*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786084 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος barbayannis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Κράτα το σόου μαιμού...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2338 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:32:28 μμ »
έχω κάνει αίτηση για μετάταξη από κλάδο σε κλάδο στις 30/4/2013, διευκολύνομαι στην παρουσίση στην οργανική στις 5/9/2013, σύμφωνα με το έγγραφο Αρβανιτόπουλου ή αφορά μόνο τις νέες μετατάξεις ( διοικητικές & από β/θμια σε α/θμια) ;
Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει, ευχαριστώ για την απάντηση

Δες στην αίτησή σου σύμφωνα με ποιό νόμο έγινε. Νομίζω ότι έιναι ο 1824 που αναφέρεται στο έγγραφο διευκόλυνσης οπότε ισχύει και για σένα. Όμως δες την αίτηση σου να είσαι σίγουρη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:56:14 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2339 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:34:31 μμ »
Ο λόγος είναι πολύ απλός: στις βασικές ειδικότητες υπάρχουν πλέον απίστευτα κενά. Είναι προτιμότερο λοιπόν να καλύψεις ένα Λύκειο 300 μαθητών σε μία επαρχιακή πόλη παρά Γυμνάσιο με λυκειακές τάξεις 8 μαθητών σε βραχονησίδα.
Καλά, υπάρχουν ακόμη τέτοια; Εδώ ετοιμάζονται να κλείσουν - συγχωνεύσουν σχολεία με πολύ περισσότερους μαθητές!
Μπαα;;;  εγώ που νομίζεις ότι παρουσιάζομαι τη Δευτέρα;;; 8) 8) 8)
Η νησιωτική Ελλάδα αντέχει. Οι οροσειρές έχουν θέμα....
Προφανώς προτασσονται εθνικοί λόγοι για τη διατήρησή τους! Οι ίδιοι εθνικοί λόγοι δεν θα έπρεπε να δίνουν και στον εκπ/κό που τρέχει εκεί κάποιες παροχές, όπως:
 γενναία μείωση σε ακτοπλοϊκά και αεροπορικά εισιτήρια, επιδότηση ενοικίου ή απευθείας παροχή στέγης, φορολογικές απαλλαγές, γενναίο επίδομα παραμεθορίου κλπ;
 (Δεν αναφέρομαι σε αυτόν που υπηρετεί στο κέντρο της Ρόδου, αλλά στα άλλα νησιά, με τα σχολεία των 8 κλπ μαθητών)

Oι αστυνομικοί αυτών των βραχονησίδων, όμως, οι λιμενικοί, οι στρατιωτικοί ακόμη και οι υπάλληλοι τραπέζης τα απολαμβάνουν αυτά τα προνόμια. Εμείς απλώς ένα επίδομα παραμεθωρίου των 70ευρώ που το ίδιο παίρνει και ο εκπαιδευτικός μέσα στην πόλη των Σερρών (τυχαίο παράδειγμα). Αλλά τα διεκδίκησε ποτέ η ΟΛΜΕ;
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2340 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:34:44 μμ »
από  ό,τι φαίνεται, μάλλον  το  πρώτο  15/μερο  σεπτεμβρίου  θα  το  ''φάμε''  στις  οργανικές  μας...

Εκτός αν γίνουν σε ειδικότητες και περιοχές που τα κενά (λόγω συνταξιοδοτήσεων, μετατάξεων και αποσπάσεων σε Φορείς) είναι κραυγαλέα και δεν καλύπτονται με δεύτερες ειδικότητες και κυρίως δεύτερες αναθέσεις (ακόμα και μεταταχθέντων ή ήδη υπάρχοντων στην αβθμια)...
Εκτίμηση πάντως είναι ότι θα είναι με το σταγονόμετρο. Τουλάχιστον στην αρχή (βλέπε λίγα χρήματα για αναπληρωτές σε σχέση με παλιότερα).

Εκτίμηση ήταν και ότι θα γινόντουσαν 1000 άντε 1200 συνολικά (φορείς και σχολεία) σε Αθμια και Βθμια. Και το έγραφαν φυλλάδες και το αναπαρήγαγαν αιρετοί (του κώλου) και κλαίγανε οι δασκαλίτσες στο pde...

Τελικά 'εχουν γίνει 1235 στους μισούς φορείς και κλασσικά αυτοί που τα έλεγαν εξαφανίστηκαν ή παριστάνουν τους Κινέζους. Αποσπάσεις λοιπόν θα γίνουν φυσιολογικά αρκετές από την περιφέρεια προς τα αστικά κέντρα.

Ο λόγος είναι πολύ απλός: στις βασικές ειδικότητες υπάρχουν πλέον απίστευτα κενά. Είναι προτιμότερο λοιπόν να καλύψεις ένα Λύκειο 300 μαθητών σε μία επαρχιακή πόλη παρά Γυμνάσιο με λυκειακές τάξεις 8 μαθητών σε βραχονησίδα.

Συνάδελφε απαντώ μόνο και μόνο γιατί έκανες αναπαραγωγή του δικού μου post

α) Νομίζω ότι έλεγαν μόνο για 1000. Αν έγιναν 1200 σαφώς είναι περισσότεροι. Πολύ λιγότεροι όμως από 3500 που ήταν πέρσι.
β) Οι φορείς που δεν έχουν ανακοινωθεί (αν δεν κάνω λάθος) είναι φορείς που ήδη έχουν προσωπικό (μετατάξεις ή μόνιμοι). Αρα κάτσε να δούμε πότε με το καλό θα ανακοινωθούν κια αυτοί και πόσοι θα είναι.
γ) Εγώ - αν και νομίζω δεν αναφέρεσαι σε μένα - είπα ότι αρχικά θα είναι με το σταγονόμετρο. Οι βασικές ειδικότητες που λες έμπαιναν και σε τμήματα ειδικοτήτων (των 10 παιδιών) στο Λύκειο με ότι συνεπάγεται αυτό. επίσης δεν είδες κάτι ακόμα που λέω (αύξηση ωραρίου, διπλή ειδικότητα, δεύτερη ανάθεση, διαθέσεις από αβθμια σε ββθμια).

Επίσης ξαναλέω εύχομαι να έχω αδικο στις εκτιμήσεις μου...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 03:37:41 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2341 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:40:57 μμ »
Παράθεση
Εγώ - αν και νομίζω δεν αναφέρεσαι σε μένα - είπα ότι αρχικά θα είναι με το σταγονόμετρο. Οι βασικές ειδικότητες που λες έμπαιναν και σε τμήματα ειδικοτήτων στο Λύκειο με ότι συνεπάγεται αυτό. επίσης δεν είδες κάτι ακόμα που λέω (αύξηση ωραρίου, διπλή ειδικότητα, δεύτερη ανάθεση, διαθέσεις από αβθμια σε ββθμια).

Στους αιρετούς αναφέρομαι. Στα υπόλοιπα αναφέρομαι σε ΠΕ02,03,04.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:56:14 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2342 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:47:36 μμ »
Ok. Στο παιχνίδι των αποσπάσεων λοιπόν παίζουν ΕΛΜΕ, ΠΥΣΔΕ, Δ/ντης Εκπαίδευσης, Δ/ντες Σχολείων, Περιφερειαοί Δ/ντες και το Υπουργείο.
επίσης δεν είναι μόνο θέμα ειδικοτήτων (μην τα μπλέκετε γιατί σχεδόν όλες οι ειδκότητες έχουν άπλυτα) αλλά κυρίως ειδικότητες ανα ΠΥΣΔΕ και ειδικότητα ανα σχολείο και ωράριο αυτών. Με λίγα λόγια δεν είναι όλα κεντρικά. Απίστευτο παιχνίδι παίζεται και σε τοπικό επίπεδο (ΠΥΣΔΕ ή ακόμα και σχολείο) ακόμα και σε ατομικό. Παλιότερα (μπορεί κα ακόμα) παιζόταν απίστευτο παιχνίδι ακόμα και με τους αναπληρωτές. ΠΥΣΔΕ ξεσκίζονταν να διώξουν κόσμο για να πάρουν αναπληρωτές....το γιατί όλοι το ξέρουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 03:51:44 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2343 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:54:14 μμ »
Ok. Στο παιχνίδι των αποσπάσεων λοιπόν παίζουν ΕΛΜΕ, ΠΥΣΔΕ, Δ/ντης Εκπαίδευσης, Δ/ντες Σχολείων, Περιφερειαοί Δ/ντες και το Υπουργείο.
επίσης δεν είναι μόνο θέμα ειδικοτήτων (μην τα μπλέκετε γιατί σχεδόν όλες οι ειδκότητες έχουν άπλυτα) αλλά κυρίως ειδικότητες ανα ΠΥΣΔΕ και ειδικότητα ανα σχολείο και ωράριο αυτών. Με λίγα λόγια δεν είναι όλα κεντρικά. Απίστευτο παιχνίδι παίζεται και σε τοπικό επίπεδο. ακόμα και σε επίπεδο σχολείου. Παλιότερα (μπορεί κα ακόμα) παιζόταν απίστευτο παιχνίδι ακόμα και με τους αναπληρωτές. ΠΥΣΔΕ ξεσκίζονταν να διώξουν κόσμο για να πάρουν αναπληρωτές....

Συμφωνώ σε όλα. Έτσι ακριβώς είναι. Απλά με συνεχιζόμενες φουλ συνταξιοδοτήσεις και μηδέν διορισμούς ακούμε πλέον τις λαμαρίνες του υποβρυχίου να τρίζουν δυνατά.
 
Επιπλέον για τις υπόλοιπες αποσπάσεις που αναφέρθηκες, είδα πριν λίγο ότι το Υπουργείο τις έβγαλε σε συγκεντρωτικό link. Μήπως καλύφθηκε ο μαγικός αριθμός 1200;;;

http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typoy-kai-dimosion-sxeseon-main/deltia-typoy-main/10022-30-08-13-2013-2014.html



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 04:03:35 μμ από Commando »
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2344 στις: Αύγουστος 31, 2013, 03:59:15 μμ »



Συμφωνώ σε όλα. Έτσι ακριβώς είναι. Απλά με συνεχιζόμενες φουλ συνταξιοδοτήσεις και μηδέν διορισμούς ακούμε πλέον τις λαμαρίνες του υποβρυχίου να τρίζουν δυνατά.

Επιπλέον για τις υπόλοιπες αποσπάσεις που αναφέρθηκες, είδα πριν λίγο ότι το Υπουργείο τις έβγαλε σε συγκεντρωτικό link. Μήπως καλύφθηκε ο μαγικός αριθμός 1200;;;

Βασικά δεν ακούμε τις λαμαρίνες να τρίζουν, άρχισε να μπάζει νερά το υποβρύχιο...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2345 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:01:54 μμ »
Ok. Στο παιχνίδι των αποσπάσεων λοιπόν παίζουν ΕΛΜΕ, ΠΥΣΔΕ, Δ/ντης Εκπαίδευσης, Δ/ντες Σχολείων, Περιφερειαοί Δ/ντες και το Υπουργείο.
επίσης δεν είναι μόνο θέμα ειδικοτήτων (μην τα μπλέκετε γιατί σχεδόν όλες οι ειδκότητες έχουν άπλυτα) αλλά κυρίως ειδικότητες ανα ΠΥΣΔΕ και ειδικότητα ανα σχολείο και ωράριο αυτών. Με λίγα λόγια δεν είναι όλα κεντρικά. Απίστευτο παιχνίδι παίζεται και σε τοπικό επίπεδο. ακόμα και σε επίπεδο σχολείου. Παλιότερα (μπορεί κα ακόμα) παιζόταν απίστευτο παιχνίδι ακόμα και με τους αναπληρωτές. ΠΥΣΔΕ ξεσκίζονταν να διώξουν κόσμο για να πάρουν αναπληρωτές....

Συμφωνώ σε όλα. Έτσι ακριβώς είναι. Απλά με συνεχιζόμενες φουλ συνταξιοδοτήσεις και μηδέν διορισμούς ακούμε πλέον τις λαμαρίνες του υποβρυχίου να τρίζουν δυνατά.

Επιπλέον για τις υπόλοιπες αποσπάσεις που αναφέρθηκες, είδα πριν λίγο ότι το Υπουργείο τις έβγαλε σε συγκεντρωτικό link. Μήπως καλύφθηκε ο μαγικός αριθμός 1200;;;

Τι εννοείς με τα κοκκινα γράμματα;
Το 1200 ποιος μαγικός αριθμός είναι; Εχει μέσα και μετατάξεις, ασε που κατά μεγάλο ποσοστό είμαι σίγουρος ότι θα ακολουθήσει και β φάση αποσπάσεων σε φορείς (νομίζω κάθε χρόνο το ίδιο βιολί).
Τώρα γιατί τα έβαλε σουμα το Υπουργείο. Μα γιατί η ανακοίνωση αφορά το γραφείο Τύπου. Συνήθως το γραφείο τύπου οποιουδήποτε οργανισμού είναι αυτό που παράγει υλικό για Δημοσίευση (εντυπη ή ηλεκτρονική). Αν εννοείς ότι με την σούμα έκλεισε η Α φάση και οι υπόλοιποι περιμένετε, ίσως και να έχεις δίκιο ίσως και όχι. Μιας και η σούμα αφορά την 30/08/2013 και σήμερα έχουμε 31/08/2013.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 04:07:03 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2346 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:07:43 μμ »
Πιστεύω - κρίνοντας από την περυσινή χρονιά - ότι δεν θα καλυφθούν όλα τα σχολεία ακόμη και σε βασικές ειδικότητες. Ράβουν και ξηλώνουν με κλωστή που απλά δεν επαρκεί πλέον. Απομένει να δούμε τι θα θυσιάσουν.

** το "βασικές ειδικότητες" χρησιμοποιείται ως προσδιορισμός και όχι ως αξιολογικός όρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 04:12:26 μμ από Commando »
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2347 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:12:57 μμ »
Μην βιάζεσαι.
Τα σχολεία ουσιαστικά οριστικοποιούνται στις 30/9 με 15/10.
Μην ξεχνάς ότι βασικές ειδικότητες (αυτοί που έχουν τις πιο πολλές ώρες και το περσσότερο προσωπικό στην ββθμια - χωρίς να το λέω ως κάποιου είδους μομφη) έκαναν πέρσι Ερευν. Εργασία και μαθήματα επιλογής. Φέτος μπορέι να πέσει γραμμή (στο μιλητό) να μην γίνει αυτό.
Σου ξαναλέω από το περσινό μου σχολείο ήταν αναστατωμένοι για τα τμήματα των ειδικοτήτων.
Επίσης μην ξεχνάς ότι φάγαμε το +2 στο κεφάλι.
Δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα 2ες αναθέσεις για τα "νέα" (και καλά) σχολεία.
Τέλος μην ξεχνάς 2000 αναπληρωτές + πόσοι ΕΣΠΑ.
Αν είμαστε και καλά παιδιά  ;) τα παραπάνω νούμερα μπορούν να αυξηθούν.

Κακά τα ψέμματα και λυπάμαι που το λέω. Τα όσα ζούμε το τελευταίο διάστημα είναι μια επίδειξη δύναμης ή για να το πω πιο απλά ποιος θα κάνει κουμάντο στα ρουσφέτια...(με παράπλευρες απώλειες ξέρεις ποιους...χρόνια τώρα υτο ίδιο γίνεται...)

ΥΓ. Κλείνω όμως γιατί είμαστε σε forum και πρέπει να μιλήσουν και άλλοι. Αν θες γράψε μου αλλά επέτρεψε μου να μην συνεχίσω τον διάλογο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 04:27:45 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2348 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:15:46 μμ »
Ο Γκιουλέκας λέει ότι τα ΙΕΚ είναι κομπλέ....

http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typoy-kai-dimosion-sxeseon-main/deltia-typoy-main/10012-30-08-13.html
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2349 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:24:28 μμ »
Μην βιάζεσαι.
Τα σχολεία ουσιαστικά οριστικοποιούνται στις 30/9 με 15/10.
Μην ξεχνάς ότι βασικές ειδικότητες (αυτοί που έχουν τις πιο πολλές ώρες και το περσσότερο προσωπικό στην ββθμια - χωρίς να το λέω ως κάποιου είδους μομφη) έκαναν πέρσι Ερευν. Εργασία και μαθήματα επιλογής. Φέτος μπορέι να πέσει γραμμή (στο μιλητό) να μην γίνει αυτό.
Σου ξαναλέω από το περσινό μου σχολείο ήταν αναστατωμένοι για τα τμήματα των ειδικοτήτων.
Επίσης μην ξεχνάς ότι φάγαμε το +2 στο κεφάλι.
Δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα 2 αναθέσεις για τα "νέα" (και καλά) σχολεία.
Τέλος μην ξεχνάς 2000 αναπληρωτές + πόσοι ΕΣΠΑ.
Αν είμαστε και καλά παιδιά  ;) τα παραπάνω νούμερα μπορούν να αυξηθούν.

Κακά τα ψέμματα και λυπάμαι που το λέω. Τα όσα ζούμε το τελευταίο διάστημα είναι μια επίδειξη δύναμης ή για να το πω πιο απλά ποιος θα κάνει κουμάντο στα ρουσφέτια...(με παράπλευρες απώλειες ξέρεις ποιους...χρόνια τώρα υτο ίδιο γίνεται...)

ΥΓ. Κλείνω όμως γιατί είμαστε σε forum και πρέπει να μιλήσουν και άλλοι. Αν θες γράψε μου αλλά επέτρεψε μου να μην συνεχίσω τον διάλογο.
Ξέρεις σε τι αφορούν οι δυο αναθέσεις που εκκρεμουν;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2350 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:27:06 μμ »
Μην βιάζεσαι.
Τα σχολεία ουσιαστικά οριστικοποιούνται στις 30/9 με 15/10.
Μην ξεχνάς ότι βασικές ειδικότητες (αυτοί που έχουν τις πιο πολλές ώρες και το περσσότερο προσωπικό στην ββθμια - χωρίς να το λέω ως κάποιου είδους μομφη) έκαναν πέρσι Ερευν. Εργασία και μαθήματα επιλογής. Φέτος μπορέι να πέσει γραμμή (στο μιλητό) να μην γίνει αυτό.
Σου ξαναλέω από το περσινό μου σχολείο ήταν αναστατωμένοι για τα τμήματα των ειδικοτήτων.
Επίσης μην ξεχνάς ότι φάγαμε το +2 στο κεφάλι.
Δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα 2 αναθέσεις για τα "νέα" (και καλά) σχολεία.
Τέλος μην ξεχνάς 2000 αναπληρωτές + πόσοι ΕΣΠΑ.
Αν είμαστε και καλά παιδιά  ;) τα παραπάνω νούμερα μπορούν να αυξηθούν.

Κακά τα ψέμματα και λυπάμαι που το λέω. Τα όσα ζούμε το τελευταίο διάστημα είναι μια επίδειξη δύναμης ή για να το πω πιο απλά ποιος θα κάνει κουμάντο στα ρουσφέτια...(με παράπλευρες απώλειες ξέρεις ποιους...χρόνια τώρα υτο ίδιο γίνεται...)

ΥΓ. Κλείνω όμως γιατί είμαστε σε forum και πρέπει να μιλήσουν και άλλοι. Αν θες γράψε μου αλλά επέτρεψε μου να μην συνεχίσω τον διάλογο.
Ξέρεις σε τι αφορούν οι δυο αναθέσεις που εκκρεμουν;

Ουπς, έχεις δίκιο έτσι όπως το έγραψα. εννοούσα 2ες αναθέσεις όλων (ή σχεδόν όλων) των ειδικοτήτων. Ευτυχώς που το είδες - το διόρθωσα ήδη.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2013, 04:29:08 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Commando

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Nemo malus felix
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #2351 στις: Αύγουστος 31, 2013, 04:29:14 μμ »
Τα νέα (και καλά) σχολεία θέλουν διορισμούς. Με τα ΕΣΠΑ δεν βγαίνει το πρόγραμμα. Ούτε με 2000 αναπληρωτές.
" Ποτέ στην Ιστορία η Πολιτική δεν δημιούργησε Παιδεία. Διότι οι πολίτες με γνώση και κρίση δεν είναι "βολικοί" ψηφοφόροι"
Ρένος Αποστολίδης

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 882
Σύνολο: 885

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.162 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.