα πρεπει ναφησω και τα ενοικια να τρεχουν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:43:08 »

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1236 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:44:44 πμ »
Τελικά υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ πρέπει να πάρω τον μικρό μου που είναι 2,5 και να πάω στα Δωδεκάνησ, άντε τώρα εκεί να δω τι θα τον κάνω... Κι ο άντρας μου στην Αθήνα...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1237 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:48:09 πμ »
εγώ αν και εχω μόρια με χιλιες απόσπάσεις δε βλέπω να φευγω από δωδεκάνησα. και πείτε μου τι γίνεται με ενα παιδί που πάει φέτος να σπόυδάσει στη θεσ/νικη, ενα σύζυγο εκπ/κο στη διαθεση πυσπε και ενα μικρο στην α΄γυμνασίου; εχει αναλογιστει κανείς το οικονομικό αλλά περισσότερο το ψυχολογικό κόστος; πως θα μπορέσω εγω να τους αφήσω και να φύγω; και 3 ενοικια ποιος θα πληρώσει; νπροπή τους!!!!

Έχεις και εσύ τα δίκια σου. Αλλά ξέρεις πόσοι είναι πάνω κάτω στη θέση σου; Όταν διοριστήκαμε κανείς δε μας εγγυήθηκε ότι θα διδάσκουμε στο σπίτι μας. Όλες οι οικογένειες εκπαιδευτικών έχουν ένα φοιτητή και κατ'επέκταση συνήθως δύο ή τρία ενοίκια. Δεν ξέρω οικογένεια με δύο εκπαιδευτικούς που να μην έχει κάνει και κάνα 2-3 χρόνια χωριστά εκτός αν είναι μεγάλα βύσματα. Υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1238 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:49:34 πμ »
εχω 37 μόρια απόσπασης. πέρυσι ήμουν από τους πρώτους απόσπασμένους στο νομό

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1239 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:51:43 πμ »
Υπάρχουν και ακομα χειρότερα. Καποιοι απο εμάς θα πάρουν τα παιδια τους και θα πανε επιτέλους στο σπιτι τους αλλα χωρις την εργασία τους!! Φετος ειναι η χρονια που η απόσπαση, παρα τα οικονομικά προβλήματα και το χωρισμό οικογένειας κτλ, έρχεται σε δεύτερη μοίρα.
Οπως ειχα πει και πριν αποσπασεις απο πλεοναζουσες περιοχες σε περιοχες με ελλείμματα θα δωθουν. Το αντιστροφο θα γινει παρα πολυ δύσκολα ακομα και στις ειδικές κατηγορίες και μονο σε εξαιρετικές περιπτωσεις
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1240 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:52:42 πμ »
εχω 37 μόρια απόσπασης. πέρυσι ήμουν από τους πρώτους απόσπασμένους στο νομό

εγώ πιστεύω ότι θα είσαι και φέτος....
ισως επειδη θεωρώ ότι το 1000 είναι στους φορείς..
δεν ξερω..αλλα η παραπληροφορηση καλά κρατεί...
ακουσα..ναι δεν ειμαι σιγουρος..μπορει..κτλ κτλα
αν δεν βγει κατι επισημα ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΙΠΟΤΑ!
να μπιπ μπιπ τον Κουλη και τον καθε Κουλη..
(απο την Διαμαντοπουλου θυμαμαι τα ίδια προβλήματα ειχαμε)
ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΙ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1241 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:53:20 πμ »
εχω 37 μόρια απόσπασης. πέρυσι ήμουν από τους πρώτους απόσπασμένους στο νομό
λογικα θα την παρεις με τοσα μορια.εγω 35 και αγχωνομαι παρα πολυ.ξερω οτι εχει κενα εκει που ζηταω αλλα μαυτα που ακουω εχω φρικαρει.1000 μονο?και στις δυο βαθμιδες?μακαρι να μην αληθευουν ολα αυτα

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1242 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:53:54 πμ »
εγώ αν και εχω μόρια με χιλιες απόσπάσεις δε βλέπω να φευγω από δωδεκάνησα. και πείτε μου τι γίνεται με ενα παιδί που πάει φέτος να σπόυδάσει στη θεσ/νικη, ενα σύζυγο εκπ/κο στη διαθεση πυσπε και ενα μικρο στην α΄γυμνασίου; εχει αναλογιστει κανείς το οικονομικό αλλά περισσότερο το ψυχολογικό κόστος; πως θα μπορέσω εγω να τους αφήσω και να φύγω; και 3 ενοικια ποιος θα πληρώσει; νπροπή τους!!!!

Έχεις και εσύ τα δίκια σου. Αλλά ξέρεις πόσοι είναι πάνω κάτω στη θέση σου; Όταν διοριστήκαμε κανείς δε μας εγγυήθηκε ότι θα διδάσκουμε στο σπίτι μας. Όλες οι οικογένειες εκπαιδευτικών έχουν ένα φοιτητή και κατ'επέκταση συνήθως δύο ή τρία ενοίκια. Δεν ξέρω οικογένεια με δύο εκπαιδευτικούς που να μην έχει κάνει και κάνα 2-3 χρόνια χωριστά εκτός αν είναι μεγάλα βύσματα. Υπομονή.
μιλάω με ποσά, πέρα από το ψυχολογικό και για μένα και για αρκετους από εσας ειμαι σιγουρη οι 2 μισθοι εκπαιδευτικών που ανερχονται συνολικά στα 1900 δεν φτανουν δυστυχως για 2, πόσο μάλλον για 3 σπίτια. τι θα κάνουμε;;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1243 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:55:05 πμ »
 Δυστυχώς αυτό δεν το σκέφτονται!
  

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1244 στις: Αύγουστος 27, 2013, 09:55:34 πμ »
Τελικά υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ πρέπει να πάρω τον μικρό μου που είναι 2,5 και να πάω στα Δωδεκάνησ, άντε τώρα εκεί να δω τι θα τον κάνω... Κι ο άντρας μου στην Αθήνα...

Μια χαρά θα περάσει ο μικρός στα Δωδεκάνησα συγκριτικά με την Αθήνα. Παιχνίδι στη θάλασσα και όχι σε πλαστικούς παιδότοπους. Το μόνο πρόβλημα ο αποχωρισμός με τον πατέρα. Είχα συνάδελφο στα Δωδεκάνησα που εκανε δύο σερί χρόνια μακριά από τα παιδιά του (σε εφηβεία). Κάθε μέρα σκάιπ 2 ώρες και το καλοκαίρι τα παιδιά διακοπές στο νησί.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #1245 στις: Αύγουστος 27, 2013, 10:03:16 πμ »
Τελικά υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ πρέπει να πάρω τον μικρό μου που είναι 2,5 και να πάω στα Δωδεκάνησ, άντε τώρα εκεί να δω τι θα τον κάνω... Κι ο άντρας μου στην Αθήνα...

Μια χαρά θα περάσει ο μικρός στα Δωδεκάνησα συγκριτικά με την Αθήνα. Παιχνίδι στη θάλασσα και όχι σε πλαστικούς παιδότοπους. Το μόνο πρόβλημα ο αποχωρισμός με τον πατέρα. Είχα συνάδελφο στα Δωδεκάνησα που εκανε δύο σερί χρόνια μακριά από τα παιδιά του (σε εφηβεία). Κάθε μέρα σκάιπ 2 ώρες και το καλοκαίρι τα παιδιά διακοπές στο νησί.

Είναι όμως μεγάλο λούκι να χωρίσουν οι οικογένειες... Το ξέρουμε όλοι πολύ καλά αυτό γιατι το έχουμε περάσει... Το θέμα ΄δεν είναι όμως για μια δυο χρονιές πολύ φοβάμαι ότι έτσι όπως πάνε τα πράγματα θα κολλήσουμε εκεί που είμαστε και δε θα μπορούμε να φύγουμε με τίποτα. Προσωπικά αυτό με ανησυχεί περισσότερο απ'όλα...
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 937
Σύνολο: 944

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.