*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786053 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4816 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 10:56:18 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΣΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:33:43 »

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4817 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 10:59:26 μμ »
Αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ θα γίνουν τελικά;

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4818 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 10:59:45 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΣΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ...
αυτό ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
Πρώτα απεργία και μετά άδεια ανευ.
κανείς δεν είπε άδεια αντί απεργίας.  ;)

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4819 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 11:10:57 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΣΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ...
αυτό ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
Πρώτα απεργία και μετά άδεια ανευ.
κανείς δεν είπε άδεια αντί απεργίας.  ;)
Το θέμα είναι να προχωρήσει και η ΔΟΕ σε 5νθήμερες...Θα το κάνουν όμως; Έχω τις επιφυλάξεις μου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:33:43 »

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4820 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 11:19:34 μμ »
Και για όσους βρίσκονται κοντά στη Θεσσαλονίκη...
Αύριο οι ειδικότητες συνεδριάζουν στα γραφεία της ΟΚΠΕ στο κέντρο το απόγευμα στις 19:00...
Μέχρι στις 16/9 ισχύει η εκδήλωση ενδιαφέροντος για τη δήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στις δικαστικές διαδικασίες ενάντια στις μετατάξεις...
Ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε απο εκεί κάποια ενθαρρυντικά νεά....

Αποσυνδεδεμένος μαριαπ73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4821 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 11:27:26 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΟΣΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΛΟΓΩ ΜΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΑΣ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΝΔΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΟΠΟ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ...
ΣΩΣΤΟ!!! Και εγώ το ίδιο θα κάνω κι έτσι τους δημιουργούμε και πρόβλημα με τις τοποθετήσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4822 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 11:32:19 μμ »
Και για όσους βρίσκονται κοντά στη Θεσσαλονίκη...
Αύριο οι ειδικότητες συνεδριάζουν στα γραφεία της ΟΚΠΕ στο κέντρο το απόγευμα στις 19:00...
Μέχρι στις 16/9 ισχύει η εκδήλωση ενδιαφέροντος για τη δήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στις δικαστικές διαδικασίες ενάντια στις μετατάξεις...
Ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε απο εκεί κάποια ενθαρρυντικά νεά....
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ? ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ Η ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ/?

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4823 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 11:38:56 μμ »
Και για όσους βρίσκονται κοντά στη Θεσσαλονίκη...
Αύριο οι ειδικότητες συνεδριάζουν στα γραφεία της ΟΚΠΕ στο κέντρο το απόγευμα στις 19:00...
Μέχρι στις 16/9 ισχύει η εκδήλωση ενδιαφέροντος για τη δήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στις δικαστικές διαδικασίες ενάντια στις μετατάξεις...
Ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε απο εκεί κάποια ενθαρρυντικά νεά....
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ? ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ Η ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ/?
Είναι κίνηση από ειδικότητες της πρωτοβάθμιας που θίγονται. Και συγκεκριμένα για όσους της πρωτοβάθμιας είχαν κάνει αίτηση μετάθεσης η οποία απορρίφθηκε και στη συνέχεια στις περιοχές που ζητήθηκαν δόθηκαν κενά για μετατάξεις από τη δευτεροβάθμια. Η Ομοσπονδία έχει νομικό σύμβουλο και προχωράει σε δικαστική διεκδίκηση των όσων μας αρνήθηκαν. Μέχρι στις 16 συγκεντρώνουν ονόματα. www.okpe.gr για περισσότερες πληροφορίες. Αν είσαι της πρωτοβάθμιας και θίγεσαι αξίζει τον κόπο....

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4824 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 11:44:24 μμ »
Και για όσους βρίσκονται κοντά στη Θεσσαλονίκη...
Αύριο οι ειδικότητες συνεδριάζουν στα γραφεία της ΟΚΠΕ στο κέντρο το απόγευμα στις 19:00...
Μέχρι στις 16/9 ισχύει η εκδήλωση ενδιαφέροντος για τη δήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στις δικαστικές διαδικασίες ενάντια στις μετατάξεις...
Ελπίζω τουλάχιστον να έχουμε απο εκεί κάποια ενθαρρυντικά νεά....
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΠΕΡΙΛΗΠΤΙΚΑ? ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ Η ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΣΤΑΣΕΩΝ ΜΕΤΑΤΑΞΕΩΝ/?

Είναι κίνηση από ειδικότητες της πρωτοβάθμιας που θίγονται. Και συγκεκριμένα για όσους της πρωτοβάθμιας είχαν κάνει αίτηση μετάθεσης η οποία απορρίφθηκε και στη συνέχεια στις περιοχές που ζητήθηκαν δόθηκαν κενά για μετατάξεις από τη δευτεροβάθμια. Η Ομοσπονδία έχει νομικό σύμβουλο και προχωράει σε δικαστική διεκδίκηση των όσων μας αρνήθηκαν. Μέχρι στις 16 συγκεντρώνουν ονόματα. www.okpe.gr για περισσότερες πληροφορίες. Αν είσαι της πρωτοβάθμιας και θίγεσαι αξίζει τον κόπο....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΕΙΜΑΙ Β/ΘΜΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΝΟΩ ΠΛΗΡΩΣ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΕΓΩ ΑΝΗΚΩ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΡΙΩΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΝ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑΝ.ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ...

Αποσυνδεδεμένος Maira.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4825 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:04:06 πμ »
Θα μας τρελάνουν! Ο ένας αιρετός σε μεγάλη διεύθυνση μας είπε ότι δε θα γίνουν μετατάξεις και θα γίνουν αποσπάσεις σε 15 μέρες περίπου, ο άλλος λέει θα βγει νέα εγκύκλιος μετατάξεων...(της ίδιας παράταξης μάλιστα!). Κάνω 400 χλμ την ημέρα, χωρίς ωράριο,περισσεύω σε όλον τον νομό (όπως έμαθα σήμερα), με βλέπω αθμια υποχρεωτικά στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω ενώ στη Θεσ/νίκη έχει 190 κενά! Πώς θα βγει αυτή η χρονιά??? Με τι αντοχές και με ποια χρήματα?????

Αποσυνδεδεμένος Maira.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4826 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:06:22 πμ »
Και κάτι άλλο πολύ σημαντικό...Τα παιδιά μας σε ποιο σχολείο θα τα γράψουμε? Άρχισαν και τα σχολεία. ΟΥΦ!!!!!!!!!!!!
Συγνώμη για την ένταση αλλά νομίζω με καταλαβαίνετε..

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4827 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:29:23 πμ »
Καταλαβαίνουμε και συμπάσχουμε....

Αυτό που με σκοτώνει είναι ότι δεν κινείται τπτ και δεν έχουμε έγκυρες πληροφορίες.....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4828 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:39:06 πμ »
Θα μας τρελάνουν! Ο ένας αιρετός σε μεγάλη διεύθυνση μας είπε ότι δε θα γίνουν μετατάξεις και θα γίνουν αποσπάσεις σε 15 μέρες περίπου, ο άλλος λέει θα βγει νέα εγκύκλιος μετατάξεων...(της ίδιας παράταξης μάλιστα!). Κάνω 400 χλμ την ημέρα, χωρίς ωράριο,περισσεύω σε όλον τον νομό (όπως έμαθα σήμερα), με βλέπω αθμια υποχρεωτικά στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω ενώ στη Θεσ/νίκη έχει 190 κενά! Πώς θα βγει αυτή η χρονιά??? Με τι αντοχές και με ποια χρήματα?????
Αν πιστεύουμε τους αιρετούς, ζήτω που καήκαμε!
  

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4829 στις: Σεπτέμβριος 12, 2013, 12:44:44 πμ »
Και κάτι άλλο πολύ σημαντικό...Τα παιδιά μας σε ποιο σχολείο θα τα γράψουμε? Άρχισαν και τα σχολεία. ΟΥΦ!!!!!!!!!!!!
Συγνώμη για την ένταση αλλά νομίζω με καταλαβαίνετε..
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΟΥ( ΟΧΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΟ ΚΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΠΙΣΩ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΗ...ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ...ΚΙ ΟΙ ΝΑΥΤΙΚΟΙ ΞΕΝΙΤΕΥΟΝΤΑΙ, ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΛΕΦΤΑ, ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΖΗΤΑΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΕΜΒΑΣΜΑ...ΑΞΙΖΕΙ Η ΘΥΣΙΑ? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160664
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 971
Σύνολο: 978

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.