*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786073 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2254 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:09:48 πμ »
@ioanna89

Αυτό είναι ένα θέμα για τα ΣΔε διότι κανονικά και στα ΑΕΙ, ΤΕΙ προσφέρουν διδακτικό έργο...οπότε πιάστο αυγό και κούρετο.


=======================================================================================

Είπαμε και χτες όσοι δεν εμπίπτουν στους συγκεκριμένους νόμους των μετατάξεων θα παρουσιαστούν στις 2/9.

=======================================================================================

Αν θα γίνουν σήμερα άλλες αποσπάσεις δεν γνωρίζουμε. Ο φίκος τι λέει;  ;D Κάτι έγραψε για ΣΚ νομίζω....

=======================================================================================

Για όσους ρωτάνε γιατί γίνονται αποσπάσεις η απάντηση είναι ότι χρόνια γίνονται αποσπάσεις γιατί δεν παίρνει μόνιμους. Γιατί δεν παίρνει μόνιμους; Ε ρωτήστε τον υπουργό και άμα απαντήσει... Τέλος μην αποκλείετε να γίνει και Β φάση αποσπάσεων. Αν και έχω μια υπόνοια ότι υπάρχει περίπτωση ειδικά για τις Δ/νσεις να γίνουν με απόφαση Δ/ντη+Περιφερειάρχη σε επίπεδο ΠΥΣΠΕ+ΠΥΣΔΕ (τότε όμως δεν ισχύει το +2).

Καλημέρα είπα; Μέραααα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 10:12:06 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:30:33 »

Αποσυνδεδεμένος blaze

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2255 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:11:30 πμ »
Σορρυ αν ειναι λιγο ασχετη η ερωτηση μου, αλλα βγηκε τελικα εγκυκλιος αποσπασεων  στα ΣΔΕ (σχολεια δευτερης ευκαιριας)?  Και αν οχι, πως εγινε η ανανεωση αποσπασεων ορισμενων?

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2256 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:12:29 πμ »
Ο φικος ειναι ευγενης κι ευχαριστει οσους τον ποτιζαν...δουλευαν, ηθελα να πω, ως αργα!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2257 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:14:23 πμ »
Ο φικος ειναι ευγενης κι ευχαριστει οσους τον ποτιζαν...δουλευαν, ηθελα να πω, ως αργα!

Εδώ παιδάκι μου τρελάθηκε να βγάζει ανακοινώσεις για την μελλοντική πελατεία του δεν θα βγάλει για την υπάρχουσα....Συγκεντρώσουουουου.... ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:30:33 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2258 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:15:00 πμ »
@ioanna89

Αυτό είναι ένα θέμα για τα ΣΔε διότι κανονικά και στα ΑΕΙ, ΤΕΙ προσφέρουν διδακτικό έργο...οπότε πιάστο αυγό και κούρετο.


Δίκιο έχεις, όπως το θέτεις. Το έργο στα ΑΕΙ-ΤΕΙ θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ερευνητικό-διοικητικό-διδακτικό...

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2259 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:15:30 πμ »
Φέτος στην τάξη θα είναι 30 μαθητές και μισός καθηγητής. Ζάχαρη θα την περάσουν την εφηβεία τα πιτσιρίκια.

Μην απελπίζεσαι, καρντιά μου. Ολόκληρη κινητικότητα τρέχει, κάτι θα 'ρθει και προς τα δω. Μπορεί να μας φέρουν κάνα δημοτικό αστυνομικό, κάναν οδηγό από του υπουργείο του Κυριάκου. Κάπως θα τη βολέψουμε, θα δεις.
Σταθμάρχές από το ΟΣΕ και ελεγκτές εισιτηρίων από τον ΟΑΣΑ θέλω. Γίνεται???

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2260 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:18:28 πμ »
Πάμε να ποντάρουμε για ημερομηνίες αποσπάσεων απο ΠΥΣΔΕσε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ!! Τώρα που γυρίζει!!

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2261 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:21:43 πμ »
4.9

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2262 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:22:59 πμ »
Ρε παιδιά ξεκολλήστε για όλους θα γίνουν αποσπάσεις απλώς δε μπορούσαν να εξαιρέσουν όλους από την παρουσίαση! Στην τελική έχει πόσες χιλιάδες αιτήσεις και θα ικανοποιηθούν λίγες. απλώς αυτοί εξαιρούνται γιατί θα αποσπαστούν σίγουρα!
Αλίμονο  >:(

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2263 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:23:44 πμ »
O φίκος κατάφερε και έσπασε τις καθαρά "δικές" του πριν τις 5/9.
Αν κάνω μια εκτίμηση είναι η εξής.
Εκτός από τις κατηγορίες που αναφέρθηκαν στο ενημερωτικό σημείωμα τότε μην περιμένετε πριν τις 12-13/9 για ειδικότητες αβθμια και ββθμιας. Το θέμα είναι τι θα κάνει με τον κόσμο που έχει στη Διάθεση...βλέποντας όμως ότι δεν έχει πρόβλημα να παρουσιαστεί κόσμος στις 5/9 τότε μπορεί να μην έχει πρόβλημα να είναι και κόσμος στον αέρα μέχρι να ψιλοφτιαχτεί το survey στα σχολεία...

Πραγματικά όμως θα ήθελα να διαψευστώ στην παραπάνω εκτίμηση.
 

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2264 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:25:33 πμ »
Σορρυ αν ειναι λιγο ασχετη η ερωτηση μου, αλλα βγηκε τελικα εγκυκλιος αποσπασεων  στα ΣΔΕ (σχολεια δευτερης ευκαιριας)?  Και αν οχι, πως εγινε η ανανεωση αποσπασεων ορισμενων?

Ρωτω κι εγω το ιδιο, ξερουμε κατι για αιτησεις αποσπασεων στα ΣΔΕ; Εθεσα το ερωτημα και στο αντιστοιχο thread αλλα το λεω και σε αυτο εδω που κινειται...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2265 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:28:13 πμ »
Σορρυ αν ειναι λιγο ασχετη η ερωτηση μου, αλλα βγηκε τελικα εγκυκλιος αποσπασεων  στα ΣΔΕ (σχολεια δευτερης ευκαιριας)?  Και αν οχι, πως εγινε η ανανεωση αποσπασεων ορισμενων?

Ρωτω κι εγω το ιδιο, ξερουμε κατι για αιτησεις αποσπασεων στα ΣΔΕ; Εθεσα το ερωτημα και στο αντιστοιχο thread αλλα το λεω και σε αυτο εδω που κινειται...

Προφανώς για να μην απαντάμε δεν γνωρίζουμε. Κάντε μια αναζήτηση στο internet. α) Αν βγήκε εγκύκλιος και β) αν έγιναν και άλλες χρονιές ανανεώσεις. Από κει και πέρα αν δεν υπάρχει εγκύκλιος ανανεώσεων που δε νομίζω έγινε όπως και με την Κ.Υ. Με απόφαση Υπουργού ή Υφυπουργού.

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2266 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:28:58 πμ »
Και η δική μου εκτίμηση είναι οτι η πρώτη συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ αφορά μόνο ειδικές κατηγορίες. Δεν έχει λογική να τους εξαιρεί επειδή έχουν περισσότερες πιθανότητες απόσπασης. Εξαιρεί μόνο αυτούς γιατι μόνο αυτούς θα εξετάσει σε πρώτη φάση. Οι υπόλοιποι το πιθανότερο μετα τις 10 Σεπτέμβρη. Ελπίζω μόνο να μη μας ξεχάσουν...

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2267 στις: Αύγουστος 31, 2013, 10:32:01 πμ »
Τελικά για τα ΙΕΚ θα βγουνε σημερα ???
Με έχει φάει η αγωνία και κανω ταυτοχρονα βαλιτσα, παίζω με τα παιδια, προετοιμαζω το σπίτι για την απουσια μου...
Καμιά πληροφορηση??????????????????????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 926
Σύνολο: 929

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.142 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.