*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786088 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4256 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:10:02 πμ »
Οι φήμες πάλι λένε οτι θα ικανοποιήσουν  όλες τις ενστάσεις . οσων κάνανε για μετάταξη και δεν την πήρανε , ενω έπρεπε. Και έτσι οσοι παιξανε θα ειναι ολοι ευχαριστημένοι. Οι υπόλοιποι θα μεινουμε στη εξορία γιατί δεν δεχτήκαμε να παίξουμε λοτο την ζωή μας, η γιατί δεν είχαμε την καταληλη πληροφόρηση....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:18 »

Αποσυνδεδεμένος SALOUVARDOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4257 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:10:25 πμ »
Φίλε μου Νικήτα δεν ξέρω τι να πιστέψω πια...καλός ο καπνός και οι φήμες...αλλά ο καπνός είναι από καινούρια εστία φωτιάς ή προέρχεται από τα αποκαιδια μας?

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4258 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:14:14 πμ »
Eπίσης, Nikita, συγγνώμη για τον εριστικό μου τόνο (πήρες χαμπάρι), αλλά σε όλες τις διαμαρτυρίες για να μη δοθούν υπεράριθμοι στον Πειραιά οι ειδικότητες υψηλού κινδύνου δε συμμετείχαν. Γι αυτό η συγκεκριμένη έκφραση. Τελοσπάντων, μην υποτιμάμε την πίεση που ασκείται στον Πειραιά σε σχέση με άλλες περιοχές. Κάποια πράγματα δεν περνάνε τόσο εύκολα εκεί και δεν είναι θέμα εκλογικής περιφέρειας του υπουργού, όπως το βλέπεις εσύ.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4259 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:14:35 πμ »
nikitas μια χαρα τα λες , ειδικα εκει με τους χτικιαρηδες εριξα πολυ γελιο (με το χαλι μας κ τη μεταχειριση που εχουμε χρονια τωρα,παιδια ενος κατωτερου θεου τελειως...)
αλλα, εριξα μια ματια στις αποσπασεις κ.π και ειχαν μεσα αρκετες απο αυτες τις ειδικοτητες. Μου κανει εντυπωση. Επισης εχουν δοθει σε φορεις.Οποτε περισσοτερο τεινω να πιστευω οτι θελουν το χρονο τους να μας βαλουν σε μια ταξη(ποιοι εφυγαν για αβθμια, που τοποθετηθηκαν ,αν, ποσοι εμειναν, τι κενα ακομα υπαρχουν , αν συμπληρωνουν οι εχοντες οργανικη) γιατι τετοιο λαβυρινθο δεν τον λυνεις σε μια δυο μερες. Το πιθανοτερο ειναι οτι θα βγαλουν αργοτερα φυλλο πορειας για ειδικοτητες αφου θα ξερουν οτι φευγοντας καποιος θα καλυφθει απο διαθεσιτη και δε θα χρειαστει αναπληρωτη μετα απο τοσους που εχει. Το οποιον θα παρει ακομα καιρο... αλλα σιγουρα οχι τοσο καιρο οσο να οργανωσουν δευτερο γυρο μεταταξεων , κριτηρια κ φτου κι απ'την αρχη. Ασε που και γιαυτο παλι χρειαζονται να ξεκαθαρισει η εικονα. Ας ελπισουμε να εχουμε γρηγορα νεα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:07:18 »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4260 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:15:32 πμ »
@LK

Τα πλεονάσματα του Πειραιά δημοσιεύτηκαν μαζί με όλα τα υπόλοιπα εκείνες τις μέρες που όλες οι διευθύνσεις δημοσίευαν τα πλεονάσματα που έστελναν στο υπουργείο, και δεν ήταν μόνο γυμναστών. Στο λέω γιατί το είχα ψάξει και τα είχα διαβάσει ο ίδιος. Θυμάμαι σίγουρα φιλολόγους, αγγλικών, γαλλικών, γυμναστές και πληροφορικής. Μπορεί να είχε και άλλες ειδικότητες που δε θυμάμαι.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4261 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:18:30 πμ »
@LK

Τα πλεονάσματα του Πειραιά δημοσιεύτηκαν μαζί με όλα τα υπόλοιπα εκείνες τις μέρες που όλες οι διευθύνσεις δημοσίευαν τα πλεονάσματα που έστελναν στο υπουργείο, και δεν ήταν μόνο γυμναστών. Στο λέω γιατί το είχα ψάξει και τα είχα διαβάσει ο ίδιος. Θυμάμαι σίγουρα φιλολόγους, αγγλικών, γαλλικών, γυμναστές και πληροφορικής. Μπορεί να είχε και άλλες ειδικότητες που δε θυμάμαι.
Ναι, αλλά δεν τα έδωσε το ΠΥΣΔΕ. Αυτό είναι σίγουρο! Η διευθύντρια δεν έδειξε ποτέ το χαρτί που η ίδια έστειλε. Αυτό για τους γυμναστές το είπε προφορικά, ως ρητορική ερώτηση.  Και άλλο "είμαι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ" και άλλο είμαι υπεράριθμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:20:29 πμ από LK »

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4262 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:27:14 πμ »
Eπίσης, Nikita, συγγνώμη για τον εριστικό μου τόνο (πήρες χαμπάρι), αλλά σε όλες τις διαμαρτυρίες για να μη δοθούν υπεράριθμοι στον Πειραιά οι ειδικότητες υψηλού κινδύνου δε συμμετείχαν. Γι αυτό η συγκεκριμένη έκφραση. Τελοσπάντων, μην υποτιμάμε την πίεση που ασκείται στον Πειραιά σε σχέση με άλλες περιοχές. Κάποια πράγματα δεν περνάνε τόσο εύκολα εκεί και δεν είναι θέμα εκλογικής περιφέρειας του υπουργού, όπως το βλέπεις εσύ.

Δεν είπα εγώ ότι ο Πειραιάς έχει ιδιαίτερη μεταχείριση, επειδή είναι εκλογική περιφέρεια του υπουργού. Έκανα μια νύξη, περισσότερο εκφράζοντας το δικό προβληματισμό. Και σίγουρα δε προσπαθώ ν' αβαντάρω τον υπουργό, με τον οποίον, στο κάτω-κάτω, ανήκουμε σε διαμετρικά αντίθετους πολιτικούς χώρους. Δεν ξέρω από που αντλείς την πληροφόρησή σου, αλλά τελικά η διευθύντρια έδωσε πλεονάσματα. Δεν υποτιμώ τον αγώνα της ΕΛΜΕ σε καμία περίπτωση, άλλωστε, που ξέρεις, μπορεί να συμμετέχω κι εγώ καμιά φορά.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4263 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:31:35 πμ »
Οι φήμες πάλι λένε οτι θα ικανοποιήσουν  όλες τις ενστάσεις . οσων κάνανε για μετάταξη και δεν την πήρανε , ενω έπρεπε. Και έτσι οσοι παιξανε θα ειναι ολοι ευχαριστημένοι. Οι υπόλοιποι θα μεινουμε στη εξορία γιατί δεν δεχτήκαμε να παίξουμε λοτο την ζωή μας, η γιατί δεν είχαμε την καταληλη πληροφόρηση....
Δηλαδή όσοι δεν ήταν πληροφορημένοι θα πληρώσουν τη νύφη................
  

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4264 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:32:28 πμ »
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4265 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:34:58 πμ »
Εγώ παιδιά το πήρα απόφαση θα πάω αύριο στις ανακοινώσεις της πρωτοβάθμιας και θα αναρτήσω το εξής: Χαρίζονται για υιοθεσία άνδρας μεσήλικας εργαζόμενος για πόσο ακόμη, κανείς δεν ξέρει.... παιδάκι στην προεφηβεία ήσυχο και συγκαταβατικό, για πόσο ακόμη κανείς δεν ξέρει.... μητέρα υπέργηρη με κινητικά προβλήματα ελαφριά άνοια και άλλα που ο γιατρός ξέρει....Δεν μπορεί  κάποιοι από τους συναδέλφους μου τους μεταταγμένους που πήραν τη θέση μου θα ενδιαφερθεί....15 έμαθα περισσεύουν δεν μπορεί από συναδελφική αλληλεγγύη (σαν αυτή που πρέπει να δείχνω και εγώ και να μην αντιδρώ) κάποιος-α θα την κάνει τη καλή του πράξη!!!! Μπορεί να βοηθήσω έτσι και στην αποκατάστασή τους για άλλη μια φορά!!! Να τους αποσπάσει το τοπικό ΠΥΣΠΕ στο  σπίτι μου!!! Επιπλέον χαρίζεται και ο μισθός μου αφαιρουμένου από αυτόν τα ενοίκιο  της μόνιμης κατοικίας της οικογένειας. Όσο για μένα στο νησί έχει ο θεός(στρατιωτική λέσχη όχι δεν έχει) μπορεί να με λυπηθούν οι ντόπιοι και να μουν δώσουν καμιά ψαροκαλύβα..... να μάθω και ψάρεμα (γιατί σαν skiritisa ξέρω μόνο από ψηλά βουνά και καραμπίνες)... και  κανά G3A4 καλού κακού να φυλάω και τους τούρκους.... έτσι όλοι θα έχουμε κάνει τις καλές μας πράξεις και όλοι βουρ για τον παράδεισο!!!!!

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4266 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:38:41 πμ »
@LK

Πήγαινε στον παρακάτω σύνδεσμο.

http://www.902.gr/eidisi/neolaia-paideia/19362/elme-peiraia-kalei-se-kinitopoiisi-tin-pempti
Δε νομίζω ότι σου είπα κάτι διαφορετικό. Σου είπα ότι δεν έστειλε το ΠΥΣΔΕ πλεονάσματα (δηλαδή υπεράριθμους). Η διευθύντρια έστειλε. Τώρα που το ξαναδιαβάζω θυμάμαι ότι είχε διαρρεύσει και το νούμερο. Η ίδια είπε "οι γυμναστές δεν περισσεύουν;" Δηλαδή, δεν ήταν σαφές σε ποιες ειδικότητες είχε στείλει. Από κει και πέρα, το υπουργείο αποφασίζει τι θα δεχτεί. Τι έβγαλε το υπουργείο δεν το παρακολούθησε γιατί δε μ' ενδιέφερε ως ΠΥΣΔΕ, αλλά, προφανώς, δεν έβγαλε στην ειδικότητά σου. Ε, σου λέω ότι το τι έπραξε το υπουργείο δεν είναι μόνο συνέπεια του αν ο υπουργός θέλει πελατεία, αλλά της πίεσης που ασκείται στα μέρη σου και είσαι πολύ τυχερός που βρίσκεσαι εκεί που βρίσκεσαι. Άκου κι εμάς, όπου το ΠΥΣΔΕ μας και η ΕΛΜΕ μας θα μας έδιναν όλους, αν μπορούσαν, προς απόλυση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:43:17 πμ από LK »

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος redarmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει…
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4267 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:46:26 πμ »
Εγώ παιδιά το πήρα απόφαση θα πάω αύριο στις ανακοινώσεις της πρωτοβάθμιας και θα αναρτήσω το εξής: Χαρίζονται για υιοθεσία άνδρας μεσήλικας εργαζόμενος για πόσο ακόμη, κανείς δεν ξέρει.... παιδάκι στην προεφηβεία ήσυχο και συγκαταβατικό, για πόσο ακόμη κανείς δεν ξέρει.... μητέρα υπέργηρη με κινητικά προβλήματα ελαφριά άνοια και άλλα που ο γιατρός ξέρει....Δεν μπορεί  κάποιοι από τους συναδέλφους μου τους μεταταγμένους που πήραν τη θέση μου θα ενδιαφερθεί....15 έμαθα περισσεύουν δεν μπορεί από συναδελφική αλληλεγγύη (σαν αυτή που πρέπει να δείχνω και εγώ και να μην αντιδρώ) κάποιος-α θα την κάνει τη καλή του πράξη!!!! Μπορεί να βοηθήσω έτσι και στην αποκατάστασή τους για άλλη μια φορά!!! Να τους αποσπάσει το τοπικό ΠΥΣΠΕ στο  σπίτι μου!!! Επιπλέον χαρίζεται και ο μισθός μου αφαιρουμένου από αυτόν τα ενοίκιο  της μόνιμης κατοικίας της οικογένειας. Όσο για μένα στο νησί έχει ο θεός(στρατιωτική λέσχη όχι δεν έχει) μπορεί να με λυπηθούν οι ντόπιοι και να μουν δώσουν καμιά ψαροκαλύβα..... να μάθω και ψάρεμα (γιατί σαν skiritisa ξέρω μόνο από ψηλά βουνά και καραμπίνες)... και  κανά G3A4 καλού κακού να φυλάω και τους τούρκους.... έτσι όλοι θα έχουμε κάνει τις καλές μας πράξεις και όλοι βουρ για τον παράδεισο!!!!!
AΛΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΣΣΣΣΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΙ.ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΡΝΟΝΤΑΝ ΣΑΝ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ ΔΕΥΤΕΡΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟ ΣΥΝ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ.ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΣΑΡΑΝΤΑ ΤΗΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΕ ΠΑΡΚΙΣΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΑΛΛΑ ΕΛΕΟΣ.ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ.ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ.ΜΑΛΘΑΚΟΙ?
επαναληψη.

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4268 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:48:25 πμ »
και εγώ ετοιμάζω βαλίτσες με δύο μωρά (3 χρόνων και 12 μηνών) που θα πάρω μαζί μου γιατί θέλουν τη μαμά τους και πίσω δεν μπορούν να μείνουν!Εκεί τι θα τα κάνω δεν ξέρω!ο μισθός θα φεύγει σε νταντάδες και παιδικους και ο άντρας θα μας στέλνει λεφτά για να ζούμε μακριά του!άντε να εξηγήσεις στο τρίχρονο γιατί δεν μπορεί να βλέπει το μπαμπά του!θα μου πεις δεν είμαι και η πρώτη...
το ξέρω!!αλλά αυτοί που μας φέρνουν σε αυτή την κατάσταση θα έπρεπε να μην έχουν μούτρα να εμφανιστούν...
ποιος έχασε όμως την τσίπα να την βρουν αυτοί...
φέτος ούτε ξέρω πόσα χαρτιά έκανα (μεταθέσεις,εθελοντικές,αποσπασεις,υποχρεωτικές) και φυσικά αποτέλεσμα μηδέν τη στιγμή που άλλοι είναι επιτυγχόντες σε όλα τα παραπάνω και διαλέγουν τι θα ανακαλέσουν...

Αποσυνδεδεμένος redarmy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει…
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4269 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:51:55 πμ »
και εγώ ετοιμάζω βαλίτσες με δύο μωρά (3 χρόνων και 12 μηνών) που θα πάρω μαζί μου γιατί θέλουν τη μαμά τους και πίσω δεν μπορούν να μείνουν!Εκεί τι θα τα κάνω δεν ξέρω!ο μισθός θα φεύγει σε νταντάδες και παιδικους και ο άντρας θα μας στέλνει λεφτά για να ζούμε μακριά του!άντε να εξηγήσεις στο τρίχρονο γιατί δεν μπορεί να βλέπει το μπαμπά του!θα μου πεις δεν είμαι και η πρώτη...
το ξέρω!!αλλά αυτοί που μας φέρνουν σε αυτή την κατάσταση θα έπρεπε να μην έχουν μούτρα να εμφανιστούν...
ποιος έχασε όμως την τσίπα να την βρουν αυτοί...
φέτος ούτε ξέρω πόσα χαρτιά έκανα (μεταθέσεις,εθελοντικές,αποσπασεις,υποχρεωτικές) και φυσικά αποτέλεσμα μηδέν τη στιγμή που άλλοι είναι επιτυγχόντες σε όλα τα παραπάνω και διαλέγουν τι θα ανακαλέσουν...
καλο κουραγιο.αυτο θα σου πω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160666
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 903
Σύνολο: 910

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.