*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1786064 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6804 στις: Νοέμβριος 05, 2013, 10:33:29 μμ »
κατά τον γνωστό αιρετό της α/θμιας, ναι, η εγκύκλιος αναμένεται εντός των ημερών.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:09:15 »

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6805 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 12:23:10 πμ »
Δηλαδή ρε παιδιά αυτά που έλεγε ο Καλομοίρης για ΚΥΣΠΕ σημερα και ΚΥΣΔΕ την Πέμπτη ήταν ψέματα;;;; Δηλαδή πήρατε τηλ τον αιρετό και είπε πέντε μπούρδες για να κλείσει το θεμα! Και δεν υπάρχει και καμια επίσημη ανακοινωση από αυτούς!! Και θα βγουν την Πέμπτη και θα λένε ότι "πιέζουν το υπουργείο"!!!! Κι εμείς τι θα πούμε;;;; "Αχ, τι καλοι που είναι..!!!! Σας ευχαριστούμε που προσπαθείτε για το καλό μας!!!!!".

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6806 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 05:24:13 πμ »
Η αλήθεια είναι οτι φέτος με την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί, δεν ξέρεις ποιόν να πιστέψεις!  ???
  

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6807 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 03:23:16 μμ »
Πολύ φοβάμαι ότι έτσι θα είναι τα πράγματα από εδώ και πέρα! Το υπουργείο θα αυθερετεί και οι αιρετοί θα παίζουν το παιχνίδι " κάνω ότι μπορώ για περισσότερες αποσπάσεις". Απλά έτσι αποστασιοποιούνται από τους άλλους αλλά στην πραγματικότητα είναι μέρος του συστήματος! Διαπραγματεύονται αδιαπραγμάτευτα δικαιώματά μας συνάδελφοι!! Τυχαίο;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:09:15 »

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6808 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 04:28:30 μμ »
Δεν τον ξέρω προσωπικά τον Καλομοίρη αλλά πήρα το θάρρος και του τηλεφώνησα την προηγούμενη βδομάδα και ο άνθρωπος στάθηκε και μου μίλησε εξηγώντας μου αυτά που είχα γράψει την προηγούμενη Παρασκευή.Όλοι είμαστε αγανακτισμένοι αλλά καλό είναι να μην εξαπολύουμε κατηγορίες για όλους και για όλα.Δεν ξέρω αν υπάρχει θεωρία συνομωσίας μεταξύ ηγεσίας και αιρετών αλλά αφού τουλάχιστον εγώ δεν έχω κανένα τρόπο επικοινωνίας με την ηγεσία στρέφομαι στο κοντινότερο δυνατό:τους αιρετους.Υποτίθεται ότι αυριο θα ανακοίνωναν τους 300. Άλλαξε κάτι;Γνωρίζει κανείς κάτι πιο συγκεκριμένο;

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6809 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 04:49:09 μμ »
Δεν αναφέρθηκα σε όνομα ούτε σε προσωπικότητα. Οση καλή θέληση και να έχει ο άλλος αν δεν έχει λόγο δεν μου λέει τίποτα! Δηλαδή σας αρκεί η ενημέρωση για το τι αποφάσισε να κάνει η ηγεσία και η αντίδραση ή το αποτέλεσμα; Όταν βλέπεις την οικογένειά σου να βουλιάζει δύο μήνες τώρα και να μην έχεις έξοδο διαφυγής από πουθενά η ενημέρωση είναι ότι η ασπιρήνη για τον καρκίνο! Αύριο , μεθαύριο ........ Όλα χάνουν το νόημά τους.

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6810 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 04:57:45 μμ »
Πραγματικά σε καταλαβαίνω ΓΙΑΝΝΑ06.Είμαι κι εγώ ακριβώς στην ίδια θέση.Κάθε πρωί σφίγγω τα δόντια να βγει η μέρα, καθε βράδυ αναρωτιέμαι τι κάνω εδώ ενώ τα παιδιά μου είναι αλλού.Δυστυχώς δεν έχουμε τίποτα άλλο από αυτό που θέλουν να μας δώσουν. Το χειρότερο από όλα για μένα είναι ότι έχουν δοθεί τόσες αποσπάσεις σε φορείς χωρίς κριτήρια που όλα τα βύσματα έχουν ικανοποιηθεί κι έτσι δε μπορεί να "μας πάρει η μπάλα" κι εμάς έστω και κατά τύχη. Πάει, τους τακτοποίησαν τους δικούς τους.Τι να τους νοιάξει τώρα;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2013, 05:00:15 μμ από agglikouPE06 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6811 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 05:39:36 μμ »
Καλησπέρα!
Ήθελα αν κάποιος γνωρίζει ακριβώς να μου διευκρινίσει τα εξής:
α. Αν κάποιος αποσπαστεί πριν την 1η Σεπτεμβρίου πρέπει να περιμένει τον αντικαταστάτη του;
β. Για τις αποσπάσεις σε άλλο ΠΥΣΔΕ σε αποδεσμεύει ο διευθυντής του σχολείου ή της δευτεροβάθμιας; 
γ. Αυτό με το πλεονασματικό ΠΥΣΔΕ ισχύει και για την α΄ φάση των αποσπάσεων; 

Ευχαριστώ!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6812 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:35:44 μμ »
Αν κάποιος αποσπαστεί πριν τις 1/9 δεν χρειάζεται αντικαταστάτης. Στη β φάση σε αποδεσμεύει ο Δντης Δευτεροβάθμιας και στην α φάση δεν έλαβαν υπόψη τις πλεονασματικές κτλ.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΑΝΝΑ06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τέρας υπομονής
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6813 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:47:44 μμ »
Πραγματικά σε καταλαβαίνω ΓΙΑΝΝΑ06.Είμαι κι εγώ ακριβώς στην ίδια θέση.Κάθε πρωί σφίγγω τα δόντια να βγει η μέρα, καθε βράδυ αναρωτιέμαι τι κάνω εδώ ενώ τα παιδιά μου είναι αλλού.Δυστυχώς δεν έχουμε τίποτα άλλο από αυτό που θέλουν να μας δώσουν. Το χειρότερο από όλα για μένα είναι ότι έχουν δοθεί τόσες αποσπάσεις σε φορείς χωρίς κριτήρια που όλα τα βύσματα έχουν ικανοποιηθεί κι έτσι δε μπορεί να "μας πάρει η μπάλα" κι εμάς έστω και κατά τύχη. Πάει, τους τακτοποίησαν τους δικούς τους.Τι να τους νοιάξει τώρα;

Το χειρότερο πράγμα για μένα είναι ο αποδεκατισμός της οικογένειας: το μόνο ζωντανό κύτταρο που έχει μείνει στην Ελλάδα. Τα βύσματα υπήρχαν και θα υπάρχουν. Τέτοιο χάλι όμως είναι πρωτόγνωρο!! Συνάδελφος με πολύ άρρωστο παιδί 2 ετών δεν πηρε απόσπαση γιατί είμαστε σε ελλειμματική περιοχή!! Έλεος!! 

Αποσυνδεδεμένος Κοράκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 731
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6814 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 07:52:11 μμ »
Ρε παιδιά ξέρει κανείς τίποτα για τις περίφημες 300 επιπλέον αποσπάσεις; Τι απέγινε το θέμα; Το μπλόκαραν οι αιρετοί της πρωτοβάθμιας (να μην πω καμιά κουβέντα για τον Μπράτη); Θα γίνουν; Τζάμπα περιμένουμε; Τουλάχιστον να μας το πούνε να σταματήσουμε να ασχολούμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Yellow-black3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6815 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 08:00:34 μμ »
Γιατί δεν υπάρχει ενημερωτικό δελτίο από τον αιρετό για το ΚΥΣΔΕ της Δευτέρας???ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΔΕΝ ΠΑΡΘΗΚΕ?Βδομάδες και βδομάδες πέρασαν απο Δευτέρα-Παρασκευή και ξανά και ξανά.... Οι 227 έγιναν 300 και οι  300 σιωπή.....

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6816 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 08:39:19 μμ »
Καλά βρε παιδιά, μην κάνετε έτσι...  Παιδί είναι θα παίξει, θα λερωθεί  :P. Αλλά και το φανταστικό μας Υπουργείο...αντανακλαστικά αιλουροειδούς. Άμεση αντίδραση!

Εμπλέκει Αρβανιτόπουλο στις συνομιλίες η υπάλληλός του:

http://www.koutipandoras.gr/46531/%CF%83%CE%B9%CF%89%CF%80%CE%AE-%CE%B1%CF%81%CE%B2%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%84%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%B4-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CE%B6%CE%B9.html
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος english06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6817 στις: Νοέμβριος 06, 2013, 08:56:17 μμ »
Aς πάρει κάποιος τον Καλομοίρη βρε παιδιά να ρωτήσει γιατί έχω πάρει 5 φορές μέχρι τωρα και ντρέπομαι να ξαναενοχλήσω.Ας ενοχλήσει και κάποιος άλλος τώρα που είναι νωρίς ακόμα ,να μην περιμένουμε άδικα.Να τελειώνουμε να το χωνέψουμε ότι δε θα γίνει τίποτα επιτέλους.Μην καθόμαστε και σήμερα και αύριο πάλι στην αναμονή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 933
Σύνολο: 937

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.